Избор на училище за първи клас през учебната 2019/2020 Варна

  • 31 306
  • 355
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 99
Здравейте! Поздравления за темата! Мен ме вълнуват учителите в ОУ Г.С.Раковски и ОУ Св.Св.Кирил и Методий.
Ще съм благодарна ако някой сподели мнение.


А мен ме вълнува дали ако кандидатстваме в ОУ “Кирил и Методи” ще ни приемат там, въпреки че не ни е в района 😂. Удобно ни е и имат добри резултати, но... е и много предпочитано.
Нямам представа, кои са учителите, които поемат първи клас в тези училища, но за “Кирил и Методи” съм чувала, че всичките са добри. Мненията за Раковски са малко разнопосочни, затова на този етап аз лично съм се ориентирала към “Захари Стоянов”, което ни е и по район ( въпреки че живеем по- близо до Раковски 😳 )

# 16
  • Мнения: 95
По район ни е Раковски,  но ни предстои преместване и тогава най-близко ще ни бъде  Кирил и Методий. От друга страна шансовете за него намаляват заради принципа за уседналост.

# 17
  • Мнения: 99
По район ни е Раковски,  но ни предстои преместване и тогава най-близко ще ни бъде  Кирил и Методий. От друга страна шансовете за него намаляват заради принципа за уседналост.


Може пък и да имате късмет, пробвайте! Раковски е голямо училище и щом имате уседналост едва ли няма да ви приемат там дори и да е на второ желание.

# 18
  • Мнения: 95
insey, понеже по-вероятно е да стане в Раковски,  ще се радвам да чуя мнения. Смятам да ги подредим Кирил, Климент, Раковски. Само да не стане така че да останем без у-ще Simple Smile
А за Захари, към което сте се насочили, мога да кажа само хубави неща за начален етап.  Вече от пети нещата рязко се променят. Има прекрасни учители, но и доста нехайни, а някои и простовати. Имаше една, която говореше толкова мЯко, че в началото я мислех за рускиня.
Имена няма да споменавам.

# 19
  • Мнения: 99
Bella, за съжаление в което и училище да бъде детето, дисциплината и нивото след 5 клас падат, дори и в елитните училища.
В Климент мисля, че няма да имате проблем с приема. Квартала там е застаряващ, а и миналата година са приемали и деца, които нямат уседналост в района. Не вярвам ситуацията тази година да е по-различна, раждаемостта не се увеличава, а напротив. Незнам обаче доколко разчитате на занималнята, защото мисля че Климент нямат, трябва да търсите други варианти.
За Раковски само общи мнения съм чувала, нищо конкретно за учител. Занималня обаче няма за всички. Познавам бегло една начална учителка от това училище, но тя няма да поема този випуск, а следващия. Много хубаво впечатление ми направи, че миналата година водиха децата на лагер, за седмица! Не всеки би се навил да го направи в днешно време.

# 20
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
Аз имам приятелка, на която децата са в Раковски. Много е доволна. Тази година Директора се е постарал да уважи всички желаещи за занималня. До миналата година не е било така.

# 21
  • Мнения: 95
iv.elina, кой клас са дечицата? Как е дисциплината там? Чувам негативни отзиви за това? Има ли избор на учители?
От сайта им видях, че това са учителите на 4ти клас, които ще поемат първи:

4А клас Сашка Ясенова - 2 ПКС
4 Б клас Стилиян Атанасов - 4 ПКС
4 В клас Кремена Райкова
4 Г клас Боряна Пеева - 4 ПКС
4 Д клас Диана Маринова – 5 ПКС

Въобще дай повече информация ако можеш 🤗

# 22
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
Децата са първи клас. Проблем с дисциплината няма.

# 23
  • Мнения: 99
iv.elina, кой клас са дечицата? Как е дисциплината там? Чувам негативни отзиви за това? Има ли избор на учители?
От сайта им видях, че това са учителите на 4ти клас, които ще поемат първи:

4А клас Сашка Ясенова - 2 ПКС
4 Б клас Стилиян Атанасов - 4 ПКС
4 В клас Кремена Райкова
4 Г клас Боряна Пеева - 4 ПКС
4 Д клас Диана Маринова – 5 ПКС

Въобще дай повече информация ако можеш 🤗

Bella, информация за конкретните учители нямам, но питайки майка ми която е начален учител, но не във Варна, на кой да се спра, ако нямам отзиви за никой от учителите ме посъветва да избера този с най-високо ПКС, както каза тя “ поне не го мързи да изкара квалификация” 😂

# 24
  • Мнения: 99
Това може да е полезно за някой. Има промяна с наредбата за прием в първи клас.

http://www.moreto.net/novini.php?n=390001

# 25
  • Варна
  • Мнения: 298
Здравейте! Simple Smile
Записвам се и аз тук. Тази година и ние ще си имаме първолаче!
Интересувам се за уч-ща  в кв. Владиславово и по точно за
ОУ "Св. Патриарх Евтимий"  и
СУ “Пейо Кр. Яворов”

# 26
  • Мнения: 11 747
Това може да е полезно за някой. Има промяна с наредбата за прием в първи клас.

http://www.moreto.net/novini.php?n=390001

Виждам как гарантираният ни прием по район бавно се отдалечава към хоризонта. Нищо чудно да увиснем, както стана с детската градина.

# 27
  • Мнения: 99
Вероятно е така, но се поставям на мястото на родителите, които имат едно дете, което учи в училище извън района, в който живеят и едно което не е прието в същото училище, а в училището по район. Но пък от друга страна сте права, защото живеем буквално на 500 метра от детска градина, в която не бяхме приети, а имаше деца от къде ли не

# 28
  • Мнения: 11 747
О, ние живеем на наистина 100-тина метра от градината, в която не бяхме приети, както и в другите 3, в които също кандидатствахме, а водим и взимаме 3-та година на 4-5км от вкъщи.
Ако двете деца са си в училището по район, то ще са в едно училище. Ако пък родителите са решили да водят и взимат в по- добро, но далечно училище и после се случи двете деца да бъдат в различни училища и това много ги затруднява - то е тяхно решение и си носят последствията.

# 29
  • Мнения: 16
Здравейте и от мен. Предстои училище и търся информация за ОУ "В. Априлов ". По район сме в Руско, но предпочитам кварталното. Търся информация за учителите. Предварително благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт