ВЪЗМОЖНО ЛИ Е В ОСМИЯ МЕСЕЦ КЪРМА

  • 6 735
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 809
И на мен коластрата ми се появи 5-6 месец.

# 16
  • Мнения: 1 975
Ама никаква завивимост.
На една приятелка й течеше Winkот 7-ия месец коластрата.Кърми 17дни.
Гадничко ще е ако е така newsm78. Все едно предварително е изтекла, а?

# 17
  • София
  • Мнения: 3 787
На мен ми се появи коластра в 7 месец-прозрачни капчици,както ги описваш,от време на време леко жълтеникави Peace
Кърмих една година,но не смятам,че има някакво значение

# 18
  • Мнения: 1 975
На мен ми се появи коластра в 7 месец-прозрачни капчици,както ги описваш,от време на време леко жълтеникави Peace
Кърмих една година,но не смятам,че има някакво значение
И имаше ли кърма след като роди и колко време newsm78

# 19
  • Мнения: 949
На мен ми се появи коластра в края на 7 месец!

# 20
  • Мнения: 5 391
А на мен коластрата ми потече към 4-5 месец на бременността.Не ти трябва лекар Hug
И при мен беше така Peace

# 21
  • Мнения: 4 915
И имаше ли кърма след като роди и колко време newsm78

Ако имаш желание да кърмиш, влез в подфорум Кърмене и прочети в темата "Библиотека" - има много преведени статии как трябва да се организира кърменето в първите дни, така че да е най-лесно и правилно за теб и за бебето.

Общоважащо правило е, че кърмата се образува на принципа "търсене-предлагане" - тоест, колкото повече и по-често суче бебето /и стимулираш гърдите с изцеждане, ако бебето първите дни не е при теб/, толкова повече кърма се образува. Така е при всички бозайници.  Wink

Аз примерно още кърмя щерката.   "Търсене - предлагане" - резултат: има кърма според исканията на детето.

Повече инфо - в Кърмаческия форум. Питай там на воля, насреща сме.  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 385
И аз да те успокоя! Прокапах още в началото на 5 месец! И на мен много ми тежи това, че не мога да си се разхождам без сутиен! Все нещо трябва да държи тези тампони за коластрата!

Само един съвет от мен! Не си стискай гърдите! Остави ги, ако капят, да капят от самосебе си! Колкото повече ги стискаш и натискаш, толкова повече ги стимулираш да текат!

# 23
  • Мнения: 3 164
и на мен ми беше много чудно, когато още в 5м ми потече коластрата-гърдите много ми наедряха през бременността,  като родих до 3-4ден имах коластра и после ми дойде кърмата, страшно много-мъка голяма, дори за малко мастит да получа Close но.....кърмя и до днес..........2г и....... Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 4 966
Ама никаква завивимост.
На една приятелка й течеше Winkот 7-ия месец коластрата.Кърми 17дни.
Гадничко ще е ако е така newsm78. Все едно предварително е изтекла, а?

Не е така.И моята коластра течеше от края на 7-ми месец,8,но  и до сега си кърмя...

# 25
  • Мнения: 1 975
Ще се възползвам от всички съвети. Много ви благодаря момичета, страшно сте мили и отзивчиви   love001 newsm51

# 26
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Аз от началото на шести месец имам коластра. Понякога тече безцветна течност, а понякога и жълта.

# 27
  • Мнения: 1 097
това не е коластра, тръгва и капки кърма.
Как може човек, който не в виждал какво тече от гърдите ти ( и на него не му е текло същото) да ги обяви веднага за коластра....само и само защото ТАКА Е ПО ПРИНЦИП. Да, ама принципите не са това, което бяха.

На мен ми потече коластра в 18 г.с. и се уселичаваше, в 8-мия месец ми потече и кърма (сигурна съм, нали сега кърмя!  Wink ) , даже имам и снимки на самите капчици кърма. Щото всеки ми викаше, че било коластра, но като показах и клекнаха.

Иначе - дали ще има кърма след раждането... ИМА! Бъди спокойна, ще имаш. На мен ми стана нощницата мокра по време на раждането и сестрите и акушерките ме гледаха така  Shocked Една ме попита дали нямам друго дете, което кърмя, но като разбра, че съм на 21 и съм първескиня, съвсем се шашна  hahaha
Та, кърма ще имаш, но ако не се храниш, не почиваш и не кърмиш достатъчно често тя ще спре  Wink Както би спряла и при всички, които не се хранят, не почиват и не кърмят достатъчно често.
Хубаво е да ти тече коластра или кърма отрано, защото каналите се подготвят и няма да имаш проблеми поне с тях  Peace

# 28
Ще допълня момичетата преди мен,както са ти казали,не ги стискай,защото по този начин,доколкото знам се предизвиква матката да контрахира,което не е желателно все още Laughing



# 29
  • София
  • Мнения: 281
възможно е! аз за първи път забелязах такова нещо при мен, когато бях бременна в 6-тия месец!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт