Юлчета 2018- тема 3

  • 78 052
  • 734
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 71
Грипа с висока температура ли го карахте?
Че аз по-висока от 37.7-38С° не вдигнах и то 1 -2 за 3 дни, явно не е грип днес нямам и съм по добре уж друго ме притеснява чух дребната да прокашля 2-3  през деня на рядко еднократно но прокашля, няма температура весела е да я водя ли на лекар с тези грипове не ми се стъпва в поликлиниката .....

# 481
  • Мнения: 275
Децата имаха температура по 2 дена , на третия - вече не, и кашлица, която продължава и в момента. Колко е била температурата обаче не знам , имам 5-6 термометъра вкъщи, които за нищо не стават..😑 само безконтактен нямам, сега се наканих да купя дано мери по точно. Единия ден в който ходихме до доктора на бебето меря у нас - нищо не показва, доктора мери след 15 мин - 38.4 ( с безконтактен). Мъжо има и той температура аз пък се разминах леко не съм се усетила да имам. Грип си е , просто всеки организъм го приема различно явно.

# 482
  • Мнения: 275
И Слави, забравих - според мен го заведи, защото не се знае какво е. Моето нямаше месец още когато така се чуваше и с таткото до като се наканим да отидем( то не можем да разберем кашля ли киха ли колко душица носи) та било пред бронхит и му изписаха антибиотик. Успех 🍀

# 483
  • Мнения: 71
И Слави, забравих - според мен го заведи, защото не се знае какво е. Моето нямаше месец още когато така се чуваше и с таткото до като се наканим да отидем( то не можем да разберем кашля ли киха ли колко душица носи) та било пред бронхит и му изписаха антибиотик. Успех 🍀
Напаво я водим педиатърката е от 3 часа дали да не я водим при лл ???
А свекито направо ще я убия ако е болна малката  по цял ден е при нас а онзи ден каза 2 истини на внучка и в очите и тя взе да го играе на сърдита качва се 5 мин. Преди ММ да си дойде, аз с температура запушена от всакъде всичко ме боли..... успивах я и тичах  в др стая да не съм при нея , не мен детето да пожали иначе много я обича няма що ..... направо ми падна в очите тази жена грам съобразителност лелееее ще я навра в кучешки г*з има късмет че се съобразявам заради сина и....лицемерка долна .... ох дан на детенце му няма нищо....

# 484
  • Мнения: 55
       На моето бебче също му избиха долните две зъбчета, с нищо не съм го мазала, но и въобще не очаквах. Тя отдавна иска да лапа и да дъвче всичко. Не е вдигала температура, но си беше по-киселичка.
      Трябва да я водя да и взимат кръв за профилактичното изследване и нещо ми е притеснено, защото от ваксините плаче и се "захласва" даже последните два пъти. Вашите бебчета плакаха ли при взимането на кръв?
 И моето момченце плаче при ваксините. При взимането на кръв, даже не усети. Много бързо стана и изобщо не плака.

# 485
  • Мнения: 85
Момичета помагайте, ще ходим на планина багажа е събран вече и като се върне мъжа ми тръгваме. Но от сутринта чувам Марти да подкашля и хърка с носа. Според мен от слюнките кашля. Ръцете постоянно са му в устата, играчките също. Те мисля да е болен , но според вас мога ли да му давам витамин ц превантивно и пръскане със солен разтвор в нослето. 

# 486
  • Мнения: 85
Още да кажа опитах се да дърпам секрет с помпата но или няма нищо или не се получава. 
Каката ни е на 6 години и бога ми забравила съм всичко . Имаме инхалатор да ли да му го пусна.

# 487
  • Мнения: 2 485
Не пречи да даваш Вит ц и да промиваш нослето.

# 488
  • Мнения: 44
Ние преборихме Варицелата, и двете деца изкараха едно след друго, бебо се размина само с няколко пъпки.
Бяхме на консултация миналата седмица, 6 месеца, 9,400 кг и 72 см. Няма заместени хранене, въпреки че яде доста, голямо пюре от 190 си му идва екстра и след половин час ме търси за кърма. Зеленчуци съм дала почти всички основни, а следобед предлагам каша с плод, обаче ще ограничавам оризовата каша и картофите, че много се мъчи на изхода. На 3-4 дни има ако и то със зор.
Иначе и аз съм като парцал, цял ден се влача, нямам сили за нищо. Бебо се буди често през нощта, докато беше болен сучеше през час, което значи за седем часа "сън" ме вдига 7 пъти, а като бонус имаме и два зъба отдолу. Сега се нормализираха нещата със съня, буди се САМО 3-4 пъти.
Да се похваля или оплача не знам, но имам нова количка от два дни, вози като каруца. Предишната ни е голяма с помпащи се гуми и се бута с един пръст, а тази е лятна, цялата се тресе, едва движи по тия разбити улици и бордюри, а е скъпа количка, мамка му Grinning Надявам се да и свикна скоро. И да вземе да дойде тая пролет най-накрая, че се спаружих в апартамента, та дано и силите ми дойдат тогава.
 [/i]

# 489
  • Мнения: 3 439
Да се похваля или оплача не знам, но имам нова количка от два дни, вози като каруца. Предишната ни е голяма с помпащи се гуми и се бута с един пръст, а тази е лятна, цялата се тресе, едва движи по тия разбити улици и бордюри, а е скъпа количка, мамка му Grinning Надявам се да и свикна скоро. И да вземе да дойде тая пролет най-накрая, че се спаружих в апартамента, та дано и силите ми дойдат тогава.
 [/i]

Сейм хиър, ба си шита с тва плико мини на пег перего. Викам аре първата я взехме евтина, ще вложа малко повече в лятна. Таратанци! Оная беше 12-13 кила, ама поне минавах навсякъде, където пожелая с нея.
Внимавайте с избора ако купувате лятна количка.

# 490
  • Мнения: 44
Amphibia, нашата е Maclaren, взех я с идеята, че е по-лека, но тя се бута много по-трудно от 15 килограмовият танк, направо ми иде да си бутам старата въпреки,че летният кош е съсипан от каката.

# 491
  • Мнения: 52
Без контактният не показва точно! Имам , и има разлика, ползвам го само за ориентир , когато усетя че бебо е по топличък. Ето и пример: На без контактният показва 37,7 , а  с нормален (ректално) 38,6 . Като извадим 5 , както всеки знае става 38,1 . Най-точния метод си остава ректалния. Надявам се да съм била полезна. 
Децата имаха температура по 2 дена , на третия - вече не, и кашлица, която продължава и в момента. Колко е била температурата обаче не знам , имам 5-6 термометъра вкъщи, които за нищо не стават..😑 само безконтактен нямам, сега се наканих да купя дано мери по точно. Единия ден в който ходихме до доктора на бебето меря у нас - нищо не показва, доктора мери след 15 мин - 38.4 ( с безконтактен). Мъжо има и той температура аз пък се разминах леко не съм се усетила да имам. Грип си е , просто всеки организъм го приема различно явно.

# 492
  • Мнения: 3 439
Amphibia, нашата е Maclaren, взех я с идеята, че е по-лека, но тя се бута много по-трудно от 15 килограмовият танк, направо ми иде да си бутам старата въпреки,че летният кош е съсипан от каката.
Оф малее, вече и Макларън в черния списък. Нашата мъжът ми я закара у техните, та и избор нямам. Най-хубавото е, че беба и в нея спи Sunglasses

# 493
  • Мнения: 52
 Привет ! Аз давам витамин С , дори и да няма никакви симптоми , също така си му слагам физиологичен разтвор по 1 капка в ноздра през деня.  Давай му, няма да му навреди , напротив - в това грипно време , ще го предпази .
Момичета помагайте, ще ходим на планина багажа е събран вече и като се върне мъжа ми тръгваме. Но от сутринта чувам Марти да подкашля и хърка с носа. Според мен от слюнките кашля. Ръцете постоянно са му в устата, играчките също. Те мисля да е болен , но според вас мога ли да му давам витамин ц превантивно и пръскане със солен разтвор в нослето.  

# 494
  • Мнения: 3 439
И аз слагам ежедневно физиологичен разтвор и чат пат като се сетя и витамин С.

Общи условия

Активация на акаунт