Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 496
  • 807
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 013
След като си написах онзи коментар се сетих, че би трябвало да проверя дали според теорията за 'акашевите записи' се 'записват' и изживяванията на животни. Та това понятие акаша и акашеви записи от къде идва? От Индия ли?

# 661
  • Мнения: 36 463
За животните е съвсем отделен спор. Много хора (дори май и някои в тази тема) изобщо не вярват, че човек може да се прероди като животно.
Аз не мисля така - според мен е възможно. Но в крайна сметка - не виждам смисъл да споря по този въпрос.

# 662
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Та това понятие акаша и акашеви записи от къде идва? От Индия ли?

Акаша го наричат в Индия, но концепцията съществува и при древните гърци, които го наричат етер.

В науката също се използва концепцията за етера. Отскоро говорят за Квантова Холограма.

По същество това е едно и също.

Би следващо да има информация за абсолютно всичко - предмети, книги, мисли, преживявания и т.н.

# 663
  • Мнения: 18 533
То много хора не вярват в прераждане въобще ,никой не е доказал, не се пипа ,  няма тегло  и мирис. Но ако го има , мисля че  и в животни се превръщаме.Скоро гледах клип как пуяк в Англия застава като регулировчик да минат всички пуйки през шосето,  и след последната напусна пътя и той. Повече от човек.

# 664
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
То материя по принцип няма. Само я възприемаме като такава. Всичко е енергии и “облаци” кванти, атоми.

# 665
  • Мнения: 36 463
И аз го гледах клипа с пуйките. Животните често са много разумни, изпитват чувства и силни емоции; не знам защо някои хора си мислят, че са нещо като биоапарати и само следват инстинктите си. Според мен, има хора, които са по-несъзнателни от някои животни.

# 666
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Не знам, дали има прераждане, но много ми харесва, как е представено във филма Cloud Atlas.

Много качествено направен филм за прераждането.

# 667
  • Мнения: 36 463
Отчасти заради сериала ОА, напоследък мисля по тази тема - имали ли сте близко до смъртта преживяване? Аз не, но съм била под пълна упойка по време на операция и наистина съществува едно усещане, че човек се носи над тялото си...
Чудя се дали наистина съществува сребърна нишка, която да свързва тялото с духа и какво точно е това, което човек усеща (т.е. коя част от душата е, след като някои аспекти на духа са свързани с тялото и настоящата личност).

# 668
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Близки до смъртта не съм имала. Що се отнася до упойката там имаме изкривяване под въздействието на химичните елементи и много не бива да се доверяваме, макар да е интересно. Аз имах едно раздвояване по време на излизане от пълна упойка при раждането. Наложи ми се операция с пълна упойка за да може да излезе бебето след това. При излизането от нея хем бях аз, хем тялото ми си имаше собствен живот отделно от мен. Аз бях добре и не изпитвах нищо, но чувах, че някой страда и в следващия момент се усетих, че съм аз (вече усещах родилните болки). И до ден днешен търся обяснение на такова раздвоение. Това е моя опит.

# 669
  • Мнения: 36 463
Скрит текст:
При мен беше при ортопедична операция (с пълна упойка) - имах чувството, че се нося към тавана на помещението. Виждах хора (екипа и себе си, как лежа), обаче не възприемах нищо, все едно не бях съзнателна. Всичко ми беше абсолютно безразлично.

# 670
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Отчасти заради сериала ОА, напоследък мисля по тази тема - имали ли сте близко до смъртта преживяване?

Аз точно заради това го загледах ОА-то, въпреки че главната ми е изключително противна. Много добра тема е захапала Брит Марлин. Предполагам, че се е интересувала години наред от тази тематика, за да напише сценария (тя е главен продюсър, не съм сигурна, дали е писала сценария де). Брат Пит също е един от продуцентите на сериала.

Не съм имала такива преживявания, но съм чела доста. Няма обяснение на опита на хората, когато са близо до смъртта. Но явлението го има и никой не го отрича.

Петя, да не се оказа накрая на сериала, че главната е мъртва?



Последна редакция: вт, 02 апр 2019, 15:06 от Eleonora_27

# 671
  • Мнения: 2 013
Да и аз имах халюцинации заради упойки - спинална упойка + още някаква, която явно анестезиолога реши да ми сложи допълнително. Явно от втората се получи това. Но при мен странното е, че тези халюцинации - 3 различни сцени - бяха с пророчески характер. Нещата се случиха съответно след 2, 4 и 6 седмици след халюцинациите.

Наистина много странно изживяване. Хем, уж ставаш 'свидетел' на неща от преди 4,5 хиляди години, хем съзнанието ти е изживяло емоциите и страховете на всеки един от участниците в тези 3 сцени + гледала си ги от страни. И хем после всяка една сцена има пряко касателство с бъдещи събития. И третият аспект на всичко това - вероятно ми се е дало, за да ме предупреди, че това не е моята болница.

А и при друго ходене до тази болница (4 седмици след халюцинациите) - бяха ми дали лексотан, преди лека процедура. Бях като надрусана и тогава усетих, че идва някаква смърт. Дори питах лекарите: тук хора не умират, нали? Тук хора само се раждат?  За мое огромно съжаление точно същият ден почина едно момиче. Явно аз тази смърт на 2 пъти съм я усетила.

И после предупредих психоложката на болницата - обясних й, че събитие 1 се е случило вече, събитие 3 - също. Но събитие 2 може до 2 седмици и разказах подробностите и да каже на всички лекари да внимават много, много, защото еди какво си - обясних в подробности какво може да стане. Но за съжаление после разбрах, че се е случило. Слава Богу това момиче е живо и здраво и има детенце. Просто някои неща не могат да се предотвратят. Дори и да имаш сигнал/знак за тях - пак не е никаква гаранция, че могат да се предотвратят.

# 672
  • Мнения: 2 013
И цялата тази случка ми е голяма обеца на ухото. Като съм си отворила разни канали, през които имах достъп до акашевите записи. И като съм си проверявала някакви неща - не, че мога да ги променя после, но това е отделна тема. И ако по медицински причини ми сложат разни халюциногенни упойки или дори лексотан и започва да достига до мен поток от информация, който не мога да контролирам заради такъв тип препарати. И само се стресирах от всичко това. Много се стресирах.

# 673
  • Мнения: 36 463
Елеонора, мисля, че Брит Марлинг е автор на историята - даже е планирала още продължения.
Накратко някои неща от втори сезон:
Скрит текст:
Да, Прери умира накрая на първи сезон и я погребват. Но съзнанието й се пробужда в друга вселена - т.е. в друго измерение, в което нещата са много подобни и същевременно различни. Явно това е основната тема - за Мултивселената. Там тя е Нина - никога не е била осиновявана, никога не е ослепявала и е наследница на баща си руския олигарх.
Хап (лошият) продължава да изследва феномена на прескачащите съзнания - той има достъп до хора, които са преминали през нещо като лабиринт (омагьосана къща). След като преминат, от ухото им изниква филиз (буквално) и ако ги оставиш във вода, нещото разцъфтява в бяло или червено цвете, а човекът никога не се събужда. Тези цветя са като карта на животите (първоначално е едно, но постепенно изникват много) - ако се изяде листенце от цветето, може да разбереш какъв живот живее този човек в друга вселена и подробности за нея.
Съществуват така наречените свързани души (също позната концепция от различни учения) - във всички вселени са част от една група и няма как да избягат едни от други. Например, Нина и Хап са женени в една трета вселена, която ще видим, ако сериалът бъде подновен.

Аз съм опитвала лексотан, даже ксанакс (изписани на мои близки, преди години) - действат ми само като сънотворно...

# 674
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Елеонора, мисля, че Брит Марлинг е автор на историята - даже е планирала още продължения.

Аз съм опитвала лексотан, даже ксанакс (изписани на мои близки, преди години) - действат ми само като сънотворно...

Много е добър самият замисъл на шоу-то. Ако не участваше Брит Марлин, щях да съм по-навита да го гледам. Като я видя на екрана и ми иде да се скрия с възглавницата.


Успокоителните сигурно водят до променено състояние на съзнанието при някои хора.

Общи условия

Активация на акаунт