Октомврийски бебета 2018

  • 61 489
  • 758
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 458
И при  нас(роден септември) ваксините започнаха от втория месец. Първия месец му биха само БЦЖ.
Около 35 дни след раждането имах няколкодневно зацапване с леки менструални болки. От тогава отново съм като часовник Simple Smile Родих със секцио и не можех да кърмя- за протокола

# 181
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Ваксините по принцип винаги са били от втори месец. Просто известно време нямаше шествалентна ваксина, а имаше петвалентна и отделно слагаха против хепатит, затова имаше леки промени в календара. Вече има шествалентни и пак си караме постарому 🙂

# 182
  • Мнения: 126
Да, на втория месец е ваксината, не се притеснявай. Обяснили са мамчетата преди мен защо 🙂 Цикъла ми дойде даже вече за втори път. Родих на 15 октомври, за първи път ми дойде на 3 декември. Мислех, че ще умра. Беше страшно обилен и болезнен. Наложи се таткото да си дойде от работа да гледа бебето. Аз буквално останах без домашни дрехи и пижами всичко беше изцапано. Втория път ми дойде след 29 дни на 31 декември. Без болки и нормален като количество. Днес бях и на преглед, матката е зарастнала, но се е обърнала. Док. ме попита дали ми е споменавал  и преди раждането, че матката ми е обърната. Казах му, че не е споменавал такова нещо. Сега явно е обърната, а аз раждах секцио. Той каза, че не е нищо притеснително. Случвало ли се е на някоя мама. Аз от бързане да се прибирам при малката забравих да го попитам сумати неща. Дали ще си остане така, проблеми ще ми създава ли 🤷♀
 И още нещо мамчета, извън темата за бебоците. Какво ви е мнението за противозачатачните, но не искам да създавам спорове както темата за ваксините. Ако прецените не ми отговаряйте. Да запазим мира в темата 💐

# 183
  • Мнения: 304
И аз се чудя кога трябва да идва тоя цикъл. От време на време има зацапани петънца и му се чудя това ли е, не е ли. Скоро ще станат 3 месеца от раждането. При майка ми се е появил след 6 месеца, та не бързам още да се притеснявам Grinning

# 184
  • Мнения: 2 224
При мен цикъла започна няколко дни след като приключиха лохиите и беше супер обилен. И аз като Нели изпоцапах сума ти неща и се бях уплашила. Не съм кърмила.

Вчера сложихме на малката първите ваксни (шествалентна ваксина). При нас пък ги слагат за първи път след навършване на три месеца. Нямаше никакви странични ефекти, даже яде повече от обикновено — почти всеки път изпиваше 180 мл АМ.

Имам едно голямо колебание: далечна позната ни покани на втори РД на сина си. Много се чудя дали да отидем. Рядко отказвам покани, освен това по—голямата ми дъщеря ще е доволна. Супер социално дете е и знам, че ще й е хубаво. Единственото, което ме спира е че ще има деца в яслена възраст и се притеснявам от болести. Вече се събирахме с роднини на мъжа ми и приятели с деца, но знам ли... Това си е още един риск пък и доста от децата ще са около 2— годишни и посещаващи ясла, точно най—рисковата група. Какво бихте направили, да си сверя часовника...Кофти ми е да лишавам по—голямото дете от контакти, но пък за два часа игри да ми легнат болни...

Последна редакция: пт, 11 яну 2019, 17:31 от Anastasiya_S

# 185
  • Мнения: 5 112
Анастасия , ние имахме покана за малкия за рожден ден през декември на внучето на приятели на свекърите (изобщо не ги познаваме). Отказахме заради бебето без да се замислим. За съжаление въпреки усилията пак се натръшкаха болни децата, но пък сега сме си взели бележка и по отношение на бабите и дядовците когато са съмнителни. Така ще сме докато не сложим ваксините на малката. Нашият батко е почти на три, колкото и да ми е кофти да го лишавам, става въпрос за няколко месеца повишено внимание, а той не разбира и няма усещането че изпуска нещо. После живи и здрави всичко ще се нормализира, а и ще стане топло и приятно навън.

# 186
  • Мнения: 2 224
Purpletka, точно и в нашия случай е внуче на приятели на свекърите 😄 Майката съм я виждала веднъж. И аз клоня към да не ходим. Да беше само по-голямата - да, но с бебе...

# 187
  • Sofia
  • Мнения: 263
Nelly1992, пила съм противозачатъчни доста години, поради ред причини, ако нещо те интересува питай. Мнението ми е нито положително, нито отрицателно, просто това си беше поредното хапче, което трябваше да приемам.

# 188
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
И аз съм по-скоро за ограничаване на мероприятията с много деца, в молове или  заведения в близките 2 месеца приблизително.

# 189
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 857
И още нещо мамчета, извън темата за бебоците. Какво ви е мнението за противозачатачните, но не искам да създавам спорове както темата за ваксините. Ако прецените не ми отговаряйте. Да запазим мира в темата 💐

Пила съм Ясмин около 8 години. При мен имаше само позитиви - регулиранв на хормони, изчистване на лицето, стабилизиране на кг. Дори след като ги спрях не се върна болката при цикъл. Забременях от раз при първия опит, година след спирането на хапчетата.
Обмислям пак да пия след консултация с лекар.

# 190
  • Мнения: 813
  +1 за Ясмин, но сега предпочитам спиралата, за втори път си сложих.
  И ние спряхме каката от градината за този месец, за следващия не сме решили още. Три пъти се разболява и ние с нея. Много се притесних да не разболее и бебето и реших да си спестя тези главоболия. Знам, че е гадно да няма социални контакти, ама по-важно е здравето - нейното и на бебето. А аз как изкарах вирус с 39° температура, без да мога да пия лекарства заради кърменето да не говорим. Grinning
 

# 191
  • Мнения: 126
Благодаря мами, точно Ясмин ми изписа днес моя док. Като излязох от кабинета се чудих да минавам ли през аптека да ги взема и заради бързането се отказах, пък и  да помисля. Но така или иначе имам време до цикъла, така че ще мина да ги взема. И аз хубави неща съм чувала за тях.

# 192
  • София
  • Мнения: 6 726
Айдеее и моя косопад започна...Ако продължава така ще оплешивея честно! Чудя се дали да не се върна на витамините си за бременни, че имаха и вит.Д и фолиева киселина въпреки, че не вярвам да помогне😫Лоша работа
Колкото до противозачатъчните съм противс винаги съм била да ме тъпчат с хормони! Пила съм веднъж и бях много зле надявам се да не ми се налага.

# 193
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 857
Добре дошла в клуба. Grinning
Аз взех Мерц, ма май ще вкюча Анакапс на Дюкре + шампоана. На кичури пада.

# 194
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
Добро утро мамчета какви аспираторчета използвате за носле Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт