Имало едно време в Чукурова | ВВ, Кьосем - исторически и костюмни драми №12

  • 36 334
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 436
Лучия,  това с вълчите-чакалските сравнения поне от моя страна е ... колкото да върви приказката. Grinning
Хюнкар като си поотвори сърцето, и й се освети лицето. Blush

# 61
  • Мнения: 3 634
Желая ви приятно гледане!  Hug Hug Hug

Тук, за да си довърша „прегледа на гардероба“ в нашия сериал,
някои примери от нещо много турско.
Турско, защото съм го срещала в много турски сериали и филми,
но също е и универсалия:
червената дреха (най-често рокля) на героинята.
Символиката е комплексна и пределно ясна:
обозначава жената в различните аспекти на женствеността,
а когато жената е между двама мъже – още повече.
Зюлейха почти винаги е облечена много стилно,
изчистено, в определени случаи женствено, с дрехи в един цвят, шик.


 

 

 

 



 




 

Последна редакция: чт, 27 дек 2018, 18:30 от vanja@

# 62
# 63
  • Мнения: 3 452
Честито Рождество Христово на всички ви и щастлива нова година!  Hug
Цитат
Според мен тя ще се бори да направи от Демир един Йълмаз, за да може да го обикне, ако обстоятелствата не позволят да се отдели от него.
Дани, тоя вариант за развитие на историята е изключен, поне от до тук показаното. Нито Зюлейха се е примирила (тя е като бомба, която всеки момент може да избухне), нито Демир може да стане човеколюбив Йълмаз (обичта му е собственическа ... към всички).

# 64
  • Мнения: 9 388
А за мен метафората за вълците и чакалите ми е много симпатична. Отворена е за толкова много тълкувания, повечето от които вероятно наистина целени от сценаристите. Тя е метафора на самия Фекели и е от дивия, животинския свят. Все пак той е човек от Адана. 20 години в затвора не са го направили градско момче. И философиите му, и неговото "спокойно и ловко" отмъщение говорят за природа на хищник. Засега за мен по-опасният хищник е Фекели, защото се е притаил и чака нещо. Все още не ми е ясно какво. За мен това размахване на престиж, бизнес далновидност, демонстративна либералност са ми параван, зад който се крие реваншизъм и завист към Яманови. Това е моят прочит на поведението на Фекели досега.

За мен Йълмаз и Фекели са много различни и не знам какво общо може да има между тях - и в личен, и в бизнес план.

Катя  Peace Аз затова сложих уговорката накрая - "ако обстоятелствата я принудят да живее с Демир, тя ще моделира в него Йълмаз." Или поне ще се опита. Засега Демир е по-успешният моделиер на връзката, но и Зюлейха има козове. Да видим кой как ще ги изиграе. Но си права, че Демир никога не може да бъде Йълмаз.

# 65
  • Мнения: 3 436
Ако трябва да е все сериозно, сравнението на Фекели с вълци и чакали, и по-специално на Яманови с чакали, си е уместно и за мен. Но се получи изместване с вълчите яки и пр. елитна козина - изместване от "чакалското" у Демир (по Фекели) към "вълчето" - и закачката ми беше по-скоро с това.  Wink

 Simple Smile Горкият Йълмаз … Докато Демир и Зюлейха се моделират взаимно, а Фекели го направлява-управлява … Така погледнато, какво остава от Йълмаз. Mr. Green

Последна редакция: чт, 27 дек 2018, 19:19 от Tania M.

# 66
  • Мнения: 28 099
Животните не отмъщават. Чакалите, също като вълците, ловуват. За разлика от хората, животните убиват единствено за да си набавят храна или ако се почувстват застрашени - те или малките им.



#BirIhtimalDaha - Още една възможност

Онлайн превод

https://vk.com/club171698810?w=wall-171698810_27800

Приятно гледане! Hug

# 67
  • Мнения: 9 388
Лучия, права си, че животните не отмъщават. По-скоро исках да кажа, че Фекели използва похватите на ловуващо животно - притихнал дебне плячката. Само че не съм сигурна какво иска да прави с плячката, докато за Демир знам. Затова сигурно не харесвам Фекели, не мога да му разгадая още плановете.

Последна редакция: чт, 27 дек 2018, 19:38 от Дданни

# 68
  • Мнения: 3 634
Важно е как създателите на сериала са облекли героите си.
А отделните герои си разменят комплименти и "комплименти".

Лучия, благодаря за филма с Нургюл.
Толкова много искам да го гледам, но дали ще стигне до нас.

Групата, от която си дала линк с превод, е много сладка.
Много са оригинални и страхотно се забавляват.
Отврме навреме и превеждат.  Grinning

Много е приятно, че имаме епизод, а после - сух режим.  Cry

# 69
  • Мнения: 3 436
Лучия, такива сравнения са  "частични" и се отнасят за определени свойства и страни на характера, а не се разпростират върху цялата човешка природа все пак.
 
Всичко е важно. И комплиментите и "комплиментите" са от създателите на сериала, както и дрехите. Grinning

Последна редакция: чт, 27 дек 2018, 21:01 от Tania M.

# 70
  • Мнения: 3 246
Привет,
На мен също ми харесва сравнението с чакалите и вълците...в някои региони много често се употребяват сравнения на характери на хора, с поведението на някои от животните. Като цяло съм чела, че азиатските култури, както и индианците от Америка (Северна и Южна) разделят хората на такива с характер на хищници и тревопасни. И съответно вече към конкретно животно, в зависимост от отличителните черти на човека...или най-отличителната...или външни белези.
Само да спомена, че и животните отмъщават и съм чувала и чела за подобни случаи. Отмъщават дори на хора-ловци или бракониери, избили децата им. Или потомството разпознава и напада дори след години човека, убил майката.
Скрит текст:
Гледала съм по Нейшънъл Джиографик документални филми за най-различни животни и различни случки - отмъщение или благодарност; мъка по загубено мъниче и процеса на скръбта; и т.н.
Приятно гледане! Hug

# 71
  • Мнения: 28 099
Демир #Crazy #Crazy
Една прогноза вярна нямам Mr. Green
Дана, това са изключения...

# 72
  • Мнения: 3 436
Демир #Crazy #Crazy
Една прогноза вярна нямам Mr. Green
Ха, ами аз!? Нали съм от непознаващите, каквото "прогнозирам", обратното става.  Simple Smile

Значи Вели е убит, а Зюлейха се сети, че Хюнкар има пръст, като го е издала на "кредиторите" му, и почти я похвали.

Последна редакция: чт, 27 дек 2018, 20:35 от Tania M.

# 73
  • Мнения: 2 632
Хах много набързо изгониха Гафур и Сание? Интересно какво са замислили за тях? newsm78 Дали ще се върнат или ще отидат при Йълмаз? А и Вели занулиха набързо. Да не вземе и той да възкръсне като Фекели? Joy

# 74
  • Мнения: 3 246
Добре, че се намесиха Саббахатин и Сание, иначе Демир щеше да убие Гафур Shocked
Вели отдавна си играеше със съдбата. Хюнкяр го предупреди многократно, ама онзи не разбира от дума...Дали тя е поръчала убийството? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт