Юлчета 2018- тема 3

  • 78 089
  • 734
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 787
Зелка, не се притеснявай, че се отлагат ваксините.От шарката много пада имунитетът и трябва напълно да се възстанови организма.
Може да се правят комбинации в зеленчукови те и плодовите пюрета, но трябва да се спазват определени "правила". Както казаха някои момичета да се редуват с разхлабващи и стягащи. Те и без това са много нежни стомахчетата. Например, хубаво тиква с морков, слива с оризова каша, за да се регулира стомахчетата. При склонни бебета към алергии, обриви се въвеждат или по определена схема от лекар или бавно. Всеки си преценява по детето и майчиния усет.
 Хубаво е да се започне със зеленчуци и плодове, които са характерни за района и са сезонни, защото се предполага, че другите са пълни с нитрати и т.н Това са ми обяснявали  и гастроентеролог, и педиатър.

# 361
  • Мнения: 85
Мили мами помагайте какъв сироп се даваше за разхлабване.......че тези пюрета с картофи го запекоха. Знам че имаше сироп и за бебета.

# 362
  • Мнения: 687
Ако държиш на медикамент, по-добре го обсъди с педиатъра на детето. Даване на лекарства по препоръка от форум особено на бебе не е никак безопасна практика.

Може да е добра идея да опиташ първо с немедикаментозни опции - спри пюретата с картофи, щом го запичат; дай разхлабващи храни, масаж на коремчето и т.н.

# 363
  • Мнения: 3 439
Ada123 вече е казала - масаж на коремчето по часовниковата стрелка (като при колики), може да свиваш крачета (като видиш, че се напъва да помогнеш) и колело с крачетата.
Аз също не бих дала лекарство без да съм се консултирала поне с мама (която е лекар). И пак не я слушам винаги, защото педиатърът е друг вид лекар.

# 364
  • Мнения: 231
Към мамите в София - къде водихте или смятате да водите бебоците на детски нефролог за изследванията в 6ти месец? Препоръки?

# 365
  • Мнения: 162
Към мамите в София - къде водихте или смятате да водите бебоците на детски нефролог за изследванията в 6ти месец? Препоръки?

В петък ще го водя в МЦ Детски болести, при др Желязков. Препоръчаха ми го няколко майки, лични отзиви ще мога да дам в петък Simple Smile

# 366
  • Варна
  • Мнения: 630
Какви сте такива невярващи, а как печелите Hug
https://www.bg-mamma.com/?action=koleda2018

Лелеее, никога не съм печелила през живота си нищоо Simple Smile благодаря ти.
За разхлабване при нас действа пюрето от круши или сините сливи. Винаги комбинирам с тях,ако през деня е ял моркови.
Малкия започна доста активно да се набира по ръбовете на кошарата и тези дни ще смъкваме нивото на кошарата. Започна и да сяда сам. Само да докопа нещо да се хване и се изправя. Растат малките ни бебчета. Все повече заприличват на детенца.
Всички около нас са болни и най- често разбирам за това точно ден след като сме се виждали. Някаква параноя май ме е обхванала от тези болести и вируси. Аз подметнах биозина пак,дано ни подминат .

# 367
  • Мнения: 231
Имам въпросче и към захранващите Simple Smile
Преди около 10-11 дни започнх захранване с морков, вкарах сладък картоф и днес вкарвам и тиква. Кога е нормално да се започне със следобедните плодчета - ябълка, круша...както и кашите с тях.
Детето е изцяло кърмено и в никакъв случай не бързам за заместване, но пък и не се разбирам с педиатърката ни и в крайна сметка на нея не мога да разчитам за съвет за захранването, а само да ни бие ваксините :/
Благодаря Simple Smile
А и вие тези плодове обработвате ли ги по някакъв начин преди да ги дадете (варене, на пара...) или само пасирате в сурово състояние?

# 368
  • Варна
  • Мнения: 630
Аз въведох плод 20 дни след бачалото ба захранване. Готови купени пюренца.круша и сушени сини сливи. Там нещата са по- лесни пт зеленчуците,защото са сладички и много ги харесват. По двА дни ги въвеждах плодовете и на третия го чакам той да ми каже " стоп". Сега не е сезон на плодове и читави няма. Изключение са ябълките, моята баба ми донесе кашонче с домашни ябълки и само от тях от скоро му давам настъргана в силиконов накрайник,сурова.
Луси мисля че с теб вървим успоредно захранването, до къде сте с месото,въведе ли жълтък? Днес пуснахме ПКК, педиатъра чака да му кажа за хемоглобина и щял да ми каже кога и как да продължа захранване. Била съм се забавила с месото. Малкия е на 6м и 20 дни.

# 369
  • Мнения: X
Моята пък не обича плодови пюрета. Сега и давам и месни.

# 370
  • София
  • Мнения: 1 101
Към мамите в София - къде водихте или смятате да водите бебоците на детски нефролог за изследванията в 6ти месец? Препоръки?

Болница Здравето в Овча Купел

# 371
  • Мнения: 1 770
Моята пухкавелка не може да сяда още. Даже не се и завърта, че дупето й тежи. Има ли други? 🙄Иначе е много активна и силна. 🙃

# 372
  • Мнения: 119
И моята е пухкавелка, макар че е 7.200 кг, но е 64 см.  И тя още не се обръща от гръб по корем. Когато я бутам го прави, но сама не иска, само си лежи настрани. Питах педиатърката, защото се притеснявам, че не се върти и тя каза, че има бебета, които не обичали да се обръщат. Иначе вече много иска да седи, слагам я в столчето за хранене и много добре си седи там.
Относно захранването и аз въведох месо. Тоест за втори път дадох пюре с месо, от тези, които са с 8 % такова. Лекарката каза през ден да давам, но аз се чудя дали да е толкова често. Сега ще въвеждам и жълтъка много постепенно.

# 373
  • Мнения: 312
Момичета,какво мислите за бънджитата,тези който са на стойка..не за врата?Мис В,ти като специалист какво ще кажеш?🌺

# 374
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Момичета,какво мислите за бънджитата,тези който са на стойка..не за врата?Мис В,ти като специалист какво ще кажеш?🌺

Аз леко съм против такива неща Grinning Заради позата вътре, стъпването често на пръсти, това че нищо не учи детето и спира естественото развитие, това че може дори да е доста опасно.  Моята използва ръцете на баща си за бънджи Wink Само да я хване и почва да подскача- супер тренировка за ръце е.
Aма в крайна сметка нали съществуват тези неща , важното е всичко ама в нормални граници с времето  Wink
Тея на стойка бързо ще се чудиш къде да го навреш после. Много място заемат.

Може би съм споменавала, че на моята нищо не купих. Нито люлка, нито шезлонг.
Като й омръзнеше на пода я слагах в столчето за кола.
Вече си има стол за хранене, който разбира се заема половината стая, а хем тя е огромна и просторна аххахаах
Имаме и подарък барбарон, който още не съм изкарала, защото не я слагам да седи освен в столчето при хранене и  в мен като я взема. От няколко дена вече застава на 4 опори и се клати напред назад, така че очаквам и да пропълзи скоро Grinning Иначе се върти , мята се навсякъде, набира се на ръцете ми до седеж, достига всичко стига да го иска силно и така.
Всичко с времето си при всяко дете Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт