Грип 2019 г.

  • 72 890
  • 245
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 276
Ако се чудиш от какво си болен и дали не разболяваш, значи не е грип. Грипът не е малко кашлица, малко хрема, леко драскане в гърлото и т.н., грипът засяга цялото тяло и водещото при него е много силна обща отпадналост, за няколко часа  те сграбчва и те смачква. Пневмонии, усложнения всякакви, включително инфаркти и инсулти и жертви има всяка година. Според проф. Кантарджиев между 1000 и няколко хиляди на година, повечето от тях възрастни хора.

Последна редакция: чт, 24 яну 2019, 07:55 от LillyM

# 46
  • Мнения: 24 467
Много ми е интересно как ги изчисляват жертвите на "грипа", след като у нас изследвания се правят по изключение.

# 47
# 48
  • Мнения: X
Жертви на грипа е имало винаги, колко са на действителния грип, колко от други вируси, важното е медиите да всяват паника и да търсят сензации!

Тотка Терзиева, вероятно е друг вирус, но за толкова дни с Т може вече да е станало бактериално. АБ кога го започнахте?

Последна редакция: пт, 25 яну 2019, 13:39 от Анонимен

# 49
  • Мнения: 1 381
Здравейте! И аз съм болна от известно време, обаче не мога да преценя какво е. Поддържам си една кашлица още преди НГ,която се появява за ден и после изчезва. От миналия понеделник обаче се ускори доста и чувствах като дразнене в гърлото, което ме кара да кашлям. В неделята излязох малко гола навън и ето ти хрема плюс кашлица. Не съм имала отпадналост, слабост. Взех си бронхостоп и за три дена кашлицата изчезна, хремата също. И днес както си мислех,че вече съм здрава, от сутринта ми беше отпаднало, меря температура - 37.5. Започна и гърлобол.
Според вас дали е грипа и дали трябва да ходя на лекар или да изчакам още ден два температурата да видим как е.
С тези новини малко ме наплашиха - пневмонии, смъртни случаи, сякаш като сме били малки не е било така, но все пак малко се напрегнах.
Иначе не съм пила нищо, освен парецетамол първите два дни.
Много благодаря!

Преди месец всички вкъщи бяхме с ужасна кашлица. Пихме какво ли не, спаси ни чаят на д-р Памуков БРОНХОПАМ С ЕХИНАЦЕЯ. Препоръчвам го на всеки!!!

# 50
  • Мнения: 4 868
При мен започна с пълна отпадналост и още съм така. Аз съм само на витамини ц, д и магнезий, а от вчера и Инфлуцид. Ужасна суха кашлица от три седмицибез да мога да вадя храчки, също така болки в дробовете ходих на много лекари, като първо при личната и тя ме почна със Зинат десет дни, но нямаше ефект. Всеки казва нямаш пневмония, на снимки само бронхити излизат. А аз имам болки в гърдите, надолу, отзад на плешките. Температурата си я поддържам все до 37.5. Миналата седмица пусках кръвни изследвания на ПКК, ДКК, ЦРП и АСТ и всичко без гранулоцитите беше в норма. Онзи ден ходих на частен пулмолог, но и тя каза същото. Чисто везикуларно дишане без хрипове, нормални изследвания, не било нищо сериозно. Не съм била за антибиотик вече и нищо ми нямало. Вероятно вирус

# 51
  • Мнения: 24 467

Няма как данни от статистика да са верни, при липса на достатъчна по обем и разнообразие извадка.
Липсата на изследвания у нас опорочава резултата. Не ни карай да четем статии за чужбина. За там не знаем дали и колко хора се изследват за грип. У нас е важно, че такива изследвания няма, но има купища такива диагнози. За целия си живот и този на близките ми и децата ми не са ни пускали ни едно.
Това е истината от статията:
"Дали CDC знае точния брой на хората, които умират от сезонен грип всяка година?
CDC не знае точно колко хора умират от сезонен грип всяка година."
И е абсурдно да се счита, че сме наясно.
Колкото по-малко на брой и като процент изследвания са направени /у нас клонят към нула/, толкова е по-голяма вероятността "статистиката" да е пълна заблуда. Та тя няма база за получаване на реални резултати.

Цитат
Жертви на грипа е имало винаги, колко са на действителния грип, колко от други вируси, важното е медиите да всяват паника и да търсят сензации!
Разбира се. От как го има човечеството и докато го има, хората ще мрат, вкл. и от вируси, в това число и грипни. Въпрос на имунна система, основно.
А, мога да извадя линкчета, в които пък има информация, че такова нещо като имунна система няма.
Линкове да иска човек в днешното "информирано" време.
Ето например една глупост, уж "новина", за дете, починало от вирусна инфекция. Хората веднага настръхват, а в статията не е имало как да се излъже и да не се упомене, че всъщност това не е било грип или поне няма данни за това. По тази причина се сочи общото "вирусна инфекция". Що за новина е това? Очаквам следващата да е, че дядо на 80 години е починал в нам кое си село от инсулт и че преди това е понакашлял и имал хрема.
 https://www.dnes.bg/stranata/2019/01/24/bebe-na-godinka-pochina- … a-ot-virus.400094
В коя ли статистика ще го отчетат? Дали в "грипни усложнения"?

# 52
  • Мнения: 24 467
При мен започна с пълна отпадналост и още съм така. Аз съм само на витамини ц, д и магнезий, а от вчера и Инфлуцид. Ужасна суха кашлица от три седмицибез да мога да вадя храчки, също така болки в дробовете ходих на много лекари, като първо при личната и тя ме почна със Зинат десет дни, но нямаше ефект. Всеки казва нямаш пневмония, на снимки само бронхити излизат. А аз имам болки в гърдите, надолу, отзад на плешките. Температурата си я поддържам все до 37.5. Миналата седмица пусках кръвни изследвания на ПКК, ДКК, ЦРП и АСТ и всичко без гранулоцитите беше в норма. Онзи ден ходих на частен пулмолог, но и тя каза същото. Чисто везикуларно дишане без хрипове, нормални изследвания, не било нищо сериозно. Не съм била за антибиотик вече и нищо ми нямало. Вероятно вирус

Пиша отделно, тъй като няма общо този ми отговор с предходния.
За отхрачване и незатлачване от години вкъщи ползваме парна баня за лице. Затова сме я и купили - не за козметични, а за лечебни цели зимно време. Когато имаме синузити, хреми и гърлобол, вкл. и с по-дълбоки хрипове, я пускам в действие. Слагам й освен вода и малко сода и кармолис. За ден ми отпуши в неделя един гаден синузит, от който сутринта главата буквално ме скъса от болки. С 2-3 бани бях шен.
Ето, такова нещо:
https://www.emag.bg/sauna-za-lice-innofit-inn-038-2-broja-maski- … 107/pd/D4BQQMBBM/
Хубавото е, че се вкарва цялото лице, за разлика от инхалатора, и се затоплят и синусите.
Кармолис:
https://apteka.framar.bg/30000496/%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%BE … -40-%D0%BC%D0%BB-
От него 1-2 капки стигат.

Ако неразположението ти е от психично напрежение можеш да ползваш горния уред да си направиш ароматерапия с лавандула, лайка, маточина, например. Каквото ти се отразява добре на теб.

...
От 15 години май станаха АБ не съм купувала, вкл. за децата. Справяме се точно с добавки за подсилване на имунитета и, най-вече, с почивка и спокойствие - котаго човек се чувства некомфортно да си остане ден-два вкъщи на топло и да почива, да пие чай, да гледа весели филмчета и толкоз.

# 53
  • Мнения: 4 868
Скрит текст:
При мен започна с пълна отпадналост и още съм така. Аз съм само на витамини ц, д и магнезий, а от вчера и Инфлуцид. Ужасна суха кашлица от три седмицибез да мога да вадя храчки, също така болки в дробовете ходих на много лекари, като първо при личната и тя ме почна със Зинат десет дни, но нямаше ефект. Всеки казва нямаш пневмония, на снимки само бронхити излизат. А аз имам болки в гърдите, надолу, отзад на плешките. Температурата си я поддържам все до 37.5. Миналата седмица пусках кръвни изследвания на ПКК, ДКК, ЦРП и АСТ и всичко без гранулоцитите беше в норма. Онзи ден ходих на частен пулмолог, но и тя каза същото. Чисто везикуларно дишане без хрипове, нормални изследвания, не било нищо сериозно. Не съм била за антибиотик вече и нищо ми нямало. Вероятно вирус

Пиша отделно, тъй като няма общо този ми отговор с предходния.
За отхрачване и незатлачване от години вкъщи ползваме парна баня за лице. Затова сме я и купили - не за козметични, а за лечебни цели зимно време. Когато имаме синузити, хреми и гърлобол, вкл. и с по-дълбоки хрипове, я пускам в действие. Слагам й освен вода и малко сода и кармолис. За ден ми отпуши в неделя един гаден синузит, от който сутринта главата буквално ме скъса от болки. С 2-3 бани бях шен.
Ето, такова нещо:
https://www.emag.bg/sauna-za-lice-innofit-inn-038-2-broja-maski- … 107/pd/D4BQQMBBM/
Хубавото е, че се вкарва цялото лице, за разлика от инхалатора, и се затоплят и синусите.
Кармолис:
https://apteka.framar.bg/30000496/%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%BE … -40-%D0%BC%D0%BB-
От него 1-2 капки стигат.

Ако неразположението ти е от психично напрежение можеш да ползваш с нея ароматерапия с лавандула, лайка, маточина, например. Каквото ти се отразява добре на теб.

И аз имам главоболие, но изобщо нямам хрема. При мен е само болка в гърдите и по надолу и кашлицата още повече дразни болките

Последна редакция: пт, 25 яну 2019, 13:40 от Не се сърди, човече

# 54
  • Мнения: 24 467
В неделя, когато ми се възпали синузитът, и аз нямах хрема, просто почувствах запушване над носа. След няколко бани ми мина и го забравих. Пробвай. У нас много помага. Децата също така церя. Като дишаш изпаренията, топлият въздух с допълнението си слиза и към дробовете. Затопля всичко.
Важно е след това, като се затоплиш от процедурите, да не излизаш на вятъра да те духа.

# 55
  • Мнения: 4 868
В неделя, когато ми се възпали синузитът, и аз нямах хрема, просто почувствах запушване над носа. След няколко бани ми мина и го забравих. Пробвай. У нас много помага. Децата също така церя. Като дишаш изпаренията, топлият въздух с допълнението си слиза и към дробовете. Затопля всичко.
Важно е след това, като се затоплиш от процедурите, да не излизаш на вятъра да те духа.

Ще пробвам. Не излизам никъде тези дни. Аз от Коледа съм така и вече наистина не знам кое да опитвам и кое не. Благодаря!

# 56
  • Мнения: 24 467
Не са скъпи тия парни бани, а ако знаеш колко работа ми е свършила моята в годините. Купих я навремето от Лидъл, от първите зареждания на артикула. Давах я на моите родители и те направо бяха очаровани - веднага си взеха да си имат тяхна.
Ако имаш проблем с нервите, можеш наистина да си опиташ ароматерапия с маточина, например. Аз най-много обичам с мандарина или портокал. В стаята на децата за омекотяване на въздуха през зимата също слагам обикновено купичка с вода и аромат.
Успех.

# 57
  • Мнения: 4 868
[video][/video]
Не са скъпи тия парни бани, а ако знаеш колко работа ми е свършила моята в годините. Купих я навремето от Лидъл, от първите зареждания на артикула. Давах я на моите родители и те направо бяха очаровани - веднага си взеха да си имат тяхна.
Ако имаш проблем с нервите, можеш наистина да си опиташ ароматерапия с маточина, например. Аз най-обичам с мандарина или портокал. В стаята на децата за омекотяване на въздуха през зимата също слагам обикновено купичка с вода и аромат.
Успех.

По принцип съм спокойна натура , но за втора поредна година , получавам такива симптоми при вирус и вече съм на върха на нервна криза. Миналата година не знам дали от жегата лятото или от само себе си, кашлицата спря и температура след 10 месеца се изпари. Просто сега три седмици съм по същия начин и наистина е много изнервящо. А преди като съм се разболявала , кашлицата за два три дни е преминавала в къртеща и за рамките на три седмици най-дълго си бях добре. Но ако е бактерия? За такива неща помага ли?

# 58
  • Мнения: 24 467
За да установиш, дали имаш бактериален причинител, е добре след като спреш АБ да минат няколко дни и да си направиш бактериален секрет с антибиограма. Без него никой не може да ти каже със сигурност има ли бактерия, ако има - каква е с какво се лекува, към какво е резистентна. Затова с АБ не бива да се бърза. Дори да ти го изпишат и да имаш желание да го почнеш, първо върви и пусни едно изследване. Не е скъпо. Чак след това го почни, ако смяташ да го почваш, преди излизането на резултатите.
Аз си чакам резултатите. И понеже до сега са бивали отрицателни, дори не купувам АБ, а си карам както си знам.

# 59
  • Мнения: 4 868
За да установиш, дали имаш бактериален причинител, е добре след като спреш АБ да минат няколко дни и да си направиш бактериален секрет с антибиограма. Без него никой не може да ти каже със сигурност има ли бактерия, ако има - каква е с какво се лекува, към какво е резистентна. Затова с АБ не бива да се бърза. Дори да ти го изпишат и да имаш желание да го почнеш, първо върви и пусни едно изследване. Не е скъпо. Чак след това го почни, ако смяташ да го почваш, преди излизането на резултатите.
Аз си чакам резултатите. И понеже до сега са бивали отрицателни, дори не купувам АБ, а си карам както си знам.

Обмислям да направя такова изследване на антибиограма на храчка, само че не мога да изкарвам качествен материал. Миналата година бях правила три такива изследвания и трите пъти ми казваха, че материала не е хубав и единия път дори беше излязло Ешерихия коли, което е било смесено. Но ще пробвам с тази маска и се надявам да ми помогне за да се изследвам

Общи условия

Активация на акаунт