Колко често чистите у дома?

  • 21 274
  • 208
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 46 653
Човече, колко м2 чистиш за 10 мин.?
На мен прахосмукачката ми отнема 40 мин. за целия апартамент. За 10 мин. само хола мога да мина.
60 м2. Но килимът ни е само един и се чисти лесно. Преди бяхме с 2 като единият изяждаше много време.
Мебели не местя, освен столовете към масата за хранене.

# 151
  • Мнения: 18 891
Между другото има голяма разлика в чистенето от килим до килим. Личното ми непредставително проучване доведе до извода, че хубавите качествени вълнени килими се чистят по-лесно и бързо от изкуствените материи.

# 152
  • Мнения: 46 653
Зависи от килима, да.
При нас е обратното, предния беше вълнен и беше ад, отгоре се чистеше лесно, но прах минаваше под него (чипровски беше). Сегам с полипропиленов от Икеа, с поглед се чисти Heart

# 153
  • Мнения: 55 040
Точно 45 минути ми отне, даже не 40. Само в хола е мокет, двете спални, кухня и антре са ламинат.
Не знам вие как чистите за 10? Мебели не местя, само в кухнята столовете.

# 154
  • Мнения: 46 653
С мокет е по-бавно.

# 155
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 728
Аз отавна махнах мокетите от всякъде в нас. Много прах събират и са трудни за чистене. Идея си нямам и как се перат, като са залепени за пода. Иначе има чудесни в магазините сега - дебели, меки ...

# 156
  • София
  • Мнения: 13 775
Имали сме мокет. Знам колко трудно се чисти. Наистина отнема време.

# 157
  • Мнения: 55 040
Имали сме мокет. Знам колко трудно се чисти. Наистина отнема време.

А като добавим и наличието на куче, съвсем. Simple Smile

# 158
  • София
  • Мнения: 1 887
Не знам дали тук е правилното място за моя въпрос, но не откривам такава тема - става дума за избор на нова прахосмукачка. Можете ли да помогнете - или ако знаете къде има такава тема?

# 159
  • Мнения: 46 653
Не знам дали тук е правилното място за моя въпрос, но не откривам такава тема - става дума за избор на нова прахосмукачка. Можете ли да помогнете - или ако знаете къде има такава тема?
Няколко теми под тази Simple Smile
Избор на прахосмукачка- 2

# 160
  • Мнения: 8
Аз пускам прахосмукачка и парцал всеки ден. Направо не знам от къде се появява този прах. Ужасно е. Kissing Face А за по-основно чистене поне единпът в седмицата. Аз живея в гр. София, тук е доста по-мръсно. Това има знчение.

# 161
  • Мнения: 1 275
И у нас е много прашно.Не мога да се начудя...цял живот съм живяла на първи етаж и никога не е имало толкова прах отколкото сега нс петнадесети!Дали,защото постоянно духа?

# 162
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 728
Защото никога не мият улиците и целия прохоляк влиза в жилищата.

# 163
  • Мнения: 8
Да, много строежи нявсякде, особено в новите квартали. Всеки строи иникой не се сеща даси изчисти мръсотията. Аз изобщо  не простирам навън пране.

# 164
  • Мнения: 46 653
Строежите наистина много прах вдигат. Като правиха блока с/у нас прозорците ни бяха като матирани непрекъснато. Иначе улицата ни я мият 2-3 пъти годишно, нямам забележки там.
И у нас е много прашно.Не мога да се начудя...цял живот съм живяла на първи етаж и никога не е имало толкова прах отколкото сега нс петнадесети!Дали,защото постоянно духа?
Живяла съм на 11-ти и наистина беше много прашно. Също и шумно, Очаквах нагоре да е по-тихо и чисто, но се оказа точно обратното.
Зависи и от мястото, на което живеете, дали има големи булеварди.

 

Общи условия

Активация на акаунт