Октомврийски бебета 2018

  • 61 282
  • 758
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 126
На кумата ми момченцето, вече е голям на 3 години, но по принцип е роден на 19 октомври и първото му зъбче излезна началото на февруари. Беше побелял венеца тоест и някъде средата на февруари беше избил. Така че, възможно е вече да ги дразнят венците. Не знам, живи и здрави ще видим.
Забравих да кажа, че вчера бяхме на преглед при ортопед- Янакиев във Пловдив. Та мн интересно ми стана каза, че препоръчва ергономичните раници и кенгурута, но не и слинговете. Нали уж кенгурутата бяха вредни. Пък слинговете ги даваха за мн естествено от към поза на самото бебе. И когато тръгнах да я събличам малката, тя беше с космонафт, който обаче е с цип на едното краче само и не се откопчава напълно ципа. Някъде под коляното свършва и като ме видя как и навдигам крачето за да го изкарам, вика НЕ, това не е добре, сигурно някой ви го е подарил. То пък наистина ни е подарък. Сега май точно този космонафт няма да ползвам вече. Аз усещам, че е малко трудно изкарването,  но явно трябваше някой да ми го каже. Та реших да споделя, ако искате ще кача снимка да го видите какъв е.

И още нещо мами, не знам обсъждано ли беше, давате ли нещо за подсилване на имунитета на бебчетата - вит. Ц гледам, че дават някои... Чудя се дали поне това да не почна и аз. Нали не я кърма малката и ми е гузно, че не правя всичко необходимо добро за нея. 😢

# 271
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Този ортопед вече съм му чувала бисерите от други мами 😁 Малко е тъжно лекар да препоръчва кенгуру, защото много майки могат да му се доверят точно от позицията на такъв. То само като се види на снимка бебе в кенгуру може да ти стане лошо как виси...Всеки си преценява разбира се

# 272
  • Мнения: 44
На кумата ми момченцето, вече е голям на 3 години, но по принцип е роден на 19 октомври и първото му зъбче излезна началото на февруари. Беше побелял венеца тоест и някъде средата на февруари беше избил. Така че, възможно е вече да ги дразнят венците. Не знам, живи и здрави ще видим.
Забравих да кажа, че вчера бяхме на преглед при ортопед- Янакиев във Пловдив. Та мн интересно ми стана каза, че препоръчва ергономичните раници и кенгурута, но не и слинговете. Нали уж кенгурутата бяха вредни. Пък слинговете ги даваха за мн естествено от към поза на самото бебе. И когато тръгнах да я събличам малката, тя беше с космонафт, който обаче е с цип на едното краче само и не се откопчава напълно ципа. Някъде под коляното свършва и като ме видя как и навдигам крачето за да го изкарам, вика НЕ, това не е добре, сигурно някой ви го е подарил. То пък наистина ни е подарък. Сега май точно този космонафт няма да ползвам вече. Аз усещам, че е малко трудно изкарването,  но явно трябваше някой да ми го каже. Та реших да споделя, ако искате ще кача снимка да го видите какъв е.

И още нещо мами, не знам обсъждано ли беше, давате ли нещо за подсилване на имунитета на бебчетата - вит. Ц гледам, че дават някои... Чудя се дали поне това да не почна и аз. Нали не я кърма малката и ми е гузно, че не правя всичко необходимо добро за нея. 😢
Ако бебето ти е здраво няма смисъл да даваш нещо, било то и витамин Ц. Аз давах витамин Ц заедно с калиев глюконат на сироп, но тогава бебчо имаше сополки и естествено  това беше препоръчано от лекар.
Не се притеснявай че не кърмиш, а още по-малко по някакъв начин да изпитваш вина. Моето бебе също е на АМ. Хубаво е да се рекламира навсякъде кърменето, наистина няма по-хубаво от това, но все пак да се взема предвид че не всички майки имат кърма. То по тази логика като не можах да родя естествено, не съм жена. Защото и такива коментари чух, ако не е естествено значи край 😀.
Малко се преиначават някои неща. Не визирам никого  от тази група, просто съм чувала такива крайни мнения.
Така че трябва да се  радваме на бебетата си и много естествено ,че никоя майка няма да навреди на детето си било то дали го храни естествено,  изкуствено, с БИО или с обикновени продукти.  😉

# 273
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Аз не давам никакви добавки и витамини, излишно ми се струва.

# 274
  • Мнения: 5 112
Добавки давам на баткото вече трета зима едно и също, което не значи че не боледува, просто е подсилен. Откакто му давам хранителни добавки, пу-пу, не ми е правил усложнение. Така пак си кара вируси и изгражда имунитет, но не толкова драматично.
Бебетата са ни малки за добавки, освен ако лекар не прецени че е необходимо. Особено ако приемат дори малко кърма и майката приема витамини. С бебето така действам, аз пия витамини, омега 3 и Биозин.
Мисля че на Вълшебство юнака пие well baby, ако не се лъжа, тя може да каже лекаря защо им го е изписал. Аз съм го давала на баткото като беше на 9-10 месеца в продължение на месец доколкото помня заради нисък хемоглобин, който няколко месеца се опитвахме да повлияем с храна и не стана. От тогава хемоглобина му е идеален.

# 275
  • Sofia
  • Мнения: 263
На мен педиатърката ми изписа well baby за апетит, но в момента не ни действат особено сега. В момента, в който й доближа биберона до устата и започва рев и да го бута, незнам вече с това ядене... ставам, разхождам се с нея и така изяжда около 100 мл., а до преди няколко дни си хапваше добре.
Утре принципно сме на ваксина, но май ще я отложим заради грипната епидемия, все още не е обявена в София - град, но ще звънна след малко на педиатърката да я питам.

# 276
  • Мнения: 630
Особено ако приемат дори малко кърма и майката приема витамини. С бебето така действам, аз пия витамини, омега 3 и Биозин.

Имаш ли идея откъде е съдържащата се в Биозина коластра?

# 277
  • София
  • Мнения: 6 726
Нищо няма да давам превантивно...Колкото до лекарствата дето в тях имало коластра изобщо не вярвам. Няма нищо по-хубаво от майчиното мляко. Има и сухи млека, който цитирам НАЙ много се доближават до майчината кърма! Да ама не! Според мен всичко е, за да си продават стоката.
Моята дъщеричка също е на АМ...

# 278
  • Мнения: 5 112
Коластра пия аз, защото ще ми е малко трудно да пия майчино мляко Joy
Kate82, не съм влизала в детайли от къде е коластрата, Биозин през бременността ми изписваше АГ защото много боледувах. Сега като се бяха разболяли децата първото нещо което педиатъра ми каза е да започна да пия Биозин мама и да кърмя колкото се може повече. Все пак това е хранителна добавка, а не имуномодулатор, не прави чудеса, идеята е да помогне на организма без да го разбърква...

# 279
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
Коластра пия аз, защото ще ми е малко трудно да пия майчино мляко Joy
Kate82, не съм влизала в детайли от къде е коластрата, Биозин през бременността ми изписваше АГ защото много боледувах. Сега като се бяха разболяли децата първото нещо което педиатъра ми каза е да започна да пия Биозин мама и да кърмя колкото се може повече. Все пак това е хранителна добавка, а не имуномодулатор, не прави чудеса, идеята е да помогне на организма без да го разбърква...

Бъркаш се за well baby. На нас Биозин кидс ни препоръчаха, ако държа да давам добавка.
Аз като цяло съм доволна от Биозин, за сега на малкия не давам нищо Wink

# 280
  • Мнения: 5 112
Вълшебство, извинявай, явно заради Биозин съм се заблудила Kissing Heart
Междувременно малинка писа че тя го дава. Безсънието не ми се отразява добре, объркала съм ви Joy

# 281
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
Вълшебство, извинявай, явно заради Биозин съм се заблудила Kissing Heart
Междувременно малинка писа че тя го дава. Безсънието не ми се отразява добре, объркала съм ви Joy

Туй да ти е проблемът Grinning

Иначе ние с таткото зобим нормалния Биозин и комбинирани витамини.

# 282
  • Sofia
  • Мнения: 263
Нензам на вас как ви се отразява безсънието, но аз днес прибрах бебефона в хладилника и го търсих 1 час.....

# 283
  • Мнения: 5 112
На мен ми се отразява само че бъркам имена или не се сещам за някое име изобщо. Онзи ден се мъчих да преразкажа една статия на мъжа ми и не можех да се сетя името на човека за когото беше текта Joy Иначе явно ме държи инерцията от баткото, той тъкмо приключваше със зъбите, когато забременях.
Най-много ме мъчи накъсването на съня, приспивам баткото и заспивам при него, след 20-30 минути се местя в спалнята, след 2 часа кърмя малката, след още 3 часа пак я кърмя, ако имам късмет баткото не се буди през нощта, но напоследък идва при нас и ме буди и той още веднъж. Но през деня бивам...
Забравих да питам, вашите бебета смеят ли се с глас вече? Малката вчера ме изненада, баткото успяхме да го разсмеем на 4 месеца някъде , а малката още няма 3... Още не е успяла да се обърне по корем, но се опитва.

# 284
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
Може би преди месец се разхили за пръв път. От тогаз милион опити да го разсмеем, ама рядко успешни Grinning
Днес е мега пищенето, вечерта почнах да си мисля за зъби. Плюнчи се, дъвче ми пръста, бута биберона на шишето и се лигави.. Та не знам.

Общи условия

Активация на акаунт