Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 24 дек. 2018, 21:06 ч.

Архитектура

• 979
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте, в момента съм 10 клас, но започнах да се замислям за бъдещето и какво трябва да уча. Всички ми казват да уча това, което ми се отдава, а единственото нещо, което разбирам с лекота и ми е приятно е математиката и изобразителното изкуство. Но не съм сигурна дали знанията ми по математика в 10 клас ще съвпадат с тези в университета, най-малкото архитектура.Най-много се притеснявам от факта, че по-силната ми страна е алгебрата и с физикат не сме особено големи приятели, трябва ли да се притеснявам?Ще съм благодарна ако някой ми разкаже нещо по темата с изучаването на архитектура в университета и кои университети са подходящи в чужбина и България.

# 1
В момента висшето образование в България е толкова зле, навсякъде приемат толкова лесно и даже и с тройки и пак остават незаети места в повечето специалности. На моя приятелка дъщеричката е първа година в УАСГ, само че тя си избра ВиК, защото това учи и в гимназията. Приеха я без проблеми, въпреки че математиката и куцаше и редовно в гимназията се налагаше мъжът ми да помага и да обяснява задачите. Мисля че кандидатства с оценката от матурата, но преди това беше ходила на Ден на отворените врати в университета и ни обясняваше как на всички, които са ходили, това ом гарантирало приемането, което за нас беше много странно. Вече ако искаш хубав университет извън България, ще трябва да вложиш повече усилия, а предполагам и средства. Но според мен добре си се насочила, архитектурата е доста перспективна специалност и в общи линии добре заплатена.

# 2
  • София
В момента висшето образование в България е толкова зле, навсякъде приемат толкова лесно и даже и с тройки и пак остават незаети места в повечето специалности. На моя приятелка дъщеричката е първа година в УАСГ, само че тя си избра ВиК, защото това учи и в гимназията. Приеха я без проблеми, въпреки че математиката и куцаше и редовно в гимназията се налагаше мъжът ми да помага и да обяснява задачите. Мисля че кандидатства с оценката от матурата, но преди това беше ходила на Ден на отворените врати в университета и ни обясняваше как на всички, които са ходили, това ом гарантирало приемането, което за нас беше много странно. Вече ако искаш хубав университет извън България, ще трябва да вложиш повече усилия, а предполагам и средства. Но според мен добре си се насочила, архитектурата е доста перспективна специалност и в общи линии добре заплатена.

------------------
ха-ха. изказването е пълно с неточности. В УАСГ, специалност архитектура, балът за момичетата е 25. Сега погледнах задачите по математика за изпита, хич не са лесни, като се има впредвид, че трябва оценка над 5,5.
Всъщност най-лесно се приема в хилядите знайни и незнайни ЕС университети - в масовия случай, само с диплома и събеседване.

# 3

------------------
ха-ха. изказването е пълно с неточности. В УАСГ, специалност архитектура, балът за момичетата е 25. Сега погледнах задачите по математика за изпита, хич не са лесни, като се има впредвид, че трябва оценка над 5,5.
Всъщност най-лесно се приема в хилядите знайни и незнайни ЕС университети - в масовия случай, само с диплома и събеседване.
За архитектура може, детето на приятелката ми не държа изпит и е специалност В и К, както вече писах.

# 4
  • София
Архитектура в България се учи или в УАСГ или във Варненския свободен. Има и в бившето военно-строително "Любен Каравелов", но дипломата от там не си тежи много на мястото. Има и в НБУ, но там е по-скоро само интериорен дизайн и дипломата е само за това, а не за архитект на сгради. В УАСГ си е на ниво обучението и се влиза трудно. За чужбина аз бих избрала скандинавските страни(Финландия например или Дания) - там привличат най-добрите лектори от цял свят.

Общи условия

Активация на акаунт