Биохимичен скрийнинг

  • 6 973
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте,момичета! Днес бях на биохимичен скрийнинг в 13 г.с. Това ми е първа и много дълго чакана бременност,за това и ми е много интересно! Лекарката,която ме прегледа на ултразвуков,каза че вратлето на бебето е удебелено! Трябва ли да се притеснявам от генетично заболяване при това,че съм на 23 години?

# 1
  • Мнения: 1 071
Здравейте,момичета! Днес бях на биохимичен скрийнинг в 13 г.с. Това ми е първа и много дълго чакана бременност,за това и ми е много интересно! Лекарката,която ме прегледа на ултразвуков,каза че вратлето на бебето е удебелено! Трябва ли да се притеснявам от генетично заболяване при това,че съм на 23 години?
Колко е нухалната гънка? Има ли ностна костица?

# 2
  • Мнения: 21
Цялата костна структура,заедно със сърцето и мозъка били много добре развити,но не ми обясни изобщо какво е нухална гънка.

# 3
  • Мнения: 356
Здравейте,
На пръв поглед изглеждат добри изследвания, но възрастовият риск за Даун като допълнителна бележка към лекаря е 1:400. Това означава ли втори биохимичен скрининг в 15-20  г.с.?

# 4
  • Мнения: 90
Това са въпроси на които трябва да отговорят само специлисти. Знам, че при някакви съмнения се правят допълнителни изследвания, но това се решава само от лекар.

# 5
  • Мнения: 118
Здравейте! Бременна съм в 13г.с. Днес ми взеха кръв и ми направиха ехография за въпросното изследване. Притесняват ме някой факти и не знаех къде другаде мога да намеря отговор. На документа от ехография доктора е написал "Бременна марка с правилно оформен плоден сак и един жив плод с PSD - 79mm BPD - 25mm NT - 1.64mm NB - 4.0mm"

Интересува ме какво означава съкращението PSD. За всяко друго съкращение намерих информация тук в сайта, както и в други сайтове, но изглежда никой не е чувал за PSD!

Притеснявам се защото когато отидох в МУ Плевен жената, която ми взе кръв преди да го направи като видя въпросния резултат, вдигна телефона и проведе разговор като стана ясно, че говори за PSD - 79mm. След което попита "Да я приема ли?" Без никакво обяснение ми подаде 2 листа, бланки за попълване. Каза ми да ги попълня и че чрез тях декларирам че НЕ съм заплатила изследването. Попълних ги, взе ми кръв и това беше "Резултатите ще са готови след 10тина дни, може да ги видите онлайн, обадете ни се когато са готови да ви разесним показателите. Довиждане и хубав ден!".
Не ми взе и стотинка! Дори ми връчи някакъв "gift box".
Притеснява ме дали това не означава, че има по-висок риск за Даун или ? Защо не ми взеха пари за изследването?
Предварително благодаря за отговорите!

# 6
  • Мнения: 18 523
Да не е CRL съкращението и ти да го четеш грешно Simple Smile Със сигурност ти е дължината на бебето, защо така си се разтревожила?

Това с декларацията го попълват всички, които не плащат, не само ти - спокойно! Най-вероятно си над 35 годишна, поне аз заради възраст не плащах.

# 7
  • Мнения: 118
На 20 години съм. Притеснява ме това, че не знаех че има вариант изследването да не се заплаща и най-вече ми е интересно защо точно за мен се отнася тази промоция. Съкращението си е PSD. Ще видя как по-точно трябва да го направя и ще се опитам да кача снимка на самата ехография. Разтревожи ме също факта, че лекарката или каквато и там да е жената, която ми взе кръв два пъти повтори че е точно 79mm и след това попита дали да ме приеме. Може би трябва да е по-малко или по-голямо, да не е в нормите. Затова толкова се притесних.
Благодаря за отговора!

# 8
  • Мнения: 118

Ето и снимка на съответната ехография с PSD - 79mm ?!?

# 9
  • Мнения: 1 071
Обикновено правят биохимичния доста по-рано. Най-добре 12та седмица. Тогава мерят CRL дължината на фетуса, при мен 14та вече мериха обиколки на глава, корема, дължина на бедрена кост.

# 10
  • Мнения: 118
Решението кога да направим изследването е изцяло на доктора. Знам, че реално ме изпрати в последния възможен момент (13г.с. + 6дни). BPD до колкото знам е точно за главичката. Интересно е също и че следващият ми час е чак за 6ти МАРТ! Когато и ще направим 2рото изследване. Малко ми е странно, че няма да се видим веднага след като резултатът излезе.
Уж лекаря ми е сериозен човек, доказан специалист, с много препоръки.. не знам какво да мисля вече. Вероятно е добре да не се вълнувам толкова и да гледам да съм спокойна за да е добре бебо. Просто това PSD ме побърква и исках да открия какво значи, но уви.

# 11
  • Мнения: 1 071
Има си ностна кост, нухалната гънка и тя е добре. Не го мисли, но според мен е редно ако нещо те притеснява да се консултираш с лекаря. За мен края на 13та седмица е късно за биохимичен.

# 12
  • Мнения: 21
Решението кога да направим изследването е изцяло на доктора. Знам, че реално ме изпрати в последния възможен момент (13г.с. + 6дни). BPD до колкото знам е точно за главичката. Интересно е също и че следващият ми час е чак за 6ти МАРТ! Когато и ще направим 2рото изследване. Малко ми е странно, че няма да се видим веднага след като резултатът излезе.
Уж лекаря ми е сериозен човек, доказан специалист, с много препоръки.. не знам какво да мисля вече. Вероятно е добре да не се вълнувам толкова и да гледам да съм спокойна за да е добре бебо. Просто това PSD ме побърква и исках да открия какво значи, но уви.

Абстрахирайки се от абсолютно всичко,моите изследвания и от двата скрийнинга показват риск за Даун. Всичко е Божа работа,а относно това че на са ти взели пари-в МД София,също се попълва декларация,която те освобождава от заплащане. Национална кампания за насърчаване на изследването е.

# 13
  • Мнения: 118
Много благодаря за съдействието! Heart А с доктора ще се консумираме чак на 6ти март. Друга връзка директно с него нямам. Flushed

# 14
  • Мнения: 18 523
Маги, има много други лекари, ако поискаш. Аз с последната си бременност съм посетила поне 7-8.

Екатерина, надявам се всичко да е наред при теб също!

Общи условия

Активация на акаунт