СЕПТЕМВРИйски мами 2019 - Тема 1

  • 43 111
  • 742
  •   1
Отговори
# 615
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 101
аз все още не съм ама то май и нямам много време мислех в щерев но дали ще имат часове .....

# 616
  • Мнения: 47
Здравейте бъдещи и настоящи мами, и аз се присъединявам към групичката с изчислен от приложенията термин около 26ти септември.

Ние с мъжа ми почти година правихме опити и точно когато спрях да го мисля и бях решила да по отложим, точно тогава се случи. Simple Smile

Прекрасна изненада, но не толкова прекрасни изследвания, ТСХто ми беше 4,5 няколко дни след положителния тест (с хипо функция съм). Стресирах се и заради това, че преди няколко дни, в 8ма седмица влязох за 2-3 минути в горещ минерален басейн , но просто бях забравила тази забрана. Sad първа бременност ми е и на моменти влизам във филми, много се надявам да е  неоснователно.

Миналата седмица (8ма седмица и 1 ден) и аз видях сърчице и чух пулс, пожелавам на всяка тази емоция. Simple Smile и пухкави здрави бебенца септемврийчета!

# 617
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 101
а не пиеш ли нещо за това високо тсх

# 618
  • Мнения: 47
Пия елтироксин,  Начев ми увеличи дозата от 50/75 на 100. Но не се бях подготвила предварително хормонът да е до 2.

Иначе фолиева пия, предния месец преди зачеването я бях спряла за почивка, но сега пак започнах. Гинеколожката ми каза само тези два медикамента и нищо друго да не приемам, аз си пия и витамин Д профилактично, зимата е по принцип в дефицит.

Изследвали ли сте пролактин? Повишава ли се по време на бременност? Аз имам пролактином и съм спряла достинекс, чудя се колко често да го следя.

# 619
  • Мнения: 317
Здравейте пак, аз съм в 9г.с. с термин 15.09 и смятам да ползвам вече кремове/лосиони за ограничаване на ужасните стрии. Доста четох и като цяло всички съдържат наторални масла като кокосово и какаовото и мисля, че ще си взема просто студено пресовано какаово масло и евентуално ще го редувам с кокосовото.
Вие какво ползвате (или ще ползвате)?

# 620
  • Мнения: 379
Здравейте момичета. Аз вече преминах към клинче, защото дънките ужасно ми стягат. Борба с газовете особено вечер, ала в тяхна полза- еспумизан не ми помага. Относно мазането, по-рано тук няколко момичета коментираха, че са много доволни от Palmers и аз си поръчах за сега лосиона. От първата бременност съм така или иначе почти цялата в стрии, въпреки че се мазах с висок клас козметика, просто кожата ми е такава и останаха най-красивите белези Simple Smile Сега целта ми е поне да не стават повече и все пак само бебчо да е добре и да расте. Днес влизам в 10г.с. , на преглед ме извикаха чак на 25.02. Вие в коя седмица се записахте на женска консултация? Нямам търпения да видя , че е пораснало и всичко е нормално Heart

# 621
  • Мнения: 434
Здравейте момичета. Аз вече преминах към клинче, защото дънките ужасно ми стягат. Борба с газовете особено вечер, ала в тяхна полза- еспумизан не ми помага. Относно мазането, по-рано тук няколко момичета коментираха, че са много доволни от Palmers и аз си поръчах за сега лосиона. От първата бременност съм така или иначе почти цялата в стрии, въпреки че се мазах с висок клас козметика, просто кожата ми е такава и останаха най-красивите белези Simple Smile Сега целта ми е поне да не стават повече и все пак само бебчо да е добре и да расте. Днес влизам в 10г.с. , на преглед ме извикаха чак на 25.02. Вие в коя седмица се записахте на женска консултация? Нямам търпения да видя , че е пораснало и всичко е нормално Heart

Аз също от днес съм в 10г.с.,а за регистриране на ЖК,Фм и изследвания успях за 27ми да запиша.

# 622
  • Мнения: 87
Здравейте момичета. Аз вече преминах към клинче, защото дънките ужасно ми стягат. Борба с газовете особено вечер, ала в тяхна полза- еспумизан не ми помага. Относно мазането, по-рано тук няколко момичета коментираха, че са много доволни от Palmers и аз си поръчах за сега лосиона. От първата бременност съм така или иначе почти цялата в стрии, въпреки че се мазах с висок клас козметика, просто кожата ми е такава и останаха най-красивите белези Simple Smile Сега целта ми е поне да не стават повече и все пак само бебчо да е добре и да расте. Днес влизам в 10г.с. , на преглед ме извикаха чак на 25.02. Вие в коя седмица се записахте на женска консултация? Нямам търпения да видя , че е пораснало и всичко е нормално Heart

Аз също от днес съм в 10г.с.,а за регистриране на ЖК,Фм и изследвания успях за 27ми да запиша.
И на мен днес ми е 10 по приложението 😁 последната М ми беше на 05.12, та там някъде се падам 😀. Лекарят ми направо ми записа час за 26 за БХС, доста време няма да съм виждала бебчо, но ще дойде бързо-бързо 😊. Аз си пия Деган честичко, 3-4 дни седмично, но гледам максимум 2 на ден, защото ми става толкова лошо че не знам на кой свят се намирам. Казаха ми че няма абсолютно никакъв проблем с дегана, дори на листовката пише, че може да се приема, а една груба аптекарка само дето не ме наби и отказа да ми го продаде, много знаят някои аптекари.. да бяха взели едни доктори да станат, та тогава да плашат хората..😒

# 623
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен ! Това ми е втора бременност, имам момиченце на 4 г. Терминът ми се очертава 12.09 .Утре ще се запиша вече и на женска консултация. Има ли момичета от Бургас ? Къде мислите да правите фетална морфология ?

# 624
  • Мнения: 34
аз все още не съм ама то май и нямам много време мислех в щерев но дали ще имат часове .....
Аз записах миналия петък за следващата седмица, тогава ще съм в края на 12тата седмица.

# 625
  • Мнения: 53
И на мен днес ми е 10 по приложението 😁 последната М ми беше на 05.12, та там някъде се падам 😀. Лекарят ми направо ми записа час за 26 за БХС, доста време няма да съм виждала бебчо, но ще дойде бързо-бързо 😊. Аз си пия Деган честичко, 3-4 дни седмично, но гледам максимум 2 на ден, защото ми става толкова лошо че не знам на кой свят се намирам. Казаха ми че няма абсолютно никакъв проблем с дегана, дори на листовката пише, че може да се приема, а една груба аптекарка само дето не ме наби и отказа да ми го продаде, много знаят някои аптекари.. да бяха взели едни доктори да станат, та тогава да плашат хората..😒

Хаха, този филм с грубата аптекарка и Дегана се случи и на мен - бях отишла да си взема витамини за бременни, и понеже така и така съм там  (и от няколко дена страшно ми се гадеше) реших да питам за Деган дали е нужна рецепта обаче аптекарката реагира много остро само при споменаването на лекарството, почна да ме хока, каза че ще ми мине, да съм си траела, хаха Laughing  Колежките й винаги са се държали добре и професионално обаче този път май стъпих на мина Smile

# 626
  • София
  • Мнения: 669
Пия елтироксин,  Начев ми увеличи дозата от 50/75 на 100. Но не се бях подготвила предварително хормонът да е до 2.

Иначе фолиева пия, предния месец преди зачеването я бях спряла за почивка, но сега пак започнах. Гинеколожката ми каза само тези два медикамента и нищо друго да не приемам, аз си пия и витамин Д профилактично, зимата е по принцип в дефицит.

Изследвали ли сте пролактин? Повишава ли се по време на бременност? Аз имам пролактином и съм спряла достинекс, чудя се колко често да го следя.


Здрасти, аз също се следя при Начев, вече повече пъти съм се виждала с него, отколкото с гинеколог Grinning. Предполагам, че ти е обяснил, че при забременяване ТСХ рязко се повишава. Аз с доза 75 си го поддържах 2,9, ден след теста се оказах с 6,9. Вчера си пуснах новите кръвни след новата доза (125) и е паднало на 0,36. Каза, че е в граница, но долна граница, затова сега съм на 100/125, според него всичко е ОК.

Бях и на обременяване с глюкоза (бях писала по-рано, че глюкозата на гладно ми е 5,4 при норма за бременни до 5,1). Оказа се, че на гладно ми е малко над нормата, но в първия и втория час всичко се регулира, т.е. според Начев няма нужда от лекарства, а от диета. Затова сега спирам/намалявам въглехидратите, а сладкото тотално го изключих (хапвам плодове обаче, така че не зная колко е "тотално"). Добре, че съпругът ми пак влезе във фитнес режим, та поне двамата ще си готвим някакви по-полезни неща (всъщност сме трима, ама детето няма проблеми с апетита и яде всичко Grinning)

# 627
  • Мнения: 200
Момичета аз днес пусках кръвни, урина и целия пакет за щитовидна и всички са ми в норма. Тсх-1,79, само ме притесни, че утайката е завишена, но в лабораторията ми казаха, спокойно при бременни е съвсем нормално. При вас била ли е завишена😒

# 628
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен ! Това ми е втора бременност, имам момиченце на 4 г. Терминът ми се очертава 12.09 .Утре ще се запиша вече и на женска консултация. Има ли момичета от Бургас ? Къде мислите да правите фетална морфология ?


Привет, аз съм си записала скрининг за март месец при др МАНУЕЛЯН. Смятам, че е добра. Ти при кого си водиш консултацията 😉

# 629
  • Мнения: 103
Здравейте пак, аз съм в 9г.с. с термин 15.09 и смятам да ползвам вече кремове/лосиони за ограничаване на ужасните стрии. Доста четох и като цяло всички съдържат наторални масла като кокосово и какаовото и мисля, че ще си взема просто студено пресовано какаово масло и евентуално ще го редувам с кокосовото.
Вие какво ползвате (или ще ползвате)?
Какаовото и кокосовото масло се допълват чудесно като ползи за кожата, за това аз предпочитам да ги ползвам заедно. Аз си правя овлажняващ крем от равни части масло от шеа, какаово и кокосово с няколко капки етерично масло от бергамонт на водна баня, става божествено Wink  Бях харесала подобна рецепта против стрии, но трябва да я потърся и ще постна линк за който се интересува.

P.S. Ако се добави и още една част зехтин или друго базово масло, и малко преди да се изстине напълно и да се втвърди се разбие с миксер, става пухкаво и много лесно за нанасяне.

Последна редакция: ср, 13 фев 2019, 18:22 от elibeth

Общи условия

Активация на акаунт