Един тъжен татко търси съвет .

  • 9 021
  • 184
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 610
Предпоследния ваш пост е точно такъв малко като малко дете а предполагам сте по голям от мен.Имате деца радвайте им се както казах живота е прекалено кратък.Не знам как се живее  23г с мъка за нещо предишно.Що не се разделихте и да си продължите живота.След толкова години какво ви дава тази случка в настоящето освен терзания сълзи и кукуригане?

# 166
  • Мнения: 5 508
И какво им е на последните постове на автора? Не иска да ви дава храна за подигравки ли? И да, някои постове са от забавни по-забавни, въпреки че ако се замисли човек, е безкрайно тъжно, че има жени, които не са комуникирали с мъж, разпознаващ и изразяващ чувствата си.

# 167
  • Мнения: 30 802
Ако човек разпознава чувствата си, то може да ги изкомуникира с думи, не да реве като дете. Тоя човек въобще не познава чувствата си, иначе щеше да ги е отработил отдавна. Само изригва периодично като вулкан. Но иначе едва ли е емоционална арфа тънкострунна в живота.

# 168
  • Мнения: 3 625
За съжаление ..Темата не е " пързалка " Както се изразиха някои от включилите се .За последно .да внеса някои уточнения .1-. Не съм се филмирал така 20г. Зле ми е след признанието .2- Не съм я следил ..Ако я бях следил ..особено по него време щях да я хвана ...3- Излизала е мноооого пъти .. Без да отворя и дума за това .. Тези 1-2 пъти ..са случайте в които съм имал повод за ревност .( И сега се оказва че с основание съм имал ..защото случките са били по него време )
4- През тези 20 години сме си живели миже да се каже чудесно . 5 - Пак повтарям че темата съм я пуснал не защото искам съжаление или нещо подобно ..
6- Като дипломиран психолог Simple Smile съм преценил че вместо да ходя при колега .е по добре да пусна тема в женски форум ..И както писах по рано ..  Споделянето  винаги помага . . . .То нали и затова се ходи на Психолог ..Да споделиш ..Да получиш Чуждо мнение ..Съвет .. и.т.н.
И n-то: Котка не може да научи куче да се катери по дърво.  Споделяш и търсиш на неподходящо място.

# 169
  • Мнения: X
Не знам как се живее  23г с мъка за нещо предишно.Що не се разделихте и да си продължите живота.След толкова години какво ви дава тази случка в настоящето освен терзания сълзи и кукуригане?

1-. Не съм се филмирал така 20г. Зле ми е след признанието .

Ехо, четенето с разбиране дъщеря ми го учи в 4-ти клас.

Ако човек разпознава чувствата си, то може да ги изкомуникира с думи, не да реве като дете. Тоя човек въобще не познава чувствата си, иначе щеше да ги е отработил отдавна. Само изригва периодично като вулкан. Но иначе едва ли е емоционална арфа тънкострунна в живота.
Къде точно реве като дете?
Защо реши, че едното разпознаване на чувствата води автоматично до тяхното отработване? То ако беше така лесно....но пък за някои хора, които не ги докосват нещата особено дълбоко, може и да е. Дълбочината на чувствата и способността да ги изпитваш е нож с две остриета. От една страна положителните емоции са много по-интензивни. От друга страна, отрицателните - също.
Прави ми впечатление по темите, че всеки съди от собствената си камбанария, и ако някой реагира различно, автоматично става обект на подигравка и оплюване.

Последна редакция: пн, 17 дек 2018, 08:17 от Анонимен

# 170
  • Мнения: 3 610
Не знам как се живее  23г с мъка за нещо предишно.Що не се разделихте и да си продължите живота.След толкова години какво ви дава тази случка в настоящето освен терзания сълзи и кукуригане?

1-. Не съм се филмирал така 20г. Зле ми е след признанието .

Ехо, четенето с разбиране дъщеря ми го учи в 4-ти клас.
Явно е към мен, аз съм изчел внимателно но не вярвам да не се е филмирал през тези години.Той си го е знаел и е живеел с тази мисъл ,щом  е започнал  разговор на тази тема, ако не беше нямаше да я започва с жена си темата. сега след признанието е същото каквото е било преди 23г изневерила му е.

# 171
  • Мнения: X
Ако човек разпознава чувствата си, то може да ги изкомуникира с думи, не да реве като дете.
Да, особено ако е дипломиран психолог, какъвто авторът твърди че е. Вместо това, той си лепва етикет "тъжен татко". ЖДНБ! Надявам се, че е само дипломиран, а не практикуващ психолог.

# 172
  • София
  • Мнения: 19 253
Само аз ли се впечатлих от самоописанието:
"Не пие, не пуши, не ходи по кръчми, излиза само с жена си" Joy И дипломиран психолог. А забелязахте ли главните букви на любов, секс?...

Ако това е форумният идеал, отивам да се гръмна ритуално

# 173
  • София
  • Мнения: 38 539
Перфектен като всеки измислен образ.
Обаче така и не отговори за какво са се скарали, когато му е признала сега.
Ама какво търся и аз под вола теле, като всичко е фейк.

# 174
  • Мнения: 30 802
Ами един такъв странен и уникален микс между манийност и депресивност. Води до ни напред - ни назад в много житейски области. Мъртвата точка между юруш и Meh!.

# 175
  • София
  • Мнения: 12 374
Най-много ме впечатли това:

Не знам ..100 % и аз имам трески за дялане .( Въпреки че според хората около мен и според жена ми нямам ) може би само малко с ревноста прекалявам .

Искам да кажа, really? И това написано от дипломиран психолог? Пък мармотът..

# 176
  • Мнения: X
Ами един такъв странен и уникален микс между манийност и депресивност.
Малко офтопик, ама подобен микс изобщо не е странен - биполярното афективно разстройство е точно това Simple Smile манийна фаза, после депресия, после пак. И ги лекуват основно с антидепресанти за депресията и литий за разреждане на манийната фаза. Не че той има БАР, не е дори близко изстрелът. Simple Smile

Иначе авторът подскача, защото го нападат, напълно нормално.

А го нападат, защото не е ясна целта на темата (аз си държа на хипотезата, че е очаквал другарски съд - още повече, че стана ясно, че провинилата се е потребителка във форума) и най-вече защото се лигави и говори в стил съдби на кръстопът.

Абсолютно никаква терапевтична функция няма споделянето на подобен проблем на мъж във форум наречен "бг мамма". Това да не е като групите на АА тук? Последните също следват някакъв протокол, а не си споделя всеки както му дойде. Терапевтична функция би могла да има една когнитивно-поведенческа терапия примерно.

# 177
  • София
  • Мнения: 19 253
Да не говорим за "тъжен татко" Кой нормален мъж ще се кръсти така  newsm78

Ако случайно не е измислен, неговото е: Сърби, боли, драго ми е
Жена му била едва ли не единствената, ама защо му признала... Ами ако не беше - щяхте да си живеете щастливо и прещастливо ли? На нея й минали сърбежите и сега иска сигурност с теб, права е - като даваш да те използват, после не реви
Синдром на щрауса - тя се държала сума ти години така, той сега се сетил.

# 178
  • Мнения: X
Според мен просто не знае как да пише във форум или пък си мисли, че след като е бг-мамма, значи е някакъв драматично различен форум. Повечето нови потребители пишат едни такива театрални теми - нещо средно между мило дневниче и моноспектакъл на Куркински с размисли за любовта и страданието.

Аз ако бях щях да пиша в зависимост от целта на темата:
1. аз съм такъв и такъв, тя е такава и такава, случило се е това и това - имам ли вина и аз?
2. аз съм такъв и такъв, тя е такава и такава, случило се е това и това - да бягам ли с 200 или да простя?
3. случило се е това и това - реших да простя, сега как да спра да мисля и да се измъчвам за случилото се?

Реално авторът твърди, че е 3 темата, ама описва темата като за 1 или 2, плюс описва с много превземки, излишни неща и демонстрира някакво очевидно фалшиво спокойствие и присъствие на духа. Според мен това му пречи най-много да продължи напред - искрено признание пред самия себе си какво се е случило, каква е жена му (има си популярна дума), какъв е той (има също популярна дума), натрупания гняв, отмъстителност, обида, ярост, наранено его, предадено доверие, каквито всеки нормален човек би имал/изпитвал в подобна ситуация и т.н. и т.н. Докато не даде някакво изражение на тези емоции, ами се лигави в стил Любовта е По-силна от Всичко, о Мило Дневниче, ще му е трудно да остави зад гърба си станалото и да прости, ако наистина това иска, защото не съм убеден, че е искрен със себе си и за това.

Последна редакция: пн, 17 дек 2018, 09:47 от Анонимен

# 179
  • София
  • Мнения: 971
Авторе - докато си със жена ти няма да забравиш. Няма да забравиш, а ще украсяваш историята и ще се самонавиваш. Хората забравят, когато обектът на терзанията им е далече. И тогава времето лекува и носи забрава.

Общи условия

Активация на акаунт