Присаждане на стволови клетки

  • 25 218
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
Утре заминаваме със сина ми за клиника "Свети Иван Рилски", гр. София за трета трансплантация.Има травма на гр. мозък след катастрофа и е парализиран. Нямаме никаква промяна за 1 год.
Може ли някой да ми посочи на какво основание се правят тези трансплантации.Къде има регистър и разрешение на клиниката да извършва подобни трансплантации?Аз лично не успях да намеря такова.Благодаря предварително, ако някой може да ме насочи.

# 16
  • Мнения: 1 193
Тони успех.Съжалявам че до сега няма резултат,толкова много  хвалят тези трансплантации, а и вие травмата сте я придобили ,не е вродена.Дано третия път ви е за късмет.Ще ни дадеш ли повече информация,кой ви насочи,какви са цените.

# 17
  • Мнения: 35
здравейте ,аз съм с дцп и поучех въпроса .1-во в бг не е препоръчано да се прави,а в Русия или другаде.2-ро една жена при катастрофира и е обездвижена от кръста надолу.и колко пари е потрошила и все оше нищо за няколко крачки а колко пари е дала и колко още и искат… всяка операция мисля че беше по 18000 евро
и вижте едно мнение

Здравейте,
Обръщам се за съвет към всички Вас. Моята дъщеря е болна от епилепсия, детска церебрална парализа, хидроцефалия. Детето е на 5 години и неходи, не седи, нестои и неговори. Имам желание за лечение в чужбина операции ли, имплантации на стволови клетки ли? Не знам къде и какво да направял В България има пълно безхаберие за тези дечицал Казват, че изглежда по-добре отколкото трябва да бъде и не проявяват професионален интерес. Много е болно и затова искам да опитам в чужбина. Дано там да са по заангажирани.
Поздрави на всички, които искат да ми помогнат.

И отговорят

На стволовите клетки не е добре да се разчита - поне за сега. В дългосрочен план дават твърде много странични и силно нежелани ефекти. това е едно изказване на един лекар в един форум

кой луд лекар би ви го казал и да се откаже от паритЕ?!?!!?!!!!!!!??!?

Това ми помогна да го разбера позната от чата....

# 18
  • Мнения: 1 193
И сега на къде?

# 19
  • София
  • Мнения: 2 351
Lyubomira, ти как точно проучва въпроса.Колко хора познаваш на които са направени такива трансплантаций.Например виждала ли си човек преди и след такава манипулация.За да имаш конкретно наблюдение.
Цената е около 3600 евро - за руски екип говоря.
3000 лв. за Бг екип.
Аз познавам такива хора.Виждала съм резултатите.Нали си наясно, че резултатите зависят от увреждането.Нали си наясно, че стволовите клетки не са панацея, а стъпка към подобрение.

# 20
  • Мнения: 1 193
Искам да попитам само един доктор ли прави тази трансплантация.И имали вариант да отида и да ми кажат че не сме за там.Или щом съм отишла ще ми вземат парите.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 351
Ами зависи къде отидеш.В клиника "Иван Рилски" е само един специалиста, който се занимава с това.Той в прав текст ми каза, че при аутизъм не очаква подобрение, защото няма видимо неврологично увреждане.Още повече досега не е имал пациент с такава диагноза.Ако решим обаче няма проблем да се направи.
Подочух, че и в Пирогов правят отскоро стволови клетки - там обаче не съм ходила.
А от руския екип обаче ми обещаха ееееееееееей толкова подобрение.Естественно само при тях.

# 22
  • Мнения: 35
Аз не знам на дцп да са правили тази операция. Аз съм дцп-квадри пареза с разхвърляни движения .и аз искам уча въпроса за мен.тази жена с катастрофата и тя е опирана в русия за сумата не съм сигурна,твойта сума която казваш е по човешка .знам че мой приятел които е малко по-зле от мен преди 13г ходим да правят не знам каква операция са се отказали защото има рискове да стане по-зле.

И аз много искам чуя мнения за тази операция при ДЦП!!!!!!!!!!!
 Praynig

# 23
  • Мнения: 1 193


И аз много искам чуя мнения за тази операция при ДЦП!!!!!!!!!!!
 Praynig
И аз,не искам чудо просто да почне да се храни сама например,да може да държи нещо в ръцете си.Дали стволовите клетки магат да ми го дадат

# 24
  • София
  • Мнения: 2 351
Ами не искам да ти давам напразни надежди, но ще ти разкажа нещичко.На детенцето на една моя приятелка направиха в клиника Иван Рилски тази манипулация.Резултата е малък или голям зависи от гледната точка.Детенцето е с ДЦП - незнам формата.Напредъка е, че вече може да качва стълби, като се държи за парапета - сама - преди това не можеше.Едното оченце вече е в правилна позиция - беше кривичко, опитва се да тича, преди това не можеше, и вече се опитва да си ходи самичка без да се държи за ръката на мама.Вече може и да работи и с двете ръчички, преди това едната беше водеща, а другата поддържаща.

Това е само от едно присаждане.

Руската школа е много добра, като консултацията им е 50 долара, а цената е 3600 долара.Поправям се объркала съм валутата.Руският екип дава и поддържащи медикаменти - невропротектори, които ги няма в Бг., но има възможност да се доставят.Не им знам цените./Не са необходими при нашата диагноза и не съм се интересувала/



Мога да ти дам координати, но на лични.Няма да изтипосам нечий телефон в интернет.

Мислех си, че всички знаят за тези неща, не съм се сетила по рано да разкажа инфото си за стволовите клетки  Embarassed

Руският екип идва веднъж годишно в Бг. и стои три дни.Правят няколко операций.Цената е тази, защото не се налага да плащаш пътни и хотел до чужбина.

# 25
  • Мнения: 1 193
Много ще съм ти благодарна за телефоните.Този руски екип в България ли работи или в Русия.Вярно ли е че веднъж направиш ли такава трансплантация трябва периодично да я правиш иначе започва едно влошаване.

# 26
  • Мнения: 35
Благодаря ти!
моя скайп е latino_strasti1
вижте, аз напиша майл до руската клиника и вижте отговорят сигурно ще ви е интересно .

Здравствуйте Любомира ,

В настоящее время в медицине во всем мире не существует  100 %  метода лечения больных со сложной патологией головного и спинного мозга,вызванной разнооразными причинами (врожденные аномалии, нейроинфекции, травмы и т.д.). Наша технология не является исключением особенно  с учетом сложности и неоднозначности функционирования мозга после  поражения. Мы не можем говорить о прогнозах   в подобных случаях и гарантировать результат.  Однако, наши результаты лечения данного заболевания позволяют надеяться на возможность существенного изменения качества жизни пациентов  .         

     Согласно методическим  положениям  программы «Новые клеточные технологии – медицине»  для решения вопроса о возможности применения данных технологий и последующей объективизации результатов лечения пациент должен пройти обследование в соответствии с установленным протоколом.

Затем  мы предполагаем произвести забор гемопоэтических стволовых клеток при условии отсутствия противопоказаний к применению клеточных технологий .

   В любом случае,  для оценки первичного состояния спинного мозга пациента и объема лечебной программы в каждом  конкретном случае нам необходимы   снимки пациента МРТ( магнитно –резонансная томография),  выписки из стационара. Вы можете прислать их любым удобным для Вас способом : е-mail neurovita@mail.ru  или обычной почтой 115478,Москва, Каширское шоссе, д.23, строение А, клиника "НейроВита".

 

  С уважением Клиника "НейроВита"

# 27
  • Мнения: 35
аз се страхувам след операцията да не се влошим към по -зле.а за парите колко години родителите МИ изплащат си е друго!!!

Последна редакция: ср, 04 юли 2007, 02:12 от Lyubomira

# 28
  • Мнения: 31
Някой има ли информация при какви други заболявания се прилага присаждане на стволови клетки като например вродено увреждане на периферната нервна система

# 29
  • Мнения: 35
здравейте ,здравей Катина  аз съм с вродено дцп ще ме приемат ли за операция и има ли рискове да стана по -зле?????!!!!!!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт