Професионални серии за коса - тема 123

  • 60 330
  • 769
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 556
Принципът на оцветяващите балсами е различен. Те са само за временно и повърхностно матиране и пигментът отлита за няколко дни.Специално Леганза е много слаб продукт за матиране, при по-добри балсам оцветители ефектът е 15-20 дни, но те нямат влиание върху кутикулата.
Тази сутрин искам да ви споделя историята на една коса, която много ми напомня на тази на Ива без да съм виждала нейната.
Това е косата на моята най-добра приятелка в чиято подръжка аз нямам абсолютно никакъв пръст.
Това е коса, фин до нормален косъм като моя, коса която от 16 годишна търпи изрусяване в корените на ниво 10-11 и в някои случаи 12, това е коса , която 10 години е с екстеншъни защото не може да порастне, това е коса която беше с дължина до врата и с един цял скъсан и оголен ред от щипките на екстеншъните.
На снимката няма екстеншъни и косата порастна до тази дължина (в момента на снимането е намалена с 10 см)  за 3 години по следния начин:
1. Терапия Colorphlex + потъмняване на корените и боядисване на дължините (редуване на емулсия, безамонячна и амонячна боя) всеки месец на ниво 8-9 за период от 2 години с Матрикс+Алфапарф+Рубелла от дрогерията,когато си боядисва вкъщи дължините.
2. Тя не ползва Керастаси Лореали и нам си какви китове въпреки моите молби да го направи, и въпреки че може да си позволи възможно най-скъпия кит - тя остана с обикновен шампоан и само с една маска - някаква българска от Лили с макадамия за 2 лв, от която си беше напълнила шкафа до горе...
3. От година насам са я третирали само няколко пъти с Олаплекс, един от тях е преди да се направи тази снимка, което е разбираемо предвид вдигането на нивото на русото към 10, което предполага отнемане на пигмент.
Косата й цъфти, никога не я пощи. Всеки божи ден я изправя и къдри с преса и то на висока температура, и както казах не ползва никакви серуми, финиши и т.н. и да ползва е от време на време и то на дрогериини марки...
 НО - има натрупан пигмент, който я пази и растежът не се спира, защото косъмът е пълен, а не празен....... за годините си като колорист по салоните това го отричаха, но се убедих вече във важността на вкарването на пигмент в рус косъм и никога не бих оставила една гола изрусена дължина без месечно боядисване. Най-малкото аз самата си изпатих също от това, слушайки учителите ми ,че балеажите нямат нужда от боядисване,сиреч веднъж изрусени, имат нужда само от продукти с кератин и хубави маски - НЕ!!! Не съм видяла нито една руса коса, която е останала здрава, на която не се боядисват дължините и на която се слагат само продукти и маски. за руси коси явно магическото комбо е Colorphlex-Olaplex-Пигмент и след това добър кит от продукти за подръжка...

Последна редакция: пн, 21 яну 2019, 07:48 от sweety_kitty

# 526
  • Мнения: 232
sweety_kitty безкрайни благодарности за отделеното време и съвети. От следващия месец ще пробвам да боядисвам цялата коса с по-слаб оксидант и да видим какъв ще е резултата. За моята боя има специално разработена "плекс"-система, понеже самата тя се води с различни съставки и алое вера вместо вода, съответно при боядисване си ползвам него, дали да не си взема така хваления Олаплекс, който да използвам като отделна терапия (и в коя от всичките му части при положение, че няма да го прилагам при самото боядисване)?
За финиш ми се иска да си взема Маракеш за връхчета, но е изчерпан в Рибката, ще го чакам.
И понеже никога не съм използвала серум за скалп, бихте ли ми препоръчали нещо. Simple Smile

sweety_kitty  косата на приятелката ти е прекрасна.

Последна редакция: пн, 21 яну 2019, 08:32 от IvaMon

# 527
  • Мнения: 864
Ехаа колко яка коса. Макар цветовият микс да не е точно мой вкус... уникална дължина, готина прическа и браво за постигнатото!!  И благодаря за обяснението, Кити!

# 528
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Отгледана коса-факт,но тук има и един много голям фактор наречен ген като гледам....
  IvaMon Можеш да вземеш олаплекс,и да го ползваш като самостоятелна терапия.
     Серуми за скалп има много....Последният,който взех и ползвам и в момента е Mediceuticals Cellagen Stimulator . Добър е. Един месец го ползвах сутрин и вечер по предписание. В момента го ползвам само след миене като поддържаща грижа. По принцип всичко за скалп ползвам само така.
 Има едни много хубави ампулки на Сери,които са си направо бюджетни.http://angelcosmetics.bg/product/593/ampuli-za-vazstanovyavane-n … oten-12h10ml.html  
      Половин ампула смесена с вода втрита в скалпа и разнесена по дължините след всяко миене. Действа и на фуликулите и на дължините.
  За маслените маски знаеш-да не пиша излишно.... ЯЧРМ,масло от Ему са благодат за скалпа.
  Много любим ми е серумът на Епруваж,но утежнява ако се прекалява с количеството. Тоя на Наноген също е хубав и лек,Червената детелина на Алтерна също не утежнява.
  
Fluttershy
каза,че Ланза и омазнявал...не съм го ползвала по предписание-обикновено ползвам подобни продукти само след миене и не съм забелязала да ми утежнява.
  Тоя на ДМО е като водичка.
  

# 529
  • Мнения: 36
bananadana ,Омг хахаха не се бях сещала за този термин "пощене" Joy Пощя си косата по този начин от ученичка и смея да твърдя, че от тогава досега само 2 фризьора са успяли  да ме пострижат по начин,който е по-добър от моето пощене Joy Joy Joy
medgirl  От продуктите на Макадамия не съм впечатлена... Маски, шампоани... финиши Изобщо не припадам по тях... Боята имаше читави попадения тук там, а тя първа започна да почезва от бг магазините.....но мисля че много заложиха в началото докато вкарваха марката,ок е но просто няма този "уау" ефект и това е...
IvaMon климатиците най-много влошават състоянието на косата зиме и лете... Започнете да боядисвате и дължините всеки месец, за да запълвате косъма и наслагвайки  да вкарвате пигмент. Косъмът е гол и нито има нещо в него, което да го пази трайно, нито без пигмент в себе си може да задържи  какъвто и да било продукт трайно защото е порест и всичко се изпарява от него. Терапист е супер избор, но Както каза и бананадана и финиши с наслагване също, а и една калъфка от памучен сатен ще свършат чудеса! Flowers Hibiscus


Вече се затрудних 😂 Добре, може ли да ми препоръчате някакви изпитани макари?  Знам, че различните шампоани, маски и т.н действат различно на различните коси, но все пак.. 😌😀

# 530
  • Мнения: 556
Отгледана коса-факт,но тук има и един много голям фактор наречен ген като гледам....

  

Принцесо, чакахме го тоя ген 14 години с плач... В момента, в който спря да си тероризира корените и започна да наслагва пигмент по дължините всичко се промени, а дори не е искала и търсила ефект растеж...
Аз до преди 5 години бях с коса до дупето, рядка, но дебела и плътна от наслагван 10 годишен черен пигмент... Махнах го, изчаках да ми порастне малко естествена коса и направих дължините русо омбре на ниво  8 и после 9 и 10... Нямах търпение да го отрежа, защото само се късаше и с ежедневна салонна грижа и профи продукти не се получи...  и при клиенти не се получаваше.... Вярно, само Лореал бяха продуктите, но само най-дебелите коси изтраяха рус балеаж или цялостно боядисване оставайки непокътнати ... Други всички бяха така, както при мен и както при Ива. Сега съм с естествената си коса, вижда се колко е финна и обмислям, ако не започна Олаплекс да започна да я боядисвам, за да й наслагвам пигмент... иначе няма спасение от ежеминутно накъсване, слаба е и заради това расте бавно,но това е генът ми без да е третиран косъмът...като сила моят естествен пигмент е доста по-слаб от изкуствения Cry
Споделете ми читав бг сайт от който да си поръчам Олаплекс

Последна редакция: пн, 21 яну 2019, 09:57 от sweety_kitty

# 531
  • Някъде там
  • Мнения: 4 820
Принцесата, да омазнява ми.Косичката ми е супер тънка.Имам много косми , но пък е много тънка .
Обърках темите , но ще попитам и тук.
Както знаете боядисах се в цвят 5.81 в събота
след месец мога ли да направя корени с този цвят на диа лайт
Страшно много ми хареса Simple Smile
Или е по добре корените да продължа да ги правя с 5.81?

# 532
  • Мнения: 3 542
Kitti, много интересно това за пигмента. Емулсията представлява боя, смесена с вода, но задължително ли трябва оксидант, досега като са ме матирали след кичури за няколко пъти цвета по дължините се уеднакви и не ми харесва да съм само руса по дължините. И коя боя ще ми препоръчаш за това? И колко се седи с емулсията, четох Принцесата е писала 10 минути май, но правилно ли си спомням? И доколкото разбрах се прави на месец това обливане с емулсия?
И ако взема по-тъмна боя дали ще ми се потъмнят кичурите или само леко матиране ще стане?

За Олаплекс от България не знам, аз от испанското Нотино я взех, Принцесата май писа за Елинор по Черния Петък, но цените се менят с времето.

Последна редакция: пн, 21 яну 2019, 10:49 от Си*

# 533
  • Мнения: 1 715
sweety_kitty безкрайни благодарности за отделеното време и съвети. От следващия месец ще пробвам да боядисвам цялата коса с по-слаб оксидант и да видим какъв ще е резултата. За моята боя има специално разработена "плекс"-система, понеже самата тя се води с различни съставки и алое вера вместо вода, съответно при боядисване си ползвам него, дали да не си взема така хваления Олаплекс, който да използвам като отделна терапия (и в коя от всичките му части при положение, че няма да го прилагам при самото боядисване)?
За финиш ми се иска да си взема Маракеш за връхчета, но е изчерпан в Рибката, ще го чакам.
И понеже никога не съм използвала серум за скалп, бихте ли ми препоръчали нещо. Simple Smile

sweety_kitty  косата на приятелката ти е прекрасна.

Разреши си получаване на личните съобщения 😊

# 534
  • Мнения: 232
Мисля, че го направих. Даже не знаех, че са ми блокирани Grinning

# 535
  • Мнения: 153
От вчера ви чета за Олаплекса и ми стана интересно... Някоя пробвала ли е самостоятелна терапия на небоядисана коса вкъщи? Мислех си, че е нещо сложно и трябва да се прави само в салон, но така като гледам има само нанасяне, разресване и измиване - нищо особено. Виждам и че в Арлен имат комплектче от стъпка 1, 2 и 3 (по 100мл всяка), малко е скъпичко, та се чудя дали наистина има толкова добър ефект или ще са по-скоро пари на вятъра?

ПП. В момента няма наличност, но:
https://www.arlen.bg/product/4158/sistema-za-predpazvane-i-vazst … -styling-kit.html

# 536
  • Мнения: 556
И аз тепърва се уча с Олаплекс. Смятам да пробвам само грижата за дължини. Колебая се между 2 и 3.
Да си споделя и впечатленията от 2 ползвания на Kerastase Initialiste  серум за скалп - бях наистина мн скептична към него, но след като го нанесох усетих щипане за около 10 мин и след това сякаш буквално дишах през кожата на главата... Много съм доволна и изобщо не вмазнява, чувствам си скалпа лек и чист - надявам се да има и положителен ефект! Благодаря ви момичета за насоките Heart
Си, нещо не успях да ти разбера въпроса, какво точно имаш предвид?
С емулсия може да се стои точно колкото и с боя. времето за стоене е спрямо търсения ефект, но трябва да се забърка първо боята с оксиданта и след това да се добави водата и трябва мнооого здраво бъркане докато сместта стане супер хомогенна. На мен ми онема около 10 минути бъркане, за да направя добре емулсията, като консистенция. По-късно ще покажа меден балеаж на моя приятелка, който направих само с емулсия от медена 6ца, с която боядисвам корените й. Там ще можете да видите разликите в корените и дължините. От емулсията Пигментът просто не е толкова траен, но е също толкова ярък и активен и основно се ползва за освежаване на дължините или за направата на по-светъл цвят или по-тъмен цвят от същата гама с която се боядисват корентие - с две думи ползват се само колорантите от боята, а с водата се разрежда оксиданта, за да бъде във възможно в най-слабо активна форма и да не повреди дължините.

Последна редакция: пн, 21 яну 2019, 11:18 от sweety_kitty

# 537
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Първо цената в Арлен е безумна. #2gunfire. Същия комплект го взех за 130лв. от Елинор на черен петък. В момента е 163лв. В Парфимо е 147лв.
  Терапията не е сложна никак. Публикувала съм упътването на Магнолия не веднъж ето го пак....

Олаплекс терапия стъпка по стъпка




Разтваряш 15 мл. олаплекс стъпка №1  в 90 мл. вода. Ако смяташ, че ще ти е много направи 7.5 мл с 45 мл. вода и  имай готовност да направиш още, ако не ти стигне. Преди това измиваш с ДПШ - имаш на Шу - много е подгодящ, защото не остъргва косъма. На подсушена с кърпа коса - влажна, но не мокра нанасяш с капкомер или със спринцивка от детски нурофен например. Не е хубаво да се пръска със спрей. Навеждаш главата надолу над някоя пласмасова купа, и с капкомера започваш да нанасяш кичур по кичур от корена до върха. Това, което изтече в купата с чиста съвест можеш да го използваш да не се хаби отново.

Добре е максимално дълго време косата да остане влажна, защото олаплекс работи докато е влажна косата. За целта аз слагам първо найлонова шапка за баня и върху нея завивам кърпа. Стоя по 2-3 часа. След това сваляш кърпата и шапката и проверяваш дали е влажна косата, ако не е влажна пръсни малко вода и тогава пак от корените до върха, без да миеш, върху стъпка №1 нанасяш стъпка №2 - хидратиращия балсам. Той също работи добре само върху влажна коса, затова пак слагам шапка за баня и кърпа отгоре. Понякога преди това минавам с терапевтичната преса. Стоя доста време от няколко часа до цяла нощ.

После миеш само веднъж с някой лек шампоан и слагаш маска. Това е.



 Доста се различава от официалните инструкции,но винаги я правя така. Често спя с втората стъпка и така....
  
  Кити моля те обясни като на блондинка това наслагване на пигмент и в частност при руса коса.  Praynig

# 538
  • Мнения: 3 542
Kiyti Flowers Hibiscus , Благодаря! Ми аз питам много неща и ... Значи е задължително да сложа оксидант... не може ли без оксидант? А вода спрямо боя в съотношение 1:1 ли се слага?

За Олаплекс според мен е добре да се прави 1 и 2 както е по инструкции, аз седя обаче доста повече, 3 започнах вече също по препоръка на фризьорка всяка седмица. Според мен има полза от Олаплекс, моята коса е много чупеща се, дори като момиче без всякакви бои, на естествена коса се късаше много, така че за мен продуктът е много полезен. Цената според мен е най-добра за големите комплекти от по 500мл, много е, но имаш много продукт, евентуално може да се раздели с някого. За мен не е много, де Joy, аз правя 2 пъти в месеца сега, ама с тая руса къдравина - няма начин друг да спася косата.

Благодаря на Принцесата за инструкцията на Олаплекс, тя даже по-дълго от мен седи със стъпка 2. Аз четох някакъв блог на англичанка, че стъпките 1 и 2 съответно действали по около 90 минути всяка, аз седа с всяка по 2-3 часа, повече откачам с тая мокротия на главата - наистина е важно да е влажна косата, иначе не действа продукта.
И да допълня за тая блогърка - препоръчва след терапията да се прави маска с кератин - 2-минутния на Афоджи или Лореал Профайбер препоръчва. И аз мислех като Принцесата, че след  Олаплекс си трябва хидратация, но освен писанията на тази блогърка, чувствам си косата странно по време на стъпка 1 - разтегля се като дъвка , така съм я чувствала по всреме на изрусяване с блондор и затова започнах да правя кератин след нея.
И друго искам да споделя за Олаплекс терапията - косата ми е до стедата на гърба, доста гъста май, жадна, но като започнах в началото с 15 мл продукт + 90 мл вода направо течеше, сега правя с 10 мл продукт и 60 мл вода.

И аз попивам всяка дума с това пигментиране!

Последна редакция: пн, 21 яну 2019, 11:52 от Си*

# 539
  • Мнения: 153
Момичета, страхотни сте! @Принцесо, много благодаря за инструкциите и споделянето на цените в Елинор и Парфимо - няма какво да се чудя, направо поръчвам (по салоните, които намирам, цените започват от 70лв - това са 2 терапии вкъщи, а с тези 100мл определено могат да се направят доста повече, особено на моята фина и тънка коса едва ли ще й трябват по 15мл всеки път Simple Smile ).

@sweet_kitty, и на мен ми стана интересно за наслагването на пигмент. Аз направих грешката две поредни лета да използвам за около месец Loreal Sun Kiss Jelly (уж си мислех, че е по-безвредно постепенното отнемане на пигмент от косата с цел изсветляване), но сега като чета нагоре - дали не ми липсва наслагване на някакъв пигмент от боя? Постигнах много хубав естествено златист цвят, но косата ми доста си влоши състоянието след това известляване и никакви Лалги, Керастази, Марокани, Ланзи, ФК-та и какви ли не скъпотии досега не са успели да я възстановят напълно... камо ли да доведат до подобрение на първоначалното й състояние... Sad

Общи условия

Активация на акаунт