Магията на изтока - тема 56

  • 35 386
  • 741
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 9 218
Накога,някога,дано Тя го остави да се погърчи.Imp
Още в началото отчетох,че е красавец.
Трябва да му науча името.

При мен превода от едно извесно време стои до 31 еп.
Преводача писа,че е доста труден за превеждане,заради тематиката на филма и идиомите в китайския.

# 481
  • MJF
  • Мнения: 8 613
 bowuu пак кино. Но точно такова мога да гледам винаги и безотказно.  Thinking явно понеже в кърпа ми е вързан   Choosing Spouse By Lottery се кино-разсеях тези дни  Blush Simple Smile.
What a Wonderful Family! 3: My Wife, My Life (2018)
What a Wonderful Family! (2016)
Изгледани в тази последователност.  Laughing 2 щеше да е след 1 но въобще не го намирам като за мен в момента. И това много ме  Crossing Arms.
Чудесна сага от Yôji Yamada. Все пак Ямада и Корееда са двамата режисьори от мъжки пол за които първосигнално се сещам на японския фронт ако ме пита някой.
Isao Hashizume и Kazuko Yoshiyuki просто са емблематични в тези роли и голям  Laughing Joy Laughing с тях.
Препоръчвам с 2 ръце за всеки. И дано номер 2 се появи скоро и за мен  Crossing Arms.

# 482
# 483
  • MJF
  • Мнения: 8 613
 Hug bouquet
Изгледах и What a Wonderful Family! II (2017)
Какво да кажа?! Майсторство е да покажеш нещо което на лист е трагедия а зрителя да се смее и чак през сълзи. Срам не срам но последната част на филма, със срещата на приятеля на нашия дядо и от там нататък просто следваха сцени на които корема ме заболя от смях през сълзи. Чудесен филм и поредица.
Интересно ще има ли още. Да са живи и здрави. Силно ми се напомни на нашите хубави трагикомедии "ала мармареви".
Аз като търсих втората част така ѝ не я намерих и пуфтях  Crossing Arms. Двама намират повече от един. И т.н.  yes

# 484
  • DE
  • Мнения: 9 068
Китайският "Smile" трудно ми тръгна, но след 2-3 епизод като навлезе в историята нямах търпение да го довърша.
Много красиви актьори, особено мъжете  Grinning но и много пласмасови   Rolling Eyes включително мъж с правени устни.
Не разбирам бе хора, не разбирам, защо се обезобразяваш при наличие на някакъв талант, а ти се подлагаш на ненужни и отблъскващи хората процедури. Филма е интересен с това, че показват много от ставащото зад кадър при производство на филми. http://www.chinesedrama.info/2018/06/web-drama-smile.html
И реклама  Grinning
Скрит текст:

Стайлинга бе ужасен, размъкнати пуловери и несъразмерно големи якета  ooooh! Знам, че го правят с цел реклама, но като естетическо възприятие бе брутално несъответстващо Tired

Наскоро забелязах в няколко(в повечето Grinning )главната двойка и всички предполагаеми се обличат съответстващо цветово. По всякакъв начин влияят на възприятията на бедния зрител Grinning

# 485
  • Мнения: 9 218
Спирам с Tomb of the sea
от 24 еп. до 31 само отделни сцени са преведени,а от 32 до финала и толкова няма.
Дано го преведат,защото е хубав и ми се иска да го изгледам.

My Amazing Boyfriend 2
Ще е цели 38 епизода и се чудя какво толкова ще дават???
С Майки се свиква,с Нея-не. Все още му давам шанс.

Nervous няма субтитри.Браво,страхотно,чудесно Imp

The King of Blaze
С два сезона и доста епизоди.

Що за живот е това?

# 486
  • DE
  • Мнения: 9 068
Наш Димаш и Enkh Erdene’s покоряват американската сцена Grinning



Тези май си нямат представа какви таланти има на изток Mr. Green

# 487
  • Мнения: 9 218
My Amazing Boyfriend 2
След 6-7 еп. става по-интересен.Grinning
Само е малко .... странно,че Той не е единствения супермен/чудовище/необикновен в света,а не са двама или трима,а цяла организация. Има и друга,която знае за тях и отново на дневен ред е темата за клонирането, ДНК, обичаме-не ме обича, ние сме съседи.А,да и освен мама,тати се появи и дятото на главната.
Следва стила на сезон 1,липсват актрисата и генетика,но са заменени с дуги.Полицайчето е налице.
Той бил сладък Scream


The Tooth and the Nail
Трилър,доста приличен трилър.
Добре структуриран,има неизвесни и с някои драматични момента.

# 488
  • Мнения: 6 812
Trap
Ситуацията преди финалния епизод е очаквай неочакваното. Стряскащо е до какви низини може да стигне човек. Дано в последния епизод да има истински финал, а не да са направили толкова кратък сериал с цел следващ сезон.
Между другото във Вавилон е същото дефиле на низки страсти и псевдо-човешки взаимоотношения.

Love in Sadness
Много добър Ryu Soo Young в гадна роля на мъж-насилник с някаква форма на Едипов комплекс.

# 489
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 556
Haechi - епизод 5 и 6

Все така ми допада този исторически сериал. Действие от самото начало. Засега няма никакви локуми, също и корейски абсурди. Върви добре и следва историята на синовете на крал Сукджонг и възкачването им на трона.
Корейците не го гледат, няма висок рейтинг. Перфектно. Не съм и очаквала да го оценят.

Вчера излезе и първа част от саундтрака на сериала. Харесва ми, а и отговаря точно на всичко, което се случва дотук в епизодите.



И нещо японско и... котешко. Отново.
Поредният филм, този път телевизионен спешъл, посветен на котката - свещеното японско животно. Тази котешко-самурайска радост/ любов е пословична.

Suteneko ni Hirowareta Otoko - японците го излъчиха в събота.
Поредната топла, човешка, позитивна и много... котешка история с марка Нипон.
Черната котка в Япония е на късмет и носи голямо щастие в дома/ къщата/ семейството да се сдобиеш с животинче с този цвят. Куронеко Дайкичи. Дайкичи-щастие. Много доволна.
Още няколко котешки заглавия ще излязат и тази година от японците.
Котка да си на японските острови.

# 490
  • Мнения: 9 218
Ах Heart Eyes
Скрит текст:





Още еднин снимчок
Скрит текст:

# 491
  • Мнения: 5 266
И аз реших да гледам What A Wonderful Family. Аз пък не намерих първата част за гледане онлайн, така че започнах от втора, но нищо. Много, много съм доволна. Сериозни теми, но поднесени по начин, който не е натоварващ за зрителя. Посмях се доста на места. Порадвах се и на Сатоши Цумабуки Heart Eyes .

# 492
  • Мнения: 6 812
The Vane - Tunnel  (Item  ost)

# 493
  • Мнения: 9 218
Няколко костюмни китайски драми трябва да зарадват феновете тази година.
Вероятно ще има и други,но статията,която ми попадна бяха изброени :


The Legend of Hao Lan
19.01 до 21.02
За борбата между Цин и Джао и всякакви интриги.
Скрит текст:

The Legends
28.01 до 03.04.
История на любов и омраза
Скрит текст:

Good Bye My Princess
14.02 до 25.03
Принцеса,която трябва да сключи политически брак,а съпруга и е влюбен в друга и това на фона на игри за власт.
Скрит текст:

Queen Dugu
 11.02 до 25.03
Разказва за възходите и паденията на императрица Dugu Jieluo
Скрит текст:


The Longest Day in Chang'an
Вероятно през март ще бъде излъчен
Струва около 600 мил. китайски юан и е адаптиран по романа на Ma Bo Yong
За по-малко от 12 часа бивш полицай,който е затворник и ръководителя на антитрористичния отдел трябва да защитат столицата и хората от група турски терористи.
Скрит текст:

Poetry of the Song Dynasty
С Вик:heart_eyes:
Любовна история по време на борбаta за императорски престол.

The Great Ruler
Вероятна дата за излъчване 30 април
По романа на Tian Shen Potato,който е известен като китайския Хари Потър.
Едно момче ще се изправи срешу лордове от различни кланове,за да стане великия владетел.
С мистични същества и магия.

Three Lives Three Worlds The Pillow Book
С участието на Heart EyesБарон Heart Eyes,Vengo Gao (не съм го гледала никъде) и Дилраба/Дилбара
Дълга любовна история между деветоопашата  лисица и небесен бог.
Ще се гледа,то е ясно.

Zhao Ge
Краят на династия Шан и император,който е довел народа до упадък и герой,който ще донесе промяна
Скрит текст:

The Gods

Династия Шан-боговете са изчеснали и демони върлуват. Ново поколение богове трябва да се събере,за да се постигне мие и баланс.

The Wolf
С Darren Wang Heart Eyes
Император спасява момче и го обявява за бог,години по-късно момчето спасява момиче и любовта пламва.
Скрит текст:

Under The Power
Династия Мин.Полицайка трябва да помогне на свой колега от имперската тайна полиция за разрешаване на случай.С течение на времето те се влюбват,но животът крие изненади.

Empress of the Ming: Legend of Sun Ruowei
Семейството на Sun Ruo Wei е избито от императора,но тя е осиновена и по-късно се омъжва за коронования наследник.В началото иска да си отмъсти,но с течение на времето плановете и се променят.
Скрит текст:

The Imperial Age
Разказва за основоположника на динстия Мин

Royal Nirvana
Принц,който копнее за любовта на баща си,но се страхува да го поиска.Заобиколен от конфликти и врагове,той е готов да се пожертва за страната си.Влюбва се в слугиня,която иска смъртта му.

# 494
  • DE
  • Мнения: 9 068
Vengo Gao е такъв дървен бастун ooooh! но е много як като гледа лошо Grinning гледах го в "Legend Of Fu Yao" хареса ми.
Често си партнират с Дилраба, само дето я бутат навсякъде където не е нужна Tired
При такова разнообразие сигурно ще има нещо интересно, дано и преводите вървят бързо, че към момента съм зарязала цели 5 докато чакам да ги завършат... дано... в един прекрасен ден Crossing Arms
А през това време се любувам на Тик в "Lady of Fire", обаче е такъв пън Heart Eyes Стар е вече за такива роли, време му е да изиграе нещо на улегнал мъж дето не се бият за него няколко мадами Grinning

Общи условия

Активация на акаунт