Отговори
# 240
  • Мнения: 7 196
Аз лежах в урологията 19 дни, като през този период ми вливаха три от най-тежките антибиотици,  три пъти дневно, заради получен сепсис от бъбрека и температура над 39 градуса повече от две седмици. При изписването ми предписаха Таваник. Разказах подробно на лекарите - уролози цялата информация, прочетена тук, включително и становището на европейските институции, предложих да изпратя линкове с информация от изследвания и други документи, на което лекуващият лекар само се изсмя и каза, че дори и да го забранят - пак щял да го предписва. И не е само той.
Медицинската сестра прояви повече интерес и разбиране.
Това се случи в една от най-големите болници в София, с най-добрите на пръв поглед уролози.

# 241
  • Мнения: 40
Аз пък днес отидох при пулмолога и го помолих да ми смени Флексида. И ми изписа Вибромицин от групата на Докаициклинте и го започнах него. Дано не сбърках, ама пуста паника Cry

# 242
  • Мнения: 27
Аз хем знам за тази група аб отдавна и пак не можах да предотвратя баща ми да го пие. Изписаха му го след операция и докато разбера, бяха започнали да му го вливат. Той изобщо не питал какво му вливат, но и да беше питал, в началото едва ли е бил много адекватен, за да се разправя.
Чудя се как в такива случаи е най-добре да се действа? Да кажеш още в началото, че имаш непоносимост ли, че си алергичен ли....

Освен магнезий с какво друго може да се профилактират евентуални странични ефекти?

Аз от тогава на сам винаги казвам, че съм алергичен към Хинолони!

# 243
  • Мнения: 27
Аз лежах в урологията 19 дни, като през този период ми вливаха три от най-тежките антибиотици,  три пъти дневно, заради получен сепсис от бъбрека и температура над 39 градуса повече от две седмици. При изписването ми предписаха Таваник. Разказах подробно на лекарите - уролози цялата информация, прочетена тук, включително и становището на европейските институции, предложих да изпратя линкове с информация от изследвания и други документи, на което лекуващият лекар само се изсмя и каза, че дори и да го забранят - пак щял да го предписва. И не е само той.
Медицинската сестра прояви повече интерес и разбиране.
Това се случи в една от най-големите болници в София, с най-добрите на пръв поглед уролози.

Щял да го предписва, боже, боже...
Най-тъжното в тази ситуация е, че ние пациентите знаем повече за дадени медикаменти вече от лекарите. Само ще споделя с Вас част от страничните ефекти след токсичността на тази група:

- 2 седмици имах менингито подобни странични ефекти - Схванат врат, не можех да го движа, ужасен шум в ушите, който продължава и до днес, но намаля значително, налягане в главата и очите
- залитания и фотосинсетивност
- бавен говор и загуба на памет (не можех да се сетя прости неща като кой е президента и т. Н.)
- поразена Централна нервна система, влизам в басейн с 35 градуса и ми е студено
- инсомния и никакъв сън в продължение на 2 месеца
- никаква енергия, в 10 сутринта можех да си легна
-бутна ми кръвното, 2 месеца бях с 60/90
- Изтръпване и усещане за вибриране и преминаване на ток през цялото тяло
- При най-малкото физическо натоварване пулса ми скачаше на 180 удара/минута
- разби ми стомаха и дисбактериоза
- смаза ми сухожилието, което свързва челюстта с черепа, от там постоянно се разместваше и пукаше + пищене в ушите всеки път. Не можех да ям твърди храни, ако ям ядки веднага се прецакваше

Пропускам доста неща, може да му кажеш много здраве на тоя лекар, ако той преживее това, през което аз минавам през последните 7 месеца ще пее друга песен...
Във фейсбук има няколко групи за съпорт с над 20 000 членове всяка, ако ви интересува може да потърсите Fluoroquinolone toxicity като тема

Проблемът е, че ги изписват забанални инфекции или без доказан бактериален причинител.
Поздрави

# 244
  • Варна
  • Мнения: 22
Кой ти каза, че Таваникът е по-пречистен?
Имат една и съща активна съставка - Левофлоксацин, просто са на различни форми и съответно единия АБ е по-скъп.
За Хламидията мога да кажа, че се пие Азитромицин или Доксициклин,Хинолон е последна мярка.
Това, че при 1-ви прием на Хинолон не сте проявили токсичност, не означава, че при втори няма да се отвори.
Аз преди това съм пил Ципрофлоксацин и нищо ми нямаше, но след Лефлокс щях да умра.

Аз ти казвам,че е по пречистен.
Знам,че имат една и съща активна съставка.
И го пия вече от 10 години, и съм направил поне 10 курса с него. АКо не беше глупостта да играя футбол докато го пия,нямаше да имам и проблем със ставите.

Прощавайте, но когато ми го изписа личната уточни изрично, че няма никаква разлика в скъпия и евтиния вариант, но ако съм искала да си купя скъпия. Е, не поисках нито един като прочетох листовките. Наистина не е възможно "да е по-пречистен" при положение, че има същата листовка със същите странични ефекти. Съгласете си, че ако бе по-добър продукт щеше да има съвсем различни характеристики.
Уточнявам също, че не искам да компрометирам продукта мое лично решени бе, че за цветните секрети от носа (без да е доказана бактерия при направеното изследване) не бих пила такъв антибиотик. И наистина след месец мъки се оправих може би от само себе си. Единствено си слагах кърпички с гореща морска сол по синусите и върху носа.

# 245
  • Мнения: 29
Чудя се,защо няма още заведени дела срещу здравната система и персонално срещу лекари,предписващи тая отрова?!
Да не би това да е някаква държавна политика??-на *лечение* с антибиотик,причиняващ такива поражения на млади и стари,съпоставими с геноцид!!

# 246
  • Мнения: 27
Чудя се,защо няма още заведени дела срещу здравната система и персонално срещу лекари,предписващи тая отрова?!
Да не би това да е някаква държавна политика??-на *лечение* с антибиотик,причиняващ такива поражения на млади и стари,съпоставими с геноцид!!

Имало е доста опити за такива правни искове, но всички са без успех, един от основните проблеми е, че нито едно изследване не потвърждава какъв точно е проблема и че той е породен от прием на АБ. В Америка тази група са в черната листа от 2014г.,в Европа миналата година март месец приеха нова трактовка и също беше поставена в тази черна листа. Въпросът тук е до колко тази информация достига до лекарите и най-вече безразборно то им изписване.
По никакъв начин не искам да кажа, че тази група АБ не е помогнала на милиони хора, но за някои страничните ефекти надвишават в пъти ползите от приема.

# 247
  • Мнения: 29
А колко ли още хора,приели такъв антибиотик са със тежки странични ефекти...и се чудят откъде им е дошло...
Не трябва да има такива шарлатани,които с усмивка на лице пренебрегват И предписват за щяло и нещяло тая изкуствена отрова!
При наличието на толкова засегнати-знайни,би трябвало,да потърсат всички лекувани с хинолони,да направят проучвания...
Май много се размечтах,сега сме демокрация и пазарна икономика...докторите и лечебните заведения вече са ^търговски дружества^....

# 248
  • Мнения: 167
Че точно пък него ли избраха?
И на мен са ми вливали, но не такъв. Амикацин беше моя. Пак след операция.

Оф,той амикацина да ти кажа и той същия ч.п

# 249
  • Мнения: 6 451
Лошото е че не е важно само каква бактерия е причинила възпалението, а и къде точно се намира това възпаление. Много АБ има , но повечето от тях не могат да проникват в достатъчна концентрация в определени части на тялото и затова се налага да се използват хинолини. От друга страна може първо да се пробва известно време с друг тип АБ, но ако той не свърши работа, през това време има риск да се получат усложнения или инфекцията да премине в хронична и вече лечението да стане много трудно.
      Сигурно на всеки му се иска вместо левофлоксацин или ципрофлоксацин да направи един курс със парацетамол /който е може би от най-безвредните АБ/, ама не става.  Или по-точно става, ама в края на лечението пак ще си е болен.
      Не ме разбирайте погрешно. И аз искам да пием само безвредни АБ без странични ефекти. За съжаление обаче прекалено често такава алтернатива просто няма.

# 250
  • Мнения: 54 885
Аз като ги пих, каква файда?

# 251
  • Мнения: 167
Аз като ги пих, каква файда?
Ти какво лекуваш,цистит ли ?

# 252
  • Мнения: 54 885
Да, безуспешно. Sad

# 253
  • Мнения: 4 868
мен тая група ме съсипаха, след изпити 14 антибиотика за 2 год  и до ден днешен си карам с последствията от всички аб и съм с бактерии по уринарния тракт, дори цикъл нямам вече , всичката химия изпита ме довърши

# 254
  • Мнения: 167
Внимавайте много къде ходите да си правите изследвания,защото  много голям процент от микробиологиите  не са адекватни.
И се оказва,че всички пием антибиотици един вид на сляпо,защото не са изолирани точните бактерии.

Общи условия

Активация на акаунт