Какво трябва да значи това?

  • 1 728
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 4 423
Днес бях на поредната консултация, на УЗ единственото, което ми каза лекаря беше, че бебето е много, много ниско...дори той не очакваше да е чак при началото на костта ( как да го обясня...там където започват срамните устни).
Така се притесних, а и ме чакаше още обикаляне по болниците, че въобще не го попитах какво значи това...
Главичката е 9.30 см., друго не каза, бързаше много...
Знам, че звучи малко глупаво, но бихте ли изразили мнение... Praynig

# 1
  • Мнения: 733
Май ще гушкаш бебо по-скоро от колкото си мислиш  Hug.

# 2
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Щом толкова се е смъкнало може в най-скоро време да се запознаеш с бебо.Успех и леко раждане.  bouquet

# 3
  • Мнения: 7 091
Днес бях на поредната консултация, на УЗ единственото, което ми каза лекаря беше, че бебето е много, много ниско...дори той не очакваше да е чак при началото на костта ( как да го обясня...там където започват срамните устни).
Така се притесних, а и ме чакаше още обикаляне по болниците, че въобще не го попитах какво значи това...
Главичката е 9.30 см., друго не каза, бързаше много...
Знам, че звучи малко глупаво, но бихте ли изразили мнение... Praynig


Нищо страшно Simple Smile Просто си уреди каквото си планирала да направиш преди раждането и стягай багажа, че скоро ще гушкаш бебе май Simple Smile.
А главичката 30 см ли си имала предвид? Защото 9.30 см не може да бъде..

# 4
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Стягай се за срещата с бебчо.Стискам палци всичко да мине леко!

# 5
  • София
  • Мнения: 630
Здравей Буболина, мисля, че скоро трябва да се подготвяш за събитието Laughing. Както виждам само дни до термина.Нищо притеснително в констатацията на доктора. Просто бебето си пробива път и слиза. Съвсем нормално. Пожелавам ти леко раждане  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ви  bouquet, май не съм готова нещо newsm78, значи ли това, че може да е по - лесно раждането, като е толкова надолу....?
Погледнах снимката - пише 9.30см. , направо не знам.....  Thinking

# 7
  • Мнения: 2 332
Днес бях на поредната консултация, на УЗ единственото, което ми каза лекаря беше, че бебето е много, много ниско...дори той не очакваше да е чак при началото на костта ( как да го обясня...там където започват срамните устни).
Така се притесних, а и ме чакаше още обикаляне по болниците, че въобще не го попитах какво значи това...
Главичката е 9.30 см., друго не каза, бързаше много...
Знам, че звучи малко глупаво, но бихте ли изразили мнение... Praynig

Нищо страшно Simple Smile Просто си уреди каквото си планирала да направиш преди раждането и стягай багажа, че скоро ще гушкаш бебе май Simple Smile.
А главичката 30 см ли си имала предвид? Защото 9.30 см не може да бъде..
Не - според мен има предвид диаметъра на главата че е 9,30см - средно е 10 см, така че всичко е ок.
Буболина, и аз мисля като другите мами - май ще трябва да съкратиш ходенето по болници и по-бързо да се ориентираш. Успех!   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 4 423
Роси74, с бременния си мозък нещо не мога да схвана...добре ли е 9.30см и как се мери за да е 30см.? Embarassed Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 992
ами значи че скоро ще гушкаш бебеее, а за главичката как да е 30 см като нали ракритието пълно е 10 см от къде ще излезе таз голяма главичка  #Crazy от 30 см
успех и леко раждане чакаме те да се похвалиш и споко на бебчо всичко си му е ок

# 10
  • Мнения: 5 299
ЕЕе, хайде - наближава момента Grinning Пожелавам ти леко раждане, и скоро да се похвалиш с  беб4е.  bouquet

# 11
  • Мнения: 817
Роси74, с бременния си мозък нещо не мога да схвана...добре ли е 9.30см и как се мери за да е 30см.? Embarassed Rolling Eyes
9,30 е диаметъра мила,а обиколката се гледа около цялата главичка,ох и аз незнам дали го обясних точно.
Не се притеснявай,надявам се и ти пожелавам да имаш много леко раждане!И да гушнеш сладкото бебче,което да е много здраво!9.30 си е много добре!На Тоника и беше толкова около седмица преди да се роди.

# 12
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Буболина,добре е 9,30 Peace.
Представи си,че на видеозона се вижда един кръг и това е главичката на бебо,а диаметъра на кръга е 9,30,това е имал предвид лекаря Peace.А 30 е горе-долу обиколката на главичката.Мисля,че всичко е в норма,няма страшно Peace!Успех,леко раждане и живо и здраво бебче  bouquet!

# 13
  • София
  • Мнения: 62
щом диаметъра е 9.30... обиколката  е = 2пR, т.е 3.14*9.30 = 29.202.
Всичко добро!  Grinning .

# 14
  • Мнения: 2 332
Роси74, с бременния си мозък нещо не мога да схвана...добре ли е 9.30см и как се мери за да е 30см.? Embarassed Rolling Eyes
9,30 е диаметъра мила,а обиколката се гледа около цялата главичка,ох и аз незнам дали го обясних точно.
Не се притеснявай,надявам се и ти пожелавам да имаш много леко раждане!И да гушнеш сладкото бебче,което да е много здраво!9.30 си е много добре!На Тоника и беше толкова около седмица преди да се роди.
Да - 9,30 см е диаметъра - а 30см е обиколката, двете понятия са различни. Спокойно, Буболина, явно си се притеснила - подготви се психически за идването и запознаването с бебчо лице в лице Simple Smile.

# 15
  • Мнения: 817
щом диаметъра е 9.30... обиколката  е = 2пR, т.е 3.14*9.30 = 29.202.
Всичко добро!  Grinning .
smile3501 smile3501 smile3501Е браво бе!Ето ти точно обяснение!

# 16
  • София
  • Мнения: 4 423
Много, много ви благодаря Hug Hug Hug    bouquet  bouquet
Сега вече се паникьосах...хич не съм готова, искам да е на термин...нищо не ме боли, нямам падане на тапа, нито контракции...

Последна редакция: пн, 19 юни 2006, 23:25 от Буболина

# 17
  • Мнения: 7 091
Не - според мен има предвид диаметъра на главата че е 9,30см - средно е 10 см, така че всичко е ок.
Буболина, и аз мисля като другите мами - май ще трябва да съкратиш ходенето по болници и по-бързо да се ориентираш. Успех!   bouquet

 Аз разбрах, че за обиколка говорим Simple Smile. Днеска съм много разсеяна явно, в една друга тема казах на една мама, че има дете на 1г.1м. , като е три месечно.  hahaha Joy

# 18
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Роси74, с бременния си мозък нещо не мога да схвана...добре ли е 9.30см и как се мери за да е 30см.? Embarassed Rolling Eyes

Обиколка.

П.С. Докато пост-на, вече са отговорили...

Успех с раждането!   bouquet

Последна редакция: вт, 20 юни 2006, 00:13 от burka

# 19
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
нищо не ме боли, нямам падане на тапа, нито контракции...
Ти пък,радвай се!Прочетох някъде,че първото ти раждане е било доста трудно,но може второто да е съвсем различно,не е задължително да умреш от болки и да се мъчиш дълго Peace!Току виж бебо те изненада и излезе бързо,бързо!Успех още веднъж  bouquet!

Последна редакция: вт, 20 юни 2006, 00:33 от мама Мери

# 20
  • София
  • Мнения: 4 423
Ох, дано да е по - бързо и лесно, защото този път направо се хвърлям от прозореца ако е като първото.... Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 21
  • Мнения: 106
мисля 4е щом е толкова ниско долу ще родиш много бързо
леко раждане и без паника

# 22
  • София
  • Мнения: 4 423
Ето това много ме интересува, щом е толкова ниско, значи ли, че ще родя по - бързо.... Rolling Eyes Praynig

# 23
  • Мнения: 698
Стискам ти палци, дано мине леко!  Hug

# 24
  • Мнения: 106
Ето това много ме интересува, щом е толкова ниско, значи ли, че ще родя по - бързо.... Rolling Eyes Praynig
мисля 4е да защото по време на контракциите нали бебо слиза надолу и се разтваря шииката
а и казват 4е второ раждане  емного  по бързо от първото.моя съседка е родила второто си дете в хола у тях защото докато по4нали контакциите и бебето се показало за 0 време Joy

# 25
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Ето това много ме интересува, щом е толкова ниско, значи ли, че ще родя по - бързо.... Rolling Eyes Praynig
Ами при мен значеше.Отидох в болницата с паднала тапа и болки/но не непоносими/ и си викам ако не е дошъл момента ще се прибера в къщи.Акушерката като ме мереше вика :"Ами то съвсем ниско се смъкнало." А, лекаря като ме прегледа и ме зарадва с 5 см. разкритие.От приемането ми до раждането минаха 2ч.30мин.Пожелавам ти същото бързо и леко раждане.
Пък и си в добра форма/видях те на снимките от цветно-етно купона Peace/.

# 26
  • Мнения: 1 878
При мен беше високо и доктора каза че ще ми е мнооого трудно, значи ниското трябва да е по-лесно  Mr. Green От сърце ти го желая  Hug

# 27
  • Мнения: 3 034
Е, хайде успех  Peace
Като гледам, май съвсем наближава момента, стискам палци всичко да мине бързо, лесно и безпроблемно и скоро да се похвалиш...  bouquet

# 28
  • Мнения: 5 468
Буболина, намирисва ми на бебе newsm78.  Така като се смъкне надолу, означава, че скоро ще подаде и глава на бял свят Mr. Green.
Когато тръгнеш за болницата, да пуснеш тема, че тръгваш, ей. Няма да гадаем тука, къде си изчезнала, че бременните си ги водя на отчет в един тефтер Rolling Eyes. Изчезне ли ми някоя и ставам неспокойна Peace.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз го носих през цялото време така-много ниско долу.Ако при теб сега е слязло,значи ще раждаш скоро Wink Не мисля,че има някаква връзка с това,че е слязло надолу бебчето и продължителността на раждането.Просто значи,че се подготвя за излизане Grinning
Пожелавам ти леко раждане и скоро да се похвалиш със здраво и хубаво бебче Heart Eyes

# 30
  • Мнения: 3 164
Буболинка, не се притеснявай мила, желая ти много бързо и лесно раждане и едно здраво и хубаво бебче  bouquet Успех!!!

 Praynig Praynig Praynig

п.п.много ме е яд, че на купона не можах да се запозная с теб лично Tired

# 31
  • София
  • Мнения: 4 423
Буболина, намирисва ми на бебе newsm78.  Така като се смъкне надолу, означава, че скоро ще подаде и глава на бял свят Mr. Green.
Когато тръгнеш за болницата, да пуснеш тема, че тръгваш, ей. Няма да гадаем тука, къде си изчезнала, че бременните си ги водя на отчет в един тефтер Rolling Eyes. Изчезне ли ми някоя и ставам неспокойна Peace.
Веднага ще пусна, за да ми стискате палци   bouquet- умирам от страх.... Cry
ками, благодаря ти  bouquet
Буболинка, не се притеснявай мила, желая ти много бързо и лесно раждане и едно здраво и хубаво бебче  bouquet Успех!!!

 Praynig Praynig Praynig

п.п.много ме е яд, че на купона не можах да се запозная с теб лично Tired
А мен да знаеш как ме е яд....  bouquet

# 32
  • Мнения: 6 472
Бубе, ниско, високо, шъ го раждаш скоро Grinning Като се има предвид, че ти е второ, може и да не устискаш до утре Joy При мен си беше високо до последно, слезе в последния момент и все пак родих супер лесно. При теб щом се е и ориентирало в правилната посока, може още по- бързо да стане Hug

# 33
  • Мнения: 595
Много, ама много силно ти стискам палци! Praynig Praynig Praynig
Дано скоро гушкаш бебче и да си щастлива и нииииииииикаква болка!!!

# 34
  • Мнения: 7 430
Ей Буболинка, няма ли да ме изчакаш...че зетя да е по-голям от снахичката ми Hug
Пожелавам ти едно бързо, леко и безпроблемно раждане  Wink



Когато тръгнеш за болницата, да пуснеш тема, че тръгваш, ей. Няма да гадаем тука, къде си изчезнала, че бременните си ги водя на отчет в един тефтер Rolling Eyes. Изчезне ли ми някоя и ставам неспокойна Peace.

Мен водиш ли ме newsm78

# 35
  • Мнения: 4 621
Май май  скоро ще се гушкате с бебчо Grinning Grinning Grinning
Желая ти бързо и лесно раждане и едно прекрасно бебче за радост на мама и тати Grinning

# 36
  • Мнения: 3 346
Буболинка, стикам палци всичко да мине бързо и безпроблемно! Hug
Все пак имай предвид, че може и да не е тези дни...
На втори февруари лекарката ми каза, че бебо е много ниско долу/плюс това бях с разкритие 2 см./, но да поизчакам все пак малко, че да не се раждала буболечката точно на втори Joy
Е, поизчаках доста - роди се 10 дни по-късно - на 12-ти.
Беше много леко, абе направо прекрасно раждане Heart Eyes
Пожелавам го и на теб!

# 37
  • Мнения: 779
Бубенце, наистина срещата с бебчо приближава. А за ниско разположената главичка - да, това улеснява раждането, но самото раждане, а не контракциите. Моя дребосък беше много ниско долу, когато влязох в болницата и лекарката ми каза :" Ми, той се е приготвил за излизане вече  Laughing ". Когато дойде моментът за напъните, напънах 3 пъти и излезе- има-няма 10 мин.
Желая ти леко и безпроблемно раждане  Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 3 880
Успех и от мен.Пожелавам ти в най-скоро време най-сладкото и мило бебче да прегърнеш  bouquet.Лекораждане.

# 39
  • Мнения: 2 381
Дано мине леко!Успех и да се похвалиш Hug

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Използвам Темата ти, за да ти кажа, че ти стискам палци, всичко да мине бързо, леко и безпроблемно.

Стискам палци  Peace

Дидката, не знам дали Ню те води на отчет, но аз те водя и ми се иска и ти да си кажеш, като затръгваш за натам.  Praynig
Айде и на теб леко и безпроблемно  Peace

# 41
  • Мнения: 5 468
smile3529 Е, как не?! Всичко е под контрол...

# 42
  • София
  • Мнения: 6 743
Хайде смели майки - леко и безпроблемно раждане, и здрави, и хубави бебета ви желая от все сърце  Hug

# 43
  • Мнения: 1 975
Явно скоро ще имаш бебче newsm30, нали така казват "паданал корем"- леко и безпроблемно раждане newsm51  love001.
P.S. и после да разкажеш, че вече треска ме тресе #Crazy

# 44
  • Мнения: 115
леко раждане, стискам палци вкичко да приключи успешно

Общи условия

Активация на акаунт