Октомврийски бебета 2018

  • 61 455
  • 758
  •   1
Отговори
# 570
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Аз захранвам от месец и малко и тепърва замествам обяд, когато вече съм въвела месо и започнах и жълтък. Струва ми се безсмислено да замествам само със зеленчук. В дните, в които не давам месо ще добавям или жълтък и/или ориз. Ема изяжда между 130-180 грама, като след това или заспива без кърма, или суче за приспиване.

Относно потенето, когато спим гушнати се поти, иначе много радко. Мисля, че много бебета се потят, това не е достатъчто като повод за каквото и да е притеснение само по себе си.

# 571
  • Мнения: 813
 Добре, ако изяжда цяло бурканче ~190гр, да му предлагам ли да суче?

# 572
  • Мнения: 5 112
Аз не предлагам. Като пак казвам че от тези 190 гр, 10-20 гр отиват по лигавника. На обяд вместо да я кърмя се изцеждам.
Педиатрите казват че грамажа се определя от месеците с единица отпред, т.е. на 5 месеца - 150 гр, на 6 месеца - 160 гр и т.н. За мен ако на 5 месеца изяждат бурканче от 190 гр е много добре.
Да не би на твоето бебе да му никнат зъбки и затова да търси повече?
Баткото беше много страстно кърмаче и все търсеше да цока сред пюрето, затова го извеждах да поспи в количката. Така успявах да направя час и половина - два след пюрето и той свикна да не търси на обяд.
Общо взето зависи от теб и дали искаш категорично да заместиш обедното хранене. Аз съм привърженик на подхода - захранваш и заместваш, респективно това захранване води до плавно и естествено отбиване без стрес за бебе и мама. Поне с баткото това при нас даде много добър резуртат. Храни се много добре, пу-пу, отби се сам на 11 месеца като нито той беше стресиран, нито аз имах задръжки на кърма и болки.
Знам философията на ЗВБ, знам и тази че през първата година не се замествало, а детето само трябвало да опитва храната, но това не са моите философии и не ги разбирам. Само споделям при нас как се е получило Simple Smile

# 573
  • Мнения: 813
 И при нас с каката беше така плавно отбиването, даже без да се изцедя нито веднъж.
 Бебешока не търси, но аз пак предлагам. Обаче одеве повърна Confused и вече няма да му давам.

# 574
  • Мнения: 5 112
Еее, поли, че вие сте идеални Kissing Heart Радвай се на спокойното бебе...
Забравих да кажа че давам задължително вода след обедното пюре и след 60те грама плодово пюре следобяд. Общо взето пие мнооого малко вода, колкото да изплакне устата...

# 575
  • Мнения: 813
 И Траян не я пие, по-точно изпие една глътка и следващите ги плюе и се смее Grinning ама се сърди като му взема шишето Grinning

# 576
  • Мнения: 5 112
Същата работа Joy
Като стане жега ще пропият, хич не я мисля малката Simple Smile

# 577
  • Мнения: 317
Аз пък се притесних сега с това потене. И ние се потим на врата, ама въобще не си и помислих че може да е симптом на нещо си. Дано не е...

# 578
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Здравейте и от мен , сигурно повече от месец не съм писала, нямам време и добре че се бъгна Фб , че да попрочета и тук
Да ви разкажа за нас..Мая расте , на последната консултация (6месеца) беше 7920 гр и 71 см. Педиатърката каза че е малко висоичка  , но на килограми сме добре. Започнах да захранвам,но при нас схемата е плод , зеленчук, каша, месо...доста ме притесни обаче че едва ли не до седмия месец трябва да въведа всичко това и си реших , че ще я карам бавничко..когато тогава..засега съм дала само ябълка, банан, слива и круша и портокал.разбрах че бананчето я запича и реших да не давам много. За картофа педиатърката ми каза по късно и аз така ще направя..тиква, морков, лук, праз, зелен боб, морков..това което ме озадачи е че директно да съм почвала с по два три зеленчука-така било понвкусно-е, аз ще си го правя по нашенски с един само ..има неща с които съм съгласна и други с които не с моята педиатърка.
Ваксините отдавна ги минахме ..както са по план ..на 2 и на 4 месеца ..следващата при нас е на 11.
Торта по специална не сме правили , но ние сме чревоугодници..на всяка Месечинка  торта🍰.
Потенето , не вярвам да развият сега рахит, но ние продължаваме с д3 , според педиатърката  е добре до 1 годинка.
Мен един въпрос ме вълнува..как ще правите месото на пюре?

# 579
  • Мнения: 813
 Като се сложи месото заедно със зеленчуците за пасиране, няма ли да стане на пюре? Защото аз мислех така да го правя. Може би и с малко от бульона.

# 580
  • Мнения: 991
Ада Деспейнада,би ли споделила за портокала.Как го предлагаш?Някак не мога да си представя пюре от портокал.
Имаше мисля едно майче което беше писало за авокадо,също ще се радвам да сподели как го предлага.
Месото ще го пасирам заедно със зеленчуците.Вие кога мислите да въвеждате риба?

# 581
  • Мнения: 5 112
Авокадото го намачках с вилица, но не ѝ хареса че имаше миниатюрни парченца. Направо ѝ се гади като има парченка, веднъж повърна малко,. На баткото правех пасиран банан с авокадо, много му харесваше, на малката още не съм пробвала. Общо взето авокадото може с всичко да се смеси.
Риба не помня кога давах за пръв път на баткото, ще си погледна тефтерчето и ще пиша пак Simple Smile

# 582
  • Мнения: 317
Аз рибата я дадох на 10 месеца с каката. Помня, защото беше Никулден, а преди това докторката ми беше казала да дам, но реших да ги съчетая с празника. Значи може и по-рано..

# 583
  • Мнения: 5 112
Сега погледнах, на 7 навършени месеца е бил баткото. Дала съм му сьомга, поня го защото много му хареса, а беше от готово пюре.
И сега много обича риба, а сьомгата му е любима Joy

# 584
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Риба към 8, 9 месец ще дам сигурно.

Общи условия

Активация на акаунт