Новата година носи трепет и копнеж, с радост чакаме ФЕВРУАРСКИЯ бебевалеж 2019

  • 41 850
  • 739
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 697
Здравейте! Искам да попитам мамите с близнаци до коя седмица се слагат от тези инжекции за развитие на дробчетата на бебетата. Бременна съм в 34г.с+3дни. АГ-то мисли, че можем да ги сложим за профилактика, като според него всичко изглежда добре. И задължително ли се лежи в болница, докато ги слагат?

На мен ми ги сложиха в 30 седмица , не съм лежала в болницата . Ходих три последователни дни в един и същи час , някой момичета казват че боли , аз нямах болки . Сега като родих , не са ги слагали на кислород, лампи и т.н.

# 466
  • Мнения: 905
Аз не съм с близнаци, но като получих бъбречна криза, моята док ми сложи една такава инжекция превантивно( някъде около 34 седмица) и аз мисля че не се лежи в болница

# 467
  • Мнения: 118


На мен ми ги сложиха в 30 седмица , не съм лежала в болницата . Ходих три последователни дни в един и същи час , някой момичета казват че боли , аз нямах болки . Сега като родих , не са ги слагали на кислород, лампи и т.н.
[/quote]
Благодаря. Направо се чудя дали в тези седмици да ги слагам.

# 468
  • Мнения: 759
На мен ми бяха назначени в 32/33гс, и предвид, че съм наясно как се слагат мускулни инжекции си ги слагах сама.
Не е най-готското нещо, но не се умира Wink , знаем защо го правим Simple Smile

# 469
  • Мнения: 269
На мен ми ги слагаха в 32 г.с.Не съм бременна с близнаци.Бяха ми назначени заради старееща плацента.Три инжекции са,останах за две нощувки в болницата.Радвам се ,че ги сложих,макар,че още не съм родила(38г.с.),все пак си е вид застраховка.

# 470
  • Мнения: 728
“Според действащите препоръки, публикувани още през 1995 година, при всички бременни с риск за преждевременно раждане между 24 до 34 г.с. е необходимо антенатално приложение на кортикостероиди с цел профилактика на белoдробните усложнения при новороденото.


Като оптимален период се приема времето над 24 часа, но по-малко от седем дни между началото на лечението и започване на раждането. Показани за тази терапия са бременни с антепартална хеморагия, преждевременна руптура на околоплодния мехур или с всяко състояние, налагащо елективно преждевременно раждане.

Кортикостероидните хормони могат да преминават плацентата. Навлизайки във феталното кръвообращение, те ускоряват матурационните процеси в белия дроб, повишават синтеза и секрецията на сърфактант в алвеолите и понижават честотата на респираторния дистрес синдром (RDS).“. 

С една дума.. терапията е “валидна” до една седмица след започване на инжекциите... За това е много важен момента на прилагане на терапията.

Последна редакция: нд, 20 яну 2019, 12:48 от Kika1234

# 471
  • Мнения: 759

Точно казано, но терапевтите така или иначе предупреждават за това (надявам се всички)

“Според действащите препоръки, публикувани още през 1995 година, при всички бременни с риск за преждевременно раждане между 24 до 34 г.с. е необходимо антенатално приложение на кортикостероиди с цел профилактика на белoдробните усложнения при новороденото.


Като оптимален период се приема времето над 24 часа, но по-малко от седем дни между началото на лечението и започване на раждането. Показани за тази терапия са бременни с антепартална хеморагия, преждевременна руптура на околоплодния мехур или с всяко състояние, налагащо елективно преждевременно раждане.

Кортикостероидните хормони могат да преминават плацентата. Навлизайки във феталното кръвообращение, те ускоряват матурационните процеси в белия дроб, повишават синтеза и секрецията на сърфактант в алвеолите и понижават честотата на респираторния дистрес синдром (RDS).“. 

С една дума.. терапията е “валидна” до една седмица след започване на инжекциите... За това е много важен момента на прилагане на терапията.

# 472
  • Мнения: 96
Родилите мами, кога е първото посещение при педиатър и вкъщи ли трябва да е то?

# 473
  • Мнения: 81
Да, идват вкъщи. Поне така беше при нас с баткото до 1вата годинка, за да не сме разхождали бебето по болници.

# 474
  • Мнения: 845
Имате първо посещение от педиатъра/лл на бебчето. После всеки месец се ходи до годинката в ДКЦ-то.

Последна редакция: нд, 20 яну 2019, 18:50 от astinedd

# 475
  • Мнения: 1 329
Момичета, да ви споделя нещо. Тъй като съм в очакване тези дни да родя ми беше доста спечено до днес. Тази вечер, не знам как точно стана, но някак ми изчезна напрежението и буквално ме обля едно спокойствие и някак се почувствах готова за този момент. И друг път съм споменавала, че доста ме е страх от самото раждане, но ме обвзе едно спокойствие, та чак се чудя дали не е признак някакъв и тая вечер да не осъмнем в болницата. Имам доста чести стягания на корема, предполагам са си подготвителни контракции, без болка са. И предните дни си ги имах де.
А за педиатъра и аз знам, че идва на първо посещение вкъщи още първите дни след изписването. Оттам нататък вече се ходи веднъж месечно на консултация в кабинета му. Поне така разбрах аз от нашата бъдеща педиатърка.

# 476
  • Мнения: 728
M0n17y и аз така си помислих като тебе.. че може би днес или утре ще е деня Simple Smile Чакам с нетърпение да прочета добрата новина Simple Smile

# 477
  • Мнения: 621
M0n17y възможно е това спокойствие да е естествен процес. Чакаме новини съвсем скоро. И стискам палци да е леко раждане.
На мен страха ми се превърна вече в нетърпение. И ми стана едно чак нереално кога ли ще дойде момента.

# 478
  • Мнения: 1 329
Ние вкъщи вече го обърнахме на залози Joy ММ мисли, че 23ти ще е денят, аз пък по-рано. Да видим дали изобщо някой ще познае. Мъчиха ме днес едни киселини пак и коремът ми се вижда все така нагоре. Май бебо хич не бърза да слиза надолу.

# 479
  • София
  • Мнения: 287
Аз взех на Юриаж сапун и крем, превари зехтин за много сухите места, Бепантен и Галафарм за дупето, засега мисля че му е добре. Тази нощ става на цели 3 часа и по спахме, голям ревльо ни се падна. Я кажете, мамите с опит пликчета та за кърма от аптеката нали направо се пълнят с кърма и във фризера и може ли да събирам в помпата с шишето в хладилника от няколко цеденета и тогава да зсмръзя?

Общи условия

Активация на акаунт