Юлчета 2018- тема 3

  • 78 393
  • 734
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: X
Според мен направи някоя комбинация зеленчуци.Hug

# 436
  • Мнения: 683
Yanica, аз бих пробвала с плод или каши (ориз, просо), като кашите ги дават за по-слаби деца. Аз ги давам следобед. Ако е здрава според изследванията, не се притеснявай, храни я спокойно, за да се храни спокойно и с удоволствие след време и тя. Гледам във  ФБ по групите на наборите има не едно и две дечица под 6.500 кг, че и под 6.

# 437
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Моята е под 6,500 .
Яни по принцип при нашите кльощи се препоръчва да се почне с кашите даже преди зеленчуците Wink

Ох аз съм на лекции няколко дена и таткото гледа малката. Тя реши да му прави бойкот с млякото Sad Казвала съм, че не пие нищо от шише, но преди няколко дена я пробвах и ооо чудооо пропи кърмата от шише ! И така спокойна аз  цедя по-мъничко тука 2 дена да има таткото да я храни , ама туй дете се запъна и не яде от шишето ! Днес 5 часа не беше яла ( прибрах се от лекции, че таткото и той се запъна, че щял с друго  шише да я пробвал...)  , а последните 14дена дори нощем се буди да яде на 2 часа . Явно и дойде много смяната на климата, новото място, липсата на мама , ами че и от шише да яде 😔
Тая вечер и снощи и не иска да спи в тая сгъваема кошара и преплаква . Вземам я при нас и заспива. И пак я връщам, че иначе аз не мога да спя Sad
Три дена още как ще се справим не знам. Стискайте ни палци, че квото ми е слабо само остана и да спре да яде от инат . Иначе поне пюре яла малко днес каза баща й- пробвала е сладък картоф и после си е хапнала 7-8лъжички пащърнак Simple Smile

# 438
  • Мнения: 595
Момичета, как данпродължа?...

Подсещам за бял морков ако намериш, аз само в едно магазинче в квартала съм виждала.Също както писаха вече комбинации от въведените, евентуално ориз който върви със зеленчуци и с мляко и плодове 😉

# 439
  • Мнения: 275
Мис, много са ти кратки лекциите ? Моите започват събота дето идва и са цели 3 седмици 😉 само, дето нашия тати освен бебе за гледане има и бонус кака ( която в момента е с грип впрочем, дано поне бебка не се зарази). Аз лично за това бързах да заместя храненията обедно и следобедно поне това да не го мисля до като ме няма.

# 440
  • Мнения: 437
Чушка, броколи се сещам за въвеждане сега Yanica. После аз мисля да започна плодове.

# 441
  • Мнения: 71
При нас има зачервяване и изсушаване на кожата на бузките , но мажа с А Дерма Прималба и за сега,само то успява да го хидратира хубаво и да не се появява това червено и сухо.А за картофеното пюре,аз слагам малко масло вътре Simple Smile
И аз слагам по малко масло от скоро я приди това бях захранила с морков и пасирах с него в този микс и пласирах и  броколиго че иначе голямо мръщене пада . Иначе когато я храня винаги е в стола ....
Имаме 2 зъбчета и эе мнооого сладка

# 442
  • Мнения: 85
Здравейте, Марти вече опита пюре от заешко и пуешко много му хареса но не може да изяде цяло бурканче от190 гр.яде някъде около 140гр. Искам да попитам бебоците които са и на кърма след пюрета искат ли мляко защото мойто дивани най много 1 час след пюрета си търси млякото за да заспи ли незнам.
       За мен е добре защото ми прави голяма пауза но незнам добре ли е.

А по повод на ваксините ние сме от София и тук епидемия няма за това ваксини се бият.

Ние още нямаме зъбки но пък на нашата КАКА вчера и падна четвъртото зъби и феята пак дойде при нас.

# 443
  • Варна
  • Мнения: 630
Яни на твое място бих въвела безглутенова каша и после някой плод.
Моя бебок още няма зъбче,а от 3 месеца педиатъра все казва ,че било на път. Последните вечери са тежки,много се върти и проплаква и ме драска и бута и скубе Sad  Завиждам ви за момиченцата,така исках пак момиченце. Сякаш момиченцата са по- спокойни. Пробихте ли ушичките за обички?? Сещам се на каката ,че и сложихме на 8 месеца. Тогава съвсем заприлича на момиченце и все я кипрех с лентички и ластичета. И тя беше пт бебетата с много коса. Нещо на спомени съм се отдала тези дни.

# 444
  • Мнения: 595
мляко след пюрето точно не иска, но заспива с кърмене денем - и си суче като гладен направо 
При нас също последните нощи много се върти, проплаква а денем рядко е крив..подозирам зъби.Има два отдолу,които излязоха през месец

# 445
  • Мнения: 55
Яни на твое място бих въвела безглутенова каша и после някой плод.
Моя бебок още няма зъбче,а от 3 месеца педиатъра все казва ,че било на път. Последните вечери са тежки,много се върти и проплаква и ме драска и бута и скубе Sad  Завиждам ви за момиченцата,така исках пак момиченце. Сякаш момиченцата са по- спокойни. Пробихте ли ушичките за обички?? Сещам се на каката ,че и сложихме на 8 месеца. Тогава съвсем заприлича на момиченце и все я кипрех с лентички и ластичета. И тя беше пт бебетата с много коса. Нещо на спомени съм се отдала тези дни.
Нашият педиатър също от 2,5 месеца твърди , че зъбче е на път. Всеки ден гледам с надежда, но още нищо. Цяла нощ се върти, мрънка и иска да суче горкия.

# 446
  • Мнения: 162
На баткото първото зъбче излезна към 10 месеца, като гледам и бебчо ще е така Simple Smile няма никакви зачатъци още, освен мноооого лиги 😂

# 447
  • Мнения: 3 439
Европаааа, аз вече искам моите момчета близнаци да са на път, барем поне едното прилича на мен Joy Калина е фурия, просто ти се е паднало кротко момиче Simple Smile
Няма обаче много коса и не съм се развихряла с прически. А роклите ѝ пречат на движението. Но слагам де, то пък искало Grinning
На Благовец 25.03 съм решила да пробиваме ушите. И разбира се вече има два чифта обеци подаръци Stuck Out Tongue Winking Eye
Зъби и аз чакам от четвърти месец. Аха да излязат и отгоре и отдолу.
Яде и мляко или по-скоро само се приспива. На обяд като хапне и заспива от раз. А оригне ли се още в сточето направо приключваме. Не ми харесва идеята да я тъпча.
Днес давам пъщърнак пак, че имам останал. После 2-3 дни броколи. Имам тиква след това и тиквичка. И в началото на февруари заек.
Пълна с усмивки седмица ви пожелавам Hug

# 448
  • Мнения: 20
Здравейте и от мен.  Нова съм тук. Майка съм на две момичета,едното на 13 год.,а другото е юлче 2018.В момента сме 8 кг и 69 см.(роди се 2900,49 см) .Кърмим се на поискване,по точно на предлагане,но в последно време е много разсеяна и суче 2-3 мин., по-сериозно при заспиване.От 10 дни се захранваме мнооого трудно,1 ден картоф домашен,не си отвори устата,даже като настоях заплака,на другия ден 2 лъжици тиква,рядка като нектар.През следващите дни по 2-3 лъж,не иска повече и не искам да я насилвамПосле дадох тиква с морков хип,ама и тук отваря уста за 2,3 лъж. и толкова.Днес съм решила чист картоф и се чудя,дали ще го иска.Искам да попитам като е яла всеки ден по 2,3 лъж. от едно нещо захранена ли е?Извинявам се за дългия пост!🤗

# 449
  • Мнения: 58
Здравейте,
Започнах захранване преди една седмица с картоф, после картоф с тиквичка и от вчера пащърнак. Преди бебка се изхождаше по 3 пъти и със захранването по-намаляха броя изхождания знам, че е нормално. Но вчера не се изходи само доста се напъва и пръцка, колко дни 1,2 или 3 млже да се кзчака преди да се предприеме нещо?
Правя масаж на корема и колело с крачета, предлагам вода, освен кърмата.

Бебе Теди, до колкото знам, храна се води за въведена, ако е предлагана няколко поредни дни, но не знам това количество дали е достатъчно за въвеждане.

Общи условия

Активация на акаунт