Програма за подмладяване - диета с кленов сироп или сироп Madal Bal - тема 12

  • 49 126
  • 756
  •   1
Отговори
# 90
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Хм, интересно, а ако предположим, че не си достигна заветната цел, какво правим? Rolling Eyes Захранвам и след 2 седмици друга диета?

За протокола: от вчера до днес съм - 700 гр. Изхврлила съм вода, пръстените вече ми стават.
Постоянно съм жадна, от сутринта вече имам и горчив вкус в устата. Явно започва да действа Simple Smile Юхуууу!
(постоянно съм жадна, топло ми е и се потя, къпя се по 3 пъти)

Имам още въпросчета, извинете, ако съм досадна!

1. Тъй като ще пътуваме по Великден и няма да мога да се захранвам по схемата, мога ли да направя нещо алтернотивно като: сутрин плод, на обед и на вечеря зеленчук. Или малка салатка, например зелена салата, неовкусена. Ще ми е пети ден на захранване, не първи. Или на обяд бульона от супа само. (ще се храним по заведения и няма как да ми приготвят точно това, което искам).

2. После , след като мина етапа на описаното тук захранване, как се вкарва мляко, яйца, месо, ядки? Като при бебетата лека полека ли, или мога да си ги консумирам в мънички количества, без да се следя?

3. Ако в последствие направя режим, в който съчетавам кленов сироп и плодове, дали ще постигна резултати?

4. Като започнете да се храните, не качвате ли автоматично само от това, че започвате да приемате сол? Солта е навсякъде просто, не става дума за добяне на сол, което може лесно да се ограничи.

Последна редакция: нд, 14 апр 2019, 08:44 от Ноеми

# 91
  • Мнения: 8 820
Хм, интересно, а ако предположим, че не си достигна заветната цел, какво правим? Rolling Eyes Захранвам и след 2 седмици друга диета?

За протокола: от вчера до днес съм - 700 гр. Изхврлила съм вода, пръстените вече ми стават.
Постоянно съм жадна, от сутринта вече имам и горчив вкус в устата. Явно започва да действа Simple Smile Юхуууу!
(постоянно съм жадна, топло ми е и се потя, къпя се по 3 пъти)

Имам още въпросчета, извинете, ако съм досадна!

1. Тъй като ще пътуваме по Великден и няма да мога да се захранвам по схемата, мога ли да направя нещо алтернотивно като: сутрин плод, на обед и на вечеря зеленчук. Или малка салатка, например зелена салата, неовкусена. Ще ми е пети ден на захранване, не първи. Или на обяд бульона от супа само. (ще се храним по заведения и няма как да ми приготвят точно това, което искам).

2. После , след като мина етапа на описаното тук захранване, как се вкарва мляко, яйца, месо, ядки? Като при бебетата лека полека ли, или мога да си ги консумирам в мънички количества, без да се следя?

3. Ако в последствие направя режим, в който съчетавам кленов сироп и плодове, дали ще постигна резултати?

4. Като започнете да се храните, не качвате ли автоматично само от това, че започвате да приемате сол? Солта е навсякъде просто, не става дума за добяне на сол, което може лесно да се ограничи.
1.след диетата нищо няма да ви се яде, ще гледате хората как се тъпчат и ще си мислите, че са ненормални.  Даже ябълка е трудно да сложите в устата след 10 дни глад. Какви бульончета си представяте не знам. Трудно е захранването. Постепенно, ще се захраните, организмът си показва какво би ял.
2. Да, като при бебетата )
3.В последствие не взимайте кленов сироп - организмът ще привикне, според мен. Тази диета си е стрес за организма и поне година не трябва да я правите
4. Не, не качваш. Не мога да го обясня научно, но факт. Е, аз, например съм внимавала какво и колко ям, задържите ли килограмите 3 месеца, няма проблем, остават. Аз също си мислех, че ефекта Йо-Йо (но няма), или че, веднага щом започна ядене ще напълнея пак, но не.  Изглежда, че пречистването на всички системи в организма влияе на тези добри резултати. Много хора не правят 'санитарни полу-дни' за своето тяло.

# 92
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
О, супер, благодаря за бързия отговор, Pepina_n3!

# 93
  • Мнения: 653
Ноеми, задължително идете на първата страница на темата, там има варианти за използване на сиропа. Ще ви даде най-точна информация.

Една малка корекция на написаното от Pepina - има хора, които и по време на захранването продължават да свалят. А ефекта йо-йо винаги е възможен. Simple Smile

# 94
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Благодаря, Vili Dim. Flowers Rose
Момичета, много сте отзивчиви! Purple Heart

И (надявам се) последен въпрос - мога ли да спортувам по време на режима, или за оставя тренировките за след това? Чувствам се добре и не вярвам да колабирам, но все пак искам да го направя правилно.

За протокола - от вчера до днес съм - 500 гр. Доволна съм!
Нямам апетит, не чувствам никаккъв глад, както обикновено, но ми се ядат разни неща заради вкуса им. Направо ми се иска да награбя една шепа кимион и да го дъвча, дъвча! От време на време близвам малко табаски или малко лимон, ей така, за да не забравя, че имам вкусови рецептори Simple Smile))) И съм постоянно жадна, постоянно пия топла вода.

Също така от днес включвам антицелулитни масажи, ще направя 10. Нямам голям проблем с целулита, поне за това Природата ме е пощадила, но все пак на 41 не е като на 20 Stuck Out Tongue

Малко Офф:  То при мен най-странното е, че през целия ми живот, най-добре съм изглеждала непосредствено след като родих второто дете. През цялата бременност провръщах и след като родих, бях 54кг, с 2 кг по-малко, отколкото забременях. Но пък щях да се пръсна то кърма и носих чашка Е Laughing Ясно, че сега няма да е така, ама поне това ме успокоява, че мога и сега да посваля нещичко, че не е загубена кауза.

# 95
  • София
  • Мнения: 3 167
Можеш спокойно да спортуваш, но умерено. Намали леко натоварването, а ако почувстваш замайване, просто си почини минута. Избягвай прекомерното натоварване.
Според книгата, при голямо натоварване е възможно повторно всмукване на токсините, вместо тяхното изхвърляне.
Скрит текст:

Ужасни снимки! Не можах и да ги завъртя, но ще ги оставя. Дано да ви помогнат!

Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 14:55 от vanian

# 96
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Ох, чета за захранването и виждам, че този Великден много ми обърква плановете Sad Май повече от 7 дни няма да изкарам, за да мога да се захраня правилно. Не че смятам да се наплюскам по Великден, ама ще пътуваме, ще спим по хотели (не на домашно) и няма как да мъкна бурканчета със супички и варени зеленчуци и да ям под час...
Но пък за тези 7 дни вероятно няма да сваля толкова, колкото искам. Disappointed

Та, за да не е само мрънкане, да питам 2 неща:

1. Не може ли след 10ина дни пак да си направя едноседмичен режим, за да сваля и остатъка излишни килограми? Организмът ми не е толкова изтощен.

2. Ако, вместо да се захраня, мина на плодове и вода (по Ковачева) и се захраня по схемата след Великден, дали ще е ОК?  Това ще са точно 20 дни на кленов сироп и после плодове, които са си храна.

3. Ако се захраня само с плодове и сурови зеленчуци по малко, а след Великден се захраня по схемата, дали ще е ОК?

4. Ако си изкарам сега 7-дневния режим с все заханването, а след 10-20 дни мина на друга диета (харесва ми тази с плодовете), това ще ми прецака ли резултатите?

Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 20:32 от Ноеми

# 97
  • София
  • Мнения: 3 167
Ноеми, имаш да сваляш само 3 килограма! За 7 дневно сиропуване ще свалиш 4-5. След това 7 дневно захранване и си готова за пътуванията по празниците. Повечето момичета свалят и по време на захранването. В този случай резултата ти ще е по-добър от желания. Дори и да върнеш малко, пак ще си свалила 3 килограма.
1 Твърдо против съм да се повтаря след 10 дни. Интервала трябва да е минимум 4 -5 месеца!
2 Експериментите често водят до по-лоши резултати.
3 А по Великден какво ще ядеш? Не разбирам замисъла.
4 Този вариант може да се обмисли, въпреки че отново не разбирам защо.
Ако целта ти е 3 килограма не виждам нуждата да планираш друга диета. Имай пред вид, че прочистването е полезно, благотворно за организма, но не трябва да се прекалява!

Сиропуването е лесно! Захранването е много трудно! Планирай си така нещата, та да успееш да го спазиш стриктно.
Успех!

# 98
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Днес се чувствам много странно. Като пияна съм. Замаяна. Не мога да се фокусирам, забравям. Наспах се добре, не ми е от безсъние. Не ми е като от ниско кръвно също. Точно сякаш съм подпийнала, леко ми се вие свят. Иначе съм бодра, не ми се спи, никаква отпадналост, никакъв глад, но съм неадекватна и чак се напрягах докато шофирам (а съм активен шофьор от 20+ години).
За петте дни, откак сиропувам, така и не ме хвана главоболие. Чудя се разминало ли ми се е, или тепърва прадстои Simple Smile Езикът ми е чист. Горчивият вкус в устата изчезна още преди 2 дни. Но съм жадна, много. Днес поограничих водата, дотук съм на 4 литра. Нощес ставах да пия вода. Много ми се яде сол Simple Smile)) Направо ми се ближе, като животно съм!
Нормални ли са тези реакции на организма?

# 99
  • Мнения: 653
Мисля, че 4-5 ден са най-трудни за организма, след това става по-лесно.

# 100
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Добро утро,
Мерси,  Vili Dim, дай Боже така да е! Даваш ми сили да продължа, че съм ядосана, или натъжена, не мога да определя точно...

Днес съм минус 200 грама. За 5 дни пълен глад, с прегрешение от по 1 кафе сутрин, без мляко и захар, резултатът е 1.6 кг надолу. Доста е разочароващо Sad Не че съм очаквала 10 кила да сваля, ама един килограм е нищо за толкоз глад Sad И после като се оплаквам, че от диети на свалям, хората не вярват. Аз от пълен глад не свалям, камо ли от диета. А сега ако изям 1 краставица и моментално ще си върна килограмите Sad
Ама продължавам, каквото-такова. Чудя се, при такъв "устойчив" организъм като моя, мога ли да погладувам 15-20 дни? Очевидно той самият се пази добре да не загуби някой безценна калория. Като хлебарка съм, оцелявам без храна Rage

# 101
  • Варна
  • Мнения: 482
Аз за 2 дена съм 2 кг надолу, явно съм била задържала течности, но не ми се гладува много. За първи път правя режима, малко ли са 3 дена и мога ли примерно да удължа още един ден ако имам сироп или трябва да са 3,5,7,10?

# 102
  • Мнения: 8 820
@Ноеми, организмът ти се чисти, затова се замайваш. Ще свикне с новото положение.  Това е най-полезното от цялата диета. Организмът има нужда от почистване. Ежеседмично.  Някои хора си правят ден само на вода веднъж седмично. Лимоните са мн полезни, те алкализират тялото. Повечето тела са киселинни - такава храна се продава, за съжаление.

# 103
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988

Мерси, Пепина!

Аз искам да попитам нещо: Виждам, че захранването, постнато на първа страница е доста по-различно от това в книгата. Може ли да споделите личен опит кой кое е правил, "за" и "против" вариантите? В книгата е доста по-бързо, а другото е по-щадящо.

За протокола - днес съм - 400 гр. (за 6 дни 2 кг.) И не ми е лошо. И вече не изпитвам никакъв глад. Изкушавам се да продължа повече от 10 дни...

# 104
  • Мнения: 8 820
На мен не ми се ядеше. . Хем ти се яде нещо, хем ти се гади от различни вкусове. Ходех на обед с колегите, но близвах само  от супичката малко. Въобще не ти се иска да смесваш храни, търсиш простички неща, май започвах с ябълки.

Общи условия

Активация на акаунт