Всичко за всички марки гел лакове-23

  • 43 702
  • 742
  •   1
Отговори
# 555
  • Paris, France
  • Мнения: 14 100
Black kitten, щом пише 2 Мин или 3, явно е за УВ лампа и не се изпича добре в ЛЕД. Ако става за Лед, фирмата дава времената на етикета.

Лаковете 3в1 са капризни и не са особено издръжливи. Харесват ми, но ми държат само на база, печене, матов УВ топ без лепкав слой, печене и тогава 3в1. Нокти аз не матиран ко ще пари да ми дават. Слагала съм тънко база на Гелиш върху матирани нокти и нищо не стърчи. Явно матираш със супер груба пила.

ДаниелаМаринова, може да пробваш с изкуствени нокти по принцип ако толкова искаш. Ако не ги направиш много дълги може и да седят. YSnails се продават в сайта на Блускай. Фокси беше пускала линк. Цаката е да ги измериш в 2D, без да натискаш и да ги напълниш хубаво в средата. Като ги поставяш не се натиска в средата на нокътя. Става идеално. Щях да припадна като дойдоха, обаче след години, с помощтта на foxy, хванах цаката и сега са ми идеални.

Имам тези, които показа, прозрачни, с ушета, но те са ужасно малки и не стават на палците ми. Нямат хубав апекс и С извивка, най-вече. За твоите малки ноктета ще са ОК.

Мисля си друго - как точно CND ще пуснат труден за работа акригел? Може ли линк към продукта? С каква четка и течност го работиш? Колински 8 ми е най-добрата или четката на Komilfo, ама я нямам. Спиртът трябва да е около 70°, не 90 или 99°. Четката не трябва да е много мокра.

Полигел се пили супер лесно. Защо да се счупи пилата? Аз махам свободния край, изпилвам останалото и отлепям белещата се база. Ако искаш да те зарибим и тебе с белещи се бази? Много е лесно. Слагам 1 слой реинфорс над белещата се и после лепя акригела. Така се маха много лесно, благодарение на принцесата е трикчето. Само полигел пилиш.

# 556
  • Мнения: 47
Пише си, че е за ув и лед - " Изпича са перфектно под UV или LED лампа"... "Съдържа лак за нокти, което го прави лесен за нанасяне, докато съдържанието на гел позволява материала да се втвърди за 2-3 минути."
А лака си иска база и топ - 3 стъпки, не е от тези без база.
И да - матирам с каквото имам под ръка - минавам бързо пили и хубави в магазините/дрогериите не съм виждала - най-малко 180 грид, блокчета си купувам от джъмбо, но не ходя често. Като цяло не ме бърка - така или иначе от година и половина не съм оставала без гел лак. Мога и да не ги пиля определено, но не съм забелязала да са станали по-чупливи или тънки, или каквито и да е било дори когато ги минавам със 180 - естествено не натискам, а много леко, колкото да съм спокойна, че е надраскан и има за какво да се хванат продуктите.

# 557
  • Мнения: 261
Какво разбирате под "сваля се трудно"?
В тази тема страшно много видях мнения, че базата на Коди се сваля трудно и се бях наплашила, но аз я свалям, мога да кажа, супер лесно, но зависи от цвета, пада за 10 минути....
Нямам никакъв опит със коди. Мисля да купя ръбър база и топ, и няколко цвята от марката, както и течности за сваляне и другите необходим, ако се спра на тази марка. Инструменти също. Каква пила да взема за матиране на плочката?

# 558
  • Мнения: 16
Момичета, малко по-напред бях писала в темата и всички отговори бяха много изчерпателни и супер полезни!  Обаче сега ми се мъдрят 2 въпроса, може и глупави да ви се сторят, но ...невежество Weary
Първо, каква е разликата между полиран и матиран нокът? Полиран с пила, но матиран...?
Второ, някой попадал ли е на изследване/инфо, в което да се твърди/доказва, че "изпаренията", или самите миризми от лаковете са опасни за домашните ни любимци и когато се лакираме - трябва да сме далеч от тях, в друга стая примерно? Аз се опитах да намеря инфо в нета, но не успях. Unamused
П.С. да се похваля- пристигна ми всичко и преди няколко дена се лакирах- като изключим, че един нокът стана дебеличък, а един леко неравен, като за първи път е горе-долу доволно.

# 559
  • София
  • Мнения: 10 324
Момичета, малко по-напред бях писала в темата и всички отговори бяха много изчерпателни и супер полезни!  Обаче сега ми се мъдрят 2 въпроса, може и глупави да ви се сторят, но ...невежество Weary
Първо, каква е разликата между полиран и матиран нокът? Полиран с пила, но матиран...?
Второ, някой попадал ли е на изследване/инфо, в което да се твърди/доказва, че "изпаренията", или самите миризми от лаковете са опасни за домашните ни любимци и когато се лакираме - трябва да сме далеч от тях, в друга стая примерно? Аз се опитах да намеря инфо в нета, но не успях. Unamused
П.С. да се похваля- пристигна ми всичко и преди няколко дена се лакирах- като изключим, че един нокът стана дебеличък, а един леко неравен, като за първи път е горе-долу доволно.

Изпаренията, ако са опасни, то ще са опасни за теб.... няма как да са безопасни за теб, а опасни за животните  newsm78

Аз съм с две коти и куче, редовно котките седят до мен, докато се лакирам  Mr. Green

# 560
  • Мнения: 29
Някой писа за полигел на CND,но аз не знам да са пуснали,може би е имитация!

# 561
  • Мнения: 75
На основата на вашите съвети си взех фрешер и киселинен праймър на Коди и се надявам да реша проблема с белещия се лак. Ще споделя колко време издърша с каучуковата база на Коди. И да не е толкова посно прикачвам и маникюра:





Лепенките са от Али
Термо лака:


# 562
  • Мнения: 16
 
[/quote]

Изпаренията, ако са опасни, то ще са опасни за теб.... няма как да са безопасни за теб, а опасни за животните  newsm78

Аз съм с две коти и куче, редовно котките седят до мен, докато се лакирам  Mr. Green


[/quote]
То че за мен не са безвредни,едно на ръка, но се зачудих понеже има изследвания, че определени ароматни масла например са отровни за котки.. Та, реших да питам по-вещите дали са чували нещо подобно и за гел лаковете 😁

# 563
  • Paris, France
  • Мнения: 14 100
Изпаренията от мономер и лакове са изключително вредни за птици и могат да ги убият. Присъствието на малки деца и животни докато си правим ноктите е опасно за тях, за нас и силно нежелателно. Котаракът ми веднъж се беше наврял в стаята докато говорех по телефона и беше почнал да играе с отворени флакони. Целият под беше в топ, реинфорс и пудри. При това всички бяхме у дома. Докато децата бяха малки държах лампи и продукти в мазето и се правех само докато ги няма и веднага прибирах всичко. Заключвам се в кухнята или някоя стая и не допускам кучета и котки. Птици в момента нямаме, но е желателно да не се пържи в тефлон и да няма изпарения около тях, особено ако не могат свободно да излитат навън. Прозорци не отварям докато се лакирам с гел лакове, но моите не вонят. Ако си играя с акрил отварям прозореца задължително.

Блек китън, говорех за гела на ИБД дето не се изпичал, ме за гел-лакове. Щом пише, че се изпича в ЛЕД и се пече 2-3 минути печеш 2-3 минути. В малки лед лампи геловете не се изпичат добре. Изключение прави лампичка та на Гелиш, но и там, техният си гел се пече 2-3 минути, а не 30 сек или 45, колкото се пече в големите им лампи.

# 564
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Официално откривам чакането на лятото ... мечтая за море, плаж и ... коктейли Sunglasses

База и топ - Коди; цветен лак ПНБ 178

Благодаря ви, момичета, че ви има и толкова помагате!!! Нямаше да се справя без вас!

Скрит текст:

# 565
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 484
И аз така се лакирам или докато ги няма децата или докато спят. Аз усещам миризма от някои лакове и от топа...Също нали ползвам лакочистител да си чистя шаблона ако си правя печат...Накрая си хвърлям "боклука" и проветрявам. Котьо се е случвало да е 1-2 пъти покрай мен докато се лакирвам, много се навърташе и затова го "изкарвах" да не ми пречи. Simple Smile
Почти безобидна-супер!  HugМоже ли линк за стикерите? Flutter

# 566
  • Мнения: 210
Да се похваля и аз с чисто новият си маникюр Purple Heart толкова време се опитвам да хвана цаката на мраморният ефекти най-накрая успях. Използвам черни лепенки от алиекспрес и мисля че седят много естествено и хич не личи че са лепенки. Харесва ли ви? Някакви препоръки?      

# 567
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Момичета идвам с въпрос,който със сигурност е обсъждан назад и съм го чела,но в момента не откривам.Искам да задържа ноктите си дълги.Нанасям 2 пъти базата на Миши лака ми е вече на 10 дена и няма обелено,но ноктите ми продължават да са меки и да се гънат.Имам рейнфорс, но и с него няма голяма разлика.
Пак стана дълго та на въпроса искам да подсиля с акрил,но не се сещам върху неизпечена база ли топите пръста в акрил или върху нещо друго и колко го печете след това?Благодаря Ви предварително.

# 568
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
...
Почти безобидна-супер!  HugМоже ли линк за стикерите? Flutter

Стикерите ги взех от един китайски магазин в София - Там, където се пресичат бул. Стамболийски и бул Вардар има Лидл, в същата сграда с ескалатор и има голям китайски магазин. Бяха голям лист с 12 малки листчета вътре за 3 лв. Ако поръчваш от Али-то мога да потърся точните номера.

Аз ползвах стикери от листчето серия А-1415 ... Ето от тези с коктейли и мафини и торти имам поти всичко и страшно им се радвам Simple Smile
https://www.aliexpress.com/item/YZWLE-1-Sheet-Fruit-Design-Nail- … 9c8a-3ec1fda14e1d


И да попитам - знаете ли група, в която се разменят/продават продукти на Коди? Вместо 1 бр. съм поръчала 2 бр. ултрабонд, и единият ПНБ лак е в златисто, просто съм цъкнала другия номер, а не сребристия ... Няма да ползвам и двете неща и ми се иска да ги пусна там, където има интересуващи се от такива продукти.

Последна редакция: нд, 17 фев 2019, 13:42 от Почти безобидн@

# 569
  • Paris, France
  • Мнения: 14 100
Гапамило, слагаш първи тънък слой и печеш. Някои хора ръсят направо, но аз предпочитам един слой тънка база над нокът. Ръсиш отгоре с акрилна пудра върху лепкавия, потупваш да се махне излишъка и мажеш отгоре втори слой база и така докато резултатът ти хареса. Аз вече не си играя с подобни ръсеници.

Ако искаш много твърди нокти може над базата да укрепиш с акригел. Става наистина твърдо. Пълниш двойни форми и лепиш над базата без да натискаш, така че да има пълно с гел бомбе малко под свободния край или в средата. Гледаш да има 1мм гел над естествения свободен край за да не се изтрива. Вземи като на фокси формите, YnailS, извитите! С тях се получава най-дебело бомбе, но ноктите изглеждат прави. Честно, ако са ти меки ноктите и чувството е неприятно, изрежи до дъно и удължи с гел или акригел! От мек свободен край твърдото покритие често се отлепя. Коди държи на меки нокти точно, защото е мек.

Другото е бомбе с по-рядко, но твърд гел. Слагаш като реинфорс и обръщаш нокътя. Ако имаш тумбести нокти може да го направиш след цвета. Тогава не си личи.

Горещо те съветвам под неразтворимите гелове да сложиш каре и белеща се база.

Не гарантирам, че гореизброеното ще седи на меки нокти. С масла мацаш ли редовно ноктите?

Общи условия

Активация на акаунт