Грип 2019 г.

  • 72 852
  • 245
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 24 467
Вземат ти на място в лабораторията гърлен и носен секрет. Не го мисли - те си знаят как. Ти просто трябва да отидеш.  Peace

# 61
  • Мнения: 387
Kalina,в каква дозировка са ви посъветвали да вземате витамин Д

# 62
  • Мнения: 24 467
Лили, не казвам, че си за нещо "виновна". Въобще не кореспондирам на подобно ниво. Просто отбелязвам слабостите на "статистиката".
Заявих ясно и разбираемо, че у нас не може да има обективна статистика колко хора страдат и си отиват от грип, след като не се правят такива изследвания, а правените са изключение.
Заявявам и че проблемът всяка година се прекспонира. Без официални статистически данни за реални "жертви" на грипа. Да си пазарува народът всякакви лекарства, без които грип спокойно също се цери в масовия случай. Стига имунитетът на човека да не е сдал фира от прекомерно натоварване с тежката фармацевтична артилерия и човекът да не е подложен на неимоверен стрес и замърсявания.

Последна редакция: пт, 25 яну 2019, 10:12 от Judy

# 63
  • Мнения: 9 276
Гледах едно интервю с проф. Кожухарова. Статистиките показват, че след всяка грипна епидемия се наблюдава скок при всички причини за смърт.

https://nova.bg/news/view/2019/01/23/238381/екперт-грипът-е-непредвидим/

Не съм съгласна, че проблемът се преекспонира, по-скоро масово се подценява и грипът се приема просто като обикновена настинка. Ето дори водещите на предаването не вярват, че за 24 часа може да си отидеш от грип.

Последна редакция: чт, 24 яну 2019, 14:29 от LillyM

# 64
  • Мнения: 24 467
Гледах едно интервю с проф. Кожухарова. Статистиките показват, че след всяка грипна епидемия се наблюдава скок при всички причини за смърт.

https://nova.bg/news/view/2019/01/23/238381/екперт-грипът-е-непредвидим/

Не съм съгласна, че проблемът се преекспонира, по-скоро масово се подценява и грипът се приема просто като обикновена настинка. Ето дори водещите на предаването не вярват, че за 24 часа може да си отидеш от грип.

Скрит текст:
Виж, това е вече откровена смешка.
Значи след всяка грипна епидемия се увеличава смъртността. И то по "всякакви причини". Joy
Ми то и едно ПТП е причина за смърт, трудовата злополука, самоубийството, аневризмата. Пусти му и грип - даже за ПТП-тата е виновен, да му се не види! Да вземем да възложим на КАТ-аджиите да пишат фишове на тия, дето не са се имунизирали, значи.
...
Я да видим колко хора за 24 доказано са си "отишли от грип"? Моля за официална информация, не за линкчета като горното, които освен хумор, сатира и забава друго не съдържат.

Последна редакция: пт, 25 яну 2019, 10:12 от Judy

# 65
  • Мнения: X
Kalina,в каква дозировка са ви посъветвали да вземате витамин Д
Вигантол - 30 капки на седмица целогодишно. Аз през зимата на своя глава ги увеличавам на 35. Но това е след изследвания. Като свърши Вигантола мисля да взема натурален витамин Д пак в същата дозировка.

Въпросната проф. Кожухарова не казва нищо чак толкова нечувано и странно. Самата тя казва, че при децата усложненията са редки, а смъртните случаи още по - редки. Че грипът е най - опасен за възрастните хора и тези с хронични заболявания, предполагам всички знаем.
НЕ съм против ПГВ! Напротив! Догодина ще си сложим всички. Но вманиачаването, всяването на паника и непрекъснатото посочване на черна статистика не е довело до нищо добро за никого!

Последна редакция: пт, 25 яну 2019, 13:37 от Анонимен

# 66
  • Мнения: 2 865
Аз също не съм съгласна с LillyM
Не можеш да се позоваваш на някакви статистики, които не е ясно как са формирани или на журналистически статии и интервюта.
Има наука, има и медицина, има и логика. Сам по себе си грипът не е опасен, ако не предизвика усложнения. А кога става това - слаба имунна система, игнориране на симптомите, самолечение. Неслучайно жертвите са деца и възрастни и никъде не е потвърдено на 100%, че причината за смъртта им е грипа.
Обаче медиите и такива като LillyM спекулират и всяват паника и дори и аз вчера се бях панирала,въпреки че знам че е глупост. Не е нормално да карат хората да примират от страх, когато се разболеят.

Последна редакция: пт, 25 яну 2019, 13:34 от Не се сърди, човече

# 67
  • Мнения: 68 642
Искам да попитам - в сегашната ситуация на грипна епидемия  Имаме ли право  на документ от личен лекар  за  освобождаване от работа  за гледане на здраво дете на 9г.(втори клас)  или по някоя друга точка право за ползване на отпуск за грипна епидемия , а не от общия отпуск за годината?

Имаш право на болничен лист за гледане на здраво дете при обявена карантина само. При грип не. Вариант ти е да си вземеш фалшив болничен за теб или за гледане на дете, или да си пуснеш отпуска, както аз направих - в платен годишен отпуск съм и си гледам здравото дете.

# 68
  • Мнения: 24 467
Това са областите с обявена грипна епидемия:
https://www.dnes.bg/sofia/2019/01/25/gripna-vakanciia-v-sofiia-u … 6-fevruari.400244
"Припомняме, че към днешна дата грипна епидемия е обявена на територията на следните области: Бургас, Варна, Видин, Добрич, Кърджали, Пазарджик, Пловдив, Силистра, Сливен, Смолян, Софийска област, Стара Загора, Хасково, Шумен, Ямбол, както и на територията на община Луковит. Отменена е грипната епидемия на територията на област Перник."

Последна редакция: пт, 25 яну 2019, 13:32 от Не се сърди, човече

# 69
  • Мнения: 68 642
В Бургас се върнаха децата в училище, а грипната май не е свалена/отменена още ...защо такова разминаване?

Дали ще очервят цялата карта на БГ?
Централна БГ за сега държи фронта...

# 70
  • Мнения: 24 467
Грипна епидемия и грипна ваканция са различни неща и наистина понякога се разминават времево.
При нас, например, се е случвало да се обявява грипна епидемия за града, а докато училищата се натутат и решат, може да минат няколко дни, докато ги затворят за посещения.
Ние засега нито епидемия, нито ваканция имаме. Даже в класа на детето няма ни един отсъстващ. 
Няма да забравя когато големият син беше 1-2 клас един петък отидох да го взема от училище да обядваме заедно и се оказа, че в класа му били само 4-5 деца в този последен ден на седмицата. Всичкото останало било болно. Ма нямаше обявена грипна ваканция. Laughing

# 71
  • Мнения: 68 642
Аха..ясно.
Общо взето ги обявяват и двете когато вече реално няма смисъл....

# 72
  • Мнения: 46 508
Не знам какво обявяват, но за София според мен беше излишна. Поне при нас няма болни, в класовете отсъстващите не са повече от обичайното.
Ето дори водещите на предаването не вярват, че за 24 часа може да си отидеш от грип.
И аз не вярвам. Става дума за хора със заболявания, които се усложняват от всичко.
За част от починалите докторите си казаха, че е друг вирус, не грип, ама журналистите някак м/у другото го казват.

# 73
  • Мнения: 24 467
Да не би пикът в София да е бил по-рано и просто мярката за училищата да е позакъсняла?

# 74
  • Мнения: 46 508
Нямам наблюдение в/у другите училища, в това на дъщеря ми не е имало въобще. Може пък да сме изключение, щом чак толкова голяма ваканция дадоха...

Общи условия

Активация на акаунт