Мнение за планиране на бременност

  • 5 250
  • 107
  •   1
Отговори
# 90
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
На Мунчо явно не му пука изобщо за теб,за твоите желания ,за твоето образование...Той е егоист.Искал дете.Ама не го интересува ти искаш ли дете,готова ли си?
Я го питай той какво може да му осигури на това дете?И на теб.
Достатъчно ли е кадърен да издържа семейство?Ще плаща ли той детегледачка,защото ти искаш да учиш,а не да гледаш бебе?

Наричаш го приятеля ми.Деца не се правят с приятел.Правиш ги с мъжа си,със съпруга си.Когато почувстваш ,че той е твоята половинка и ДВАМАТА искате да бъдете семейство.Тогава той не е просто приятеля ти,а е твоя мъж.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 36 611
Авторката се уплаши и изчезна.

# 92
  • София
  • Мнения: 17 775
Ако изобщо има някакви съмнения, че партньорът е способен да пробива дупки, да сваля по време на акта и подобни - значи най-сигурната контрацепция е спиране на сексуални отношения с този партньор.
И аз това се чудя цяла тема защо не се дава като основен вариант, а се цитират поговорки, нерелевантни на казуса.

Скрит текст:
Черна станция, никого не надъхвам.
За жена без хормонални проблеми в повечето случаи не са окей. Това, че на теб и още няколко съфорумки са понесли добре, не прави статистиките.
Мен пък ме дразнят дезинформирани хора, които повтарят едни и същи неща- пречистени, различни концентрации и не знам си какво. А някои от тях шават по темите и не ядяли пилета с хормони.

# 93
  • Мнения: 3 124
За жена без хормонални проблеми в повечето случаи не са окей. Това, че на теб и още няколко съфорумки са понесли добре, не прави статистиките.
Мен пък ме дразнят дезинформирани хора, които повтарят едни и същи неща- пречистени, различни концентрации и не знам си какво. А някои от тях шават по темите и не ядяли пилета с хормони.
какъв е проблема на противозачатълните и чак толкова ли вредят? ако са толкова зле едва ли щяха да ги дават за прием за дълго време.
това, че на теб не ти понасят също не прави статистиката.

# 94
  • Мнения: 40 950
Няма да влизам в медицински спорове, само ще спомена, че ако "в повечето случаи" не бяха ОК нямаше да са толкова масови, не мислиш ли?
Как си го представяш този пазар, на който успешна стока вреди на повечето ползватели, а те продължават да я купуват? Mr. Green
Е, оставям настрана алкохола и цигарите, но там номерът е съвсем друг Wink

# 95
  • Мнения: X
Проблема на протовозачатъчните, както и на всички лекарства, е, че вредят. Няма безвредно хапче /лекарство. Добре е да се сложат "на кантара" всички За и Против, и тогава да се взима решение струва ли си ползата, за да си причиниш вредата.

# 96
  • Мнения: X
Най-големият проблем с противозачатъчните е, че не предпазват от болести предавани по полов път Wink

Защото ако жената има съмнения, че мъжът ще я "пази" (колкото и да е смешно да си говорим за "пазене" от типа свършване навън и подобни), то би трябвало да има съмнения и в това отношение.

В крайна сметка една жена не дължи обяснения на никого и не е задължена да пие хапчета и да се ограничава само заради нечий кеф.

Но темата е очевидна пързалка, няма какво да се пенят хората за конкретния "казус", а по принцип - това че някой още в началото на връзката се опитва да се налага на партньора си по подобни лични и интимни въпроси, които човек сам си решава, е достатъчно показателно как ще се развие връзката и след това.

Вече ако на жената не ѝ е приятно с презерватив - това е друга работа. Нямам представа дали има голяма разлика за жените, за мен не е нещо драматично (може би е заради конкретната марка презервативи, не знам), винаги съм си мислел, че проблемът на хората с презервативите е, че излиза скъпичко, ако се прави много секс.

# 97
  • София
  • Мнения: 17 775
какъв е проблема на противозачатълните и чак толкова ли вредят? ако са толкова зле едва ли щяха да ги дават за прием за дълго време.
това, че на теб не ти понасят също не прави статистиката.
Само че аз не се позовавам на "вий знаете ли, че на мен ми действат супер/зле" Щото не съм толкова арогантна, че да оспорвам научни факти само щото на мен ми действат еди- как си.

Вкарването на хормон в балансирано състояние на организма води до ... дисбаланс. Изненада.

# 98
  • Мнения: 17 407
Утвърдени научни факти се оспорват и от единични случаи. Това се дължи на индивидуални особености, психо-социални фактори, оценка на съотношение полза-риск. Индивидуален подход се нарича.Това обаче не обяснява защо масата пак пое в посока да разсъждава безпочвено.

# 99
  • Мнения: 709
За жена без хормонални проблеми в повечето случаи не са окей. Това, че на теб и още няколко съфорумки са понесли добре, не прави статистиките.
Мен пък ме дразнят дезинформирани хора, които повтарят едни и същи неща- пречистени, различни концентрации и не знам си какво. А някои от тях шават по темите и не ядяли пилета с хормони.
какъв е проблема на противозачатълните и чак толкова ли вредят? ако са толкова зле едва ли щяха да ги дават за прием за дълго време.
това, че на теб не ти понасят също не прави статистиката.

За една жена с тромбофилия (а такива се оказва, че има премного), противозачатъчните могат да са смъртоносни. Отделно вкарването на хормони в един нормално функциониращ женски организъм.
Та не, че да не се пият, ама след лекарска преценка и изследвания.

# 100
  • Мнения: 3 250
За нераждала жена спиралата не е препоръчителна, но аз съм носила  (след раждане) с малки почивки от по няколко месеца 5-6 години. Не съм имала никакви проблеми, странични ефекти, възпаления, течения и т.н. Но трябва да е качествена (мин. сребърна или златна).

Хормоналните контрацептиви (https://goo.gl/BgcjBZ) за мен са тотална химия и боклук, който обърква женския организъм и ако не са предписани за регулиране на хормонални проблеми, не бих ги препоръчала на никого. Изключително много странични лоши ефекти за сметка на ползите. Пробвала съм 2 път в живота си за по месец с различни хапчета, в различна възраст и беше кошмар. Лошо ми е, изтръпване н апръстите, мравучене по кожата, окосмяване засилено, а не искам да си помислям какво се случва вътрешно на органите. Ами, мерси.

На Авторката на мястото, ако все пак е с този мъж, винаги бих си носила в мен таблетка "Ескапел" за всеки случай. Но преди това ще съм заявила предварително да не ми върти номера със скрито забременяване и да ползва презерватив.
Той ексапелът е като бучка захар.

# 101
  • Мнения: 3 250
Авторката се уплаши и изчезна.
Дано да си е помислила, че на този може и други работи да не са му наред.

# 102
  • Мнения: X
Доколкото помня, при веднъж приет Ескапел, после не трябва да се приема минимум 3 месеца. Не ми се рови сега за точния срок. Това не е контрацепция, а точно спешно решение в кризисен момент, еднократно. Ако ще се носи хапче в чантата 'за всеки случай', по-добре стандартни противозачатъчни. Задължително след консултация с лекар.

# 103
  • Мнения: 19 905
Ескапел и противозачатъчни по принцип нямат общо (освен, че пазят от бебета). Едното се взема системно, другото при еднократни ситуации извън контрол.
Казала съм точно това, което съм и написала – ако мъжът ѝ е крийпи идиот, който дебне да я забремени тайно, ескапел е задължителен да си носи, ако усети, че ѝ е извъртял номер в дадена ситуация. Ако се спре на противозачатъчни, както я поканих преди нам колко страници да си купи, да има предвид последствията и дали си заслужава заради някакъв маниак дето иска бебе, за да го вози на задната седалка на колата си.

# 104
  • Мнения: X
Пак не става.
Ескапел е за ситуация, която гарантирано няма да се повтори. Примерно скъсан 1 от 100 презерватива.
Ако постоянно си в риск, Ескапел не е решение за постояни проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт