Имало едно време в Чукурова | ВВ, Кьосем - исторически и костюмни драми №12

  • 36 310
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 246
Здравейте,
Благодаря за споделеното и за постването на превода от Тигаса Hug!
Мисля, че ще става много интересно сега с отделянето на Демир от Хюнкяр...той ще се отдели от контрола, но и от закрилата.
Отделно, според мен Фекели много логично сравнява Демир с баща му - Аднан, защото до момента е изпитал от Демир подобно отношение и действия. Да, не го познава, но от това, което Демир "демонстрира", Фекели си прави изводи - Аднан също искаше да го изгони и като видя, че няма да успее - стреля...точно така постъпи и Демир - опитваше се да изгони Фекели-Йълмаз и като не успя - опита се да ги "взриви", за после да съсипе бизнеса им. Да, Демир е способен на голяма любов и мисля, че Фекели вижда това, но зависи и тази любов с каква характеристика е и зависи Фекели как би усетил заряда й...т.е. би ли одобрил някои методи на Демир във връзка с тази любов.
Също така, не мисля, че Йълмаз се променя...човек минава през различни периоди в живота си, но това не значи, че се променя коренно. Сега Йълмаз е под голямо вътрешно напрежение, което дори не осъзнава реално...но Фекели го вижда и много добре разбира, къде е причината.
Назира - честно казано, не беше много любезно да се цупи така точно на лекарката, която й помага с болестта. Тя много добре знае положението на Зюлейха...какво...Йълмаз цял живот да чака Зюлейха ли?! Която най-вероятно нито ще напусне Демир, нито ще се разведе...., а детето ще научи за Йълмаз като порасне. Йълмаз да няма шанс за свое семейство ли?! Разбирам Зюлейха да се беше престрашила на някаква крачка, но от нея има само мълчание. Разбирам я, но разбирам и Йълмаз. Rolling Eyes
 bouquet bouquet bouquet

# 721
  • Мнения: 3 634
Лучия  Hug, не, нямаше да е хубаво някой бил вече султан, да получи втори „мандат“. При това на такъв важен султан. Трябва ново лице, както беше Кенан.

Най-вероятно нито ръкавиците, нито отиването на Зюлейха във фирмата имат връзка с разкриването на тайната. Аз също мисля, че е рано.
Но думите на Фекели, че любовта не търпи тайни, не са случайни. Той ги каза във връзка с това, че на Йълмаз му предстои да каже на Мюжгян за Зюлейха. Тайната за детето е нещо подобно, което стои  между Зюлейха и Демир. И понеже ни показват успоредно как Зюлейха и как Йълмаз „работят“ със сърцето си, това ме кара да мисля, че думите на Фекели подсказват развоя и при двете двойки. И в писмото, и в последния еп. Зюлейха изразява голяма тревога за детето. Ако тя намери сили да сподели това с Демир, това ще е много важно за успокояване на техните отношения. Тя сега не може да сподели с биологичния баща, но тя изрази страх от това, че не знае Демир какъв баща е: дали той би обичал това дете, което не е негово. При двама бащи тя живее в страх. Ако Демир знае, че не е баща на детето, отварянето на тази тайна  ще свали и от него голям товар, не само от Зюлейха. А ако не знае, по-добре е да разбере по-скоро. Да споделят тайната за детето е основа за взаимно доверие. От друга страна, ако той не знае, но от нея разбере, естествено той няма да убие детето и Зюлейха вече знае това, но може да се откаже от нея. Не знам,  разсъждавам и от себе си, защото чувствам Зюлейха близка по разбирания. Аз не бих могла да живея с такава тайна. Това е много страшна крачка, наистина трябва много смелост, но ако не се направи, двамата не могат да преминат тази граница, която сега ги разделя. Зюлейха би научила много за Демир и би се отпуснала. Или, той би се отказал от тях, защото ще знае, че тя вече говори за това чие е детето. Или би мислил за нещо друго, нямам представа какво. Но това са мои разсъждения, ще видим как мислят в сериала.
Дана Hug

# 722
  • Мнения: 28 086
Не зная какво ще измислят сценаристите, според мен Демир ще го заболи най - много от това, че майка му и Зюлейха заедно го лъжат за бащинството. Като допълнение - лъжата е породена, за да го спасят от бездетство, тоест унижението е двойно. Не смея да си помисля как ще приеме факта, че отглежда детето на Йълмаз #Crazy Към детето няма да се отнася лошо. Зюлейха има обяснение защо е крила, и тя е жертва в постановката, най - много ще го отнесе Хюнкар. Идеята за постановката е нейна, и през всичкото това време го гледаше в очите и го лъжеше, а той сподели като с майка колко много обича Зюлейха. Драмата ще е в пъти по - разтърсваща от другата - когато разбра, че Йълмаз и Зюлейха са любовници, а не брат и сестра. Защото те не го вкараха съзнателно в играта си, докато при майка му е планирано с всички детайли, включително брачната нощ. Как се чувства човек, когато разбере, че е играчка в нечии ръце. А в случая става дума не за друг, а за майка му.

# 723
  • Мнения: 2 607
Привет! Hug Аз пък много ще се учудя, ако Демир не знае, че детето не е негово. Може и да греша, но мисля, че знае и за стерилитета си или допуска, че е така. При положение , че детето се роди по рано и знаейки за връзката и с Йълмаз трябва да е последния глупак да не се осъмни, че детето  не е негово. Но той поиска и прие Зюлейха безусловно с всичко нейно  включително и детето, независимо чие е биологично. Още повече постоянното и натъртване на "моят син" и поправката му "нашият син". Той дълбоко е заровил съмненията си и е приел за истина лъжата. Интересно ми е, ако  наистина е така, каква ще е реакцията му, ако Зюлейха наистина му каже.  Той може да си мисли, че идеята да приеме Зюлейха с чуждо дете е само негова и един вид благодеяние, но ако разбере за намесата на Хюнкяр в картинката, не ми се мисли. #Crazy #Crazy #Crazy

Последна редакция: пн, 18 фев 2019, 21:01 от pipilota65

# 724
  • Мнения: 28 086
Цитат
Той може да си мисли, че идеята да приеме Зюлейха с чуждо дете е само негова и един вид благодеяние, но ако разбере за намесата на Хюнкяр в картинката, не ми се мисли.

Именно. Сега ние не знаем дали той знае. Предполагаме. Ако знае, има два варианта - да признае или да се направи на изненадан. В първия - аз лъжа теб, ти лъжеш мен. И ще каже на Зюлейха - да, аз знаех #Crazy Във втория - според мен по - малко вероятен, пак няма да изчистят отношенията си. Да се прави на обиден ще е доста лицемерно. Сценаристите какво ли са измислили Joy

Parayı bulunca ben Wink

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

# 725
  • Мнения: 2 607
Сценаристите какво ли са измислили Joy


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               
Не знам какво, но мисля, че им липсва фантазия и логика, като нашата. Wink Joy

# 726
  • Мнения: 3 634
А, вие сте стигнали до съмнения към сценаристите.  Grinning
Продължаваме си тогава с нашите сценарии.
Наистина е много интересно как ще решат въпроса с детето, независимо кога.
Между другото, това е едно от нещата, заради които гледам с интерес този сериал.
Аз лично се съмнявам само в това дали Демир знае  какво е направила Хюнкяр. Няма нещо, което със сигурност да говори за това, че знае или не знае.  
Иначе, от началото още съм на мнение, виждам, че и Пипилота така смята, че Демир знаеше, че Зюлейха е бременна. Когато разбра, че не са брат и сестра, той си е спомнил, че тя повръщаше, когато заедно ходиха в болницата. Затова толкова избърза със сватбата и с първата брачна нощ. Наистина сватбата беше традиционна, но въпреки това, понеже знаеше за нейните чувства, т.е. по-точно за отсъствието на чувства към него самия, той можеше да отложи и сватбата, и първата брачна нощ, напр. когато ходиха на пътешествие. Или нещо такова. Този брак се сключи, когато изглеждаше, че Йълмаз няма да присъства повече в живота на Зюлейха. И затова бързането, думите, че сега не го обича, но някога сигурно ще го заобича, формулировката, че иска всичко нейно – това включва и нейното дете, цялата ситуация говори за това, че е искал да усвои това дете. Сега обаче нещата са променени. Йълмаз е тук. И това е съвсем различна ситуация. Не знаем нито дали Демир има проблем да има деца, нито, и в случая това е по-важно, дали той въобще е развит до такава степен, че да може да говори по такъв проблем, както и да обсъжда със Зюлейха и да приеме за тяхно детето на друг баща. Ако Демир знае, че Аднан е син на Йълмаз, той и сега го приема, но ситуацията се променя, когато двамата със Зюлейха говорят за това. Но пък ако и двамата знаят, а да се правят, че не знаят, и това не върви. А каква перспектива ще има, ако двамата вече са си говорили, че детето е на Йълмаз, самият Йълмаз ще разбере ли – не е ясно.
Ще видим как ще развият този въпрос. Но той е много важен.
Аз по-скоро вярвам, че ще им стигне фантазията да покажат нещо интересно като изход от ситуацията.
Пропуснах да кажа всъщност най-важното, че за Зюлейха въпросът с бащинството е важен заради самото дете. 

Последна редакция: пн, 18 фев 2019, 22:16 от vanja@

# 727
  • Мнения: 5 455
Добро утро! Изгледах серията, за чийто превод благодаря! Тази температура на бебока, дали няма да се окаже нещо по- сериозно? Тогава чрез някакви изследвания- съвместителства на кръв или друго и така се разнищи историята за бащинството.

# 728
  • Мнения: 3 634
Добро утро!  Hug

Тигаса, може  и така да се започне.

За едни други разкрития:
Новооткрити писма от султанските архиви с нова светлина върху любовната кореспонденция от Хюрем Султан до Сюлейман Великолепни по време на военни походи.
Архивистите ги определят като най-добри примери за турска поезия и проза.

„...Мога да бъда щастлива само наблизо до Вас.
Изпращам ви една от дрехите си, напоена със сълзи...
Моля Ви, носете я заради мен...“

Още тук:
http://www.hurriyetdailynews.com/ancient-letters-reveal-ottoman-love-story-141317




# 729
  • Мнения: 28 086
Ваня, благодаря! bouquet

От сериала отговориха на въпроса ми от вчера,



до четвъртък може да разберем и къде заминава семейството заедно с гувернантката Rolling Eyes

Всички снимки са от еп. 21





Йълмаз в полицията ли е



https://www.atv.com.tr/diziler/bir-zamanlar-cukurova/galeri/21-b … 1550573934?page=2

Хюнкар как ще обяснява на чукуровските дами раздялата с младите Wink

# 730
  • Мнения: 21 201
 wavey
А де, това озета ли е, newsm78 защото не е обозначен като такъв?! Thinking
Чукурова движется между любовью и ненавистью. Любовь превращается в ненависть,а ненависть в любовь?
Хюнкяр, которая всю жизнь посвятила сыну ,с целью того ,чтобы он не ударился ногой об камень ( поговорка) узнает,что тот собирается с вещами уходить из особняка. Но естественно у Хюнкяр и на этот случай найдется план.
Мюжгян полюбившая Йылмаза чистой и безусловной любовью начинает видеть его жестокие стороны. Впервые столкнувшись с правдой о себе, Йылмаз готовит кольцо для Мюжгян. Что сделает в этой ситуации Мюжгян,мечты которой разбились о жестокость Йылмаза?
Демир вместе с женой, сыном и няней уезжает из особняка в котором родился и вырос. Зулейха, которая думает ,что наконец таки скинула с себя ошейник Хюнкяр ,не упустит эту возможность и возьмёт брозды правления в свои руки. Конечно же она не единственная кто наслаждается создавшейся ситуацией. Гафур совершает необдуманные поступки не смотря на предупреждения Сание. Хюнкяр оставшаяся одна в особняке , пытается справиться с работой в офисе и в особняке и в то же время у Хамине случается приступ.
Наира Оганесян

NEW/Аржентински фенове са посетили Адана за да се срещнат специално с любимците си.




SET/С фенове.


# 731
  • Мнения: 3 436
Цитат
...
А де, това озета ли е, newsm78 защото не е обозначен като такъв?! Thinking
Да, резюмето е (озет). Както винаги, съдържа се в текста към снимките за 21-ви епизод:

https://www.atv.com.tr/diziler/bir-zamanlar-cukurova/galeri/21-b … 1550573934?page=2

Скрит текст:
Çukurova, nefret ve sevgi arasında mekik dokuyor! Duyulan nefretler sevgiye, sevgi de nefrete mi dönüşüyor?

Hünkar'ın, ömrü boyunca ayağına taş değmesin diye uğraştığı oğlu Demir Yaman eşyalarını toplayıp konağı terk ediyor. Bu acı haber karşısında yıkılan Hünkar'ın tabi ki bir planı var.

Müjgan, saf ve koşulsuz bir sevgiyle yaklaştığı Yılmaz'ın zalim yüzünü görüyor. Kendiyle ilgili gerçeklerle ilk defa yüzleşen Yılmaz ise Müjgan için yüzük alıyor. Yılmaz'ın zalimliğiyle hayal kırıklığına uğrayan Müjgan bu şaşırtıcı sürpriz karşısında ne yapacak?

Demir, doğduğu, büyüdüğü, bu yaşa kadar hiç ayrılmadığı konaktan yıllar sonra Züleyha, oğlu Adnan ve mürebbiye Nimet ile birlikte gidiyor.

Sonunda yakasını Hünkar'dan sıyırdığını düşünen Züleyha, bu fırsatı değerlendiriyor ve ipleri eline alıyor.

Tabi ki bu radikal değişikliğin keyfini sürecek tek kişi o değil. Gaffur da Saniye'ye rağmen harekete geçiyor.

Hünkar, boş kalan konakta, hem şirketteki hem de çiftlikteki işleri idare etmeye koyulunca ortaya bir de Haminne krizi çıkıyor!

Последна редакция: вт, 19 фев 2019, 17:52 от Tania M.

# 732
# 733
  • Мнения: 3 634
            Hug
Не знам дали е същото изпълнение, но песента от фрагмана носи неповторимата атмосфера на "Спомни си любима".
Вече чакаме епизода.
Приятна вечер на всички!                 

# 734
  • Мнения: 5 455
Антоанета Стоева сподели връзка в групата MELEK TEAM-ТУРСКИ СЕРИАЛИ.
10 часа ·

ИМАЛО ЕДНО ВРЕМЕ В ЧУКУРОВА ЕП 21 ФРАГ 2

- Справедливостта е като стълб, който може да падне. Ако се срути под неговите руини ще останем ние. Тогава нито ти ще останеш наоколо, нито тези, които цениш.
- Как може да вярваш, че съм убиец? Как може да мислиш, че съм убил Саит?
- 20 години ти вярвах. 20 години съм вярвала в една лъжа.
- Значи съм се привързал най-много към теб в този живот./melekteam

Общи условия

Активация на акаунт