Искам да кажа ... (154) през януари 2019

  • 230 664
  • 5 432
  •   1
Отговори
# 3 180
  • Мнения: 17 987
72 лв.за две деца на месец при доход 2000 лв.хич не мисе вижда ок на мен

2000 лв е брутен доход, нали се сещате, от него се приспадат лични осигуровки и данък, разполагаемата сума пада значително след това. Преди години спорих колко е несправедливо това, защото държавните служители не плащат осигуровки, и това значително променя картинката, но засегнатите страни извадиха от 100 кладенеца вода, колко са им ниски заплатите, колко са ощетени и т.н. глупости, все едно някой им е опрял пистолет в главата да са такива. Все още го твърдя. Не вземам детски.

Тонка, жива здрава и все така духовита и позитивна да си ни. Кой пък те забърка баш теб в такива интриги....Нищо, лоша реклама няма Stuck Out Tongue

# 3 181
  • Мнения: 22 436
Тонка, жива и здрава да си, все така позитивна!

# 3 182
  • Бургас
  • Мнения: 7 314
И ние няма да взимаме, освен ако не вдигнат праговете или не родя трето Simple Smile

# 3 183
  • Мнения: 39 372
Алечка, сега вече схванах кой кой е.
Мидко, иде ми да разлепя бисквитките....

# 3 184
  • Мнения: 2 254
Ехааа, пътуваме за работа и на пътя преди магистралата минаваме през една горичка. Три сърни изприпкаха пред нас! За първи път виждам на живо, извън зоологическа градина! Много красиви и грациозни бяха 😍

# 3 185
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Тони, здрава да си! Весел празник!
Не се ядосвай за глупости Simple Smile

Честит празник на всички именици днес!

За тока -забелязала съм си от няколко години насам колко ми излизат 2-та "кондуктора" вкъщи.
И тази година, поне засега сметките са същите - от около 50 лв в неотоплителния сезон, 70-90 лв за пролет-есен, та 170-190 за зимата.

# 3 186
  • София
  • Мнения: 11 711
Тонка специален поздрав за хубавото ти име! bouquet
Да ти носи здраве и всички онези неща,за които мечтаеш!
Мидко ти си знаеш...благодаря! Wink
Алечка не се ли притесняваш с измита коса,колкото и добре да е изсушена 20 минути да тръмбоваш пеша рано сутрин до работата?
Ленд не се давай на гърлото!
Хубав ден от мен!

# 3 187
  • Мнения: 8 939
Добро утро.
Тонка, честит имен ден. Жива и здрава да си!
Скрит текст:
Ужасно грозна е форумната история. Без да искам и аз се намесих, та ми е адски тъпо. Чак не мога да повярвам, че някой може да плете такива интриги, пък дори и да му доставя удоволствие.
Джена, къде ти изчезна котана от аватара? Така съм свикнала с нея.
landlake5, много яко! Като бяхме малки, често виждахме на село сърнички. Heart

# 3 188
  • Мнения: 14 307

Да си кажа, че последните форумни дни са ми много тегави. С тия напускания на форума, с грозните коментари в друга тема, с някакви идиотски обвинения към мен от страна на съфорумка, че съм била причина друга съфорумка да напусне форума заради мен, което е пълна лъжа (аз драми и разправии не съм имала с въпросната напуснала)... Гледам да не се впрягам, но факт е, че ужасни интриги се правят и дано на тези, които ги плетат, да им доставя поне мъничко удоволствие, иначе е психопатско.

Аз все се чудя дали да си кажа или да не си кажа ама... Направо се изумявам до каква степен хората се вживяват в тоя форум. И то при положение, че самата аз прекарвам много време тук и съм от няколко години активна. Чак се чудя аз ли не съм у ред. Ма то интриги, ма то драми, ма то вражди, ма то изнясняванки... Ма Гица казала на Пеца, че е дебела, Гана тръгнала да защитава Гица, Пеца обяснява, че не е имала баш това в предвид, Гица я бие яко нервата и ръси огън и жупел,  а 50 човека чоплят семки, гледат сеир и подклаждат скандала. Образно казано, разбирате ме. И после настава някаква чутовна драма, 200 човека влизат в обяснителен режим, за няма нищо... И това от големи, зрели жени. Ма сериозно ли? Ся и аз не съм някакъв краен тапир, но си признавам, че ще ми се накриви шапката само ако някоя от вас, с които общувам активно и сте ми мили ме наругае и обиди директно и в прав текст. Ама ще ми се накриви до толкова, че ще ми е кофти малко, че съм объркала в преценката си и просто ще сложа хикса.  От къде време и енергия за такива виртуални интриги наистина не разбирам. Задавам си въпроса - Що се връзвате??? От много време си го задавам...
Ситуацията с принципната позиция я разбирам до някъде, да не зачекваме пак темата. Но все пак това е само форум. Би трябвало да пишем за забавление и полезна информация.

Али, аз за това станах много рано, за да мога да я изсуша добре тая четина и да поседя малко у дома да се климатизирам. После си сложих шапка и качулка. По принцип го избягвам това упражнение, ама нямаше как днес.

# 3 189
  • Мнения: X
Добро утро!
Тони, честит имен ден. Бъди жива и здрава! Hug
Зварте, дано бързо отшуми и да пътувате спокойно.Hug
Мъжът ми ме ядоса рано-рано. Вчера беше на дежурство и вечерта като се чухме ми каза, че изведнъж се почувствал зле, всички мускули го боляли и т.н. Казах му още тази сутрин да си купи тамифлу и евентуално да остсне в къщата на село, защото сега не мога да си позволя да се разболея. Сутринта ми обяснява, че бил добре и по новините били казали, че минавало за 24 часа без лечение.
Съни, не знам дали е същия вирус, но мен точно така ме прекара за 24 часа.В петък изведнъж рязко главоболие цял ден, на сутринта в събота се събудих с болки навсякъде по мускулите и лежах цял ден в леглото, не можах да стана. А в неделя все едно нищо не ми е имало два дни. Странна работа.

# 3 190
  • Мнения: 6 709
Тони, честит имен ден! Да си здрава и все така цветна и ярка bouquet
Зварте, да се оправят бързо дребните!

Форумните драми не ги взимам насериозно, всяко чудо за 3 дни.

# 3 191
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027
Добро утро!

Тонка, честит имен ден! Здрава и обичана бъди!

Честито и на другите именници днес!

Успах се днес Grinning Станах преди малко, но хляб сложих преди кафето Stuck Out Tongue Winking Eye
Малкия иска! Започна се, пекарната отвори Grinning
Трябва да пия кафе, кучето да разходя и на работа.
Дали няма да направя едни кюфтета по чирпански, м? Joy

# 3 192
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Джена, къде ти изчезна котана от аватара? Така съм свикнала с нея.
а,де  Crossing Arms ще си я потърся тия дни,да си я закача пак  Hug
Мацки,поименно,моля (имента и АдреЗите  Mr. Green)...щот'аз и белинда,сме все неразбрали,както и марИ Joy

# 3 193
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Алечко , искам да го видя “ тоя бухал” 🤗😘

Сърни , елени , лисици, бобри , фазани, тук са ежедневният ми “ страх” . Изкачат пред колите и е адски опасно. Веднъж бяхме 2-ра кола , когато пътя преминаха -на подскоци едно стадо от поне 20-30 сърни и елени . Буквално минаха пред и над колата пред нас прескачайки я . Горкия човечец как остана невредим и как не бутна някоя от тях -незнам . А аз в наш’та бях на косъм от смяна на памперс 🤣😝😂😤

# 3 194
  • Бургас
  • Мнения: 6 500
Добро утро!

Честит имен ден, Тонка! Да си здрава и щастлива!
Ако имаме и други именици, да се чувстват поздравени!

За днес имам по план мързел, козметик и педикюр. За цвят един щрудел ще направя след малко, да не е хептен изтървано положението.
Кюфтета по чирпански и лазаня си записвам за някой от следващите дни.

Общи условия

Активация на акаунт