На море 2019/20 г. северно от Каварна

  • 29 109
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 824
Къде се намират тези малки плажове на/между Тюленово и фарът на Шабла? Лесно ли се стигат? Толкова съм ровила по сателитни карти и Уикимапия да намеря такива съкровища...и не съм ги откривала. Всяка година ли ги има тези плажове или зависи от морето? Може и на ЛС да ми пишете, ако не искате да ги разпространявате официално Grinning

Признавам, че ня място нямах време и нерви да обходя пеша да ги търся, но съм виждала каравани на някои места, което ме навеждаше на мисълта, че под тях има плажчета.

# 17
  • Мнения: 8 757
За Езерец мога да дам насоки, пътя е проходим с кола, за колело и разходка е чудесно.
Няма дупки или разбити части.
Лятото има две барчета които предлагат студени напитки, сладолед и  леки храни.
Пътя стига до плажа, буквално слизаш от колата и си на пясъка.
Ако искате повече инфо, пишете ми .
Цялото лято прекарваме там.
не е като Крапец ( не ми харесва) , прекалено е населено и комерсиално.

# 18
  • София
  • Мнения: 11 977
Никой не е споменал за култовия бай Пешо до фара на Шабла.

# 19
  • Мнения: 1 612
Никой не е споменал за култовия бай Пешо до фара на Шабла.
Точно щях да пиша за него...Миналото лято го посетихме Simple Smile Препоръчвам всеки ,който иде към Шабла да се докосне до него...

# 20
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Плажчето на Тюленово ще го намерите лесно.Има само един път покрай морето.

# 21
  • Мнения: 1 027
Плажчето между Фара и Тюленово е т.нар. ''Малкото моренце'' , ''Паметника'' .Вижда се от пътя, има паметник на загиналите съветски летци. Преди имаше повече пясък, вече не. http://www.videoclip.bg/watch/386740_tulenovo-bulgariq-tyulenovo … ria-malkoto-moren

# 22
  • Мнения: 11 063
Доста готина тема! Не ходя на плажна почивка в България от много години, а на север и водата е студена за моя вкус, но в този район има изключително красиви места за гледане и снимане и дай боже тоя май да успея да стигна, когато цъфтят дивите божури на Яйлата.
Мидените ресторанти на "Дълбока" бяха два и с различно качество на храната и обслужването преди няколко години, сега как е?

И от любопитство да попитам почиващите там, още ли е такъв ад през август от буболечките "жетварки"?

# 23
  • Мнения: 103
Тази година нямаше само водата беше малко студена но като свикнеш нямаше проблем...

# 24
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 824
Аз съм си зиморничава и не можах да свикна с по-хладното време. Вечер в Каварна едвам устисквах по къс ръкав. А култовата ми случва беше на южния плаж на Дуранкулак. Така брулеше вятъра, че се бях завила през глава с 2 хавлии и пак ми беше студено...края на юли месец, 3ч. следобяд, слънцето пече Joy  Не, че това лято не беше гадно и духливо по цялото Черноморие Grin

Винаги ли лятото духа по Каварненско и има вълни? С удоволствие бих се върнала по тези плажове, но....не ми се бере студ и на 1 метър навътре водата да ми е до главата и да се чудя как да заходя спрямо вълните Joy

# 25
  • Мнения: 103
На мен хората от селото ми обясниха че си подухва те следели времето в синоптик и така се ореантирали Grinning

# 26
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
На север от Каварна плаж да искаш. От Шабла нагоре все е плаж.
Толкова ни хареса преди 7 години там, когато ходихме за първи път, че си купихме място и ще строим бунгало. Мечтаех за Юг, но е ясно какво е дереджето там. А и на Север с всяка година става все по-топло, с това глобално затопляне... Местните споделят, че преди сезонът е бил 2 месеца само, а сега вече не е така.

# 27
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Никой не е споменал за култовия бай Пешо до фара на Шабла.
Бях се подвела по писанията за бара. Един пиян рибар в едно много неприветливо и скъпо кръчме. Има много по-хубаво заведения в района.

# 28
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
През месец юли е достатъчно топла водата, а вечер е много приятно.Подухва морския бриз..Тишина и спокойствие.
Колко е дълбоко край брега-зависи....
След една по-сериозна буря и голямо вълнение,релефът на морското дъно може да се промени.
През август започва мъртвото вълнение и цъфтежа на водораслите.

Между другото на тези диви плажове няма много хора,но имайте предвид ,че няма и спасители.И ако не дай си Боже стане нещо,няма кой да ви помогне.
Случвало се е да сме съвсем сами на плажа или да има още едно-две семейства.

Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 17:34 от -veni-

# 29
  • Мнения: 38
Здравейте, и аз преоткрих красотата на Северното черноморие от миналата година. Та в тази връзка да препоръчате къщички/бунгала на някой от плажовете на север. Видях такъв комплекс на Шабленска тузла, но не откривам никаква информация в него.

Общи условия

Активация на акаунт