Грип 2019 г.

  • 72 629
  • 245
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 276
Грипът, както всяка вирусна инфекция, няма лечение. Има само две неща, които реално лекуват и помагат на имунната система да се справи - противувирусни препарати веднага след появата на симптомите и антибиотици при бактериално усложнение. Всички останали лекарства облекчават симптоми, т.е. правят боледуването по поносимо и приятно или са психотерапия.

Има една приказка - грипът минава с лекарства за 1 седмица, а без лекарства за 7 дни. Истина е. Не ти остава нищо друго, освен да изчакаш имунната система да си свърши работата, което отнема известно време.

Последна редакция: вт, 22 яну 2019, 15:41 от LillyM

# 16
  • Мнения: X
А какви противовирусни препарати се изписват и може ли да се закупят без рецепта? Майка ми тези дни беше с грип и са й изписали Авирон Рапид, което обаче доколкото разбрах е за имунната система?

# 17
  • Мнения: 9 276
Оселтамивир и занамивир са непатентованите (не търговските) наименования на препаратите. Продават се само с рецепта. Проф. Кантарджиев препоръчва да си купим такъв препарат предварително, за да не ходим после болни пред кабинените да заразяваме други хора там, аз мисля, че е достатъчно да помолиш джи пи да ти даде рецепта и после ако се наложи винаги набързо може да отскочиш до аптеката.

Вирусът си има стъпки, по които се размножава и това, което тези препарати правят е слагат прът в една от тези стъпки и спират вируса да се размножава, което намалява времетраенето на боледуването както и тежестта и опасността от усложнения. Единственото условие е, че трябва да бъдат започнати веднага след симптомите, реално колкото по-рано, толкова по-добре, максимум до 48 часа, след това вече е късно.

Последна редакция: вт, 22 яну 2019, 19:24 от LillyM

# 18
  • Мнения: 20
А какви противовирусни препарати се изписват и може ли да се закупят без рецепта? Майка ми тези дни беше с грип и са й изписали Авирон Рапид, което обаче доколкото разбрах е за имунната система?

Да това средство за имунната система,и точно в това е тайната да се укрпепва колкото може повече имунитет и то с натурални средства тогава имунната система и свършва добра работа. Аз взимам прополки за смучене билкови с цинк и витамин-с,имам винаги в резерва спрей за гърло с прополис и невен,спрей за нос с чиста морска вода за профилактика. Има едно средство-Респихелп-билкова основа с кордицепс за укрпеване на имунитет при вирусни епидемии,добре помага. През цялото време просто поддържам организъма с билки, разходки, упражнения и спокоен начин на живот. Положителни емоции и общуване с хора които умеят да уважават другите. Доверявайте на природни средства и  бъдете здрави:))) Не забравяйте супички силни бульончета,смузита с плодове и зеленчуци.

# 19
  • Мнения: 9 276
Категорично съм против пиенето на добавки, витамини и пр. с цел "подсилване на имунитета". В най-добрия случай ще се сдобиеш с по-скъпа урина, а може и нещо по-лошо. Ако се храниш добре и разнообразно, реално нямаш нужда от нищо допълнително, защото всичко необходимо се набавя от храната. Единствено може прием на витамин Д през зимните месеци.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 3 972
Много странни са тези имуностимулатори които изписват - според мен подобно ако изобщо може да се нарече лекарство няма да свърши никаква работа.

# 21
  • Мнения: 20
Категорично съм против пиенето на добавки, витамини и пр. с цел "подсилване на имунитета". В най-добрия случай ще се сдобиеш с по-скъпа урина, а в най-лошия може и с някое увреждане. Ако се храниш добре и разнообразно, реално нямаш нужда от нищо допълнително, защото всичко необходимо се набавя от храната. Единствено може прием на витамин Д през зимните месеци.
Аз не съм написала никакви добавки ако става въпрос за моят коментар-"Melior Респихелп е специална хранителна добавка, съдържаща инозин и сухи екстракти от кордицепс и гроздово семе, която допринася за доброто състояние на дихателните система. Кордицепс е известен още като екстракт от китайска гъба, той е природен антибитик и универсално средство както за укрепване на имунната система, така и за профилактика от болести. Хранителната добавка повишава състоянието на организма и неговата издръжливост. Инозинът притежава силна имуностимулираща активност, значително намалява времето за протичане на някои вирусни инфекции, както и появата на техни рецидиви. Екстрактът от гроздовото семе са е известен със своите противовъзпалителни, антибактерилани и противовирусни свойства. Специалните съставки, съдържащи се в гроздовото семе, инхибират възпалителните процеси в организма." Респихелп немски продукт 15 билкови таблети.
Написах и споделих кое помага на мен и моят съпруг. И не съм против хранителни добавки,важно е да се знае кои и от кой производител,по добре от лекарственни химии,струващи много пари увреждащи целият организъм.

# 22
  • Мнения: 24 467
Здравейте! За много години на всички. Искам да разбера дали е нормално да започне грип с някаква мускулна слабост по цялото тяло, все едно усещането е, че са много леки ръцете, краката, гърба и врата. Създава ми едно безтегловно положение и слабост. Усещам ги , но някак леко. После се появи гърлобол и болка в гърдите. Понеже се случи точно петък и събота и неделя нямаше лични лекари и си взех от аптеката вита макс грип, но когато го пиех се чувствах още по слаба и лека. Вчера започнах да вдигам субфебрилна температура и реших да отида на лекар и ми назначиха да приемам Зинат 500 мг за 5 дни. След три изпити хапчета това положение на безтегловност и лекота си стои. А сиропа започна да ми прави кашлицата леко влажна. Имали ли сте такива симптоми на отмаляло или леко състояние при грип? И трябва ли да изчакам да минат пет дни , през които да пия зинат или да отида пак при личната?

Грипът при всеки протича различно.
За да сме сигурни дали едно заболяване е точно грип, се правят съответни кръвни изследвания. До тогава са само предположения. Такива обаче се правят много рядко, а лекарите обичат да си измислят диагнози, гледайки в тавана.
Антибиотици не се изписват при всяка идея за грип. Те не го лекуват, както вече са писали, а усложнения от него под формата на бактериална инфекция я се появят, я не и ако се появят, то не се знае предварително какъв антибиотик ще подейства, без изследване.
...
Вкъщи имуностимулиращо най-добре ни действа сок от алое вера с червена боровинка на ФЛП. От години го пием превантивно в грипави времена.

# 23
  • Мнения: X
И аз бях категорично против средства за подсилване на имунната система, допреди 2 месеца, но след като всички се скъсахме да боледуваме дълго и сериозно, а мъжът ми беше в болница с пневмония и изпихме по няколко АБ, вече взимаме добавки и ние.
Дали има ефект е рано да се каже.
Благодаря за отговорите! Жалко, че противогрипните са с рецепта, тъй като не винаги имаме възможност да отидем до ЛЛ, а нали е важно да се започнат максимално бързо.

# 24
  • Мнения: 9 276
Тази добавка преминала ли е строги клинични тестове, през каквито преминават другите лекарства?  Това, разбира се, е риторичен въпрос.

Индустрията печели огромни суми от продажбата на тези продукти и пазарът постоянно се разширява и расте.
Контролът и изискванията към съдържание и употреба са занижени и клонят към нула. Жертва на това става здравето на хората, които вярват на чудодейния ефект на даден продукт. Нужно е да се повтаря – хранителните добавки не са лекарство, не са и храна. Режимът при тях е регистрационен, а контролът е изключително занижен.


https://trud.bg/без-контрол-хранителните-добавки-пог/

Държавата единствено горе-дору гледа да не съдържат някоя отрова. Оттам нататък няма абсолютно никакви научни доказателстваза тяхното действие.


Режимът на тези продукти както у нас, така и в ЕС е уведомителен. За да стъпят на пазара, търговецът трябва само да подаде декларация за съдържащите се в продукта вещества.

По смисъла на закона хранителните добавки са продукти от особена гранична категория. Ефектът им е хранителен и/или физиологичен, без лечебни свойства, но също като медикаментите те претендират за място в съвременното лечение. Някои ги смятат за напълно безполезни, без особено действие, но пък безвредни - ако не помагат, поне не пречат. Съществуват обаче изследвания, според които в определени случаи добавките могат дори да вредят.

 В същото време за разлика от лекарствените продукти при хранителните добавки производството е доста по-евтино, без клинични изпитвания, без изисквания за поддръжка на регистрационно досие, без изисквания за проследяване на качеството безопасността и ефикасността на продуктите.

http://old.segabg.com/article.php?id=793264


Важното е, че няма да пиете "химии" де.Joy

# 25
  • Мнения: 4 868
До вчера поддържах някаква среда, но днес рязко ме заболя главата и температурата както макс стигаше до 37.2 днес стигна до 37.5. кашлицата наистина е много упорита и при мен е само суха, но дробовете, особено в лявата част , много ме боли вече. Реших да си платя на частно на пулмолог. Отидох следобяд, тя слуша, гледа изследванията, които сама си пуснах миналата седмица и каза, че те са напълно в норма, а оплакванията са вирусна инфекция. За кашлицата каза, че си е бронхитна, макар че последна снимка ми е правена преди две седмици, тя ми каза да пия квото искам за грип за тази температура, а за другото даде ми някви таблетки за смучене за гърлото. Имала съм кашлица от гърлото. Мен гърло не ме боли, а дробове. Купих си инхалатор, май само той ми остана като надежда

# 26
  • Мнения: 1 381
Мед с лимон!!! Изключително вкусно и засилва имунната система.
А за гърло, кашлица, хрема аз си правя инхалации с лайка.
По празниците имах отвратителна хрема, която продължи със седмици.
Спаси ме компрес от морска сол на челото и по 4 5 инхалации на ден.
Simple Smile
Всяка година има грипна вълна, по-добре да не се шашкаме. Simple Smile

# 27
  • Варна
  • Мнения: 53
 Искам да попитам - в сегашната ситуация на грипна епидемия  Имаме ли право  на документ от личен лекар  за  освобождаване от работа  за гледане на здраво дете на 9г.(втори клас)  или по някоя друга точка право за ползване на отпуск за грипна епидемия , а не от общия отпуск за годината?

# 28
  • Мнения: 8 905
bubulina_baby, не е грип това.
В момента има такъв вирус, който причинява бронхитна кашлица. Протича с такава лека температура. Кашлицата продължава дълго. Аз, майка ми и детето го изкарахме преди две седмици и още кашляме.

Не знам дали беше от зверското кашляне или от самия вирус, но лично при мен се получи като мускулна треска на гръдния кош, също и на врата ми отзад...

Температура от 37,5 не е висока температура и не е нужно да се сваля.
Пий за кашлицата някакви сиропи. На нас най-много ни помогна Проспан. Чайове. Инхалации.

Може да приемаш и противовирусни - както за сегашния бронхитен вирус, така и за профилактика от грип. Примерно Авирон Рапид или Инфлуцид.
Има и други.

# 29
  • Мнения: 20
Тази добавка преминала ли е строги клинични тестове, през каквито преминават другите лекарства?  Това, разбира се, е риторичен въпрос.

Индустрията печели огромни суми от продажбата на тези продукти и пазарът постоянно се разширява и расте.
Контролът и изискванията към съдържание и употреба са занижени и клонят към нула. Жертва на това става здравето на хората, които вярват на чудодейния ефект на даден продукт. Нужно е да се повтаря – хранителните добавки не са лекарство, не са и храна. Режимът при тях е регистрационен, а контролът е изключително занижен.


https://trud.bg/без-контрол-хранителните-добавки-пог/

Държавата единствено горе-дору гледа да не съдържат някоя отрова. Оттам нататък няма абсолютно никакви научни доказателстваза тяхното действие.


Режимът на тези продукти както у нас, така и в ЕС е уведомителен. За да стъпят на пазара, търговецът трябва само да подаде декларация за съдържащите се в продукта вещества.

По смисъла на закона хранителните добавки са продукти от особена гранична категория. Ефектът им е хранителен и/или физиологичен, без лечебни свойства, но също като медикаментите те претендират за място в съвременното лечение. Някои ги смятат за напълно безполезни, без особено действие, но пък безвредни - ако не помагат, поне не пречат. Съществуват обаче изследвания, според които в определени случаи добавките могат дори да вредят.

 В същото време за разлика от лекарствените продукти при хранителните добавки производството е доста по-евтино, без клинични изпитвания, без изисквания за поддръжка на регистрационно досие, без изисквания за проследяване на качеството безопасността и ефикасността на продуктите.

http://old.segabg.com/article.php?id=793264


Важното е, че няма да пиете "химии" де.Joy


Много философиии. Темата да споделим мнението и да бъдем полезни един на друг,като всеки сам си решава и преценя. То къде има контрол при фарма индустрия за печалби. Целта ни да имаме добър имунитет, за да сме здрави.

Общи условия

Активация на акаунт