Лидл 123 - 01/2019

  • 158 808
  • 2 235
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 69 282
Чайовете са зелени с някакви добавки...

# 781
  • Русе
  • Мнения: 5 356
Зеленчуците за уок аз ги харесвам. Консервата гъби има няколко вида, включително и гъби "Златни игли".
Ще ходя и аз по-късно да пазарувам.
Вчера беше някакъв ужас с плодовете и зеленчуците - нямаше почти нищо. Наличното беше с лошо качество. Дано днес да има зареждане, че ми трябва авокадо.

# 782
  • софия
  • Мнения: 25 955
Някой, който е правил суши, би ли споделил практически съвети как се прави, моля.

# 783
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 029
До сега не съм купувала от LIDL бикини, стринг. Как са като качество? Тези, които са от тази седмица, бива ли ги?

# 784
  • Мнения: 69 282
Някой, който е правил суши, би ли споделил практически съвети как се прави, моля.
Не съм правила, но в онлайн брошурата вчера гледах, че са показали в картинки и текст как се слага ориза, в средата рибата и се завива. Изглеждаше лесно...
Май пушено филе някакво за рибата ползваха...

# 785
  • Русе
  • Мнения: 5 356
zvаnchе аз ще се пробвам днес да направя - не съм правила до сега. За ориза ми обясниха, че се мие и после се оставя да изсъхне за около един час и след това се вари. За пропорциите - 250 гр ориз стига за 4 бр кори Нори, това си е доста суши (около 36 бр.).
Аз ще правя с Пушена сьомга, краставица и филаделфия, с ролца от раци (купих от Била охладени без замразяване) и авокадо. Ако намеря скариди, ще добавя още една комбинация.
Не видях има ли паста Уасаби в брошурата - май няма.

# 786
  • софия
  • Мнения: 25 955
И аз го гледах, и клипчета гледах, ама реших да питам дали няма нещо трики. Сложно ми изглежда, но ще се прави, дететО настоява Confused

# 787
  • Sofia
  • Мнения: 21 740
Аз си взех набелязаното от азиатската седмица, доволна съм, че всичко беше налично/получено. Само дето ми се видяха малко продуктите, на фона на други азиатски седмици.  А! Нудели за уок нямаше.  Почудих се на оризовата хартия, че беше по-малък диаметър, ама взех, да има и такъв, че ей тъкмо днес пратих в кутията на щерката оризови рулца и Хойсин сос за топене. А тя докато ги завивахме преглъщаще и нямаше търпение за тях. Simple Smile
Скрит текст:

Взех още и от американския печен фъстък, за азиатски ястия и салати ми е супер.
Плодовете и зеленчуците в нашия Лидл бяха пресни.  Взех си рукола.
Devil_Rose, няма усаби, няма някои сосове (като Хойсин наприемер), мисо паста, защо не предлагат се чудя...
Звънче, и килимче/подложка е нужно за завиването на сушито.

# 788
  • Мнения: 9 018
Важно е да свариш ориза правилно, другото е лесно. Ако си купиш ориз за суши, не е трудно, трябва да стане лепкав и да се маже. Задължително трябва да го овкусиш добре. Правила съм 2-3 пъти с една приятелка. Гледахме няколко клпчета. Много приятно става.

# 789
  • София
  • Мнения: 1 907
Аз правя най-редовно суши. Първо се мие много хубаво ориза и се оставя да се отцеди около 30 мин. После се слага на котлона 1:3 съотношение(на кутията винаги пише). Като заври се намаля котлона на много ниска степен и се оставя, разбърква се от време на време. Като е готов се покрива с хавлиена кърпа 10-тина минути. След това го обдухвам със студената струя на сешоар, за да изстине по-бързо. Прибавям и оризовия оцет, със захар и сол объркан и внимателно разбъркаквам. Слагате кората от нори с лъскаво то надолу и отгоре разстилате с мокри ръце ориза. Аз ползвам фолио за свежо съхранение за навиване, защото нямам рогозка. Отгоре слагате каквото искате и внимателно навивате. После се реже с мокър нож. Това е.

# 790
  • Мнения: 77
Който е бил вече в лидл сутринта, да каже има ли достатъчно бикини. Дали ще има довечера, че сутринта просто забравих да мина.

# 791
  • Русе
  • Мнения: 5 356
А колко захар и сол се добавят и колко оризов оцет?

# 792
  • София
  • Мнения: 1 907
А колко захар и сол се добавят и колко оризов оцет?
6с.л оризов оцет, 3с.л. захар и 1 ч. л. сол, това за 500гр. ориз

# 793
  • софия
  • Мнения: 25 955
Благодаря за съветите Hug Записвам и уикенда ще се пробвам. Не смея да е след работа, да не останем без вечеря.

# 794
  • София
  • Мнения: 1 907
Благодаря за съветите Hug Записвам и уикенда ще се пробвам. Не смея да е след работа, да не останем без вечеря.
Успех, изобщо не е сложно.

Общи условия

Активация на акаунт