? за кърмата

  • 1 202
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 446
Не знам правилно ли разбирам но тя се появява 2-3 дни след като си родил дотогава какво се дава на бебето?

# 1
  • Мнения: 5 299
 При някои е така, но то е по ред причини. Аз имах от момента, в който се роди бебе. А в случаите, когато на майката не и тръгне веднага кърма, дават АМ.

# 2
  • Мнения: 446
Мерси за отговора Wink

# 3
  • Мнения: 5 299
М, чак сега видях, че си Русенско девойче. Mr. Green Заповядай в Русенската тема, в От4етните(По градове) Mr. Green

# 4
  • Мнения: 4 200
Преди кърмата започва да тече коластра. Дори и след секцио коластрата тръгва почти веднага. Но в болницата дават и адаптирано мляко за бебетата.

# 5
  • Мнения: 1 353
Преди кърмата започва да тече коластра. Дори и след секцио коластрата тръгва почти веднага. Но в болницата дават и адаптирано мляко за бебетата.
Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 630
ако искаш прочети това, има интересни и полезни факти за коластрата

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Аз родих в сряда, видимо за мен потече в събота сутринта. От втория час след раждането беше при мен, слагах я да суче след като минаха 6 часа от раждането, когато е будна. Новородените спят страшно много. Не са и давали адаптирано мляко, коластрата е била достатъчна явно.

# 8
  • Мнения: 1 427
Нищо не трябва да се дава-коластрата е достатъчна!Обаче в българските болници се дава адаптирано мляко-лекарите не знаят почти нищо за кърменето.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 787
Да,преди да дойде кърмата,което става 2-3 ден след раждането,тече коластра.Тя е много хранителна и дава на бебето всичко необходимо за него.Моя бебо започна са суче 2 часа след като се роди и положително имаше какво да суче Laughing
Не е необходимо да се дава нищо допълнително на бебето.Дори и вода,както практикуват в много болници,за съжаление Tired

# 10
  • Мнения: 967
Когато жената роди, дори и да не потече мляко веднага в гърдитеима коластра (това е  много концентрирано на хранителни вечества мляко) - само няколко капчици отнего са достатъчни за новороденото. Ако искаш детето ти да е н кърма не тябва да даваш АМ - първо, защото повчето хранени от шише бебета после не искат да засучат и второ, защото стомахчето на бебето е така нежно, че единствено кърмата е безвредна за него. В началото трябва да даваш на бебето да суче много на често (напр. през 1 час). Бебето е съвсем мъничко и ще суче едва по няколко минутки и после ще се измори и ще заспи, но дори и малкото количество коластра, коео погълне му е достатъчно, а също така като бебето суче кърмата идва по-бързо. Прочети статиите в библиотеката в кърмаческия форум.

# 11
  • Мнения: 4 621
В болницата дават АМ на бебето докато ти дойде коластрата.

# 12
  • Мнения: 967
Относно това, че някои ти казват, че докато потече млякото бебето яде АМ я се замисли, какво са правили бебетата преди да се появи АМ - гладни ли са стояли първите 3 дни Rolling Eyes Не мислищ ли, че природата си знае работата - мислиш ли, че след като е дала на майката мляко да храни децата си, то си казала, ще и дам с какво да ги храни от третияден, а до тогава да се оправя сама - крава ли ще дои, каши ли ще забърква не ме интересува Joy Joy Joy
И последно, че станах многословна: бебето преживява голям стрес при раждането - на бебето му е толкова тежко, колкото и на майката - едно раждане и за майката и за бебето се сравнява с тежка операция, а когато човек трябва да се съзстаноява от нещо толкова тежко започва с леки храни и е голяма глупост да напълниш стомахчето на едно новородено с изкуствно мляко, вместо да го храниш с коластра, това е като на болен човек вмсто пилешка супа да предложиш пържен боб слюти чушки Laughing
Успешно раждане миличка и те съветвам да се постараеш да държиш детето си до колкото може далеч от изкуствените заместители на модерното общество - бебетата се хранят с кърма, а не с АМ.

# 13
  • Мнения: 992
аз родих секцио коластрата ми слезе на втория ден а кърмата на четвъртия или 5-тия

# 14
  • на село
  • Мнения: 1 028
Аз съм от редките случаи в които захранено бебе със АМ премина на кърма. След раждането бебка не можеше да засуче два дни! Може би факта че бях неопитна /но като се замисля и другите майки в стаята ми също бяха с първо дете, а техните си сучеха без проблеми/, или пък факта че беше много малка /2,600 се роди/, обаче направо не ставаше! Тя се късаше от рев, аз ревях със нея, от напрежението сигурно коластрата не текваше - а бе направо омъгьосан кръг! Накрая една сестра / на третия ден/ ми даде едно шишенце с АМ, беба го изпи, наспа се и след това засука все едно не е било...
Не знам дали  мога да ти дам съвет с този объркан пост. Confused
Може би при такива случаи най- важното е спокойствието. Последното го казвам с пълното съзнание че аз съм абсолютния лош пример! Blush
Важното е да си с настройката да кърмиш! Другото ще се подреди от самосебе си.
Успех!

# 15
  • Мнения: 46 572
Дават му адаптирано мляко. А по принцип не трябва да се дава нищо, само да се слага на гърдата.

# 16
  • Мнения: 1 559
В доста болници съществува порочната практика да се дава ам "докато дойде кърмата" Tired Всъщност в момента, в който плацентата се отлепва, в гърдите на майката има коластра (при доста жени и още по време на бременността), тя е напълно достатъчна за стомахчето с размери на черешка и напълно задоволява и глада, и жаждата на миниатюрното човече.

# 17
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Преди кърмата тече коластра, както вече са ти казали. На мен млякото ми дойде вечерта след като родих (след 12ч), а на бебето не бяха давали нищо - беше много гладен и засука веднага. И така година и нещо Grinning

# 18
  • Мнения: 1 288
доколкото си спомням четох някъде, че първите дни организмът на бебето се чисти от всичките вътрешноутробни сокове и в това време няма нужда от абсолютно нищо. освен коластра, но тя е в количества напълно подходящи за бебето. природата си знае работата. лошото е, че в повечето родилни отделения не се съобразяват с това.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
едно раждане и за майката и за бебето се сравнява с тежка операция, а когато човек трябва да се съзстаноява от нещо толкова тежко започва с леки храни и е голяма глупост да напълниш стомахчето на едно новородено с изкуствно мляко, вместо да го храниш с коластра, това е като на болен човек вмeсто пилешка супа да предложиш пържен боб слюти чушки Laughing

Браво, браво...  smile3501 Страхотно сравнение си намерила... На мен много ми хареса... Смях се до сълзи почти... Поздравления за доброто попадение...

Коластра, коластра и само коластра... Никаква вода и адаптирано мляко... Дано успееш и да се пребориш с "коварните" (това на шега) педиатри и акушери в родилното... Успех...!
newsm10

# 20
  • Мнения: 8 917
В родилният дом докатоти дойде кърмата дават АМ Peace

Общи условия

Активация на акаунт