С какво ви дразнят свекървите - тема 104

  • 49 786
  • 758
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 669
Че една жена е баба/бабичка и прочие не е обида, освен ако съответната не може да приеме възрастта си и статута си на такава. Ако не може да приеме, че е бабичка, я тресе криза на идентичността и носталгия по младостта.
Уважението се печели, не е по презумция дължащо се на някого на база възраст. И съм го разбрала от много малка по лош начин. Хич няма да уча дъщеря си на това примитивно разбиране. Да уважава примерно краен идиот, направо за диагноза, защото е живял 50-60 години повече. Абсурд.
Салсиша ще възпита оправни деца. Пък оправните жени хич не се харесват на свекървите. Нали няма на какво да ги научат...
Напълно съгласна.

# 736
  • Мнения: 7 776
И Кремена Халваджиян и Камелия Воче са баби. Горди баби предполагам. Ако някой разбира думата с определена негативна конотация, едва ли не синоним на старо, грозно, умиращо, има проблем с асимилиране на собствената си ситуация.

# 737
  • Мнения: 15 619
Пита, пита, там за личното пространство. Ако прочетял, какво пиша за табуретката. А пък аз обясних, че това което пиша е една стотна от това, което му чуват ушите по неин адрес. Simple Smile
Сега ще ме караш да се връщам да чета същия въпрос ли съм ти задала...


Значи е едно и също да му се оплакваш и да хвалиш майка му пред жадна за сеири публика!?

# 738
  • София
  • Мнения: 19 399
Аз пък бих приела зет да ми вика баба. И снаха също. След като съм баба, как да ми вика ... девойко?
Баба си на детето, на него не си.

# 739
  • Мнения: 3 545
Добре, нямах предвид точно "да уважаваш" възрастните, но малко по-учтивото общуване на никого не е навредило. Като не харесваме някого, нищо няма да спечелим ако се държим като орда грубиянки.

# 740
  • София
  • Мнения: 19 399
Уважението към човека насреща се подразбира, докато не заслужи неуважението ти
Но си има такива хора, които изначално подхождат с неуважение, пък ти трябвало да се бориш да го печелиш - примери бол в темата. Как не
Предполагам, че същите съфорумки биха се мазнили на някоя "бабичка", ако имат полза от нея, например им е работодател.

Баба е роднинска връзка, споменава се и в нормативни актове.
Бабичка е вече епитет. Дали красив, дали грозен - зависи от много неща.

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 13:32 от Cuckoo

# 741
  • София
  • Мнения: 28 877
Аз се държа възпитано с човека срещу мен, ако не заслужи друго. Уважението, обаче, трябва да се спечели.

# 742
  • Мнения: 473
Понякога съм се питала. Ами ако майката е много вредна с поведението си за детето си, какво е правото и задължението на бабата, а? Че и такива случаи не липсват в действителността.

Правото и е нулево, естествено, какво да е. Права и задължения има другия родител. Ако и той е скапан - съдебно определен настойник, социални, приемни, осиновители и така.

Баба е равно на нищо. Кръгла нула.
Е, тук бъркаш. Когато родителите не стават, първи в списъка за полагане на грижи за детето са баби и дядовци. Стига да са адекватни. Не случайно в СК е записано, че баби и дядовци имат право на регулярни срещи с внуци, ако отношенията са обтегнати. След съдебно дело естествено.

# 743
  • Мнения: 9 196

Значи е едно и също да му се оплакваш и да хвалиш майка му пред жадна за сеири публика!?


Да не я/го излагам пред хората викаш ... ? Joy

Не мога да слугувам на тези предрасъдъци, подмолничения, лицемерия, криене, мишкуване и подобни.

# 744
  • София
  • Мнения: 24 839
И Кремена Халваджиян и Камелия Воче са баби. Горди баби предполагам. Ако някой разбира думата с определена негативна конотация, едва ли не синоним на старо, грозно, умиращо, има проблем с асимилиране на собствената си ситуация.

Нека изясним едно елементарно нещо- двете са баби на внуците си и в този контекст, да сигурно са горди.
Но, ако се върнем на любезните слова на Наденицата- всички свекърви,с внуци и без внуци, са баби, бабички, вампири дърти и каквото ѝ е родил акъла още.
Аз станах баба на 45г. и ако някоя с обсесия срещу свекървите ми беше набивала, че съм "бабичка", просто бих я съжалила. Simple Smile

# 745
  • Мнения: 15 619

Значи е едно и също да му се оплакваш и да хвалиш майка му пред жадна за сеири публика!?


Да не я/го излагам пред хората викаш ... ? Joy

Не мога да слугувам на тези предрасъдъци, подмолничения, лицемерия, криене, мишкуване и подобни.
Не нея, себе си и него да не излагаш.

# 746
  • Мнения: 3 545
Саламка днес пак е в амок, ето темата за нула всеме стигна 50 стр. Но тя и не разбира как се излага тук, смята че е много популярна и харесвана заради "откровеността си". Понякога завиждам на подобни хора.

# 747
  • Мнения: X
И Кремена Халваджиян и Камелия Воче са баби. Горди баби предполагам.
Скрит текст:
Ако някой разбира думата с определена негативна конотация, едва ли не синоним на старо, грозно, умиращо, има проблем с асимилиране на собствената си ситуация.
Да, баби са.
Не, не са бабички.
Ако някой не прави разлика между двете понятия, това е негов ...бъг.

# 748
  • при късмета
  • Мнения: 24 109
Понякога съм се питала. Ами ако майката е много вредна с поведението си за детето си, какво е правото и задължението на бабата, а? Че и такива случаи не липсват в действителността.

Правото и е нулево, естествено, какво да е. Права и задължения има другия родител. Ако и той е скапан - съдебно определен настойник, социални, приемни, осиновители и така.

Баба е равно на нищо. Кръгла нула.
Е, тук бъркаш. Когато родителите не стават, първи в списъка за полагане на грижи за детето са баби и дядовци. Стига да са адекватни. Не случайно в СК е записано, че баби и дядовци имат право на регулярни срещи с внуци, ако отношенията са обтегнати. След съдебно дело естествено.
Това не е вярно. Баба или дядо има право изобщо да заведе дело, само при определени обстоятелства, не защото са преценили, че родителите не стават. Само при 2 положение могат да завеждат такива искове. Едното е смърт на единия родител, тогава неговите родители могат да претендират за правата на починалия. Другото е да са отнети правата на някого от родителите, тогава пак само неговите родители имат правно основание да заведат такъв иск. А родителски права не се отнемат дори на насилниците и то спрямо самите деца, че и затворници и наркомани, остават си родители с признати права. И това пак са случаи в които само едните баба и дядо могат да завеждат такива искове, другите не.
Ако има двама родители, упражняващи родителските си права, изобщо няма правно основание за такова дело и не би било допуснато. Трябва някой от горните обстоятелства, вече да е налично

# 749
  • Мнения: 7 776
Темата не е ли за оплакване от свекървите?  Значи да не се оплаква Салсиша или друг, защото трябва да изпадне после в обяснителен режим!?! Майка ми сама се нарича бабичка. Много пък чувствителни сте някои дами. Аз като стана бабичка, ще ми е кеф да ме наричат така.
Моята свекърва пък е патка. И да, синът й всъщност я нарича така. Уж щяла да ни върне парите тоя месец, аз не го вярвам още. Поне не ми спами вайбъра от 3 месеца (откакто ги дължи), защото я е страх от мен. Тя не обича конфликти. Не обича спорове. Не обича някой да има критика към нея. Но пък обича да ходя да й чистя и подреждам 😉 без да казвам колко е мръсно обаче.

Общи условия

Активация на акаунт