СЕПТЕМВРИйски мами 2019 - Тема 1

  • 43 106
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 669
Момичета, понеже тук забелязах че има няколко пациентки на д-р Начев, искам да попитам как успявате да се вредите за час при него. Преди да забременея си чаках по месец за час и не беше проблем, но сега трябва по-бързо да се действа. Следващата седмица ми се пада да си пусна контрола на хормона и звънях днес за час, записват за Март вече. Той ми беше казвал когато няма часове да ходя без час и да чакам да ме приеме между пациентите, успявали ли сте да се вредите така? На предните контролни изследвания му звъннах по телефона първо защото пак нямах час, второ беше в пика на грипа и не исках да ходя по болници, но той ме навика че не се правило така. В крайна сметка ми каза какво да правя, но явно този път трябва да отида на място.

Здравейте, и аз се включвам при вас с термин 22.09. Трета бременност ми е Simple Smile
За Начев - аз ходя в Майчин дом, там е всеки работен ден до обяд. Без часове е, чака се повече, но предпочитам така засега. Може би за следващите прегледи ще си запазвам час в частния кабинет, при положение че вече е ясно, че всеки месец ще се виждаме.

Аз преди ходех в Майчин дом, винаги успявах да вляза, при това никога не съм чакала твърде дълго. Е, да, може би час някъде съм стояла пред кабинета, но го намирам за приемливо. Сега последно отидох в Панацея, защото той ме накара - като му се обадих с новите нива на хормона, които бяха значително паднали, каза, че трябва веднага да ида и да не чакам до другата седмица за Майчин дом. Реално се оказа, че хормонът е в граница, но в долна граница, затова разбирам "даването на зор" - все пак става въпрос за бременност в момента и не можем да си правим експерименти. Следващото взимане на кръв е в първата половина на март, в зависимост от резултатите ще го мисля дали да ходя в Майчин дом, или направо да звъня в Панацея пак. Няма да лъжа - второто ми допадна повече Simple Smile.

# 691
  • София
  • Мнения: 1 538
Здравейте момичета.
Днес ходих да си взема документ за пред работодателя и АГ ми каза, че не издава специален документ, а официалния документ за това е амбулаторния ми лист от прегледа. В него наистина си пише доста - потвърдена бременност, в коя седмица съм била по време на прегледа, че е един жив ембрион и размерите му. Листът е подписан и подпечатан от АГ. Обадих се на шефа по телефона да го попитам дали ще свърши работа да му дам амбулаторния лист и той каза, че би трябвало. Но все пак реших да попитам на вас какъв документ за работодателя ви издадоха?
Имам спомен от първия път, че АГ тогава ми подписа един лист отделен, в който пишеше, че съм бременна. Вторият път бях в майчинство с първото дете и не ми се е налагало да нося нищо, защото застъпих майчинствата. Сега се чудя дали амбулаторният лист е достатъчен и могат ли него да заведат под някакъв номер в счетоводството на фирмата. Или пък трябва да напиша аз някакво уведомление и да приложа този лист към него?

Относно темата за сухата кожа - и моята е много суха, но не се мажа с нищо за момента, защото ми се гади от миризмата на всеки крем, балсам или олио Sad И устните ми са ужасно напукани и бях започнала да се притеснявам да не е от липса на витамини, но явно не съм само аз така.

Последна редакция: вт, 19 фев 2019, 15:22 от Не се сърди, човече

# 692
  • Мнения: 781
Задължително ли трябва работодателя да се уведоми писмено? Аз устно си казах и даже в момента съм болничен.
И да ви се оплача появи се една силна болка високо в корема. По предписание от днес трябваше да почна желязо и витамин Ц и аз ги приех на обяд след хранене. И сега от 15 минути така да ме заболя корема. Сякаш се подува. Може и газове да са, но е много неприятно.

# 693
  • Мнения: 106
Момичета, от известно време когато лежа по гръб и получавам болка в кръста. Мога да лежа само настрани без да имам болка.

Има ли някой подобен проблем?

# 694
  • Мнения: 379
Аз започнах с някакви такива леки болки в кръста  и лежа предимно на ляво, но всичко ми изтръпва. Затова и обмислям йога след 12та седмица.
Споделям това с останалите които обмислят йога, може да ви допадне : https://www.youtube.com/watch?v=Rjhi58tbrlI

Последна редакция: вт, 19 фев 2019, 16:55 от Meri_Mar

# 695
  • София
  • Мнения: 1 538
Задължително ли трябва работодателя да се уведоми писмено? Аз устно си казах и даже в момента съм болничен.
И да ви се оплача появи се една силна болка високо в корема. По предписание от днес трябваше да почна желязо и витамин Ц и аз ги приех на обяд след хранене. И сега от 15 минути така да ме заболя корема. Сякаш се подува. Може и газове да са, но е много неприятно.

Не е задължително, но е добре да се даде документ от лекар, за да са официални нещата. Това те пази от съкращение, тежки условия на труд, командировки и ти дава право да ходиш на консултации и изследвания, без да си пускаш ден отпуска.

Аз пиех към края на втората ми бременност феро фолгама. Беше доста неприятно, принципно желязото дразни храносмилателната система, може да е от него, но това лекар трябва да го каже. Аз първия път го взех дори на гладно, въпрвки че знаех, че трябва да съм яла. До 15 минути направо ми прилоша, щях да припадна. Наложи се бързо да хапна добре и да лежа, докато се пооправя.

# 696
  • София
  • Мнения: 1 134
Задължително ли трябва работодателя да се уведоми писмено?
За да са ти гарантирани специалните права и защити, които предоставя Кодекса на труда на бременните, трябва да уведомиш работодателя писмено със съответния медицински документ. Устното казване не те пази от уволнение, ако работодателят ти е некоректен и не иска да се занимава с майки, дето първо ще излизат в болнични през бременността, после няма да ги има 1-2 години, после като се върнат, ще си тръгват по-рано от работа, за да вземат детето навреме от ясла, и ще отсъстват редовно от работа, за да гледат болно дете.
Ако работодателят ти е коректен и разбран, няма никакво значение как ще му кажеш - той ще ти зачита правата по Кодекса на труда и ще се държи човешки, въпреки че ще му създадеш допълнителни грижи, разходи и т.н.

# 697
  • София
  • Мнения: 1 538
А медицинският документ може ли да бъде амбулаторния лист от прегледа?

# 698
  • София
  • Мнения: 1 134
А медицинският документ може ли да бъде амбулаторния лист от прегледа?

Кодексът на труда говори за "надлежен документ, издаден от компетентните здравни органи". Според мен, амбулаторният лист, който е издаден, подписан и подпечатан от лекаря ти и удостоверява бременността ти, в коя гестационно седмица си, кога предстои да излезеш в 45-дневния болничен е достатъчен документ /макар че не съм ровила за съдебна практика по темата, за да проверя дали и съдилищата са на такова мнение, в случай че някой работодател не е уважил правата на бременна при предоставен на работодателя амбулаторен лист, удостоверяващ бременността/.

Медицинският документ трябва да бъде входиран в деловодството на работодателя, като предварително бременната трябва да си е направила едно ксерокопие от него и да поиска да се постави входящ номер върху оригиналния документ, който остава при работодателя, и същия входящ номер да се постави върху ксерокопието, което после бременната трябва да си пази старателно.

# 699
  • София
  • Мнения: 1 538
Много благодаря за отговора Simple Smile

# 700
  • Мнения: 160
Момичета има ли някой с термин 17 семпември и в коя седмица сте сега, че съвсем се обърках вече, всички приложения показват различно?

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 245
Аз съм 15-ти септември. Водя се и по приложение и според лекаря в седмица 10+3 (някои приложения го пишат 10+2, но зависи как се броят дните, от 0 или от 1).

# 702
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 101
момичета днес пак си пусвах кортрола на тсх въпреки увеличената доза пак е 2.95

# 703
  • Мнения: 452
Момичета, как сте? Мина ли ви прилошаването? Нещо се притеснявам, че сега съм в 12 седмица, а ми става лошо. Возя ли се в колата и край, повръща ми се, вие ми се свят. Днес в мола едва доживях да си тръгнем, постоянно ми беше лошо и не можах да си напазарувам, а толкова имам нужда! Мен преди не ми се гадеше и виеше свят, колкото сега, какво е това нещо 😞 Може ли да е нещо притесниелно, утре ще пускам така ли иначе пкк, захар, белтък...

# 704
  • Мнения: 47
Момичета, понеже тук забелязах че има няколко пациентки на д-р Начев, искам да попитам как успявате да се вредите за час при него. Преди да забременея си чаках по месец за час и не беше проблем, но сега трябва по-бързо да се действа. Следващата седмица ми се пада да си пусна контрола на хормона и звънях днес за час, записват за Март вече. Той ми беше казвал когато няма часове да ходя без час и да чакам да ме приеме между пациентите, успявали ли сте да се вредите така? На предните контролни изследвания му звъннах по телефона първо защото пак нямах час, второ беше в пика на грипа и не исках да ходя по болници, но той ме навика че не се правило така. В крайна сметка ми каза какво да правя, но явно този път трябва да отида на място.

Здравейте, и аз се включвам при вас с термин 22.09. Трета бременност ми е Simple Smile
За Начев - аз ходя в Майчин дом, там е всеки работен ден до обяд. Без часове е, чака се повече, но предпочитам така засега. Може би за следващите прегледи ще си запазвам час в частния кабинет, при положение че вече е ясно, че всеки месец ще се виждаме.

Аз преди ходех в Майчин дом, винаги успявах да вляза, при това никога не съм чакала твърде дълго. Е, да, може би час някъде съм стояла пред кабинета, но го намирам за приемливо. Сега последно отидох в Панацея, защото той ме накара - като му се обадих с новите нива на хормона, които бяха значително паднали, каза, че трябва веднага да ида и да не чакам до другата седмица за Майчин дом. Реално се оказа, че хормонът е в граница, но в долна граница, затова разбирам "даването на зор" - все пак става въпрос за бременност в момента и не можем да си правим експерименти. Следващото взимане на кръв е в първата половина на март, в зависимост от резултатите ще го мисля дали да ходя в Майчин дом, или направо да звъня в Панацея пак. Няма да лъжа - второто ми допадна повече Simple Smile.

Аз ходя в Панацея. Когато се обадих да си запиша час последния път, имаше чак за след месец. Жената по телефона ми каза, че ако е спешно, да отида на другия ден и да си изчакам реда. Така и направих, към 17ч бях там, към 18ч влязох, имаше още 3 жени след мен без час също.

Общи условия

Активация на акаунт