С какво ви дразнят свекървите - тема 104

  • 49 779
  • 758
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 9 196
Вече го минахме този въпрос в друга тема, всеки път ли ще ме питаш едно и също?
Епитетите са такива, каквато е реалността. Независимо дали ни харесва, или не.

# 721
  • София
  • Мнения: 19 363
Тогава ще ти пука много повече от сега, кой как те приема. Но когато и ако станем бабички, някак не е нормално да се обиждаме, че ни наричат бабички.
Не ме познаваш. Повечето хора се заяждат на банални теми, напр. за блондинки. Затова, вместо да им правя кефа да се ядосам - съм научила доста вицове по темата и започвам да ръся и такива, които не знаят. Е, как ще обидиш човек, който се самоиронизира?
Или на тема възраст. Никога не крия на колко години съм и вметвам небрежно, че имам готовност да ставам баба. Простият човек много се дразни, когато му отнемеш шанса да се подиграва

# 722
  • Мнения: X
Салсиша, на твоя съпруг приятни ли са му епитетите, които щедро лепиш във форума за майка му? Става ли му драго като на публиката?
Ами, най-вероятно и той така "нарежда" тъщата в нЕкой форум.......    Smile   "...оня дрът тюфлек, гръм да я удали, бял свят да не види, пак се кани да ни идва на гости...кВо гости, като ще ни досажда проклетата бабишкера цели 2 (два) дни.....пфууу, що не си седи на дебелиЮ гъз, ами тръгнАла по "света"....?!".
Обикновено така става ....  "Каквото повикало, такова се обадило!".   Smiley

# 723
  • София
  • Мнения: 19 363
Салсиша недолюбва и майка си, така че едва ли би се ядосала на такива неща.
Впрочем, аз на моята също й изсипвам каквото имам

# 724
  • София
  • Мнения: 28 863
Салсиша, на твоя съпруг приятни ли са му епитетите, които щедро лепиш във форума за майка му? Става ли му драго като на публиката?
Ами, най-вероятно и той така "нарежда" тъщата в нЕкой форум.......    Smile   "...оня дрът тюфлек, гръм да я удали, бял свят да не види, пак се кани да ни идва на гости...кВо гости, като ще ни досажда проклетата бабишкера цели 2 (два) дни.....пфууу, що не си седи на дебелиЮ гъз, ами тръгнАла по "света"....?!".
Обикновено така става ....  "Каквото повикало, такова се обадило!".   Smiley

Съгласна съм, но я си представи, че свекървата "така си е повикала". 

# 725
  • Мнения: 9 196
Cuckoo - бабика, всъщност, не е обида и не винаги се използва с лош подтекст. Просто в тази тема така се получава. При други обстоятелства си е просто малко, сладко бабе. Умалителна форма.

# 726
  • Мнения: 3 545
Да наричаш възраста жена "бабичка" е обида към самия теб, думата си е обидна, каквото да се пише тук. Ужасни неща прочетох последните страници, къде дават такова възпитание, майки така да се изразяват... Не съм моралистка или нещо подобно, но на какво ще научиш децата си, Сал? Общуването и уважението към по-възрастни хора е много ценно за младите.

# 727
  • София
  • Мнения: 19 363
Cuckoo - бабика, всъщност, не е обида и не винаги се използва с лош подтекст. Просто в тази тема така се получава. При други обстоятелства си е просто малко, сладко бабе. Умалителна форма.
Затова казвам - добре че нямам голям син, а дъщеря. Защото жените определено сме по-злобни, а познай как ще се зарадвам на моите години да ме наричат "бабичка", както съфорумката по-назад. Не че бих приела и зет да ми вика "бабо"

# 728
  • Мнения: 9 196
Аз пък бих приела зет да ми вика баба. И снаха също. След като съм баба, как да ми вика ... девойко?

# 729
  • Мнения: 7 776
Че една жена е баба/бабичка и прочие не е обида, освен ако съответната не може да приеме възрастта си и статута си на такава. Ако не може да приеме, че е бабичка, я тресе криза на идентичността и носталгия по младостта.
Уважението се печели, не е по презумция дължащо се на някого на база възраст. И съм го разбрала от много малка по лош начин. Хич няма да уча дъщеря си на това примитивно разбиране. Да уважава примерно краен идиот, направо за диагноза, защото е живял 50-60 години повече. Абсурд.
Салсиша ще възпита оправни деца. Пък оправните жени хич не се харесват на свекървите. Нали няма на какво да ги научат...

# 730
  • при късмета
  • Мнения: 24 107
Общуването и уважението към по-възрастни хора е много ценно за младите.
Може много да се поспори по това твърдение. Не е задължително общуването да води до уважение по презумпция. Има отровни родители, какво остава за баби и дядовци, та не знам с какво би ти било ценно общуването с такива. По-скоро обратното.
А и голяма част от конфликтите идват тъкмо от там, че свекървата си мисли, че ѝ се дължи уважение на основание възраст и само защото снахата е по-млада, при това и снаха, е абсолютно задължена да я уважава. Каквото и вмешателство да упражнява, снахата е длъжна да я уважава? И снахата няма право да е обидена, защото ще си остане по-младата винаги?
За това тези изтъркани клишета отдавна са загубили смисъл. Младите не са неуважителни, а имат други критерии да уважават някого, не само защото е по-възрастен. Това дори не е лична заслуга на по-възрастния, а стечения на обстоятелствата,независещи и от двете страни

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 23 836
Аз пък бих приела зет да ми вика баба. И снаха също. След като съм баба, как да ми вика ... девойко?
Е как да ти вика - Салсиша ще ти вика, на мен ще ми викат Янтра. (Имам предвид истинските имена)

# 732
  • Мнения: X
https://woman.bg/static/uploads/news/201707/big/00051880.jpg
Тази жена е баба, защото има внучета.
Наистина ли бихте я нарекли бабичка?

Ето ви още една "бабичка"...
http://famous.bg//uploaded/img/19756840_10203208413006948_414301 … 83558519776_n.jpg

# 733
  • Мнения: 15 619
Вече го минахме този въпрос в друга тема, всеки път ли ще ме питаш едно и също?
Епитетите са такива, каквато е реалността. Независимо дали ни харесва, или не.
Никога не съм те питала допреди този си постинг.  Grinning

# 734
  • Мнения: 9 196
Пита, пита, там за личното пространство. Ако прочетял, какво пиша за табуретката. А пък аз обясних, че това което пиша е една стотна от това, което му чуват ушите по неин адрес. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт