Юлчета 2018- тема 3

  • 78 061
  • 734
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 85
Здравейте момичета, днес за нас е празник малкия Марти става на 6 месеца. Имаме час при лекарката за да видим колко сме пораснали.
    Вече на спалнята но като е съблечен прави по три преобръщания от корем по гръб. Но не може да седи сам. Желая здраве и щастливи моменти на всички малки и големи.........🤗🤗🤗🤗🤗🤗

# 376
  • Мнения: 275
И моето бебе не може още седнало, а и по корем хич не обича да стои. Любомото му място е да лежи по гръб на активната гимнастика - там изкарва около половин час самичко, играеики си.
Относно храненето ние сме с изцяло заместено обедно хранене от около 2 седмици. Яла е вече всички зеленчуци и плодове. Вчера бяхме на консултация и педиатъра каза така : следваща стъпка е заместване и на следобедното хранене с каша. След около 10тина дни да започнам и с месото и да го давам всеки ден (до следващата конс.). Иначе е 7кг. и 550гр. и 68см но не ми изглежда пухкава - съвсем нормални са крачетата и ръчичките. Сложихме си и последната ваксина ( по старата схема минахме) и поне приключихме с това 😀 Другата седмица ще я вода на ехограф, кръв, урина.

# 377
  • Мнения: 3 439
Честит половин рожден ден на Марти! Да ви е здрав да ви усмихва ежедневно Simple Smile
И моята е пумпал, още от корема Grinning Ама като се върти се засилва ли не знам  и вече си е 7 кила иго прави със замах иии се удря все някъде, като майка си цялата е в червенки Joy Мъжът ми разправя, че социалните щели да ни я вземат Joy Стои седнала дотолкова, че след секунди секилва наляво или надясно. Ако се придържа с ръчичките издържа малко повече. Но аз не настоявам и тя не проявява чак такъв интерес, така че когато реши. С играчките се заиграва, говори им (както аз го правя, вероятно от мен го е видяла). Вече първо оглежда предметите и чак тогава ги слага в устата Joy

Цитат
Яла е вече всички зеленчуци и плодове.

Не вярвам Joy

# 378
  • Мнения: 160
Момичета, имам малко странен въпрос. Вашите бебчета имат ли заоблени/изпъкнали гърди? Мария уж е кльощавела, пък има оформени цицинки. Четох, че може да са хормони. Ама как хормони на 6 м.?
Иначе цял ден иска по корем да стой по корем

# 379
  • Мнения: 275
Честит половин рожден ден на Марти! Да ви е здрав да ви усмихва ежедневно Simple Smile
И моята е пумпал, още от корема Grinning Ама като се върти се засилва ли не знам  и вече си е 7 кила иго прави със замах иии се удря все някъде, като майка си цялата е в червенки Joy Мъжът ми разправя, че социалните щели да ни я вземат Joy Стои седнала дотолкова, че след секунди секилва наляво или надясно. Ако се придържа с ръчичките издържа малко повече. Но аз не настоявам и тя не проявява чак такъв интерес, така че когато реши. С играчките се заиграва, говори им (както аз го правя, вероятно от мен го е видяла). Вече първо оглежда предметите и чак тогава ги слага в устата Joy

Цитат
Яла е вече всички зеленчуци и плодове.

Не вярвам Joy
Да, да образно го казах. Всички, които се продават в пюре и са за нейната възраст 🤣

# 380
  • София
  • Мнения: 1 099
Момичета, имам малко странен въпрос. Вашите бебчета имат ли заоблени/изпъкнали гърди? Мария уж е кльощавела, пък има оформени цицинки. Четох, че може да са хормони. Ама как хормони на 6 м.?
Иначе цял ден иска по корем да стой по корем

Момичетата на 6м има също хормони, в случая обаче се касае за твоите от бременността. И Явор имаше на едната гърда няколко месеца. След това само спадна.  Не е проблем.

# 381
  • Мнения: 85
  Здравейте,
Малкият мъж вече е цели 8.130 кг и
70 см. Докторката каза да му давам вече и белите меса и плодови пюрета.  Имаме две заместени хранения.
    Имам въпрос вашите бебоци колко храненета имат. Защото Марти има две заместени и още 4 или 5 кърмения. Много ли е ,че една майка ми каза че е много и да го намалявам докторката ве каза нищо но и не ме е питала.
 

# 382
  • Мнения: 231
 
    Имам въпрос вашите бебоци колко храненета имат. Защото Марти има две заместени и още 4 или 5 кърмения. Много ли е ,че една майка ми каза че е много и да го намалявам докторката ве каза нищо но и не ме е питала.
 
А имаш ли нощни кърмения или тези, които си изброила, са всички?
При нас, до преди 2 - 3 седмици бяха 8 кърмения - 2 през нощта и 6 през деня, но сега нощните се увеличиха на 4 бр...предполагам,че е от зъбчетата, но направо ме съсипва в момента Confused   Чак започнах да се чудя да не би да не й стига кърмата ми Frowning1
Със захранването започнах едва преди 2 седмици, така че сме далече от пълно хранене.

# 383
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Днес четох, че до 12 месеца бебето трябва да пие мляко - кърма или АМ .
Та като чета колко бързо се заместват хранения и отпадат кърмения не ви ли притеснява, че в един момент може наистина да няма кърма и да трябва да се мине на АМ ?

Моята между 00:00 и 08:00 има 3 кърмения - към 02:30, към 4:40-5 и към 7 пак ориентировъчно де, но са 3 броя Grinning
През деня хич не ги броя , но последните 10 дена пак иска да суче често на няма и 2 часа.

# 384
  • Мнения: 85
И Марти се храни така между 1-2.3 после между 3.3 -4.3 и после 6.3 или 7.3
       Мисля докато мога да го храня по този начин. Все пак за

# 385
  • Мнения: 85
Исках да кажа че,  ми е много сладко този път може би за последно ще съм по майчинство и за това искам да му се отдам до последно. Първото си дете кърми до 9 месец надявам се този път поне до годинка.  За това на някой ако му пречи че ставам през ноща да си гледа работата. Таткото когото и на работа на др.ден просто спи в другата стая.
    Лека нощ. Моят палавник не ще да заспи.....

# 386
  • Мнения: 68
Еха колко сте напред в захранването! Ние все още сме само на кърма, чакам да минат сополите и ще започваме с оризова каша. Нашия батко беше с атопичен дерматит, обривания по-сериозни имаше само два пъти, но захранването минаваше доста бавно. Аз въвеждах новия зеленчук винаги смесен с вече въведен и кърма и по пет дни. След годинката, когато започнахме и детската кухня нещата малко се ускориха  или пък аз вече бях по-смела.
За броя на храненията при нас леко се обърка след ваксините. Започнахме пак вечер през 2-3часа.През деня се опитвам да направя нещо като режим, но винаги малчо има последната дума.

# 387
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Стема, и аз ще се боря с АД  и захранването Sad
Сега дадох по нова схема !
1 ден пащърнак няколко лъжички ,
2,3 ден нищо и
4 ден, ако няма никаква реакция пак пащърнак колкото си иска и се смята за въведен.
Следващия зеленчук пак така, като вече на 2 и 3 ден мога да давам нещо въведено.

Момичета, чудя се дали да дам сладък картоф, при положение, че се обрина вече 2 пъти от нормалния !!?!?
Дала съм тиква, прие я добре уж и вчера пащърнака.
Всички казват с тоя морков да не бързам заради дерматита и се чудя дали да не пробвам сладкия картоф пък ?

# 388
  • Мнения: 3 269
Стема, ние също сме назад, защото бяхме болни. Едва вчера започнахме с моркова. Каката го хапваше с голям ентусиазъм, обаче малката плюе та се къса. Утре ще опитам да й го смеся с мляко. Но като гледам реакцията към сладкия морков, за картофа не ми се мисли 🤭😆.

# 389
  • Мнения: 3 439
При мен малко се запече при моркова и после при сладкия картоф. Засега съм дала тиква, картоф, морков, сладък картоф, пащърнак (в този ред). Не знаех, че се въвеждат запичащо с разхлабващо, от вас разбрах. Много хареса тиква и пащърнак. Утре мисля карфиол да пробва.

Общи условия

Активация на акаунт