Емоционален проблем

  • 4 621
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 247
Здравейте. Искам да споделя. На 25 г. съм. Имам чувството, че цял живот съм сама и си тая някаква болка в себе си . Семейството ми е до мен и ме подркрепя напълно, но нямам предвид това. Почти нямам приятели, а като приятел съм много всеотдайна и давам всичко за другите но повечето не го оценяват и в последствие се случва нещо, караме се и спираме да общуваме. Нямам и не съм имала гадже, а мога да бъда напълно вярна и изключително обичаща човека до мен. Не съм грозна, малко съм затворена но пък с мен може да се говори на всякакви теми. А много искам да създам пълноценна връзка и да имам деца. Много съм емоционална и когато ми се случи нещо го приемам на много дълбоко и емоциите много ми пречат на разума. Примерно, когато ми се случи нещо и после не мога да седна да се занимавам с друго, не мога една книга да прочета, всичко от вътре ми трепери. Иначе си харесвам работата, разбирам се с колегите обаче почти нямам свободно време за други хобита и интереси.  Моля ви, помогнете ми, как да преодоея това.. .Как да се срещна с хора с които да станат приятели.Как да си освободя съзнанието, защото вече започва да ми пречи да се развивам, а бих искала да запиша курс по испански но не мога да се фокусирам в изучаването на езика, защото мисля все за нещо друго и нещо отвърте все ми трепти в някоя посока. И най-вече как да срещна човека до себе си?

Последна редакция: сб, 05 яну 2019, 18:53 от superstupid

# 1
  • Мнения: 18 530
Може би да се пооткъснеш от семейството, да живееш самостоятелно?

# 2
  • Мнения: 247
Живея със съквартирантка

# 3
  • Мнения: 1 184
Първо си смени ника с нещо по позитивно. Второ мисли позитивно и в кофти ситуации , насила ако трябва.

# 4
  • Мнения: 4 611
Насилственото позитивно мислене депресира хората още повече. Писано е много по темата от психолози дори.

# 5
  • Мнения: 1 184
Ти недей вярва на всико което се пише на 100%.

# 6
  • Мнения: X
Чувстваш ли се супер глупава?

# 7
  • Мнения: X
Силно изразен интроверт с високи нива на невротизъм - приемете се каквато сте, няма как да се промените.

За добро или за лошо - такъв характер сте, такава личност.

Ако успеете да се приемете каквато сте, това ще облекчи малко вътрешното напрежение.

От там насетне правете това, което имате желание, като полагате малко повече усилия да приемате или дори да инициирате социални ситуации. Напр. много често колеги се сприятеляват и прекарват време заедно и извън офиса. Често има и организирани от фирмата мероприятия, на които си проличава кой с кого се сработва.

Не търсете интимна връзка на всяка цена, търсете всякакви социални контакти, подходящият човек ще се появи, няма страшно. Или пък неподходящият ще се появи - и от такива имаме нужда.

Виждам, че пишете грамотно и адекватно, общувате също адекватно, няма да имате проблеми да се впишете в една компания, просто не се опитвайте да бъдете нещо различно от това, което сте, отвъд преодоляването на съпротивата към социални ситуации - казано по-простичко - когато Ви поканят някъде, идете, дори да не Ви се ходи. В началото може да се наложи и да се самопоканите дискретно, ако вече не Ви канят. Потърсете си компания за курса по испански, има безброй трикове човек да стане по-социален, ако твърдо го решите - ще ги откриете/измислите.

И не се отчайвайте, ако върви тромаво всичко, с рутината ще се отпускате все повече и повече.

Приятели са хора, които са ни симпатични, можем да се отпуснем с тях, общуваме интензивно, дори не винаги да е позитивно общуването, но в крайна сметка имаме потребност от контакта с тях, разчитаме на тях, често ни е добре заедно.

Горното е добра предпоставка и за една връзка, макар че там винаги има и нещо повече. Но това "повече" не може да се насили или да се предизвика целенасочено. Идва от само себе си при подходящите условия.

Успех, не се отчайвайте, не се тревожете, ще се наредят нещата Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 442
Не търси нищо и никого. Успокой се! Кажи си, че ще дойде ден, в който ще срещнеш НЕГО, твоята половинка. Ти сега си изградила определени очаквания - да си намериш мъж, да имаш деца, приятели и други такива идилични картинки.Не, спри с това.Спокойно.Живей си живота,радвай се на слънцето,небето, пълнолунието и такива неща Simple Smile съвсем обикновени и носещи душевно спокойствие.Когато спреш да очакваш всичко се нарежда!

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Здравейте. Искам да споделя. На 25 г. съм. Имам чувството, че цял живот съм сама и си тая някаква болка в себе си . Семейството ми е до мен и ме подркрепя напълно, но нямам предвид това. Почти нямам приятели, а като приятел съм много всеотдайна и давам всичко за другите но повечето не го оценяват и в последствие се случва нещо, караме се и спираме да общуваме. Нямам и не съм имала гадже, а мога да бъда напълно вярна и изключително обичаща човека до мен. Не съм грозна, малко съм затворена но пък с мен може да се говори на всякакви теми. А много искам да създам пълноценна връзка и да имам деца. Много съм емоционална и когато ми се случи нещо го приемам на много дълбоко и емоциите много ми пречат на разума. Примерно, когато ми се случи нещо и после не мога да седна да се занимавам с друго, не мога една книга да прочета, всичко от вътре ми трепери. Иначе си харесвам работата, разбирам се с колегите обаче почти нямам свободно време за други хобита и интереси.  Моля ви, помогнете ми, как да преодоея това.. .Как да се срещна с хора с които да станат приятели.Как да си освободя съзнанието, защото вече започва да ми пречи да се развивам, а бих искала да запиша курс по испански но не мога да се фокусирам в изучаването на езика, защото мисля все за нещо друго и нещо отвърте все ми трепти в някоя посока. И най-вече как да срещна човека до себе си?
И тук ще го напиша- научи се да обичаш себе си (това е в основата на всички проблеми в човешките взаимоотношения). На няколко места в поста си загатваш за липсата на тази любов.

# 10
  • Мнения: 17 407
Ти недей вярва на всико което се пише на 100%.

Това специално е вярно. Ти как точно я виждаш тази - мисли позитивно?

# 11
  • Мнения: 1 184
Ти недей вярва на всико което се пише на 100%.

Това специално е вярно. Ти как точно я виждаш тази - мисли позитивно?


Нямала приятели , по добре така от енергийни вампири които само те натоварват и използват.
Нямала гадже , да си сам е по добре отколкото с грешният човек.
Казва че не е грозна , значи ако поиска секс винаги може да си уреди без излишни обвързвания и драми.

# 12
  • Мнения: 17 407
След 40 е да, но на 25...

# 13
  • Мнения: 3 123
колкото и да нямаш време, все можеш да намериш нещо което те успокоява - това е най важното, когато се чувстваш зле. трябва да е нещо, което те разсейва и не се фокусираш върху проблема. и аз бях нещо подобно на твоята възраст, с времето нещата се уталожиха. вече не обръщам толкова внимание на дребни неща и на проблеми. всичко отминава и с времето човек се променя и израства.

ако искаш потърси и помощ от психоаналитик примерно. хубаво е че близките ти те подкрепят, но те не могат да знаят как се чувстваш в даден момент и може и да влошават нещата понякога.

# 14
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
На мен ми е интересно, след всички теми, които си публикувала по този въпрос, в крайна сметка вслуша ли се в нечий съвет, отиде ли на психолог?
Щом нито един съвет не ти е бил полезен, може би наистина е време да потърсиш професионална помощ.

Приятели не се правят насила, няма точна формула за тези неща. Това са хора, които срещаш случайно и започвате да градите връзка, а ако ти на 25 години нямаш нито един човек до себе си... явно нещо не правиш както трябва.

Ако 24/7 излъчваш този негативизъм, нормално е хората да бягат от теб или да се стига до конфликти. Нормално е да помогнем на някой в нужда, но никой не може да се справи с вечен мрънкач, все пак хората искат и някакви позитивни емоции, някой и на тях да помогне, ако имат нужда.

# 15
  • Мнения: X
От по-стари твои теми ми е направило впечатление, че си доста критична към другите и демонстрираш неприятно високомерие. Възможно е това да не е намерението ти, възможно е да е някаква защитна поза, но така изглежда отстрани. Не бих се учудила, ако там е разковничето за неуспехите ти в общуването.

# 16
  • София
  • Мнения: 24 839
Авторке, пишеш че живееш със съквартирантка.
Как се разбираш с нея, имаш ли какво да си кажеш с нея, опитваш ли се да я усетиш като характер и да я почувстваш нормално близка- като живеещи заедно, не като първи приятелки?
В отношенията с хората оттук се тръгва- банална, ежедневна комуникация, приемате, съобразяване...

# 17
  • Мнения: 1
Към авторката на темата:
Имаш спешна нужда от психолог Wink

# 18
  • Мнения: 18
Пиши ми ! И аз съм така с "приятелите". Фейса ми е

# 19
  • Мнения: 247
Авторке, пишеш че живееш със съквартирантка.
Как се разбираш с нея, имаш ли какво да си кажеш с нея, опитваш ли се да я усетиш като характер и да я почувстваш нормално близка- като живеещи заедно, не като първи приятелки?
В отношенията с хората оттук се тръгва- банална, ежедневна комуникация, приемате, съобразяване...
Здравей. Страхотно се разбираме. Просто сме различни характери и сме приятелки, но не я чувствам много близка

# 20
  • Мнения: 275
Помисли дали си готова да се отървеш от причините, довели те до това положение.Не само на думи обаче.

# 21
  • Мнения: 247
Помисли дали си готова да се отървеш от причините, довели те до това положение.Не само на думи обаче.
Какви са причините според теб и как да се отърва?

# 22
  • Мнения: X
Помисли ли върху това, което написах?

# 23
  • Мнения: 247
Ти недей вярва на всико което се пише на 100%.

Това специално е вярно. Ти как точно я виждаш тази - мисли позитивно?


Нямала приятели , по добре така от енергийни вампири които само те натоварват и използват.
Нямала гадже , да си сам е по добре отколкото с грешният човек.
Казва че не е грозна , значи ако поиска секс винаги може да си уреди без излишни обвързвания и драми.

Как да си уредя?

# 24
  • Мнения: X
В сайт за запознанства?

Не отговори на въпроса ми.

# 25
  • Мнения: 275
" Какви са причините според теб и как да се отърва?"
Аз изобщо не те познавам, не мога да те анализирам според няколко написани реда.Усещам те като прекалено чувствителна, ранима, плаха, със занижена личностна самооценка.Имаш зад гърба си своето семейство, което те покрепя и цени, имаш работа, млада си, изглеждаш прилично(според написаното) и при всички дадености си нещастна, без нито едно гадже до сега, без приятели, самотна, трвеожна...Когато човек е задоволил телесните си нужди(храна, покрив над главата, финанси), започва да усеща и нуждите на душата си.Те са заглушени ако нямаш нещо от тези в скобите.
Сама си казваш, че си много емоционална.Това е недостатък, при това доста дразнещ.И когато ти се случи неприятност, започваш да трепериш вътрешно(не разбрах дали от страх, от безпомощност, от справедлив гняв или от какво точно).Така затрудняваш околните и който все пак се старае да не наранява, се дръпва от тебе, защото много лесно се разплакваш, от всичко пищиш, трепериш, даже и да го прикриваш и да е само вътрешно, хората го усещат и се чудят какво ли толкова са ти направили, че реагираш сякаш са те шамаросали.И след като неволно наритваш по-внимателните хора, около тебе остават или ръбове, или никой.Важно е човек да проявява чуватва, а не емоции.Емоциите са отрова и за тебе, и за околните.Ако можеш да го разбереш това, започни да работиш над себе си в посока да ги поорежеш.Няма да стане бързо, но се научи да не реагираш емоционално, а разумно.Това не значи само да изглежда,че не ти пука, а наистина да намалиш пукизма и да отсееш във всяка ситуация(като се наблюдаваш )трябва ли лично да приемеш какво се случва, зависи ли ти нещо от еди кого си и да не се впрягаш, пък има ли значение кой какво си мисли и казва.С други думи по някога  да вмъкваш фразата "Е,и?"
Не знаем нищо за миналото ти-в голям или малък град си живяла, дали си се занимавала със спорт, танци, изкусвто, обичаш ли да четеш и какви книги, имаш ли брат или сестра, обичаш ли животните, винаги ли си била затворена в себе си, всичко това са фактори, които те формират.
Хората са различно чувствителни, образно казано някои нямат защити, други имат протектори като за кик бокс, други имат железни брони и по тях и тухли да мяташ, не им пука, местят го в другия крачол и ти се хилят.Но представи си тези с броните колко бой са изяли преди да си изградят такава защита.А ти май си цветенце, гледано в саксия.Прекалено са се старали да те отгледат и опазят от всичко, научена си на самосъжаление, не търсиш причините в себе си, как може това не теб да ти се случва...Това по отношение на прекалената емоционалност го казвам.Тя е само на повърхността и не е причина, а следствие.Така че трябва много внимателно, на етапи и с мярка да започнеш да излизаш във външния свят, но не да се хвърлиш изведнъж в бурята, а да си поставиш за цел постепенно да се адаптираш към света.Да разбереш, че той не е идеален, но и ти не си.
Със сигурност имаш и други недостатъци, за които не пишеш и не можем да коментираме.А е възможно и да не ги виждаш сама, а също и да не знаеш, че това са невидими вериги. Нужно е  да говориш с някой извън семейството ти(за тях си тяното прекрасно момиче) и да си готова да изслушаш упреци и да работиш за това да промениш поне малко себе си, разбирай чака те  тежък и мъчителен труд.И след като сама си изясниш къде грешиш и целенасочено и трайно се заемеш да се коригираш, ще дойде и разултата.А те грешките при всички ни са само няколко, на пръсти се броят.

# 26
  • Мнения: 18 997
Почти нямам приятели, а като приятел съм много всеотдайна и давам всичко за другите но повечето не го оценяват и в последствие се случва нещо, караме се и спираме да общуваме. Нямам и не съм имала гадже, а мога да бъда напълно вярна и изключително обичаща човека до мен. Не съм грозна, малко съм затворена но пък с мен може да се говори на всякакви теми. А много искам да създам пълноценна връзка и да имам деца. Много съм емоционална и когато ми се случи нещо го приемам на много дълбоко и емоциите много ми пречат на разума. Примерно, когато ми се случи нещо и после не мога да седна да се занимавам с друго, не мога една книга да прочета, всичко от вътре ми трепери.

И как разбра, че си много всеотдайна, по нищо не личи? Все пък околните и съдбата, позволяваща да се случват разни неща, са виновни.

Можеш да бъдеш напълно вярна и изключително обичаща - защо реши, че е така? Любовта  не е нещо, което се появява само ако е споделено, чак когато се появи човек до теб и той декларира своите чувства, че да не се минеш да станеш изключително обичаща, без да те обичат.

Дали си грозна не знам, ама е изключително трудно да се говори с теб дори на тривиални теми. Чувството е все едно се опитваш да комуникираш със съвсем малко дете, което все още не е опознало света и не разбира елементарни неща, които трябва да му се обяснят първо, че да продължи разговорът.

Много си емоционална. Ама примерно, когато се случи нещо с някой друг, има ли емоции, или емоционалността ти се отнася само до теб, твоята личност и важност, твоето его?

# 27
  • София
  • Мнения: 24 839

Здравей. Страхотно се разбираме. Просто сме различни характери и сме приятелки, но не я чувствам много близка

Виж, "много близка" можеш да чувстваш една, най- много две, с които си от дете, например.
Всички останали са в диапазона "добри познати" и "познати".
Ако не изискваш специални отношения, ако не се стремиш да завоюваш специално внимание, а просто намериш група със сходни на твоите интереси, в която естествено да се впишеш, може и да станеш по- близка с някого.

Едно ще те посъветвам- не е нужно да даваш всичко за другите- те не ти го искат, даваш по собствено усмотрение и те не са длъжни да оценят по твоя начин това "всичко", че да са ти и благодарни.
Те може да нямат нужда точно от това "всичко", може да ги натоварва, да ги кара да те избягват, за да не им тежиш с изискванията си да го оценяват точно както ти го искаш.

Защо не опиташ да се държиш с тях както те се държат с теб?
Да даваш колкото искат, а не да ги засипваш ненужно и обременяващо?

# 28
  • Мнения: 501
Запиши се на курса по испански или въобще на нещо, което ще ти донесе удовлетворение и ще те накара да се чувстваш добре.Там ще срещнеш много хора с подобни на твоите интереси и ще завържеш нови запознанства, които могат да прераснат в приятелства.

# 29
  • Мнения: 17 407
В сайтовете за запознанства е добре да бъде готова за “първо секса” Simple Smile
Помощта и подкрепата не са да дадеш готови решения, и да стовариш няколко готови отговора на търсещия. Същинската психилогична помощ рядко казва “направи”, ако ще й да си остане в дъното нуждаещият.

# 30
  • Мнения: X
В сайтовете за запознанства е добре да бъде готова за “първо секса” Simple Smile

Ами тя питаше как да се уреди със секс без драми.

# 31
  • Мнения: 785
Не търси нищо и никого. Успокой се! Кажи си, че ще дойде ден, в който ще срещнеш НЕГО, твоята половинка. Ти сега си изградила определени очаквания - да си намериш мъж, да имаш деца, приятели и други такива идилични картинки.Не, спри с това.Спокойно.Живей си живота,радвай се на слънцето,небето, пълнолунието и такива неща Simple Smile съвсем обикновени и носещи душевно спокойствие.Когато спреш да очакваш всичко се нарежда!

Точно така! Мило момиче, вярвай в себе си и отвори съзнанието си! Не чакай нищо и точно тогава всичко ще се нареди! Късмет и успех желая!

# 32
  • Мнения: 247
Към авторката на темата:
Имаш спешна нужда от психолог Wink
И защо?

Общи условия

Активация на акаунт