Мами в Италия 9

  • 12 931
  • 304
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 475
 newsm78  май от Торино нямаме мами досега...апропо amymommy ,ти как се казваш?Нашите истински имена ги има на картата!  Wink

# 16
  • Мнения: 5 475
Изтри ми се постинга...пак забравих да копи   #Cussing out #2gunfire

  Кала,миличка нали знаеш какви номерца играе форума тук!  Wink
 Аз,когато пиша голям постинг си го правя настрана,и после го копирам тук,или преди да кликна на публикувай,го копирам... Peace

# 17
  • Мнения: 6 167
Гери,
без да обсъждам избора ви ( моля, не го приемай така, просто се замислих)  
аз имам теоретични наблюдения за образования и наистина ( колкото и да не искам да го призная де)  бих насочила детето си към университет по източния бряг.
на щатите.  аз избрах да не правя такава крачка за себе си , но бях извървяла доста път към пе ейч ди там някъде си. после реших, че биологията и лабораториите всъщност не ме кефят и така.

но за детето си, нероденото ( хйехе) определено бих имала амбиции да получи образование, което да му отвори прозорците. щото тука хората са малко , като в социализма - уж учат английски, никой не говори. уж са отличници, ама в университетите ги бият масово разни екстракомунитари ( вчера слушах по радиото). накрая екстракомунитарите с големите оценки рабтят , като домашни помощници, а тройкаджиите италианци са по банките. тая формула тука, характерна за селски тип общества - на шуробаджанащината, още не е изкоренена ( въпреки, че от 50тте доста са напреднали).
имат култура, която е почти като нашата ( само че нашата вече е мимикрирала т.е мутирала до безумия).

тоест, при това положение моето ще си наляга парцалките да учи английски и да вирее в нормална конкурентност, която да му отваря света.
за мен страна, в която дете, живяло на Доспат в София да стане висок служителн на Морган Стенли в Ню Йорк е САЩ. с всичките му там недостатъци на страната.

Това са просто мои размишления, пак казвам - няма никакво значение конкретиката тук.
 Peace

# 18
  • Мнения: 2 427
В Торино има едно училище за деца на чужденци,предимно са с немско или англииско говорящи родители.На една приятелка дъщеря и учи там и е доволна.Ако не ме домързи да ходя с колата всеки ден до Торино може да се наложи един ден да запиша нашето отроче там.Поне ги карат да учат децата.Иначе в Ивреа има добър езиков лицей,което е добро решение в о дълбоката перспектива.Не желая детето ми да не използва максимума от потенциал(ако го притежава)само защото учи в скапано училище с кофти преподаватели.
Между другото с таткото от сега водим битка,аз искам да се казва Ester ,тои нещо се мръщи и държи да е Francesca.
Браво на дъстеричката ти,явно детето има желание да се развива интелектуално.Това ми напомня на историята на една моя позната от София на която детето и българче тръгва на училище в Италия току що пристигнало от България и шашва всички със своята интелигентност.Каквато майката,такова и детето.
И от друго ме е страх-има ли по градини и училища онова специално отношение към децата с родител Extracomunitare?

# 19
  • Мнения: 5 462
Благодаря Ви момичета за отговорите !То не че нямам наблюдения , но исках да чуя и други мнения относно образованието в Италия.По мое (скромно мнение ) май в Италия след като звършиш не гледат толкова какво и с какви оценки с завършила, а как и колко добре може да вършиш оределена работа .С малки изключения разбира се като например професии като лекари , архитекти, адвокати и т.н. Щото пък тука в България за каквато   и да е професия едвали не искат да си с висше образование, английски език и тем подобни ненужни изисквания .Ясно е че за някой професии е необходими....ама чак толкова. И може би за това в висшите учебни заведения има и хора които и аз незнам за кво изобщо са там ???Ох сега друго не се сещам , но предполагам че ми схванахте мисълта ....нещо жегата ме прави доста разсеяна.....

# 20
  • Мнения: 5 475
Lennie, ти знаеш каква е моята история,така,че САЩ тотално го изключвам от живота си(лично мой избор),дори тази година няма и да ида да си подновя статута на зелената карта.Имах кариера и то на доста голямо ниво,споменяваш Морган Стенли  ,е там където работех е JP Morgan Chase нивото е еднакво...не искам и да си помисля какъв робот бях... Crazy
  Не ми се говори по този въпрос,тя иска Холандия и в много отношения е права ,че там нещата са по-добре оттук!Така,че каквото стане.Живота си е неин!
  amymommy  ,а за отношение към чужденците,на мен лично не ми се е случвало да го усетя на ниво училище,нито дъщеря ми се е оплакала...слава богу!А за частни училища и аз имам близки деца,които уча луди пари дават,но не виждам кой знае какъв резултат.Аз лично съм против плащане за средно образование...виж за университет е друго!На мен само мастера ми в САЩ струваше 65 000 $.
  Markrit ,а за оценките си права..тук не им пука как си завършил средно училище..виж за университет на много места търсят дипломирали се с 110 и лоде... Peace

# 21
  • Мнения: 5 462
Еххххх момичета аз съм влюбена в тази  красива Италияяяяя ! Ако знаете как благородно Ви завиждамммм ......въпреки че съм запозната(по един или друг начин )  с живота там , знам че не е толкова лесно както изглежда отстрани .Но пък си има и много предимства .Иска ми се да мога да ходя по често на гости на моите близки но с автобус сама малко ме е страх а със самолет нещо ми идва скъпичко .Понеже си имам бизнес тук нямам възможност да си оставям работата и да им гостувам за по дълго (макар да е по изгодно ) .Кажете какво стана с компанията с евтините билети .Ако има такава ще ходя всеки месец за по няколко дена .Хайде момичета дайте малко инфо по този така болен въпрос за мен.

# 22
  • Мнения: 6 167
Гери, напълно си права.
аз мисля, че номера на родителя е всъщност до там, да докара детето до ниво само да взима мъдри съвети за бъдещето си.
тоест, да му дадеш знания и умения, за да вземе то в един момент правилното решение за себе си.  Peace

Тоз форум едва се точи.

# 23
  • Мнения: 5 475
Markrit няма идеално място,земен рай!Навсякъде си има добри и лоши неща.Повечето от момичетата сме тук,защото сме срещнали любовта .Където са любимите хора там ти е дома!
  Лени и на мен качва много бавно днес...

# 24
  • Мнения: 5 462
О пак казвам наясно съм че не е рай но на мен много ми харесва .А от вас живущите в Италия ще ми е интересно да науча допада ли ви манталитета на италианците  ? Кое Ви харесва и кое не ?А относно образованието забравих да пиша  като цяло в Италия ми харесва че системата е направена че децата не стават белешкари а се стремят да научат нещо ( и най важното да разбират това което учат , а не просто да го наизустят ) .Говоря за децата които са съвестни .Щото тия дето не им се отваря учебник ( италинчета или българчета живеещи в Италия няма значение )...няма кво да ги коментирам.Ей момичета много ми е интересен вашия форум лягам си с него и ставам пак с него !!! Heart Eyes
Ако знаете колко сте ми симпатични !!!!

# 25
  • Мнения: 5 462
Опс пак грешка май се пише бележка а НЕ белешка .

# 26
  • Мнения: 6 167
О пак казвам наясно съм че не е рай но на мен много ми харесва .А от вас живущите в Италия ще ми е интересно да науча допада ли ви манталитета на италианците  ? Кое Ви харесва и кое не ?А относно образованието забравих да пиша  като цяло в Италия ми харесва че системата е направена че децата не стават белешкари а се стремят да научат нещо ( и най важното да разбират това което учат , а не просто да го наизустят ) .....


ооо, маркрит, изобщо не съм съгласна за бележкарите.
като гледам какво е нивото тук ( обща култура, познания по английски език и тн) съм доста щастлива, че съм продукт на бг образователната  система.
каквото и да говорим, стремежа към оценка и понятието бележкарство е оправдание на мързеливите. 
като се стараеш и стремиш към добър успех - пак нещо ще научиш, за разлика от тези , които към нищо не се стремят - ни знаят, ни бележки имат. Peace

# 27
  • Мнения: 5 475
И аз подкрепям Лени,нивото тук е под всякаква критика...

  Според мен системата тук просто държи изкуствено всички на едно и също ниво..и борбата не е за отличен резултат,а за това да преминеш..което убива индивидуалността и творчеството.
  Дъщеря ми имаше 4,5 на едно есе по италиански език,когато попитах учителката защо оценката е такава,тя ми каза,че няма никакви граматични грешки ,но тя мислела различно,а и  била посочила много факти,които на нея(на учителката!) не били известни.. #Crazy ..
 Ставаше дума за есе на свободна тема за поведението на младите хора и участието им в обществения живот- странните факти бяха ,че дъщеря ми описваше и посочваше скаутското движение,като форма на обществена изява на младите хора...а учителката й не беше могла да разбере изказването на дъщеря ми,че на 18 год. е по-важно да се дипломираш и да се ориентираш професионално,отколкото да  получиш шофьорска книжка ... което е основното дерзание на съученичките й!  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 2 427
Xа-ха...наистина е фантастично чувството което изпитах когато доидох в Италия за първи път и едва ли не в очите на ниакои хора изглеждах като излязла от Сорбоната само защото имам завършено средно образование в Математическа гимназия.За тях това моето си беше голямо постижение.А и в много моменти се оказах по -начетена от познати италианки заваршили университети в Англия.Един приател на моя мъж е учил англииска литература в някав университет в УСА,поне така се кълнеше,а нямаше и бегла представа кой аджеба е тоя Фокнер.Аз университет така и не завърших,пербаццо!В началото исках но ме спираха разни тъпи ревнивци,после пък като бях свободна да избирам реших че висшето образование не би могло да ми помогне с това което желая да се занимавам занапред.Но Georgia,,правиш много добре като не се месиш в избора на дъщеря си.Чудесно е човек сам да взима важните решения в живота си.Аз виждам ролята на добрият родител в обяснване на нещтата в живота до 15-тата година от живота на децата им.От там натаък е добре той да се превърне в съветник,а не в човек който задължително знае правилните решениа за всичко.Мен са ме оставили от 16 годишна да си блъскам главата сама,вярно е че за грешките си понякога съм плащтала висока цена,но те поне са продукт на моите лични желания и избори и не съжалявам че не са ми давали тон в живота.

# 29
  • Мнения: 5 462
О пак казвам наясно съм че не е рай но на мен много ми харесва .А от вас живущите в Италия ще ми е интересно да науча допада ли ви манталитета на италианците  ? Кое Ви харесва и кое не ?А относно образованието забравих да пиша  като цяло в Италия ми харесва че системата е направена че децата не стават белешкари а се стремят да научат нещо ( и най важното да разбират това което учат , а не просто да го наизустят ) .....
С някой неща бих могла да се съглася с теб , но това " оправдание на мързеливите " хич не съм съгласна. Определено не слагам всички под един знаменател но според мен е много по важно да разбираш това което учиш и да ти остане в съзнанието дълго време отколкото да го назубриш , да отидеш на училище да го изпееш да ти пишат 6 (тук в Б-рия ) и да си въобразиш че много знаеш.В България системата много , много не ми харесва защото се учат много различни неща и после обаче се оказва че няма специалисти .Системата ни беше такава че едва ли не всички са вундеркини или отличници по всички предмети и накрая нищо .Момичета понеже след малко почвам работа и бързам и не мога да пиша повече дано да сте ме разбрали правилно и да не ме нападнете само защото не мислим по един и същи начин !
И съвсем не казвам че всички завършили образованието си в Б-рия са некъдърни и Не специалисти .Дано някоя от вас ми схване мисълта защото наистина нямам много време да пиша в момента.


ооо, маркрит, изобщо не съм съгласна за бележкарите.
като гледам какво е нивото тук ( обща култура, познания по английски език и тн) съм доста щастлива, че съм продукт на бг образователната  система.
каквото и да говорим, стремежа към оценка и понятието бележкарство е оправдание на мързеливите. 
като се стараеш и стремиш към добър успех - пак нещо ще научиш, за разлика от тези , които към нищо не се стремят - ни знаят, ни бележки имат. Peace

Общи условия

Активация на акаунт