Януари води за ръчичка втората чертичка!

  • 34 174
  • 772
  •   1
Отговори
# 75
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
Голяма каръщина ни налегна тия дни Joyамахааааа ще почвам да бая да я разчупим. Като ни чета и се ядосвам знам че няма да помогне но така се настроих че  по Коледа стават чудеса и вярвах за много от нас че са се случили.....амааа. Дано новата ни година донесе повече късмет и истински бебчета в коремчета Heart

# 76
  • Мнения: 2 571

Мен често почват да ме болят гърдите 1-2 дена след положителен О. тест. Затова малко ме шашна това, което твърди това момиче. Че тези болки може да са заради недостатъчно производство на прогестерон.


Точно заради ниски нива на прогестерон и висок естроген . Болката към под мишниците е нечовешка.

# 77
  • Мнения: 8
Гърдите болят от нарастващия прогестерон след овулацията.

# 78
  • Мнения: 50
Дано! Трудно е да се държи тонуса високо горе, при положение, че мечтата ни се бави. Аз съм меко казано насилено усмихваща се днес... Имам си горда розова пъпка на брадичката, както почти преди всяка М, а и тестът от тази сутрин едва не ми се изплези с чертата си, имаща достатъчно много празно бяло пространство около себе си...Изобщо приказка!
 Една приятелка, Скорпи, имаше подобно зацапване, продължило два дни и спря, носейки и втора черта със себе си. Б с Б не си приличат, така че нищо не е свършило! ♥
Добре дошъл да ни е мистър Януари, свързан с прегледи и изследвания при нас. Надявам се СГ на ММ да е по-приятна от последния път и да се забележи “раздвижване” сред редиците. Иска ми се нещата да се случат спонтанно и нормално... Но пък дори и да се наложи повече “външно” мотивиране - ще действаме, ясно е.
Събрах смелост да ви се оплача и аз на свой ред, сега ви желая весела подготовка за предстоящата празнична вечер и да напълните баниците с късметлийски бебешки станиолчета 👶🏻❄💋

# 79
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
И при двата случая болят но пак не е задължително .
Преишках един белийв щото се ядосах ами самотна черта една Persevere Нищо де ще си чакам да си се учорбя ....ММ ми се смя много то ти дойде реши тест да правиш.Лесно му е на него Frowning1
Дрийминг подскокоросвай ме ти да ви побърквам тука с лудостите си сега Joy
Тъпо е с тия черти самотни много ме дразнят аз затова си търпя без тест.

# 80
  • Мнения: 2 571
Гърдите болят от нарастващия прогестерон след овулацията.

Ако доминира естрогена  (както при мен )прогестерона няма шанс . Точно заради това съм и с ендометриоза и с нисък прогестерон . Болките в гърдите се случват точно след О (доказана с УЗ)
Не съм.виждала високи стойности на прог  при мен (освен ако не се тъпча с дуфастон,утрогестан или кринон🤔)
Следователно няма как да ме болят гърдите от прогестерон без да си го набавя допълнително

# 81
  • Мнения: 84
Понеже по темата с гърдите не мога да се изкажа, мен не ме болят никога от нищо, освен от кофти сутиени Grinning, Ледена принцесо, вземи си един Авирон Рапид - хомеопатия е, мен от възпалено гърло ме оправя много бързо - есента ме тресна ужасен грип, десет дни като парцал по схема - мускулни болки, сополи, главоболие, пак сополи, възпалено гърло, а аз лекарства гледам да не пия, и тогава не съм, само чай с колдрекс, той е парацетамол предимно. Като почнаха обаче да ме болят ушите от възпалението, вече се уплаших и хукнах към кварталното УНГ, а тя се оказа хомеопат. Изписа ми го това, аз се проклет триста пъти, че така тъпо си изгърмях направлението, ама нейсе, взех го, докато видя какво да правя... Прибрах се на обяд от работа, взех първата доза ...удари ме като 🔨, спах към 15 часа, само се надигнах за следващата доза и да се преместя от дивана на леглото. Grinning а на следващия ден бях като нова, няма възпаление, няма Т, нищо. Сега само като усетя, че съм изстинала, директно почвам по две за профилактика, иначе дозите са ден 1 3 по 3, ден две до четири 3 по 2,  ден пет, в който вече трябва да си се оправил отдавна 3 по едно. Има и детски вариант, между другото. Simple Smile
Скорпи съжалвам, дано не дойде!
Аз днес цъфнах като по часовник. Може ли да ме добавите в списъка мц 30.12 другата овулация 18.01 тест/мц 02.02.19 .Много се надявах  но съдба ,на всичкото отгоре ме боли ухо, сливица, врата и ще ходя  на дежурния, а и температура 38 ..Мрън мрън,помрънках си,болно ми е,записах си час за Майчин дом Варна за 7.01 Sad

# 82
  • Мнения: 2 571
Скорпи , ти железни нерви ли имаш?
Направо ти се чудя .
Аз съм противник на ранното тестване, ама ти пък изби рибата ...при такова закъснение има проблем.  Вярно е , че има Чудеса ...ама за някой друг Simple Smile

И аз имам един такъв тест ,след няколко дневно закъснение, направих го и ми дойде

Време е да уволниш мъжа ти Simple Smile поне две овулации да е в отпуска. ..От преди мен циклиш тука.

# 83
  • Мнения: 5 445
Явно трябва да си пусна утре един прогестерон, за да видя как са при мен нещата. Имам един цикъл с положителен О. тест и прогестерон на 7ден след това също показващ овулация. За жалост, не забелязах дали тогава че болят гърдите, изобщо не обърнах внимание.
Доколкото разбирам от тук и от интернет, и при нисък и при висок могат да болят. 😄

# 84
  • Мнения: 988
скорпи така вярвах и аз, че се е случило чудо, но нищо, идва нова година и ще е късметлийска! Наистина е много гадно да ти закъснее с повечко дни, особено при редовен цикъл... За мен беше по-гадно от отрицателните тестове.
Прегръдка!
шопова за жалост и моето настроение продължава да бъде такова, просто липсва. Дори съжалявам, че приехме ангажимент утре да празнуваме с приятели, искам да си се завия на дивана и да не мръдна. Ама няма как. А пъпката може да се появи и при бременност, така че още не даваме да губиш надежда! Аз през първата бременност имах период в началото, в който бях здраво опъпчена. Докрай трябва да е жива надеждата.
рокетче пусни си изследвания утре да ти е спокойно.
буболеска в твоя положителен завършек също вярвам, да си знаеш.
ледена съжалявам за лелката. Мен също ме боли сливица, отива май и към ухото, странното е, че боли, спира...преди седмица бях така, дребчо донесе вирусче от градината и беше кошмар. Уж ни мина, но сега пак се започва, аман вече. За жалост сливиците са ми слабо място. И аз помрънках хаха.
Ча
 Относно болките в гърдите -мен ме болят няколко дни след овулация, болката продължава седмица. 2,3 дни преди да настъпи М болката спира.
Чакам да си изпращам М след няколко дни и да зачакам О. Този месец наистина реших да не правя тестове. Ще се опитам да си освободя съзнанието. И без това тестовете от ибей ще ми пристигнат в началото на февруари. Та каквото стане,аз усещам ову и без това, та ще разчитам на усещанията си.  Мъжлето го усетих, че доста се разочарова и той този месец,  беше някак убеден, че има бременност и нещо му секна усмивката от оня ден. Затова реших да си отдъхнем емоционално.
Пак се увлякох в писанките Blush

# 85
  • Мнения: 5 445
Попи, и аз ди чакам тестовете от Ebay края на януари, началото на февруари. Дано са ни на късмет.
И при мен гърдите започват да болят 2-3 дена след О. и спират 2-3 преди цикъла.
Утре ще отида за изследване, пак казвам, стига да се вдигна сутринта на време. 😄

# 86
  • Мнения: 3 233

Рокет аз знам, че гърдите болят поради 3 причини - нисък прогестерон или висок пролактин // или просто си болят 😂......Бях на мамолог мин.месец, който пък каза, че да те болят след О.е нещо хубаво и даже е присъщо на младите жени, трябвало да ни боли.

Да се радвам значи, че постоянно ме болят Laughing

Скорпи, съжалявам много!
Аз пролетта имах 16 дни цикъл. Ошашках се, естествено. Всички изследвания повече от идеални. Лекарят каза, че всяка жена поне веднъж в живота си има твърде кратък, твърде дълъг, твърде късен цикъл. Ей така без причина.
Аз миналия месец бях със закъснение. Правих тест на 5я ден закъснение - изключително бледа втора черта, никакви ПМС или каквито и да било други, но 4 дни по-късно ми дойде много обилен и тежък цикъл. Заподозрях, че нещо не е наред, защото с първата бременност още в първите дни на закъснение чертата вадеше очите.

За протокола - и аз днес цъфнах.

Ледена принцеса ❄️, да те размине бързо настинката! Никакви болежки повече през новата година!

Dreaming_Shopova, късмет и всички резултатите да са на ниво!

# 87
  • Мнения: 574
Ееее, Скорпи, извинявай, че така те надъхахме. И аз веднъж си правих тест като отлично виждах, че вече имах начално зацапване. То беше точно в месеца, в който се отказахме от опитите и аз знаех, че ми е последният шанс, защото направихме един последен опит в деня преди овуто и се отказахме след това. Та в отчаянието си пиках на тест като имах вече зацапване. След няколко месеца вече възобновихме опитите и тогава стана. Явно не ни е бил тогава моментът.
Относно гърдите - казвала съм и пак казвам сами по себе си не могат да бъдат категоричен индикатор за нищо. Нито за бременност, нито за цикъл, нито за хормонален дисбаланс.
В последната година преди да забременея гърдите ме боляха от О до цикъла плътно. Ето, на бременна съм си. Подритвам го 5-ия месец вече. Както казаха няколко мацки тука- да не мислите, че всичко им е било перфектно на тези, които са забременяли? Едва ли. Рокетче, щом изследванията са ок, циците да мълчат. Joy

# 88
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
Момичета здраве да е ще се отдам на мързел защото ми е смотано доста даже и шопинга днес не помогна .......Повече спокойствие и ако може за ден поне да избягаме от грижите нервите и терзанията всички пожелавам Kissing Heart

# 89
  • София
  • Мнения: 913
Ех, Скорпи, така се надявах - но нищо, не губи вяра. Нали знаеш мантрата на темичката ни - нашето чудо си има конкретно време на случване, важното е да сме търпеливи! Може пък сега да е късметлийското време и другия месец да има изненада Heart

Това се отнася и за всички останали цъфнали момичета! Hug

Шопче и Попче, имате време до утре вечер да сте унили, защото Новата година трябва да я посрещнете щастливи и изпълнени с нови надежди за прекрасни неща! Така че горе главите и пълен напред към хубавото Heart

Шопче, и на мен около седмица преди М ми излиза по една възголемичка пъпка-издаиница на лицето. Този месец се опъпчих по гърба, обаче, но не и на обикновеното място.

Рокетче, всичко ще е наред с изследванията!

Относно гърдите да кажа и аз като имаща пресни наблюдения Joy Последно гърдите са ме боляли в тийн годините и един път в началото на годината, когато правих тримесечен курс с ОК - тогава само първия месец. Иначе никога, ама никога не ме болят, не нарастват - нищо. Само зърната са чувствителни от О до М. Уж не съм имала проблем с хормоните, но в интерес на истината не съм и изследвала прогестерона на 21ви ден.
Та така до този месец, който е и първия, в който пия ФертилЕйд, изписан ми от репродуктивен доки. Та Фертила е предназначен за подобряване на репродуктивното здраве на жената. И този месец на 3-4ти ден след О за първи път усетих чувствителност в гърдите, основно около подмишниците. Болка по-скоро при натискане, иначе просто чувствителност. После се премести към външната част, после към вътрешната, понаедряха, особено в горната част, станаха и по-зърнести. И после чувствителността изчезна преди 2 дни, иначе още са големички и зърнести.

А моите болки от сутринта пак изчезнаха Joy

Общи условия

Активация на акаунт