Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 526
  • 807
  •   1
Отговори
# 510
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
От телефона не става. Отварят се други страници.

# 511
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
От това, което видях досега:

Сериалът е много добре направен. Супер е!

Нещата, които репрезентира, са истински истории. Но много приличат повече на паранормални явления, отколкото на извънземни. Т.е. можем да кажем, че действително става въпрос за неидентифицирани обекти.

А желанието и зорът на Военно-въздушните сили да потулват такива случаи и да затварят набързо кейсовете е напълно разбираемо и логично.

# 512
  • Мнения: 18 542
Оказва се, че човекът  е развит и може да  приеме ,но човечеството е назад и само паника  прави.И  заради това не му се полага да знае истините.

# 513
  • Мнения: 36 482
В сериала се изопачават истински случаи, така че да се подсили извънземния елемент. Но той е продукция на Хистори ченъл (които правят и Извънземни в древността), така че това не е изненадващо.
Скрит текст:
Ейдън Гилън е готин, да. Мисля, че за първи път го гледах преди доста години в Шанхайски рицари с Джеки Чан и Клайв Оуен - то е нещо като игрална версия на Мишокът Детектив на Дисни (но по-несериозна - анимацията е драма, а филмът е комедия). Неговият герой е лошият, естествено - иска да избие кралското семейство и да стане крал на Англия Joy Гледала съм го на разни места (примерно във филмите по Лабиринтът, които не ми харесаха особено, в малки роли в различни сериали), но пропуснах най-известните му роли - в ГоТ и The Wire, понеже не ми се гледат такъв тип сериали...

Партньорът му в Синята книга също е готин - отиват си, получава се интересен контраст. Не мога да разбера дали героят наистина е скептик, или нарочно се противопоставя на всичко))

За човекът като Венец на природата - според мен, съществуването ни е резултат от различни обстоятелства. Не мисля, че сме толкова специални. Динозаврите са били господари на Земята много по-дълго, отколкото хората. След нас може да има други.

# 514
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

За човекът като Венец на природата - според мен, съществуването ни е резултат от различни обстоятелства. Не мисля, че сме толкова специални. Динозаврите са били господари на Земята много по-дълго, отколкото хората. След нас може да има други.

Те може да са били дълго време нещо си, но не са били само-осъзнати. Един метеорит ги е довършил, щото са имали пилешки мозък Joy

Леле, рано-рано започнах с простотиите :joy;

Не съм го гледала гледала The Wire, щото не ми е тип сериал.

Скрит текст:
Да, много си пасват Ейдън с Michael Malarkey. Не знам, дали го заблуждава умишлено. Прилича ми на типичен военен, т.е. кон с капаци.

# 515
  • Мнения: 36 482
И ние не сме много по-умни - сега ако дойде един голям метеорит, ще стане същото. Няма да се развие сценарият от филма Армагедон Wink

# 516
  • Мнения: 6 382
...
За човекът като Венец на природата - според мен, съществуването ни е резултат от различни обстоятелства. Не мисля, че сме толкова специални. Динозаврите са били господари на Земята много по-дълго, отколкото хората. След нас може да има други.
И аз не мисля, че сме Венецът на природата. На път сме да унижощим планетата си - основно за природата говоря - защото ако нея я няма и нас няма да ни има. Осъзнати сме, но пътя на мнозинството върви на зле - дет се вика "по лош път вървиш". Схванала съм, че няма как да променя всички, затова променям себе си и доколкото мога другите около мен. Пък дали го правя правилно и дали съм права? Кой знае. Grinning
Ели, наистина си голям скептик. Hug Интервюто ще го дочета, все има някакви истини в него, но още нямам мнение, че не е съм и до средата още. Интересно описание на времето - като балон и ние скачаме върху него. Grinning
Проект Синята книга не съм го гледала.

# 517
  • Мнения: 18 542

За човекът като Венец на природата - според мен, съществуването ни е резултат от различни обстоятелства. Не мисля, че сме толкова специални. Динозаврите са били господари на Земята много по-дълго, отколкото хората. След нас може да има други.
Минаалта вечер обсъждахме със сина ми разни артефакти, известна е една плоча или камък с ембриони, които са с такива подробности издялани, че и сега не могат толково хубаво да се видят с наличната техника и разни други.Покрай смешното дето му правих нарочно,казах, че това съм минала, той
сега  чете такива, връщам се оттам, и ми каза фукла, смя се, нарочно бе,щото иска извод.Изводът бе друг. стигнахме до извода, че човекът не се вписва в средата земна, всички сами се развиват , регулират , имат правила,дето не престъпват и такива.Докато човекът  маца  ландшафта по свои правила или по-точно без правила, разсеяно, без логика, със страст на рушител.Малко са в състояние да градят, да повлияят на масите да ги следват.За минута дет се вика останали без надзор и  контрол, без страха от наказание, правят такива бели ,че  поколения не могат да ги оправят , то над тях се натрупват нови, не се оправят   и така върви.И ако е истина ,че Земята е жив организъм ,остава да и свърши търпението и ни изтърси  ,което е ставало и преди вероятно.Лесно си намира следващите за опита да направи венец на природата си.За сега неуспешно.

# 518
  • София
  • Мнения: 11 471
Какво във вашето ежедневие ще се промени, ако утре излезе Тръмп и каже, че има извънземни? В смисъл - това по какъв начин засяга вашия живот?

Всичко ще се промени. Всичко.
И именно затова няма и скоро няма никое правителство официално да признае за извънземна раса. Много просто защо -  признавайки някое правителство (най-вече американското), че има раса, извънземни, които идват и си отиват безнаказано, на първо място се съобщава, че има По-Велики от нас, по-силен от нас, и най-вече: по-силен и по-велик от Америка. Т.е. - ние не сме последната инстанция. Има някой над нас. И това Може да отприщи такава вълна на неподчинение, че бедна ви е фантазията... наистина ви е бедна. Такива безредици ще настанат, сравними с някой апокалипсис само.

Не, че вярвам кой знае колко в извънземни, но някой питаше по-назад защо аджеба не триели паметта на отвлечените. Първо, може и да трият и някои да не помнят, но второ и по-скоро: вие, ако вземете една мравка от мравуняка да я изследвате, ще й триете ли паметта, като я върнете сред останалите мравки в мравуняка? М? не, нали, дори и да можехте. Доказано е, че мравките са не знам си колко пъти повече от седемте милиарда хора по земята. Е, и? Пак не бихме й изтрили паметта на мравката, нали така...  Колко мравки са "виждали" човек и колко мравки са били взимани за изследване от човека? Със сигурност пренебрежимо малко количество мравки предвид общия им брой. И въпреки всичко, ние продължаваме да ги изследваме. Само че една огромна част от мравките, сигурно 90%, въпреки че живеят буквално сред нас, едва ли са ни "виждали".

Това, ако изобщо приемем, че някой някога е отвличан от извънземни.

# 519
  • Мнения: 36 482
Ако приемем теорията, че хората са генномодифицилани примати (от анунаките, или от други), това би означавало, че не сме истински деца на Земята, затова ни липсват инстинктите, които помагат на останалите животни да се вписват и да пазят природата. Разбира се, това е доста смела теория.
Но е факт, че унищожаваме средата си, което е противоестествено.

# 520
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Ако приемем теорията, че хората са генномодифицилани примати (от анунаките, или от други), това би означавало, че не сме истински деца на Земята, затова ни липсват инстинктите, които помагат на останалите животни да се вписват и да пазят природата. Разбира се, това е доста смела теория.
Но е факт, че унищожаваме средата си, което е противоестествено.
Именно затова биваме зорко наблюдавани от извънземни и най-вече след появата на ядрената енергия. Човечеството е неразумно и не се знае как ще я използва. Факт е, че опити за ядрена офанзива биват блокирани от НЛОта.

# 521
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ако приемем теорията, че хората са генномодифицилани примати (от анунаките, или от други), това би означавало, че не сме истински деца на Земята, затова ни липсват инстинктите, които помагат на останалите животни да се вписват и да пазят природата. Разбира се, това е доста смела теория.


За това няма никакви доказателства.

Това е някаква история, в която има хиляди хиляди дупки и недомислици.




Именно затова биваме зорко наблюдавани от извънземни и най-вече след появата на ядрената енергия. Човечеството е неразумно и не се знае как ще я използва. Факт е, че опити за ядрена офанзива биват блокирани от НЛОта.
И къде са фактите. Как така аз не знам, след като е факт?

Това са просто някакви измислици, за които няма кьораво доказателство.

# 522
  • Мнения: 36 482
Така е, няма сигурни доказателства. Но няма и доказателства за обратното))

# 523
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Така е, няма сигурни доказателства. Но няма и доказателства за обратното))

Кое е обратното?

То всичко може да е, нали така?


Дори и хинт няма за тия истории.

Ето ви примери:

Има доказателства, че съществува такова нещо като телепатията. Има доказателства, че съществува такова нещо като предчувствието. Има доказателства, че хората често знаят неща, за които няма откъде да знаят.


Но за въпросното нещо с извънземните няма нито хинт, нито доказателства, нито дори нещо в живота, което да покаже, че такова нещо съществува.


За да твърдим нещо, трябва да имаме причина да го твърдим. Има хора, които твърдят, че в Йемен и като цяло в Близкия Изток съществуват неща, които явно са много ценни, и затова там се водят войни. Ето че имаме някакъв хинт, т.е. има причина да мислим, че там има нещо.

Каква е причината да твърдим, че ни били наблюдавали, освен, разбира се, чиста проба параноя.


За да твърдим нещо, трябва да имаме причина да го твърдим. Нещо, което показва, че може би еди-какво-си съществува.

# 524
  • Мнения: 18 542
Има доказателства, че хората често знаят неща, за които няма откъде да знаят."
 ей това се чудя как става и какво  е доказателството.
Ели ,може би по други причини ни наблюдават, но е логично .Ние правим възможното да погледнем към някой  достоен за наблюдение, просто нямаме ресурс за сега, не го можем.Но ако някой може да достигне до нас , би наблюдавал ,макар с научна цел дет се вика ,да ни види акъла.

Общи условия

Активация на акаунт