Октомврийски бебета 2018

  • 61 605
  • 758
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 45
Относно захранването, малко е раничко, но от сега търся уред за готвене на пара и съм разколебана дали да е на Avent или на Mappy. Някоя от вас запозната ли е с марката? Прилагам и линк към уреда: https://www.minimod.bg/102604/mappy-%D1%83%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0 … B5%D1%80-tb-1102c

# 316
  • Мнения: 126
Относно захранването, малко е раничко, но от сега търся уред за готвене на пара и съм разколебана дали да е на Avent или на Mappy. Някоя от вас запозната ли е с марката? Прилагам и линк към уреда: https://www.minimod.bg/102604/mappy-%D1%83%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0 … B5%D1%80-tb-1102c

И аз мисля да взема уреда на авент, но този не съм чувала мнения за него. За авент всички, които го имат казват, че са мн доволни.

# 317
  • Мнения: 45
И аз клоня към Avent, този на Mappy го намерих в eMAG и прочетох доста негативни отзиви.

# 318
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Аз съм с Авент от баткото, много съм доволна.

# 319
  • Мнения: 991
И ние сме доволни от Авент.Пак ще си го ползваме когато дойде време за захранването.

# 320
  • Мнения: 172
Привет майчета!
Със септемврийче съм, но имам въпрос към вас, относно шествалентната ваксина. Педиатърът ни каза, че не е налична и всички, родени около края на септември ще чакат нова доставка.
Имате ли ваксина? Ако да, каква е тя?
Ние нямаме нито един прием от нея...

# 321
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Ема е родена на 27.09, с шествалентната Инфанрикс е, има 2 приема засега.

# 322
  • Мнения: 172
Пропуснах с кажа, че става дума за София.

# 323
  • Мнения: 317
Ние сме октомври и сложихме на втория месец. На трети месец също има, но заради грипната епидемия забавихме. Сега в началото на февруари ще я сложим. Ще вървят назад сигурно, но си ги има в наличност, не съм чула, че няма. Най-вероятно е временно.А и от вчера в София също сте в грипна, не бързай, ще ти я сложат. Знам ,че стават с поръчка. Нашата лична не е педиатър и изрично ме пита в началото дали ще поставям ваксини да знае дали да си поръча.

# 324
  • Мнения: 45
Ние сме октомври и сложихме на втория месец. На трети месец също има, но заради грипната епидемия забавихме. Сега в началото на февруари ще я сложим. Ще вървят назад сигурно, но си ги има в наличност, не съм чула, че няма. Най-вероятно е временно.А и от вчера в София също сте в грипна, не бързай, ще ти я сложат. Знам ,че стават с поръчка. Нашата лична не е педиатър и изрично ме пита в началото дали ще поставям ваксини да знае дали да си поръча.
Ние сме по същия начин, предполага се, че утре ще отменят грипната епидемия в Бургас и най-вероятно ще отидем на консултация другата седмица и тогава ще сложат ваксина. Сега не ми се рискува да го водя сред толкова болни.

# 325
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Ние също сме с лична в София.

Пропуснах с кажа, че става дума за София.

# 326
  • Мнения: 317
И аз съм от Бургас. Само ни теглиха, мериха и преглед, без ваксина. Не че бързам:joy:...

# 327
  • Мнения: 45
И аз съм от Бургас. Само ни теглиха, мериха и преглед, без ваксина. Не че бързам:joy:...
Аз също не бързам, сестрата винаги го измерва грешно, а за кг предния път ЛЛ доста се учуди като видя, че е 6600 и ме пита с какво го храня.. ами не му давам пържоли Grinning , но той се роди 4200, яде по 130 мл. АМ.

# 328
  • София
  • Мнения: 288
Привет майчета!
Със септемврийче съм, но имам въпрос към вас, относно шествалентната ваксина. Педиатърът ни каза, че не е налична и всички, родени около края на септември ще чакат нова доставка.
Имате ли ваксина? Ако да, каква е тя?
Ние нямаме нито един прием от нея...

Здравейте!
Досега не съм писала, защото само си “сверявам часовника” периодично като ви чета.
Моето бебе е родено средата на октомври и до момента няма нито една ваксина.
Записана е при педиатър, София.
Първи месец- не се поставя ваксина
Втори месец- правят се промени по имунизационния календар, не й сложиха ваксина.
Трети месец- грипната вълна и в последствие епидемия, пак без ваксина.
Така че явно не сме частен случай, както си мислех.
Страх ме е от ваксините, но и нямам търпение да ги сложим вече, за да съм спокойна.
Другия месец вместо да й е третата ваксина, ще й бъде първата.
Имам доверие на педиатърката, но ако и след две седмици има някаква причина да не й сложат, бих се замислила, дали са й достоверни аргументите.

# 329
  • Мнения: 10
Здравейте на всички мами!Рядко съм писала във форума,но реших да се включа,чета всичко с интерес.Моята кукличка София се роди на 01.10 с тегло 2870,50см.Вече тежим 6100 и 61 см.Кърмих я до втория месец и сега е изцяло на АМ.До сега всички ваксини са ни поставени,предстои последния прием другия месец.Слава богу ги понесе добре,въпреки че всеки път съм със свито сърце от това боцкане в краченцата.Преди две седмици я захраних с плодово пюренце,сок не съм давала.Хапва си го без проблеми,така съм захранила и сестра  и преди 12год,въпреки че сега повечето захранват по-късно.Вечер заспива в 21.00 и се буди сутрин в 8.00.Хапваме по 150мл през деня и само последното хранене ни е 180мл.Искам да ви попитам на вашите бебчета появи ли им се белег от БЦЖ на лявата ръчичка,ваксината е бита в родилното още?На нас вече три пъти набираше и се пукаше раничката,вече хвана коричка и се образува белега.

Общи условия

Активация на акаунт