Юлски мами 2019г. 2. Юлските мами подарък имат вече, в нас живее мъничко човече!

  • 40 808
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 200
KRISKA79 Спокойнооо и аз съм точно +5 😂😂
Живи и здрави после ще му мислим,важното е бебчетата да са добре 😉😋

# 46
  • София
  • Мнения: 405
Здравейте момичета.
Включвам се в новата тема с няколко въпроса.В 11г.с. съм макар,че ехографа изостава и показа 10г.с.Когато бях на преглед последно видяхме малкото човече и мигащото сърчице,но така и не го чух.Четох,че някой от вас пишете че сте го чули,а на мен тонове не ми е пускала.Поисках и ехографска снимка при което ми каза че не може да вади.Незнам дали техниката и е стара или и аз незнам.А иначе е много опитна,мила и отзивчива.Също така минах рутинните изследвания,но така и не ме прати на биохимичен скрининг,когато я попитах каза,че нямало смисъл сега и ще ме прати през втория триместър...нито и на фм.Какво мислите за това,до колкото знам всички мой приятелки са минали и в първия триместър?

Здравей!
Не всеки апарат може да ти пусне да чуеш сърчицето, важното е докторът да вижда пулсациите. За снимките - на мен с предната бременност често ми казваха, че нямат хартия и не могат да ми извадят снимка, ама не е чак такава драма, аз молех да снимам с телефона си и така пак да си имам точицата.
За биохимичния скрининг вече писах - за мен това е абсолютно излишно и ненужно. За ФМ - ами това е платено изследване, нормално да не те "прати". Ти си избираш медицинския център и лекаря и си записваш час - изцяло твоя е инциативата. Щом не минава по здравна каса, как да те прати? Simple Smile Оптималното време е 12-13 седмица, аз смятам, че е абсолютно задължително да се направи. Щом вече си в 11 седмица, много трудно ще си запазиш час, бих ти препоръчала да започнеш да звъниш веднага и дано имаш късмет!
Това, че имаш приятелки, минали вече през тези изследвания, е добре. Разпитвай ги и се интересувай сама, защото докторите много често са натоварени и забравят някакви неща. В днешно време поне имаме източници да се информираме.
Дано съм била полезна.

# 47
  • София
  • Мнения: 92
Ззравейте и от мен! Записвам се и аз в новата ни темичка. Дай Боже вече никоя да не ни напуска. ❤️ И да гушкаме пухкави бебета юли месец.
По темите:
 В9г.с и 5 дни и с 3, 4кг съм от горе и си имам бая коремче. Купих си дънки за бременни и ми е супер, тъй като и доста си хапвам. 😁
Отностно постоянното мислене, за да не се филмирам си ходя на 2 седмици при генеколожката ми. На 3ти съм на БХС във Фемина при д-р Славкова и след това ще се записвам на ЖК. И ние още не сме чували сърчице, само го видяхме как пулсира. ❤️
Аа и не са ми изписали никакви витамини, пия само фолиева киселина.

# 48
  • Мнения: 9
Има ли някое мамче, което знае полът на бебчо и кога го научихте?

# 49
  • Варна
  • Мнения: 63
Здравейте, момичета! Тъкмо се върнах от преглед и не мога да спра да се усмихвам Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Нашето малко човече вече е в 10+5 г.с. (по календар 10+3), като и предния път вървеше така с 2 дена напред. Отново видяхме и чухме сърчицето - около 142 удара (лекарката каза, че се развива много добре). Бебчо е с размери 38,46 мм. Видяхме го и как маха с ръце и "подскача" (колкото и нереално да звучи за някои наистина си подскачаше на дупето Grinning).
Иначе и аз съм си взела дънки за бременни (от Лидл) и смятам, че това е най-удобната дреха на света! Grinning
Хубав ден от мен и нека получаваме само хубави новини Relaxed

# 50
  • Мнения: 59
Здравейте, момичета. Не съм писала от доста време, но ви чета. Аз последно бях на преглед на 07.12 и съм на ФМ на 09.01. Нямам много симптоми, освен напрегнатите гърди и корема ми доста си личи вече. Но се опитвам да го крия, иска ми се възможно най-късно да кажа на работа. Засега го планирам за около 16.01, дано успея да крия до тогава. Simple Smile
M o n 4 o, lorisita, аз също съм на ФМ при доц.Димитрова във Фемина. Знаете ли дали там взимат кръв за БХС или трябва след ФМ да ходим и до майчин дом?

# 51
  • Мнения: 1 102
Sunny_happy_day_, във Фемина взимат кръв, но мисля, че си се плаща не е както казват, че било безплатно в майчин дом.

# 52
  • Мнения: 20
Здравейте момичета.
Включвам се в новата тема с няколко въпроса.В 11г.с. съм макар,че ехографа изостава и показа 10г.с.Когато бях на преглед последно видяхме малкото човече и мигащото сърчице,но така и не го чух.Четох,че някой от вас пишете че сте го чули,а на мен тонове не ми е пускала.Поисках и ехографска снимка при което ми каза че не може да вади.Незнам дали техниката и е стара или и аз незнам.А иначе е много опитна,мила и отзивчива.Също така минах рутинните изследвания,но така и не ме прати на биохимичен скрининг,когато я попитах каза,че нямало смисъл сега и ще ме прати през втория триместър...нито и на фм.Какво мислите за това,до колкото знам всички мой приятелки са минали и в първия триместър?

Ани, според мен няма място за притеснение. Мисля, че е важно дали вярваме на лекаря и сме склонни да го слушаме какво кога да правим. Аз лично съм ходила при двама лекари и двамата спечелиха доверието ми и съм спокойна. По принцип съм много мнителна и трудно се доверявам. При първата лекарка, при която ходих видяхме пулсациите на сърцето. Попитах няма ли да ги чуем, отговори ми, че е рано и не е добре да ембриона. Другият лекар, дори без да питам ми обясни, че в тези седмици ако пусне звука на сърцето импулсите на ехографа могат да прекъснат пулсациите на сърчицето, което естествено не е желан ефект,  затова се прави на по-късен етап. На последният преглед според ехографа бях в 12г.с.+2дни и тогава пусна звука на сърцето.
Някой лекари пестят от консумативи за принтерите, което също не определя дали е добър лекар...
И както и ние си имаме мнение за всичко свързано с нас и децата ни (правилно или не), така и лекарите си имат различни мнения относно тези изследвания. Според някой няма смисъл да се правят, други дори казват, че са задължителни...
Вземи решение за себе си дали ти е ок мнението на докторката, според мен. Ако и вярваш, не се тормози,  ако мислиш, че са нужни и други изследвания (платени) си запиши час и ги направи Wink
Важно е, както за нас, така и за бебетата, които растат в нас, да сме спокойни...

# 53
  • Мнения: 98
Включвам се И аз най-накрая,от време на време само включвах в предната тема,но вече съм си в бг и днес бях на първи преглед.В 10г.с.+5 и всичко ни е наред засега,  толкова притеснения останаха в нищото.Няма по-голяма щастие от това да видиш мъника на екрана.

# 54
  • Мнения: 35
Във Фемина като си запазих  час за БХС попитах и казаха че ще ми вземат кръв и ще има ехохгравски преглед и това ще ми струва 130 лв

# 55
  • Мнения: 59
Във Фемина като си запазих  час за БХС попитах и казаха че ще ми вземат кръв и ще има ехохгравски преглед и това ще ми струва 130 лв
Дали има вариант да направят само ФМ на по-ниска цена и като БХС е безплатен в майчин дом да отидем да ни вземат кръв направо там?

# 56
  • Мнения: 142
Привет и от мен в новата тема Simple Smile Днес бях на ранна ФМ и БХС. Резултати след празниците от БХС, но според доктора, бебчо е добре, и е МОМЧЕ Heart Eyes Дори ми разпечата снимка с атрибута. Гледахме го на 4 D, 5 D, 4 D live  и вече си имам запис на флашка. Освен това ми пуснаха сума ти изследвания, вкл. за желязо, кръвна група и не знам още какво. Предвид това, че имам сериозни отоци заради Хашимотото, настоява да изляза в болничен след 15 януари и да не се връщам на работа повече. Качила съм 8 кг. от задържана вода и не ми дават да пия диуретици Sad Но сме добре, което е най-важното.

# 57
  • Мнения: 106
Привет и от мен в новата тема Simple Smile Днес бях на ранна ФМ и БХС. Резултати след празниците от БХС, но според доктора, бебчо е добре, и е МОМЧЕ Heart Eyes Дори ми разпечата снимка с атрибута. Гледахме го на 4 D, 5 D, 4 D live  и вече си имам запис на флашка. Освен това ми пуснаха сума ти изследвания, вкл. за желязо, кръвна група и не знам още какво. Предвид това, че имам сериозни отоци заради Хашимотото, настоява да изляза в болничен след 15 януари и да не се връщам на работа повече. Качила съм 8 кг. от задържана вода и не ми дават да пия диуретици Sad Но сме добре, което е най-важното.
Stelavi, страхотна новина, честито ви момченце! Почивай си повече 😘
Аз имам час за БХС и ФМ чак на 03.01 за БХС като се дава кръв предполагам няма нужда на гладно и жадно нали? Лек и усмихнат ден!

# 58
  • Мнения: 142
Привет и от мен в новата тема Simple Smile Днес бях на ранна ФМ и БХС. Резултати след празниците от БХС, но според доктора, бебчо е добре, и е МОМЧЕ Heart Eyes Дори ми разпечата снимка с атрибута. Гледахме го на 4 D, 5 D, 4 D live  и вече си имам запис на флашка. Освен това ми пуснаха сума ти изследвания, вкл. за желязо, кръвна група и не знам още какво. Предвид това, че имам сериозни отоци заради Хашимотото, настоява да изляза в болничен след 15 януари и да не се връщам на работа повече. Качила съм 8 кг. от задържана вода и не ми дават да пия диуретици Sad Но сме добре, което е най-важното.
Stelavi, страхотна новина, честито ви момченце! Почивай си повече 😘
Аз имам час за БХС и ФМ чак на 03.01 за БХС като се дава кръв предполагам няма нужда на гладно и жадно нали? Лек и усмихнат ден!

Greenleaf, предупредуха ме да не съм яла заради БХС. Питай доктора си, за всеки случай...

# 59
  • Мнения: 9
Привет и от мен в новата тема Simple Smile Днес бях на ранна ФМ и БХС. Резултати след празниците от БХС, но според доктора, бебчо е добре, и е МОМЧЕ Heart Eyes Дори ми разпечата снимка с атрибута. Гледахме го на 4 D, 5 D, 4 D live  и вече си имам запис на флашка. Освен това ми пуснаха сума ти изследвания, вкл. за желязо, кръвна група и не знам още какво. Предвид това, че имам сериозни отоци заради Хашимотото, настоява да изляза в болничен след 15 януари и да не се връщам на работа повече. Качила съм 8 кг. от задържана вода и не ми дават да пия диуретици Sad Но сме добре, което е най-важното.
В коя седмица сте?

Общи условия

Активация на акаунт