Какъв крем за лице използвате? – Тема 13

  • 73 192
  • 737
  •   1
Отговори
# 180
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 6 954
Защо ти е серум тогава?

Малко като Мечо Пух, колкото повече, толкова повече Simple Smile Да подхранвам, да хидратирам, да се подмладя и разхубавя Grinning

# 181
  • София-Младост
  • Мнения: 23 271
Взех един охлювен и аз, обаче имаше освен този и друг в тубичка (вероятно) с Q нещо си май беше...един за +35 и за +50, аз съм +40 и се чудех доста дали него да не пробвам.
Дано мирише приятно.

# 182
  • Мнения: 91
Подхранващия ще е тежък за мазните участъци от кожата. По-добре прави подхранващи маски. Тъй като имаш изискване и за слънцезащита (избери с физични филтри-матират кожата) и анти ейдж съставки не мога да посоча конкретен. Аз съм с комбинирана и понякога нанасям по-силно хидратиращ само на местата със суха кожа, а на останалата част от лицето слагам матиращ. Е, играчка е, двойно разход, но почти няма читав крем за комбинирана кожа - обикновено са по-подходящи за мазна. Гледай внимателно да няма алкохол в съсъстава. Ползвам на Авиа нощен и също съм доволна.

Включвам се от съседната тема, защото там не получих препоръка, а и тази ми се струва по- подходяща Simple Smile
Почти съм отчаяна и ще ви бъда много благодарна, ако някой може да ми даде съвет.
Може ли отзив за хубав дневен и евентуално нощен крем? На 32г. съм, кожата ми е доста проблемна- склонна към омазняване в Т- зоната и нормална към суха по бузите, имам финни линии под очите и по- забележими бръчки тук- таме, пъпки нямам, но имам разширени пори, които в момента боря. Проблемът с кремовете при мен е, че лъсвам бързо от тях, независимо за каква кожа са (особено лятото) и подсъзнателно търся за мазна кожа и матиращ. Те пък от своя страна провокират още по- голямо омазнаване заради изсушващите си съставки и така се въртя в омагьосан кръг от доста време. Тоест, търся лек, хидратиращ, задължително със слънцезащита, подхранващ (но не и с масла) и по възможност да има активни съставки стимулиращи производството на колаген.
Благодаря ви много, извинявам се за фермана Simple Smile

# 183
  • USA
  • Мнения: 7 233
На шисейдо това му е цялото име.Clarins Paris.

Това беше много добро! Joy

# 184
  • Мнения: 2 266
Винаги ще има някой да се заяде.Първото изречение ясно показва,че става въпрос за първият крем(шисейдо).Второто изречение ясно показва,че става въпрос за вторият крем.Все пак сложила съм точка,а не чертичка.Но винаги ви е най-удобно да се заяждате.

# 185
  • София-Младост
  • Мнения: 23 271
Никой не се заяжда. На повечете им е ясно, че са две отделни марки...но има серии за суха, за мазна, за зряла, за млада, дневен, нощен, серум и какво ли още не.
Та молбата първоначално беше да споделиш, ако искаш кой точно крем Шисейдо и кой на Кларанс ползваш и си била доволна или не...нищо повече.

# 186
  • Мнения: X
Не са заяждания, хубаво е да уточниш коя серия е, за да е полезно мнението ти. Например аз ползвам на Шисейдо Ибуки и Шейдо сериите и съм доволна много. Един козметичен бранд има серии за младежка/проблемна/зряла и тн кожи

Последна редакция: сб, 19 яну 2019, 11:50 от Анонимен

# 187
  • Мнения: 1 359
NiaV, Amoraia, благодаря ви за съветите. Flowers Hibiscus
Nia, досега пропусках Клиник-а и кой знае защо... Не съм запозната с марката. За кой от всички кремове moisture surge говориш? Хвърлих едно око набързо, но излизат няколко вида от серията.
Amoraia, би ли споредлила конкретно кои кремове използваш? На Авия съм използвала дневния с хума. Реално се оказа единствения от изпробваните, който лятото ми понасяше доста добре- не матираше, но и не лъсвах от него. Ако не намеря нещо по- добро, ще продължа с него, но за зимата ми идва малко слаб, усещам лицето си уязвимо с него.
Спомена се серума с колаген на Биотен. Аз имам нужда от колагенови продукти. Може ли подробности, как действа върху кожата? Ако е коментирано назад- извинявам се, нямам физическото време да изчета всичко Simple Smile

И освен въпросите да споделя и аз- много приятно съм изненадана от серума на Estee Lauder- advanced night repair. Получих го като подарък. Имам усещането, че съдържа такива озаряващи съставки, все едно съм със супер фин и незабележим фон дьо тен. Няма да подновя заради цената му, но го харесвам много.

# 188
  • Мнения: 91
Моята освен комбинирана е и акнейчна... до скоро ползвах La roche posay, но го замених за Avene Cleanance expert  - и двата посочени са с цвят. Втория не бих повторила. Зимата добре ми се отразява Estee Lauder Day Wear, особено на сухите участъци, но когато е много студено и ветровито го нанасям на цялото лице. От есента имам дневен и нощен на Авия - в началото ми се отразяваха супер, но след време на мен ми станаха тежки (излизат ми пъпчици) и започнах да ги нанасям през 2-3 дни, така нямам проблем. Нощния е доста богат и за зимата е много добър. Когато реша да използвам (в случая) Avene  на цялото лице за изравняване на тена под него на сухите участъци използвам флуйд на Eucerin Even Brighter или втривам от един домашен продукт, който взимам от Сърбия - микс от масла за суха и дехидратирана кожа, подходящ и за застаряваща. Под всичко това слагам серум на Clinique - розовия, но щом свърши ще взема на Виктория Бюти. Ще погледна и Estee Lauder- advanced night repair защото доста положителни отзиви чувам. Слънцезащитата ми куца и сега съм в трескаво търсене на подходяща. Околоочен ползвам на Биотен синия, за мен не е най-подходящия предвид възрастта ми (26), а той е препоръчан за 35+, но нямаше какво да купя докато се добера до читав магазин, където да потърся нещо по-подходящо.


NiaV, Amoraia, благодаря ви за съветите. Flowers Hibiscus
Nia, досега пропусках Клиник-а и кой знае защо... Не съм запозната с марката. За кой от всички кремове moisture surge говориш? Хвърлих едно око набързо, но излизат няколко вида от серията.
Amoraia, би ли споредлила конкретно кои кремове използваш? На Авия съм използвала дневния с хума. Реално се оказа единствения от изпробваните, който лятото ми понасяше доста добре- не матираше, но и не лъсвах от него. Ако не намеря нещо по- добро, ще продължа с него, но за зимата ми идва малко слаб, усещам лицето си уязвимо с него.
Спомена се серума с колаген на Биотен. Аз имам нужда от колагенови продукти. Може ли подробности, как действа върху кожата? Ако е коментирано назад- извинявам се, нямам физическото време да изчета всичко Simple Smile

И освен въпросите да споделя и аз- много приятно съм изненадана от серума на Estee Lauder- advanced night repair. Получих го като подарък. Имам усещането, че съдържа такива озаряващи съставки, все едно съм със супер фин и незабележим фон дьо тен. Няма да подновя заради цената му, но го харесвам много.

# 189
  • Варна
  • Мнения: 692
включвам се да похваля еликсира на виктория бюти, това е вечерният ми серум от скоро и е прекрасен като усещане и аромат, заедно с нощния авиа ми е чудесна грижа за през нощта, в момента има намаление в Дм

# 190
  • София
  • Мнения: 1 434
Все не се докопвам до DM след работа! Навихте ме да пробвам тези охлюви Joy
Ако и избелват петънца ще е страхотно! Само се обърках от всички коментари дали са добре за доста суха кожа? Не знам защо само на брадичката ми е омазнена и ми се пълнят порите за 2 дни. Почиствам ги със златен пръстен. А на скулите направо е пергамент!

# 191
  • София
  • Мнения: 6 056
Аз върху всички серуми слагам крем, върху този също. Недостатъчен ми е само той.

# 192
  • Мнения: 432
включвам се да похваля еликсира на виктория бюти, това е вечерният ми серум от скоро и е прекрасен като усещане и аромат, заедно с нощния авиа ми е чудесна грижа за през нощта, в момента има намаление в Дм
Каква е консистенцията на елексира?Нещо, като сухо олио ли?

# 193
  • Варна
  • Мнения: 692
включвам се да похваля еликсира на виктория бюти, това е вечерният ми серум от скоро и е прекрасен като усещане и аромат, заедно с нощния авиа ми е чудесна грижа за през нощта, в момента има намаление в Дм
Каква е консистенцията на елексира?Нещо, като сухо олио ли?

не по скоро като крем флуид, бяло е на цвят, с приятен лек аромат, разнася се лесно, попива бързо и оставя кожата мека и нежна

# 194
  • Варна
  • Мнения: 692
Все не се докопвам до DM след работа! Навихте ме да пробвам тези охлюви Joy
Ако и избелват петънца ще е страхотно! Само се обърках от всички коментари дали са добре за доста суха кожа? Не знам защо само на брадичката ми е омазнена и ми се пълнят порите за 2 дни. Почиствам ги със златен пръстен. А на скулите направо е пергамент!
избелват, да, за суха кожа еликсира ще ти е по добре, защото серума им е доста по лек, но комбинирай с крем че само серум за суха кожа не стига, иначе и двата имат охлювна слуз която действа леко избелващо

Общи условия

Активация на акаунт