Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 ян. 2019, 09:48 ч.

Клиника Адела Фертилити - Тема 6

• 46 137
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
Каква е алтернативата? Ако искаш нещо достатъчно силно намираш сили Simple Smile

Измислям план А, Б, В и така докато не стане.

# 706
Момичета ,а как намирате сили да продължите след всеки неуспешен опит?

Нямаш избор да не го направиш😀
За да те успокоя ще ти кажа, че вчера ми беше 8-ми трансфер и съм повече от убедена, че ще е успешно ин витрото до финал вече😌

# 707
Аз имам досега 3 . Имам още 1 по фонда и повече няма да мога   финансово да си позволя и се страхувам.

# 708
Последния опит от фонда ще е тоя! Вярвай, вярвай и никога не се отгазвай да мечтаеш!
Няма по-силно нещо от вътрешното чувство и нагласа.
Пожелавам ти успех!

# 709
Здравейте, вчера беше първичният ми преглед при д-р Калчев. Март месец беше първото ми ин витро, неуспешно. Със запушени тръби съм, категорично мнението му е, че трябва да се подложа на лапароскопия и има вероятност да ми бъдат премахнати тръбите.... Плаши ме ужасно мисълта, че след това единственият вариант остава ин витро ( не че се получава по естествен път...) Но всеки малко или много вярва и се надява в чудеса....

# 710
Момичета , д-р Калчев как процедира с ембрионите ? Колко време изчаква за трансфер или е строго индивидуално ? В чужбина ми казаха че чакат 3 месеца , тук как е ?

# 711
Защо трябва да се чака 3 м.,замръзени ли са ? На мен трансфера ми беше 3 дена след пункцията.

# 712
Не съм наясно с инвитро темата за това и питам . В Америка ми казаха че искат да чакат 3 месеца за да се нормализира хормоналния баланс след процедурата и да е успешна .

# 713
Днес ми казаха ,че и в Турция така процедират,че ги замръзяват.

# 714
Също така и строго отричат хормоналните препарати като Дуфастон , защото много били изтънявали лигавицата, за да перемахна кисти ме сложиха на противозачатъчни .

# 715
Не мога да разбера какъв е смисъла да се сравняват клиниките 🤔
Ако в Адела назначат прогестерон ? Ще го откажете защото в клиника Х са казали , че ...еди какво си ....и?
Ако е така какъв е смисъла да търсите промяна на док и клиника ?
Всеки случай е индивидуален.  
И се действа според пациента.

# 716
  • София
Аникалео, не знам откъде четеш, но прогестеронът няма как да изтъни лигавицата.

При ХЗТ няма жълто тяло, което да стимулира производството на прогестерон, затова при ЗЕТ единственият прогестерон е този внесен отвън.

Така че като си в друга клиника - слушай си твоите доктори, не разбирам целта на коментарите ти тук.

# 717
В Америка е абсурд да отричат Дуфастон! Два пъти сме правили инвитро тук и след трансфер изписват именно прогестеронови препарати.  Така е при абсолютно всички клиники. Не си разбрала правилно.

# 718
Прогестероновия препарат просто го споменах защото много ме изненадаха с отричането му , нищо никъде не чета цитирам доктора . Въпроса ми беше единствено как процедират в България с трансфера защото не знам . Не съм в друга клиника .

# 719
Абсолютно не вярвам в това, който и да е доктор (без значение от местонахождението му) да отрича прогестероновите препарати. Дори има такива, които изписват освен вагинални и инжекционни в комбинация. Така наречени PO (Progesterone in Oil). А на въпроса ти, как процедират в Адела, по същия начин. Д-р Калчев се учи от американците. Не го мисли толкова, а се доверявай на лекаря при който си избрала да правиш опит.

Общи условия

Активация на акаунт