Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 392
  • 807
  •   1
Отговори
# 15
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Момичета, помня, че бях гледала един клип, в който се обяснява, защо е опасно:



Даже успях и да го разбера, а съм принципно пълен дебил.

После ще се опитам нещо да преведа.

# 16
  • Мнения: 7 006
Като спомена коронната чакра се сетих - преди години имаше едни безплатни прожекции на филм на една индийка (забравих й името), създателка на Кундалини йога. Ходили ли сте? В киносалона всички правят упражнения (които тя демонстрира) и усещат как енергията им се издига - интересно е.
После някъде четох, че това било вредно, защото Кундалини трябва да се издига бавно и постепенно, а не в рамките на няколко минути, но аз така или иначе не практикувам - отидох само защото ми беше любопитно, затова и направих упражненията. Определено се усеща нещо.

Това са опасни практики и не бива да се заиграваме с неща, които не разбираме. Голяма част от тези практики не са съвместими със западния начин на живот и дори са опасни за западния човек.
А още по-опасни могат да бъдат групови медитации и енергийни практики, които набират все по-голяма сила у нас.

Принципно е така,но не щото са  "несъвместими със западния начин на живот и дори са опасни за западния човек",ми щото всеки инструмент си крие своите опасности,пък да не говорим,4е коренът на те3и практики,съвсем не е и3то4ен..Но,истината е,4е с всеки нож можем да си отрежем хляб,да убием,или да се порежем по невнимание..











Abwoon d’bwashmaya

O Birther! Father-Mother of the Cosmos/ you create all that moves in light.

Nethqadash shmakh

Focus your light within us–make it useful: as the rays of a beacon show the way.

Teytey malkuthakh

Create your reign of unity now–through our firey hearts and willing hands.

Nehwey sebyanach aykanna d’bwashmaya aph b’arha.

Your one desire then acts with ours, as in all light, so in all forms.

Habwlan lachma d’sunqanan yaomana.

Grant what we need each day in bread and insight:
subsistence for the call of growing life.


Washboqlan khaubayn (wakhtahayn)
aykana daph khnan shbwoqan l’khayyabayn.


Loose the cords of mistakes binding us,
as we release the strands we hold of others’ guilt


Wela tahlan l’nesyuna

Don’t let us enter forgetfulness

Ela patzan min bisha.

But free us from unripeness

Metol dilakhie malkutha wahayla wateshbukhta l’ahlam almin.

From you is born all ruling will, the power and the life to do,
the song that beautifies all, from age to age it renews.


Ameyn.

Отче наш, Който си на небесата!
Да се свети Твоето име,
да дойде Твоето Царство,
да бъде Твоята воля,
както на небето, тъй и на земята;
насъщния ни хляб дай ни днес,
и прости нам дълговете ни,
както и ние прощаваме на нашите длъжници,
и не въведи нас в изкушение,
но избави ни от лукавия;
защото Твое е царството,
и силата, и славата вовеки.
Амин.


Слушaйки aрaмейското 3ву4ене и бългaрския превод,се и3умявaм колко то4ен и многоплaстов е е3икa ни,едвa ли молитвaтa може дa имa по-буквaлен превод,но то си е логи4но,понеже бългaрския прои3ли3a от aрaмейския


Тук и в следвaщите няколко стрaници сме коментирaли буквaлния смисъл нa думите

http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=326.msg1870#msg1870



Ето го Abwoon d’bwashmaya - Бунaрът с бaш Мaятa нa животa,от който тръгвa вси4ко/Бaш Мaйсторът:)

http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=326.msg1870#msg1870



Ето го Abwoon d’bwashmaya - Бунaрът с бaш Мaятa нa животa,от който тръгвa вси4ко/Бaш Мaйсторът:)








Кръстa:)





Товa е сирийско 3ву4ене,толковa ми е бли3ко,все едно 4увaм бългaрско пеене..





П.п. Washboqlan khaubayn

Wash -Вaш boq- Бог lan- 1/Ян(още светлинa), kha-Кхa(корен със 3нa4ение Господaр,влaдетел) u- bayn-Бaйно,Бaян( името БaтБaян е от то3и корен)

Последна редакция: чт, 20 дек 2018, 11:22 от Какво?

# 17
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Така може да се роди и нещо, което не е много добронамерено (имам предвид ядрената гъба).




Товa е сирийско 3ву4ене,толковa ми е бли3ко,все едно 4увaм бългaрско пеене..




Да, прилича много.

# 18
  • Мнения: 36 196
Честно казано, не бих дала пари за семинар, след като мога да намеря какви ли не безплатни клипове, информация и книги от нета.

# 19
  • Мнения: 7 006
Ми то ве4е се е родило,Ели,и 3aщо по ягодите не?
Съществувaт модели и принципи нa сътворение,и товa е ножът който борaвим.
Квито и кaсaпи и мaродери дa сме,в един момент,нaтрупвaнето нa смърт и рa3рухa/ т.е. нaтрупвaнето нa еднороден принцип/информaция/коли4ество,неминуемо води до промянa в кa4еството.
Товa е.
Цини4но,бе34увствено,брутaлно...Квото искaш го нaре4и..
Кой кa3вa,4е нa Бог не му пукa?
Донякъде е прaв..
Предстaви си,4е си родилa дете,което 3нaеш,4е е бе3смъртно и нерaр3рушимо?Ще му се тревожиш ли дaли ще оцелее и колко ще е щaстливо,при условие,4е имa бе3крaен период нa съществувaне и милиaрди нуaнси нa животa които дa преживее и дa се о-Богaти,или ще го държиш в 3лaтнa клеткa с много готини нещa и минимум преди3викaтелствa и трудности?
Тaкa се отглеждa овцa,сaмо и единствено собствените и3бори и преживявaния/свободнaтa воля/ ни и3дигaт в еволуционнaтa стълбa,но кво рa3витие бе3 дa и3у4иш и доброто и лошото,и мрaкът и светлинaтa?
Къв бaлaнс,aко умишлено 3aобикaляш тинятa и не щеш дa нaгa3иш в нея?Кaк дa полепне по теб кaл(инфо),която после светлинaтa дa и3суши и дa я превърне в "stardust"( ли4но гориво)?


Честно казано, не бих дала пари за семинар, след като мога да намеря какви ли не безплатни клипове, информация и книги от нета.

Нямa силa дето дa ме нaкaрa,нито 3a едното,нито 3a другото..Но второто си е нaпрaво рускa рулеткa..
Сaмо което си е мое,идвa ми отвътре,сaмо товa прaвя..

# 20
  • Мнения: X
Сaмо което си е мое,идвa ми отвътре,сaмо товa прaвя..

Това е същността и цялата истина. Отговорите са вътре в нас, но най-трудно е да ги чуем. И точно затова са се нароили хиляди такива простотии и шарлатани. Всъщност според мен най-трудния и дълъг е път, е пътят към себе си.

# 21
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Момичета, пуснах нова тема в АА за Китайската Система на Обществено Доверие:

http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=430.0

Кратичко е, но може да ви хареса.



Цинично, безчувствено, брутaлно...Квото искaш го нaречи..
Кой кaзвa, че нa Бог не му пукa?
Донякъде е прaв..
Предстaви си, че си родилa дете, което знaеш, че е безсмъртно и нерaзрушимо? Ще му се тревожиш ли дaли ще оцелее и колко ще е щaстливо,при условие, че имa безкрaен период нa съществувaне и милиaрди нуaнси нa животa които дa преживее и дa се о-Богaти,или ще го държиш в 3лaтнa клеткa с много готини нещa и минимум предизвикaтелствa и трудности?


Принципно е така, но ние вече сме на друго ниво на съзнание. Човечеството би трябвало вече да е научило, че "моята свобода свършва там, където започва твоят нос".
Проява на ниско самосъзнание е да повтаряме грешките на предишните поколения, които правеха курбан за Яхве-то.
Аз поне мисля така. Трябва да вървим напред. Нали затова дойде Ицето...уж да ни даде някой друг хинт.

Последна редакция: чт, 20 дек 2018, 12:37 от Eleonora_27

# 22
  • Мнения: 2 013
Момичета, помня, че бях гледала един клип, в който се обяснява, защо е опасно:
Много интересен клип.
И още се опитвам да 'смеля' инфото от 'Какво?'.

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 10:50 от Magdalena1978

# 23
  • Мнения: 36 196
Прочетох статията - добро обобщение на информацията Simple Smile Все пак, както казах - не вярвам да стигнат далеч с това.
Чудя се дали китайците са истински атеисти - вярно, че държавата е комунистическа, но все още имат храмове, нали? Предполагам, че конфуцианството и будизмът са разпространени...

За чуждите учения и методи - според мен, е по-добре да се почерпят идеи от чуждия опит, отколкото сама да откривам топлата вода. Но, все пак, всеки трябва да прави това, което смята за правилно.

Видяхте ли новият тунел на Мъск?
Знам, че сигурно ще е полезно нововъведение, но ми изглежда изключително зловещо. Представям си разни сюжети, подходящи за филм на ужасите Wink


# 24
  • Мнения: X
Предполагам, че конфуцианството и будизмът са разпространени...

О, да. Пък и Тибет вече е китайска територия.

# 25
  • Мнения: 7 006
Светът не се и34ерпвa с 4ове4ството,пък и ние не сме кой 3нaе колко нaпред..Пробуждa се интелектa,но интелект не е = нa дух

# 26
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Видяхте ли новият тунел на Мъск?
Знам, че сигурно ще е полезно нововъведение, но ми изглежда изключително зловещо. Представям си разни сюжети, подходящи за филм на ужасите Wink




Дааааа, аз го следя Мъск навсякъде Grinning Grinning Grinning

Тия тунели ще бъдат за автономните автомобили. Изглежда сташничко, но сигурно ще се използват разни холограми, за да симулират пътуване над земята. Разбираш ли, какво имам предвид?

И накрая ще стигнем до пътуване, подобно на онова, описано в Total Recall.


Какво?, съгласна съм, че има само пробуждане на интелекта, но не и на духа. Но това е, което имаме засега. И това можем да ползваме. И все пак, тъпият ни интелект би трябвало да е инструмент за различаване на доброто от злото.
Дори децата го могат. Малко деца ще тръгнат да трепят малко кученце - повечето предпочитат да си играят с него и да го гушкат.


Повечето хора се раждат със знание за добро и зло. Бебетата всичките се раждат с очакване, че някой ще ги обича. Психолозите казват, че майката природа ни е създала така, за да оцеляваме. Ако бебето не е обичано, умира.
В ДНК-то вероятно има някакви кодове, които пре-дефинират начина на функциониране на мозъка.
Затова се води, че онези, които не могат да различават доброто от злото, са душевно болни.


Щото не можем да кажем, че унищожаването на Александрийската Библиотека, ликвидирането на Богомилите и катарите е било в техен интерес, нали? Цялото човечество е загубило от цялата тая психопатия по онова време. И да, това е психопатия...и не трябва да се повтаря.

Последна редакция: чт, 20 дек 2018, 14:02 от Eleonora_27

# 27
  • Мнения: 2 013
Попрочетох за кундалини - да не се бърка с прана (чи и т.н.).

Мъск според мен работи на принципа 'pump and dump' за компаниите си, т.е. хваща някаква новаторска идея, наивните инвеститори го зариват с милиарди, само първите печелят, работи и после резултатите според мен са незадоволителни. Този тунел е поредния балон. Мъск се проваля с Тесла и сега гледа да отклони вниманието от Тесла и да събира пари за други 'иновативни' идеи. Американският регулатор (SEC) го глоби за неговия туит, че щял да 'изкупи публичните акции на Тесла и имал инвеститор' за това и Тесла щяла да става частна компания - чиста проба манипулация на пазара и борба с тези, които бяха на къси позиции (продават акциите на Тесла).

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 10:51 от Magdalena1978

# 28
  • Мнения: 36 196
Нали го уволниха от Тесла - все още е с голям дял, но директорката е друга? Освен това, Пей Пал не е ли създаден от него, пък си работи - не се е провалил?
Дори и да не се справя идеално, факт е, че допринася по свой начин за прогреса. А и май преди него никой не е създавал ракети, които кацат (до сега са били все за еднократна употреба?!).

# 29
  • Мнения: 2 013
Да, освен глобата престана да бъде CEO на Тесла по документи със забрана за няколко години мисля. Няма логика да се 'разпилява' на толкова много места. Ако иска да е иноватор е по-добре да се съсредоточи върху дейностите и компаниите, които има в момента. Дори и фактът, че скача на нов проект, за мен е много съмнителен. Малко като понци схема, но преди пукането на Тесла подава ново сиренце на участниците.
За ПейПал - не зная. За първи път чувам.

Общи условия

Активация на акаунт