Бързи здравословни въпроси и отговори – 18

  • 38 884
  • 745
  •   3
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Пневмония се доказва със снимка.

За хеликобактер съм поръчала за мъжа ми една добавка - mastic gum (мастикова смола). Уж помагала. Ще тествам на него и после и на щерката ще дам, че е с положителен кръвен тест.

Ама как ги пиете по толкова много тези антибиотици! Тия лекари ум нямат да изпишат за година 7 антибиотика ...
Аз съм си виновна, когато ме хвана не взех мерки и отидох на неотложен, почна с първия. Направих хрипове от него и личната изписа друг. Бях добре, дребия донесе нещо и пак се почна. Бях на изорекс и отхрачващи. Накрая пак хрипове и панцеф. Дребното пак донесе вирус и ей ме на, след седмица цъфтя посред почивните дни.

# 61
  • Мнения: 490
Ами честно казано не съм.сигурна,че нямам и ми се струва,че нещо са объркали щом не ми излиза в нета и онази по тел какво да ми каже,нищо не се изолира и до там.Ами при големи е даваш изпражнение и те го изследват

# 62
  • Мнения: 1 134
Мимозка, за да си спокойна, пусни пак. Някои път са много неориентирани за фецес като ходим да даваме и не разбират какво да правят...нас много ни хвана яд тогава, че не бяха пуснали флора, а беше спешно...трябваше с всички изследвания да пътуваме до Варна, а отидохме ей така...

# 63
  • Мнения: 11 342
Принципно фецес се дава 3 пъти, като се гледа всяка проба да е с материал от различни части на изпражнението. Сега ми го обясняваха, че нали търся проблема на щерката и съм се насочила към изследвания на червата за паразити, микроорганизми, гъби и чревна екология.

# 64
  • Мнения: 1 134
На нас казаха за бебка от памперса само да внимаваме да не сложим и урина в пробата. Трябва да разпитам за това трикратно вземане при бебета.

# 65
  • Мнения: 11 342
То се прави защото и да има паразит или проблемем микроорганизъм той няма да е навсякъде в изпражнението. Като даваш 3 пъти реално увеличаваш шанса да попаднеш на проблема.

# 66
  • Мнения: 1 134
То се прави защото и да има паразит или проблемем микроорганизъм той няма да е навсякъде в изпражнението. Като даваш 3 пъти реално увеличаваш шанса да попаднеш на проблема.

Ох, то нашият проблем няма край месеци вече. Дребната има гъби, после няма, после пак има и се редуват албиканс и глабрата...направо сме в чудо...

# 67
  • Мнения: 11 342
Колко е голямо детето?

# 68
  • Мнения: 1 134
На 30-ти прави 7 месеца, някъде от втория, третия е така. Пие хипоал. Мляко и подозираме, че е от основното пиене само на мляко..още не яде като хората.

# 69
  • Мнения: 11 342
А защо не захранвате? Но гъбите се махат трудно. Признаци някакви имате ли?

Пробиотик какъв давате? Има от новородени за всички. Задължително пробиотик.
Има доста хапчета за гъби в червата. Хомеопатията също предлага решения.
Попитайте педиатъра дали може да включите в храната кокосово масло - то убива гъбите.
Попитайте дали може да давате по много малко ябълков оцет /домашен/, който също чисти от гъби.
Има и звуково лечение - във ФБ има група. Искаш ли линк?

# 70
  • Мнения: 47 983
Аз искам. Звучи интересно

# 71
  • Мнения: 11 342
Ето тук е групата за звуколечение. Ако не помогне няма да навреди

# 72
  • Мнения: 1 134
Благодаря за отговора, Дорис.Може линк, да. Даваме пробиотици, няколко сменихме, след Медилакта нямаше глабрата, но вече не помага, също дактарин и фунгостатин, след второто беше чиста пробата...най- вероятно ще изпишат нистатин за стриване...признаците са рядко ако с кисел мирис...захранваме, но тя не ще и реве, кисне се...сега давам каша елда, защото четох, че е полезно за такива състояния. Нашата педиатърка не разбира и ни праща все във Варна...но няма голяма полза. Ще разпитам като се видим, все пак.

# 73
  • Мнения: 11 342
А защо не даваш 2 пробиотика едновременно? И дали давате пробиотика правилно. Колко време преди или след храна го дваваш?
Не бих бързала с нистатина ...
Напъвай захранване без въглехидрати. Кисели плодове като боровинки и къпини /отвара/ и виж дали няма да се оправите без лекарства

# 74
  • Мнения: 1 134
Мислим да вземем панда и да редуваме с линекс, който сега даваме.
Пектинът в ябълка също е добре, та за сок не знам, но след някой друг зеленчук, може да я включа. Обърка ни се цялото захранване...например, картоф и тиква не са добра храна при кандида...
Мъжът ми е много притеснен и е готов да влезе с нея в болница за системи някакви, защото бил чел, че тръгва по кръв, вътрешни органи...абе, много упорито е.

Общи условия

Активация на акаунт