Какво мислите за скандала с царя и Виктор Емануил?

  • 4 594
  • 122
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 298
Ами не звучи много интелектуално, но не ми се влиза в политически дискусии. Ето какво мисля: След дъжд качулка.
Тези, а и други неща бяха ясни, но целокупният български народ предпочете да си закрие очите с ръка и сляпо да повярва в "харизмата"/ химерата "Царя". Сега започват да излизат наяве мръсните ризи, но какво  - България ще си понесе последствията от "царското" управление.

# 76
  • Мнения: 5 178
В никакъв случай не мисля, че това е някакъв заговор да ни се попречи за влизането ни в ЕС. Ако не влезем то ще сме си сами виновни. Но не мисля, че тази афера ще се отрази на това.

А за Симеон - антипатичен ми е и ако от мен зависеше щях да го изритам от България и никакви имоти да не види. Въобще в НДСВ за съжаление много мошеници има и то от висша класа. Аз никога не съм гласувала за тях, защото когато те бяха в апогея си, аз бях в чужбина и не можах да се заразя така да се каже. Но все пак още тогава не разбирах тези които се прехласваха, че били умни момчета дошли от чужбина и щели да оправят нещата. Бях изумена от наивитета на българина. Но аз мисля, че българинът така не знае вече за кого да гласува, че който и нов да се появи на политическата сцена и ще спечели. Положението е отчайващо.  Cry

На теб ако се ти взели имот  много ми е интересно да разбера няма ли да си го вземеш ???

Моля ти се, този имот от къде го е взел, да не би да го е изработил? Като са ги пратили да царуват в България, кой им е дал тези имоти? Да не са дошли с пари да са си ги купили? 
[/quo
А на кралицата в Англия да вземат тогава да и национализират замъка по твойта логика юото да не си го е изработила я ????????????

А моля Англия е монархия  ние сме република,  цар си нямаме и е крайно обидно да се нарича Цар Симеон II. Имотите са били предоставени на баща му за ползване като един вид държавен служител .. някой да е видял нотариален акт за Врана на името на Борис ..
Ако е цар да ги ползва но няма право да ги продава, я да видим кралицата дали има право да продава дворците в които живее

Последна редакция: ср, 21 юни 2006, 13:12 от PC (коте)

# 77
  • Мнения: 3 091
Малееееее  тука било пълно с бивши отрядни председателки  и комсомолски секретаркииииии.....
Стана ми интересно откъде извади този дълбокомислен извод? обоснови се, моля

# 78
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
стана ми интересно Сакса плащал ли е данък наследство върху тези имоти и трябва ли ? Понеже тук миналата седмица, наследниците на принцеса Маргарет продаваха нейни бижута, че да си платят данъка наследство....
не или поне много по-малка сума, заради това точно промениха закона  Whistling

# 79
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Добре бе, хора... едно не мога да разбера... спорите тук, нищите разни въпроси и накрая все Костов виновен. А никой не се сеща за зимата 96-97-ма когато инфлацията скачаше всяка секунда и когато нямаше какво да се яде... Никой не помни Жан Виденов, той си е просто ангел небесен човека. И Краси Премянов, и Овчаров, и Пирински и всички... те са страхотни хора просто. Но понеже онзи нещастник Слави Трифонов в кооперация с Тошо Тошев и Труд бълваха години наред срещу Костов огромна помия,  явно са постигнали задачата си - има един виновен и това е Костов, другите цар-мар, комунисти, ченгета, шпиони - с мед да ги намажеш.
И тук искам да подчертая, не смятам, че Костов е безгрешен, но в сравнение с всички по-горе изброени - просто е много по-читав. Peace

# 80
  • Мнения: 1 258
Това малко на "гузен-негонен" ми заприлича.Какво общо има тук добрия Костов.
Ние си говорим за царя и Виктор Емануил. Mr. Green

# 81
  • Мнения: 3 091
Добре бе, хора... едно не мога да разбера... спорите тук, нищите разни въпроси и накрая все Костов виновен. А никой не се сеща за зимата 96-97-ма когато инфлацията скачаше всяка секунда и когато нямаше какво да се яде... Никой не помни Жан Виденов, той си е просто ангел небесен човека. И Краси Премянов, и Овчаров, и Пирински и всички... те са страхотни хора просто. Но понеже онзи нещастник Слави Трифонов в кооперация с Тошо Тошев и Труд бълваха години наред срещу Костов огромна помия,  явно са постигнали задачата си - има един виновен и това е Костов, другите цар-мар, комунисти, ченгета, шпиони - с мед да ги намажеш.
И тук искам да подчертая, не смятам, че Костов е безгрешен, но в сравнение с всички по-горе изброени - просто е много по-читав. Peace
Къде видя такова нещо? темата е за скандала със Симеон и Виктор Емануил, доколкото си спомням... не против Костов...
Хубаво е, като се казва нещо категорично, да се цитират съответните мнения...

# 82
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Да, наистина, добре е да цитирам... но ме мързи да ги извадя цитатите... Blush
В много от изказванията прозира нишката "Костов", това е видно дори само при по-бегъл преглед на темата.

# 83
  • Мнения: 667
това е видно дори само при по-бегъл преглед на темата.

Той погледът ти е бил толкова бегъл, че чак ти е убегнал топика.

# 84
  • Мнения: 377
Е, това е като да твърдиш, че по Бай Тошово време нарочно са задържали цените на всичко, щото са си казвали - Е, те като дойдат другите след нас, да му мислят... Нали най вече БКП сас се смятали за вечни.

Много се извинявам за офф-а, че темата наистина не е нито за Костов, нито за бай Тошо, но не мога да се сдържа. Не мога да разбера с горното мнение искаш да кажеш, че при бай Тошо цените не са били задържани изкуствено ли?  #Crazy

Много съм съгласна с мъжа на CTrammel
Скъпият си има един лаф, малко е грубичък, ама пък е на място - 'Всички са като свински черва навързани...'  Tired

Всички са в кюпа. Що ли кризата от 93-94 се свързва само с Виденов, май доста настоящи министри също имаха участие, че и изкуственото задържане на цените и инфлацията до тогава от предишните правителства /сини, червени, лилави, все тая/. А Костов само като се сетя как се изцепи за сестрите в Либия и ... Sick
Всички си гледат само дебелите задници и собствените банкови сметки, за съжаление. Миналата седмица един познат ми се изцепи, че уважавал Костов, защото бил натикал Доган и турците в кучи гъз.  ooooh!  Е Костов не го познавам, но познавам хора от близкото обкръжение на Доган и мога със сигурност да твърдя, че човека никога не е бил в кучи гъз. Откакто е почнал да прекарва наркотици и оръжие още по Татово време, та до ден днешен. И що ли е все във власта, но никой никога за нищо не го бара.  #2gunfire
Аман от боклуци, ама ние сме си виновни, че ни е много къса паметта и все забравяме или на "нови" лица разчитаме. И сега ще чакаме и бат Бойко да ни оправи, нищо против него, но и той много съветници има.  Tired

# 85
  • София
  • Мнения: 298
MardiGras, вярно, че е малко офф-топик мнението ти, но иначе изцяло подкрепям! А и името Костов наистина надничаше из постингите, нищо, че не става дума за него. Ама така е, като е "виновен за всичко" ooooh! Twisted Evil

# 86
  • Мнения: 515
...
Хората не си вадят поука от подобни скандали и ще продължат да гласуват по същия начин както досега... извинението, че всички са еднакви, някак не ми се връзва за толкова години... Дори Царят да не е виновен, щом е дал повод за подобни скандали - трябва да понесе отговорност. само не виждам как ще стане това newsm78

А как точно един лидер би могъл да си позволи да понесе отговорност (лична или партийна).

Нямах намерение да се включвам по тази тема, но преди да приспя Йоана се звъни на вратата и една лелка пожела да ме "интервюира" по една анкетка (на обикновен лист - написана с химикал )- във връзка със случая (какво мисля и т.н.)

Няма как според мен лидерът на каквото и да било сериозно движение да "опере пешкира". (Атака я изключвам - защото е несериозна орг., и затова там беше възможно лидерът да го отнесе (напълно справедливо според мен ))

Скандалът и на мен ми прилича на копие на Милен Велчевото яхтено приключение, само, че и този път безуспешно скалъпен с чартърен полет. Защото според мен царя е прав - какво, като се е повозил- името му е опетнено-и толкова, но доказателства за корупция - къде са?! Ако имаше частен самолет (Еърфорс БГ вариант), щяха да му се качат на главата как може, с какви пари от бюджета се поддържа и.т.н.


Та вина да поема в случая - за какъв дявол се питам. Отговорност да му се търси? За кое - че се е повозил и е бил на опера? И само толкова. Май намеренията на този скандал са да се очертае един образ на подкупен човек, за който когато беше на власт думичката, която неизменно и неразривно свързана с образа му бе - нов морал в политиката. Един много успешен ПР за времето си, защото след като влязоха на власт, всички шефове си подмятаха един -друг - цитирам:
 " Преди знаехме на кой да се "кланяме", а сега - нищо не знаем." И така беше за около година две.

# 87
  • Мнения: 3 091
Над, съгласна съм с това, което мислиш... Ясно е, че някой има полза от този скандал...

Имам предвид под поемане на отговорност съответният засегнат да каже - чист съм, но до доказване си подавам оставката. да осъди съответните лица за клевета, ако има такава. така поне се действа по света...

# 88
  • Мнения: 4 806
чета, чета...
все пак въпросът е свързан с това, какво мислим по скандала...
ето какво мисля: поредната динена кора, на която за пореден път стъпваме. Ето това е скандалът. И може никога да не разберем, в чий интерес е било.
Не искам нито да защитавам Симеон, нито да го оплювам.
Просто ефекта на "късата памет" е много разпространен.
За мен това бяха най-успешните 4 години управление.
Точно в тези години започнаха да се променят индустриалните зони на провинциалните градове.
Точно в тези години журналистите работеха най-свободно.
Точно в тези години започнаха да се раждат повече бебета.
Точно в тези години се появи усещане за някаква стабилност.
Може да е стечение на обстоятелствата.
Но, в момента, далеч не е така.

# 89
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Точно в тези години се появи усещане за някаква стабилност.


Е, къде се появи това усещане за стабилност... с поръчковите убийства и разстрели на Самоковци, Клюнове и знайни и не знайни мафиоти безброй? Страшна стабилност просто.

Пак не съм точно по темата, простете. Peace

Общи условия

Активация на акаунт