Удар от близки

  • 4 545
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 576
Много вярно сте разбрали отношенията.Да така е.

Ей този пост ме издразни зверски. Много добре ли е разбрала твоята злоба към семейството ти, а?
Майка ти и сестра ти не знам какви са, но ти явно си от хората, които считат, че им се полага. От онези, които гледат винаги в чуждата паница, но не за да подобрят себе си в бъдеще, а за да видят, че сега са по-добре от 'онези смотаняци'.
Станала си на 40 години, още не можеш да преглътнеш неща, които са били в миналото.
Няма семейство, където да няма няккво делене. Независимо разни лелки какво казват, винаги има разлика между двете деца.
Живях няколко години с озлоблението, че аз съм си купила сама лаптоп, а на брат ми е купен от родителите ми. Вдигах гири. И за кво? И аз, и той се изнесохме, станахме самостоятелни, имаме различия в характера, но ако стане нужда, ще си помогнем.
Престани да гледаш какво влиза в чуждото гърло. Като не ти харесва - вратата е там, затваряш и забравяш. А ти правиш обратното - завиждаш, ядосваш се, а най-лошото е, че учиш и детето си, че баба му това, леля му онова.
Имай малко чест и достойнство.
В

В грешка си.Една дума вярна няма.Може би няма нужда ти обяснявам изобщо-няма да разбереш.Аз не гледам в чуждата паница,аз съм тази която дава и на майка си и сестра си,схващаш ли разликата?И насреща няма нищо.
Получи се така ,че наи-накрая и аз реших да се опълча и отказах да направя един жест към сестра ми и получих най-големите обвинения и най-голямото сърдене от майка ми-да ето това е случката.Тя не каза-да не си длъжна вече да помагаш на сестра ти,тя е на 40 и кусур години,права си ,ти имаш собствен живот.Да очаквах веднъж сестра ми да не бъде в роля на жертва и аз все да бъда в роля на по-оправната  сестра която да и помага въпреки, че аз съм по-малката.

Последна редакция: вт, 25 дек 2018, 18:30 от (Sladurka)

# 16
  • Мнения: X
В грешка си.Една дума вярна няма.Може би няма нужда ти обяснявам изобщо-няма да разбереш.Аз не гледам в чуждата паница,аз съм тази която дава и на майка си и сестра си,схващаш ли разликата?И насреща няма нищо.
Получи се така ,че наи-накрая и аз реших да се опълча и отказах да направя един жест към сестра ми и получих най-големите обвинения и най-голямото сърдене от майка ми-да ето това е случката.Тя не каза-да не си длъжна вече да помагаш на сестра ти,тя е на 40 и кусур години,права си ,ти имаш собствен живот.Да очаквах веднъж сестра ми да не бъде в роля на жертва и аз все да бъда в роля на по-оправната  сестра която да и помага въпреки, че аз съм по-малката.

Не, никак не съм в грешка.
На 40 год чакаш одобрението на маминка и да ти каже какво да направиш или да не направиш. Сърдиш се, ако друг е одобрен, а ти не си. Сърдиш се, ако друг е избран пред теб. Сърдиш се, че те критикуват. Всичките тези дребнави драмички са характерни за келешчета между 5 и 15 години. А ти си на 40. Порасни и на акъл, не само на години.

# 17
  • Мнения: 3 542
Сладурка, не разбираш какво са ти написали хората  - казаха ти да даваш без да очакваш нещо в замяна, защото човешките отношения в общия случай не са търговия = даваш и забравяш - това трябва да правиш. Очакването за нещо в ответ е вече покупко-продажба и нещата не сработват.
На 40 вече би трябвло да си усвоила някои уроци, не тепърва да се удряш в стената на житейския опит.

# 18
  • Мнения: 576
Сладурка, не разбираш какво са ти написали хората  - казаха ти да даваш без да очакваш нещо в замяна, защото човешките отношения в общия случай не са търговия = даваш и забравяш - това трябва да правиш. Очакването за нещо в ответ е вече покупко-продажба и нещата не сработват.
На 40 вече би трябвло да си усвоила някои уроци, не тепърва да се удряш в стената на житейския опит.

за чуждите хора едва ли ще пусна тема,там е разликата.....

# 19
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Давала си ама насреща нямало нищо. Заслужила си си отношението. Ега ти сметките. В едно семейство се дава, защото искаш да даваш. Отплатата е като бонус. А ти я очакваш задължително. Нищо чудно, че очакванията ти са те довели до този момент.

# 20
  • Мнения: 576
В грешка си.Една дума вярна няма.Може би няма нужда ти обяснявам изобщо-няма да разбереш.Аз не гледам в чуждата паница,аз съм тази която дава и на майка си и сестра си,схващаш ли разликата?И насреща няма нищо.
Получи се така ,че наи-накрая и аз реших да се опълча и отказах да направя един жест към сестра ми и получих най-големите обвинения и най-голямото сърдене от майка ми-да ето това е случката.Тя не каза-да не си длъжна вече да помагаш на сестра ти,тя е на 40 и кусур години,права си ,ти имаш собствен живот.Да очаквах веднъж сестра ми да не бъде в роля на жертва и аз все да бъда в роля на по-оправната  сестра която да и помага въпреки, че аз съм по-малката.

Не, никак не съм в грешка.
На 40 год чакаш одобрението на маминка и да ти каже какво да направиш или да не направиш. Сърдиш се, ако друг е одобрен, а ти не си. Сърдиш се, ако друг е избран пред теб. Сърдиш се, че те критикуват. Всичките тези дребнави драмички са характерни за келешчета между 5 и 15 години. А ти си на 40. Порасни и на акъл, не само на години.

не,ти просто  няма как да знаеш,затова не ти се сърдя че ме обвиняваш.Аз дълги години не съм била в добри отношения с майка си,там е проблема че не съм имала майка когато е трябвало до мен,а баба и сега след като баба ми я няма,а майка ми е остаряла и си мислех помъдряла че ще имам и аз на "дърти 40" години добри отношения с майка си.Нещата може би са твърде сложни,незнам.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Имаш абсурдни очаквания, това ти е проблемът.

# 22
  • Мнения: 15 619
Мислиш, че човек помъдрява, като дойде на твоя акъл!? Ами, аз те чета и ти казвам, че не, в друга посока трябва да иде, че да е помъдрял. Не до твоите изводи.

# 23
  • Мнения: 576
Имаш абсурдни очаквания, това ти е проблемът.

какви смяташ че са моите очаквания към тях?

# 24
  • Мнения: 24 467
В този тип отношения не тежи толкова това, че не получаваш материални придобивки, а разликата в отношетието. Това разделя много семейства. И зависи от родителите. Не е рядкост.

# 25
  • Мнения: X
Кога последно си имала нужда от майка, ти трябва от 18годишна да си самостоятелен човек, а дотогава си имала женска фигура в живота си - баба ти. Стига си писала глупости, тези психоанализни тъпотии станаха модерни последните 10 години и всеки кривак почна да оправдава кривините си с някакво измислено кофти минало отпреди 100 години, само и само да не си признае, че просто сам е избрал да бъде в кофти позиция.
Проумей, че всичко е твой личен избор. И че няма как едни и същи действия - и то вършени с години! - да водят до различен резултат. Направи правилния избор, действай правилно, спри да хленчотиш и ще имаш добър резултат.

# 26
  • София
  • Мнения: 28 579
Няма да промениш майка ти. Можеш да промениш отношението си към нея. За съжаление има жени, които са майки на едното си дете и мащеха на другото. Ами... Тук изтрих какво мисля за тези родителки.
Абсолютно съм съгласна с поста на Judy. Гледай си семейството и се дистанцирай – психически и физически, от тази жена. За твое добро и спокойствие.

# 27
  • Мнения: 673
В този тип отношения не тежи толкова това, че не получаваш материални придобивки, а разликата в отношетието. Това разделя много семейства. И зависи от родителите. Не е рядкост.
Но това е до определено време. След време си казваш: родителите така са разбирали, така са правили. Дай сега аз да не правя като тях. Защо ще се конфронтирам със сестра, майка и т.н., след като искам да съм близка с тях, да ме обичат и да ги обичам и т.н и т.н. Не може на 40 години да търсиш кой кого гледал, обичал и т.н. и да търсиш реванш, защото е кауза пердута - времето е минало и реванш не може да има. Почваш да живееш над тези неща. И за даването - даваш, защото искаш, а не за да получиш нечия похвала или защото някой друг така казал и т.н. А пък ако си на 40 да очакваш, че родителят ти на 60 и повече ще стане по-добър и по-загрижен и по-родител... ами няма как да стане. Така че прави са тези, които казват, че грешно разсъждава Сладурка и се хваща за тези мнения, които "я разбират", а недоволства от тези, които й казват да си промени мисленето.

# 28
  • Мнения: 157
Погледни се от страни, ако виждаш това което виждам и аз значи трябва да промениш из основи подхода си. Купуваш ли любовта и вниманието на майка си?

# 29
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Очакваш да те оценят сега след като толкова години не са го направили. И сега няма да стане. Ще те използват, докато им го позволяваш, а ти ще се заблуждаваш, че най-после са прогледнали. Накрая ще бъдеш съвсем разочарована и наранена. Нали знаеш, не е луд тоя, който яде баницата.

Общи условия

Активация на акаунт