СЕПТЕМВРИйски мами 2019 - Тема 1

  • 43 075
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 120
Газове - аз също имам.

# 661
  • Мнения: 452
Всъщност може и да е от Аспирин протекта, дават го като нежелани реакции...

# 662
  • Мнения: 34
Ами и на мен така ми казаха, казаха не е хубаво да се прави сега. Казаха ако никога не си си правила ще ти вземем, но ако си... аз последно точно преди една година си пусках🙄
 Аз вчера бях на преглед, в 12 г.с. съм ,дадох кръв за БХС, направих и пренатален тест, бебето е 5,20 см, тежи 50 гр. 😊 и казаха, че прилича на момиче, по някаква кост гледаха, малко поизнудих доктора да ми каже,но...☺

И на мен според тая кост първото дете ми беше момче, след това се трансформира в 100% момиче, така че толкова рано не вярвам, каквото и да ми кажат:)
Иначе а си правих цитонамазка предния път, пак ще си направя, май следващия месец се разбрахме.

# 663
  • Мнения: 11
Момичета, аз имам едно друго питане. Интересно ми е, дали смятате да сменяте /подменяте козметиката, която ползвате до сега.
Навсякъде чета, че е добре да се заложи на био/еко козметика за периода на бременност, но ми е интересно дали има смисъл.
Моля мамите с опит да си кажат мнението, както и другите, ако сте забелязали някой интересен продукт за този така вълнуващ период 😉

# 664
  • Мнения: 379
А аз се питам някоя от вас практикува ли йога? Мисля да започна да правя подходящи за периода асани, ще се радвам да споделите, каква физическа активност предвиждате или имате към момента?

# 665
  • Мнения: 94
А аз се питам някоя от вас практикува ли йога? Мисля да започна да правя подходящи за периода асани, ще се радвам да споделите, каква физическа активност предвиждате или имате към момента?
Преди бременността практикуваха йога и се чувствах страхотно. Четох че е препоръчително да се излезне от първия триместър преди да се започне с йога за бременни и определено мисля да започна да посещавам такива практики от 14-та г.с. На мен лично ще ми е по спокойно да ги правя под наблюдението на инструктор защото неправилното изпълнение на асаните може да причини неприятни разтягания. Започнах да проучвам студиата които предлагат такива класове около моя район и в едното освен асаните се обръща внимание и на пренаталното възпитание. Аз започнах да чета такава литература и определено се вълнувам от темата за това може би ще избера именно този курс 😊 Иначе за самостоятелно практикуване мисля че Светла Иванова има диск с практики за бременни.

# 666
  • Мнения: 379
Значи, ще има с кого да споделяме и обменяме опит. За съжаление в Стара Загора все още не съм чула да има специално йога за бременни.

# 667
  • Мнения: 53
Газове - аз също имам.

Газовете и подуването на корема са от хормоните и по-точно от прогестерона и е съвсем нормално за бременността. Ако има някакви по-сериозни болки трябва да се отиде на лекар.

# 668
  • Мнения: 126
Добро утро !!! Успешна седмица !!
Моля, някой да направи нова тема и да я сподели!!
Благодаряя !

# 669
  • София
  • Мнения: 1 127
Meri_Mar , *Mimoza_* - нова тема се пуска след достигане на 50-та страница на старата тема, не бързайте другия път. Този, който се нагърбва с правенето на нова тема, е добре да събере термините на момичетата от темата и да ги запише в заглавния пост на новата тема /било като прегледа цялата тема назад или като оповести, че подготвя нова тема и кани желаещите да си напишат в лично съобщение термините, за да ги включи в заглавния пост/.  Обичайно заглавието на новата тема се избира чрез гласуване на няколко варианта от потребителите в темата.

Meri_Mar , можеш да погледнеш как са оформени темите за бременност с термин някой от другите месеци, не септември, за да се ориентираш.

# 670
  • Мнения: 120
50 + -, не е драма, че е пусната сега темата, а относно името и разни друг подробности - от няколко странички насам се пише, че някой трябва да направи нова тема, никой не прояви желание нито да пусне анкета за името, нито да поеме инициативата да обясни каква е практиката за пускане на нова тема. Името на новата тема е страхотно, който иска да си напише термина там, за да бъде публикуван на първа страничка, но да караме момичето, направило новата тема да рови и да гледа чий термин кога е ми се струва безумно, още повече, че всички работим все още и едва ли имаме време много свободно време, което отделим за това Simple Smile 
Насоките ти са много полезни, и съм сигурна, че ще ги имаме предвид за следващите тем, благодаря, *Lorena* и отново благодаря на Meri_Mar за времето, което отдели да направи новата темичка Simple Smile

# 671
  • Мнения: 379
50 + -, не е драма, че е пусната сега темата, а относно името и разни друг подробности - от няколко странички насам се пише, че някой трябва да направи нова тема, никой не прояви желание нито да пусне анкета за името, нито да поеме инициативата да обясни каква е практиката за пускане на нова тема. Името на новата тема е страхотно, който иска да си напише термина там, за да бъде публикуван на първа страничка, но да караме момичето, направило новата тема да рови и да гледа чий термин кога е ми се струва безумно, още повече, че всички работим все още и едва ли имаме време много свободно време, което отделим за това Simple Smile  
Насоките ти са много полезни, и съм сигурна, че ще ги имаме предвид за следващите тем, благодаря, *Lorena* и отново благодаря на Meri_Mar за времето, което отдели да направи новата темичка Simple Smile

Ами да, отне ми два часа и добавих надявам се всички в началния пост. Но ако някоя сладурка е по-компетентна, да направи нормална табличка. Иначе аз си чакам прегледа в четвъртък, да видим бебо колко е голям и да насочим час за БХС. Още за всичко се филмирам и се моля да расте здраво и голямо бебе Heart

Последна редакция: пн, 18 фев 2019, 18:27 от Meri_Mar

# 672
  • София
  • Мнения: 39 744
Моля новата тема пуснете на 50та стр.

# 673
  • Мнения: 379
Момичета, темата 2 бе изтрита, явно е проблем. Насреща съм с информацията за тази която се наеме да направи нова тема 2— аз отказвам. Съжалявам за неудобството, но се подведох по трикратното предупреждение за нова страница.

# 674
  • Мнения: 95
Здравейте,
и аз се включвам в темата. Термин 12 Септември, втора бременност, бях в Августовската група през 2012 г. Имам момченце на 6 г., тази година ще е ученик и се притеснявам да не пропусна Първия учебен ден Simple Smile

Meri_Mar, не се отказвай, ако имаш възможност, тъкмо сега ще я направиш още по-хубава!

По отношение на подуване, газове, гадене, всичко при мен е на лице, надявам след 12 г.с. да преминат.


Общи условия

Активация на акаунт