Галено име на името Ной/Ноа

  • 12 357
  • 145
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Здравейте,

Очамвам второто си дете, което се оказа, че отново ще бъде момче. Харесвам името Ноа, но ми се струва, че някак си не се вписа по нашите географски ширини, а и не се сещам какво обръщение би могло да се ползва, тъй като само по себе си името е кратко...
При първото ни дете критериите, които важаха е: да звучи добре не само в България, да бъде библейско и да не бъде кръстено на никой.
В този случай бягам единствено от последната точка, като ми се иска да носи буквата на майка ми.
Та единственото библейско име, за което се сещам е това.
Ако имате и други предложения, ще се радвам да ги споделите.

Simple Smile

# 1
  • Мнения: 29 341
Щом ви харесва, кръстете го така. Не се сещам как би могло да се казва галено на Ноа или Ной, евентуално само с цялото име да се обръщате, но помислете дали ще звучи добре, ако някой му каже Нойчо, Нойче или подобно.

Аз лично много харесвам името Марко, но в България не е добре да кръстиш детето си така.  Peace

# 2
  • Мнения: 161
За това повече клоня към Ноа. Мисля, че звучи добре и с презимето и фамилията, но от друга страна искам да избегна и подобни абсурдни галени  имена като споменатите. Simple Smile
Благодаря за отговора!

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
Може да прозвучи грубо, но за мен името Ной е подходящо единствено за библейския герой и нищо повече. В комбинация с българска фамилия е още по-неестествено. Ноа е за предпочитане пред Ной, но и двете имена не търпят галени варианти.  

Последна редакция: пн, 07 яну 2019, 22:27 от милинка

# 4
  • Мнения: 25 609
Мога да се обзаложа, че всички ще го наричат Нойчо на галено.  Laughing

Ето ти малко библейски имена с Н:

Натанаил - дал Бог

Наум - утешител,пророк

Никодим - ученик на Христос

Николай - езичник,приел ревностно Христовата вяра и станал дякона на Йерусалимската църква

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=381

# 5
  • София
  • Мнения: 6 363
1. Да кръстиш някого на друг човек не е същото, като да използваш само първата буква от името на човека.  Примерно Ноа, кръстен на баба Невена. Кого лъжем с тия гимнастики? Simple Smile Със сигурност майка ти няма да се зарадва истински.

2. "Галено име" обикновено е по-кратко име и се използва при дългите имена. При избраното трибуквие накъде мислите повече да го съкращавате? Simple Smile А ако не ви се струва достатъчно хубаво име, за да назовавате детето си по него и търсите "галено"  - защо не му изберете друго име по принцип? Рискът да чуете дедото да вика  "Нойчо, ела тук" е сериозен  Joy

3. Честно, "Ноа Иванов Петров" звучи нелепо и на български, и на "чужбински". А за "Ной" какво да ви кажа, ако си мразите бъдещото дете, кръстете го така и чакайте да видите какво ще стане след 7 години в училище...

# 6
  • Мнения: 29 341
Помислете за варианта Ноел. Но пак няма галено. Ще бъде Ноелчо….примерно.

# 7
  • Мнения: 1 034
То  по-добре Нойчо от Ной.

# 8
  • INFJ
  • Мнения: 9 355
Правилно ти се струва, че не се вписва по нашите географски ширини.

# 9
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Толкова абсурдрно и смешно име не бях срещала. За нищо на света ни бих си кръстила така детето. Ни Ноа, ни Ной... Горкото дете.

# 10
  • Мнения: 3 120
Наше много много близко дете се казва Ноа - със стандартна БГ фамилия. Всички го наричаме Нони на галено, но по често Ноа.
Успех с името.

# 11
  • Мнения: 29 341
Еее, хайде сега... Всеки си с вкуса си, малко по-умерено нека се изказваме за чуждия избор.

И аз не харесвам много имена, ама не им лепя етикети.  Peace

# 12
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
При имена като Ноа,Ной и изобщо трибуквени имена няма нужда да се използва галено име.
Побългареното Нойчо,Нойче ще звучи нелепо.
Но пък даже Нойчо като име си пасва с българска фамилия за разлика от Ноа,Ной.

Натанаил,Николай  са много добри предложения.

# 13
  • Мнения: 24
Ноа Петров/Василев/ Йорданов, звучи много нелепо. Името е за цял живот. Такова име с българска фамилия си е направо подигравка. Според мен помислете за друго име. Като чуя такива от сорта: Дейвид Петров, Стивън Павлов,  Себастиян Антонов ,ми става лошо.

# 14
  • Мнения: 6 035
Аз много харесвам името Матео, но и за него не съм убедена, че е за нашите ширини. Това всъщност е италинската  и испанската форма на Матю или по нашенски Матей, което също е библейско име. Преведено от испански означава „дар от Бога“. И на галено бих му казвала Мати, което ми звучи много сладко.

Пропуснала съм, че искате да е с буквата Н, но единствено Николай ми харесва. Наум е що годе премливо. Никодим и Натанаил нещо не ми харесват.

Последна редакция: пн, 07 яну 2019, 16:03 от Боби ;)

# 15
  • Мнения: 2 405
Zarag Честито, радвам се за теб :=) Лека бременност и здраво и щастливо бебе.
За името мога да кажа само, че моето и на дъщеря ми е с 3 букви, а да и на майка ми. Хората винаги са се опитвали на това иначе много "дълго" име да го умолят с галено, а аз никога не съм държала. Както е видно съм фен на кратките имена и личното ми мнение, е че няма абсолютно никаква нужда от галени, аз затова ги и харесвам.
Ноа ми харесва, макар да съм по по-традиционните. Ной не ми. От предложените някъде мернах Наум, също добро предложение.
Flowers Hibiscus

# 16
  • Мнения: 136
Аз имах същите изисквания за името на детето, само че имам момиче; с този разлика, че не е кръстена на никого от роднините. Взех библейско име, чийто смисъл ми харесва, и първите три букви от него, и така я кръстихме. Пасва идеално с името и фамилията си, международно име е и, за съжаление, вече е доста разпространено у нас (и по света).
Казвам това за да се огледате и за други библейски имена и техни производни, които стават за момче, аз например с удоволствие бих си кръстила бъдещия син Самуил, което значи “Бог чу(ва)”. Галено - Сами. Разпространено по цял свят.
Е, не е с Н, но пак е библейско.

# 17
  • Мнения: 161
Аз имах същите изисквания за името на детето, само че имам момиче; с този разлика, че не е кръстена на никого от роднините. Взех библейско име, чийто смисъл ми харесва, и първите три букви от него, и така я кръстихме. Пасва идеално с името и фамилията си, международно име е и, за съжаление, вече е доста разпространено у нас (и по света).
Казвам това за да се огледате и за други библейски имена и техни производни, които стават за момче, аз например с удоволствие бих си кръстила бъдещия син Самуил, което значи “Бог чу(ва)”. Галено - Сами. Разпространено по цял свят.
Е, не е с Н, но пак е библейско.

Първият ни син се казва така Simple Smile

А пък на тези, които се включиха само, за да критикуват ще кажа само- не, не е горкото дете Simple Smile горко му, ако примера, който му дам е по подобен начин да класифицирам напълно непознати хора, само защото споделят някакви предпочитания Simple Smile

# 18
  • Мнения: 12 015
Николай, Никола и Наум като че ли са най-популярни за българче. Като първите две си имат аналогични форми по света, т.е са международни.
Никодим и Натаниел са ми твърде архиерейски/ попски имена
Никита е хубаво, но не е възприето у нас.
Ноа, Нино - също.
Найо е интересно, имаше такъв репортер Найо Тицин, но с друго презиме и фамилия не знам как би звучало.
Като цяло Н е трудна буква.

# 19
  • Мнения: 10 801
Съжалявам, но нито Ноа, нито Ной звучат адекватно... Особено в България... ще спукат детето ви от базици до края на живота му, а вярвам не искате това. Помислете за него, а не за задоволяване на собственото си желание да го кръстите така...

# 20
  • Мнения: 3 025
Ноа е много интересно име, харесва ми. Достатъчно е кратко, че да има галено име. Освен " Н" да му се вика..  Толкова кратки имена нямат нужда от съкращения

# 21
  • Мнения: 29 341
В България имената не се съкращават, защото са дълги, а се ползват като галено обръщение.

Например на трибуквеното Ема казват Еми, Емка, Емче

На Ана - Анче, Аничка

На Мая/Ная/Ния/Дея - Майче, Найче, Нийче, Дейче

На Нора - Норче, Лора - Лорче.

Дори и родителите да не му казват на галено, баби, дядовци, други деца....

# 22
  • София
  • Мнения: 38 490
Нойчо! Mr. Green Joyю

Стига де! По-добре Наум!
Никола/й, разбира се. Освен това не е популярно напоследък.

Иначе библейски имена дал Господ - Йордан , Иван, Давид, Михаил, Адам, Петър и Павел.

# 23
  • Мнения: 1 153
Най-добре е Ной, хем обърнато пак е библейски пророк - Йон. Може да му викат Йончо.

# 24
  • Мнения: 3 250
Ех и вие.

# 25
  • Мнения: 18 558
Аз имах същите изисквания за името на детето, само че имам момиче; с този разлика, че не е кръстена на никого от роднините. Взех библейско име, чийто смисъл ми харесва, и първите три букви от него, и така я кръстихме. Пасва идеално с името и фамилията си, международно име е и, за съжаление, вече е доста разпространено у нас (и по света).
Казвам това за да се огледате и за други библейски имена и техни производни, които стават за момче, аз например с удоволствие бих си кръстила бъдещия син Самуил, което значи “Бог чу(ва)”. Галено - Сами. Разпространено по цял свят.
Е, не е с Н, но пак е библейско.

Много ми стана интересно кое е името.

Иначе Ноа ми е  френско. Аз съм за нестандартни имена. Но това и на мене ми идва много нидобре звучащо за момче в България. Само по себе си името не е лошо. Но ми навява асоциации за изнежен французин. Наистина това ми е искренотж мнение. Важното е на вас обаче да се харесва.
Ной няма да го коментирам изобщо. Принципно съм на мнение  че при момичетата могат да се дават и по-необичайни имена и те тэрпят повече такива и не е странно много. Но за момче,чието име ще е и презиме не бих предпочела много нетипично и твърде чуждо име като Матео, Дейвид,Антъни(макар да го харесвам много).
Това е личното ми мнение.

# 26
  • София
  • Мнения: 38 490
Матей, Давид и Антон са българските варианти.

# 27
  • Мнения: 9 484
За галено име на изброените се сещам за Нони, Ноно.

На мен имената не ми харесват, но това няма значение.
Но както и останалите са писали - със сигурност няма да бъдат добре възприети в България, така, че моя съвет е да премислите добре.

Лично аз не бих направила компромис детето ми да бъде изложено на подигравки относно името си само, за да отговаря на някакви критерии.
Щом толкова държите на буквата Н - предложени са немалко други варианти.
Ако пък никое от изброените не ви харесва, по-добре се откажете от нея и изберете по-приемливо име.
Уважението към родител може да се покаже по хиляди начини с отношение и жестове, а не като вземеш буква от името му и кръстиш детето си с неприемливо име.
С написаното не искам да ви обидя или укорявам, в крайна сметка изборът си е ваш, просто излагам моята гледна точка.

# 28
  • Мнения: 13 805
Не може да сте сериозни... за избора на името Ной просто няма думи . Помислете че детето ще живее с това име.  Не може да изважда едно име  от контекст на живота, та с това име детето ще живее, с това име ще ходи в училище , ще става баща а после дядо...

# 29
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Аз затова директно си казах - детето ще страда, заради някакви изгъзотици на родителите си. Толкова подигравки ще отнесе, че не е истина. Белег за един цял живот. Едно име може да донесе на детето такива комплекси и проблеми, че просто не ми се мисли. Ной - ..........

# 30
  • София
  • Мнения: 12 374
От библейските мъжки имена, започващи с Н, харесвам само Николай.
Ето линк към всички:
https://www.scribd.com/document/99171931/%D0%A0%D0%B5%D1%87%D0%B … D0%B5%D0%BD%D0%B0

Ноа/Ной не са лоши сами по себе си, просто в нашата действителност ще докарат само подигравки на детето. Мислете първо за него, как ще се чувства един ден в училище, и по-малко за собствените ви желания.

Иначе от мъжките с Н, небиблейски, харесвам Найден - мой братовчед се казва така, известен състезател и треньор по фигурно пързаляне Simple Smile

# 31
  • Варна
  • Мнения: 25 241
В България имената не се съкращават, защото са дълги, а се ползват като галено обръщение.
Точно. Винаги ми е било странно някой като каже "името е достатъчно кратко или пък достатъчно красиво". Ми това няма нищо общо. Идеята на галеното име не е да съкрати или да разхубави официалното, ами си е точно галено, неофициално, неформално обръщение към човека.
По въпроса - Ноа е приятно име, но грам не го възприемам за българче. Съжалявам. Ной пък направо ми граничи с абсурда.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 363
В България имената не се съкращават, защото са дълги, а се ползват като галено обръщение.
Точно. Винаги ми е било странно някой като каже "името е достатъчно кратко или пък достатъчно красиво". Ми това няма нищо общо. Идеята на галеното име не е да съкрати или да разхубави официалното, ами си е точно галено, неофициално, неформално обръщение към човека.

ми изобщо не е точно, нито вярно. ако искаш неформално и персонализирано, може и "Шошо" да му викаш на човека, дето се казва Ной. защо трябва да е производно на името?
питащата задава въпроса, щото разсъждава по аналогия с традиционните дълги български имена, които си имат кратки форми. ама на Ной не му трябва такова съкращаване.

# 33
  • Мнения: 29 341
Ти можеш да му викаш, както искаш. Не говорим за частен случай, а по принцип.

Едва ли можеш да накараш съучениците на Ной/Ноа/Рей/Деа/Рая и т.н. да им казват с цялото име и само така..... или пък с това, което ти си решила.

Ной ще стане Нойо/Нойчо, Ноа, вероятно същото. Рей - Рейчо, Деа - Дейо/Дейче, Рая - Райо/Райче.

Може да не му трябва съкращение, но не може да го избегне поне в България. Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 12 374
На моята щерка Ема й казват Емче, Емчо, Емка. Не ми допадат, но няма да тръгна да се дърлям с хората. Дърлила съм се с майка ми само, когато й казваше Емилия - не й харесвало името, което сме избрали, тя предпочитала Емилия. Тогава вече ми прекипя.

Аз й казвам само Еми, и разни наши си галени измислени.

И двубуквено да е името, хората пак ще измислят производни.

# 35
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Найден ми харесва като звучене.Но никога не бих си кръстила детето така,заради значението-,,намерен,,.Едно време така са кръщавали подхвърлените деца.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 25 241
ми изобщо не е точно, нито вярно. ако искаш неформално и персонализирано, може и "Шошо" да му викаш на човека, дето се казва Ной.

Ами можеш!!! Аз какво по-различно казах, би ли прочела по-внимателно? Писах единствено, че галено не означава съкратено и изобщо не се използва с тази цел!

# 37
  • Мнения: 39 302
Мойта дъщеря също е с трибуквено име, за ужас на повечето участнички в темата  Joy Съкратено Лийка, Лийчо или просто диването.

# 38
  • Мнения: 18 558
Ема е сто пъти по-хубаво от Емилия! И освен това е достатъчно красиво да е само Ема. Но хората не можеш да спреш да я  наричат както искат  в повечето случаи обаче ще се наложи галенеото,което ти кажеш още в началото, защото хората сш питат(поне нас постоянно ни питат). И аз се чудя винаги какво да им отговярям.
Много малко хора й казват Изи. Много се ядосвях и аз,но сега не ме дразни никак и не правя забележки. Напълно наясно съм,че като тръгне на училище е твърде вероятно са е Изи и толкоз. Какво ще е как ще е не се знае.

# 39
  • Мнения: 12 015
Повечето хора, в това число децата възприемат това, което чуват. В редките случаи, ако някой се опита да нарече дъщеря ми Зара тя не реагира. В училище казах на класната ако й съкращават името да е Лъчи и няма проблем.

# 40
  • Мнения: 2 039
Моля имайте милост! Още повече за име на момче,което ще се носи като бащино.Представете си бъдещите си внуци- Иван Нойов Иванов или  Димитър Ноаов Димитров.

# 41
  • UK
  • Мнения: 4 308
Ноа е хубаво име, галеното ще дойде естествено след като се роди и започнете да се говорите на детето и да се обръщате към него.

# 42
  • Мнения: 10 801
Моля имайте милост! Още повече за име на момче,което ще се носи като бащино.Представете си бъдещите си внуци- Иван Нойов Иванов или  Димитър Ноаов Димитров.
Аа може да е по модерния начин Иван Ной Иванов или Димитър Ноа Димитров....

# 43
  • Мнения: 13 805
Моля имайте милост! Още повече за име на момче,което ще се носи като бащино.Представете си бъдещите си внуци- Иван Нойов Иванов или  Димитър Ноаов Димитров.

Тях сега не ги трансформират . Така било модерно. Ние имаме едно две деца с подобни ситуации в класа.
Ще звучи - Иван Ной Иванов и Димитър Ноа Димитров.
Което за мен пак звучи абсурдно... Но лично мнение.

# 44
  • София
  • Мнения: 12 374
Така е. Имам няколко племенници, едната е Х Красимир У. Не ''Красимирова''. Беше ми странно в началото, но се свиква. А и не е като да се обръщам към нея с бащиното й име.

# 45
  • Мнения: X
Сега се сетих за чалгаря Илиян, със син Ицо. Записали го Ицо Илиян ( фамилията не я помня) Тотали циганейшън:)

# 46
  • София
  • Мнения: 38 490
Поне Исус да беше! То нали е много модерно сред ромите.

# 47
  • Мнения: 1 327
Не съм чувала досега галено име на Ноа или Ной. Името е разпространено в чужбина, но се ползва както си е - Noah.

# 48
  • София
  • Мнения: 12 374
Тук като нищо ще му лепнат едно Ной-ко или Ной-че околните, хеле пък бабите Simple Smile Преди време на детската площадка една баба викаше след внучката си, която се казва Грейс, ''Грейска, Грейска''. Много се смях.

На моята Ема като й кажат ''Емка'' и ми се сплитат червата. Ама си мълча де, не мога да споря с възрастни хора, ще е грозно.

# 49
  • София
  • Мнения: 7 990
Честно казано, за човек/дете, кръстено Ной, не съм чувала. Изключвам библейския герой.
Ноа поне е разпространено западно име.

# 50
  • Мнения: 1 327
Черта на българската народопсихология е, имената да се преиначават с цел сближаване или просто по навик. Иван директно става Ванка или Ваньо, Георги - Жоро или Гошо, при жените се прибавя „к" и т.н. Няма как да се очаква околните изведнъж да се превъзпитат и започнат да наричат точно по име. В близкото обкръжение може да се затвърди определено име, но навън трябва да се очаква общоприетото.
В тоя смисъл нямам идея за Ной.

# 51
  • Мнения: 9 484
Тук като нищо ще му лепнат едно Ной-ко или Ной-че околните, хеле пък бабите Simple Smile Преди време на детската площадка една баба викаше след внучката си, която се казва Грейс, ''Грейска, Грейска''. Много се смях.

На моята Ема като й кажат ''Емка'' и ми се сплитат червата. Ама си мълча де, не мога да споря с възрастни хора, ще е грозно.

Сетих се за един семеен познат - роди му се внуче в чужбина и се казва Изабел.
Хвали се той и казва Изабел, Изабел, ама като си дойде тука ще е Иванка 🤣

# 52
  • Мнения: 18 558
Тук като нищо ще му лепнат едно Ной-ко или Ной-че околните, хеле пък бабите Simple Smile Преди време на детската площадка една баба викаше след внучката си, която се казва Грейс, ''Грейска, Грейска''. Много се смях.

На моята Ема като й кажат ''Емка'' и ми се сплитат червата. Ама си мълча де, не мога да споря с възрастни хора, ще е грозно.

Сетих се за един семеен познат - роди му се внуче в чужбина и се казва Изабел.
Хвали се той и казва Изабел, Изабел, ама като си дойде тука ще е Иванка 🤣

Друг път. Изабел е много отдавна възприето тук. А и двете имена нямат нищо общо. Пра баба ми се казваше Иванка. Дъщеря ми е Изабела-базикам се че на нея сме я кръстили😆

# 53
  • Мнения: 9 484
Никой не казва, че не е възприето.
Просто човекът не е много отворен към подобни чужди имена и на майтап си казваше, че за него щяла да е Иванка, а не че наистина ще бъде наричана така от всички околни Wink

# 54
  • Мнения: 18 558
Е ако е на майтап,ясно. Аз малко ни схванах шегата,сори. 😶

# 55
  • Мнения: 2 015
Извинявам се, ако прозвуча рязко, но като чуя чуждо име с българско презиме и веднага се сещам за оня нещастен герой от филма *Баш майстора* с помпозното име Робеспиер Гълъбов. Прецакаха го с камината, но сякаш изначално му е било програмирано да го цакат по дифолт с такова нелепо име. И На оная писклива японска пуйка Венета Райкова детето Патрик с българска фамилия. Патрик си е идеал за Ирландия, но тук ми бие на тъпа парвенющина. А името Ноа освен с един известен френски тенисист с нищо друго не ми звучи свързано ок.

# 56
  • Мнения: 1 327
Знам и един Жилбер, чист българин, назоваван Борко и Боре.

# 57
  • Мнения: 25 609
Знам и един Жилбер, чист българин, назоваван Борко и Боре.

Логично. Жилбер Беко все пак...  Laughing

# 58
  • София
  • Мнения: 38 490
Аз можех да си позволя всичко заради фамилията. По едно време мислех Венсан, обаче се отказах.

# 59
  • Мнения: X
Все се сещам за Гала, която по отвратителен начин умалява всяко име. Като започне да се обръща към обкръжението си в предаването  на ми се обръщат червата- Зейнебка, Кременка, Николка:)

# 60
  • Мнения: 10 384
Не причинявай това име на детето...
Кръсти го Никола, и му казвайте на галено като искаш Ноа....

# 61
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Ной/Ноа, на галено Но.  ooooh!

# 62
  • София
  • Мнения: 38 490
Има едни типично шопски имена - Нено, Нано, Ненчо, Нончо и т.н.

# 63
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Ох, Ной, не мога... Как ви хрумват подобни имена?!

# 64
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Ох, Ной, не мога... Как ви хрумват подобни имена?!
Eми, не ги разбираш тия работи... Ой, какво направи Ной???  hahaha

# 65
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Аз имам приятели,чието дете е Ноа,а на галено му казваме Нуно!Много ми харесва и така му отива!Дори като го питаш как се казва и той:Нуно!

# 66
  • Мнения: 2 015
На мен ми е странен фактът пък, че  такива галени имена някои персони си ги влачат до живот. Чочо Попйорданов /светла му памет/ и Ути Бъчваров носят едно прекрасно и българско  и международно име - Петър. Някой да  е чул някога да бъдат представяни с името си?! Може ли мъж на сериозна възраст, доволно стабилно тегло и някакви претенции за интелигентност, да се представя все още като Ути?!  Не разбирам. Тясна ми е шапчицата май за такива понятия.../къде са тия пусти икони бе, не мога да се ориентирам хич, потвърждавам май личните си дефицити/

# 67
  • Мнения: 9 484
За мен това са прякори, не галени имена и не ми звучат инфантилно или обидно. Станали са известни с тях, трудно е да ги изкоренят.

За галено на Петър приемам Пепи, Петърчо и подобно.

# 68
  • Мнения: 2 015
За мен това са прякори, не галени имена и не ми звучат инфантилно или обидно. Станали са известни с тях, трудно е да ги изкоренят.

За галено на Петър приемам Пепи, Петърчо и подобно.

И като как пък Чочо и Ути да не звучат инфантилно?! 
Под прякор разбирам нещо от сорта - Митко Пайнера, Вальо Топлото, Ицо Камата, Николай Колев -Босия, Иван Грозни, Василий Българоубиец.
На голям мъж като ми се залензят - Пупи, Мупи, Писи и тн...ами смешно ми е и необяснимо. Просто за мен по-горе цитираните са станали известни с галените си имена.

# 69
  • Мнения: 9 484
Казала съм, че за мен не звучат инфантилно!
Всеки си има различна гледна точка. Аз не приемам Чочо за галено име на Петър.

Не виждам в случая въпросните хора и прозвищата им и твоето мнение за тях какво общо имат с темата.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 456
Ной не ми харесва.
Ноа ми харесва, но не за български гражданин.
Никола много ми харесва. Започва с Н, може галено да му казвате Ноа.
Лека бременност и раждане.

# 71
  • София
  • Мнения: 11 765
Защо по ягодите е нужно да има галено име? Не го разбирам и няма да го разбера, майка ми едно време затваряше телефона и казваше че тук не живее такъв човек ако някой използваше съкратен вариант на имената ни. Като кръстих сина ми Калоян, нон стоп ме питаха как му казваме, ами Калоян, как да му казваме... В градината едната госпожа го е прекръстила на Коко, научих го да и казва че не се казва Коко, а Калоян.

# 72
  • Мнения: 8 578
И аз не смятам, че всяко име трябва да има и галено.Аз съм с кратко и никога не ми е пречело, че не може да се съкрати на нещо или да се умали на -ка .😂😂
Ной не мога да си го представя за съвременен човек.Не ми звучи добре.
Ноа става и за пръв път го чух от един американски сериал и в момента е много популярно там.
Не мисля, че има нужда от галено,като се роди ще ви дойде някакво гальовно обръщение,което само вие ще си ползвате.
Как ще се обръщат вече другите към него...Може и Нойчо да има,но зависи и той как ще се представя като порасне.
Колкото до това как ще се превърне в бащино-Ноев/Ноева според мен звучи нормално.
Лека бременност!😀

# 73
  • Мнения: 161
Благодаря.
Аз също не държа да има галено име, по-скоро ме интересуваше първосигнално какво би хрумнало на хората, като чуят подобно име.
Както споменах по-напред името на другото ми дете е достатъчно хубаво и така, но определен човек му измисля такива небивали обръщения завършващи на -ка, -че, -чице и други подобни и упорито отказва да престане.
Е, вярвайте ми вбесявам се страшно много.
За това сега търся име, което не позволява подобни глупости...но май няма да намеря.

# 74
  • София
  • Мнения: 12 374
Просто го давай по-чил, не се вбесявай. Като искат да измислят обръщения, ги оставяш.

Аз толкова рядко си чувам името, че когато някой се обърне с него, чак се сепвам. Винаги съм силвестър, гонзо, маф, бубе, на фамилия, плюс постоянното мамосване на детето, а личното ми име е само за документи и по учреждения.

# 75
  • Мнения: 6 881
Можете да го кръстите Навуходоносор. Пак е с Н и пак е библейски образ. Ще му викате Наву на галено.

# 76
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
за НОЙ  - ОЙОЙ
за НОА  - АА

Последна редакция: нд, 13 яну 2019, 23:40 от RichiRich

# 77
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Е то по-голяма глупост от Ной има ли?

# 78
  • София
  • Мнения: 38 490
От всяко име могат да се произведат тъпотии. Аз ненавиждам умалителните на популярните бг имена.
Митко 😫
Пепи
Жоро, Гошо,
Ванка
Наско
Павка
Мишо
Данчо
Ууужас!

# 79
  • София
  • Мнения: 11 765
аз така един път се чудех коя е Жени, че познавах само Евгения

Скрит текст:
не съм българка Rolling Eyes

# 80
  • София
  • Мнения: 12 374
Павел пък е толкова хубаво име, как им дава сърце на някои да го сведат до Павка Rolling Eyes

По-зле от Ной е Нойко.

# 81
  • Мнения: 10 801
А по-лошото е, че някои хора си кръщават децата с тези умалителните Митко, Пешко и т.н. Имам позната Нели, една друга презимето и е Гошова..

# 82
  • Мнения: 9 484
В много от малките населени места Гошо, Мито, Пешо и пр са си цели имена, особено при по-възрастните.

Названието с галено име няма как да се избегне напълно, според мен.
Можеш да кажеш на роднини и приятели или човек, с когото общуваш често как да се обръща към детето ти, но не може на всеки срещнат да правиш забележка.
Да не говорим пък, когато детето стане в училищна възраст. Влизаш и казваш на 30 подивели дечурлига, че не могат да казват Митко на Димитър? 😀

На мен примерно едно от най-харесваните женски имена ми е Елена, но не понасям галените Ленче, Ленка и т.н., които неминуемо се използват. Това беше и причината да не ми е в списъка с избрани имена.

# 83
  • София
  • Мнения: 38 490
За мен най-поносими са галените, които завършват на И. Ники, Тони, Вики.

# 84
  • САЩ
  • Мнения: 471
Може да го кръстите Йоан, а да го наричате Ной или Ноа (комбинация от същите букви) Simple Smile

# 85
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Кръстете го Ною - хем звучи българско, хем е близо до Ноа и Ной.

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 6 323
Вадя си извод, че нещо през годините тотално се е объркало.Чак пък толкова да е непоносимо да се обърнеш нежно, с галено име, да изразиш някакво лично отношение към човек.Че то това е хубавото на нашия език.
Името Ноа е хубаво, и носи хубав смисъл, но за тук не ми се струва подходящо точно заради галеното име, а и дългите имена носят по-силни вибрации, съответно дават по-силен характер на притежателите си, а и дават повече възможности за галени имена.

# 87
  • Мнения: 18 558
Абе не знам аз си имам проблем с галеното на моята щерка. Уж Бети наложихме. И тя като я питам "къде е Бети" и се посочва с пръст😆 но пък някак факта,че това галено "няма.инщо общо с името й"ми боде очите. И още не мога да свикна. Някак не ми идва отвътре. Майка ми й казва Белче,а на цяло име или както ми дойде. Изи много рядко чувам,че съм го забранила,но в учище вече не се знае.
Една позната имам детета е Йоана. И тя казва,че галени не използват. Йоана и толкоз, или Йоанка.

# 88
  • Мнения: 1 422
Познавам две деца на познати хора с това име. Няма никаква нужда да бъде съкращавано. Наричат ги и двамата Ноа. Толкова Laughing
Имена, които завършват на гласна, спокойно може да се ползват директно, когато са кратки. И моето име ми е много приятно, когато го използват без изменения. Много ми харесва обръщението на пълни имена в някои държави - например моят хазаин се казваше Ханс-Дитрих и на никого не му идваше наум да го съкращава. Странно ми е например защо Марта трябва някой да я нарича Марти?
Малка скоба - на една позната момиченцето се казва Мария и майка й я наричаше като съвсем малка "Мария любов моя". Малката беше решила, че когато обичаш някого, така го наричаш и се обръщаше към майка си с "мама любов моя". Като тръгнала в детската градина обяснявала, че майка й така си се казва и майката трябваше да внася мир и спокойствие в душата на учителката Astonished Nerd Astonished

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 6 323
Странно ми е например защо Марта трябва някой да я нарича Марти?


Ами за да изрази симпатия, желание за близост и приятелство например? Точно това ни различава от "Ханс-Дитер" образно казано-изразяването на лично отношение.Никак не искам да станем студени, любезни и резервирани като тях, децата ни един ден да ни идват нагости само с официално покана  Anguished

# 90
  • Мнения: 1 422
Да, различни сме. Както в порядките, така и в имената. Като споменахме гостуването... Никак не ми харесва идеята да ни идват на гости без да сме обсъдили това - ние сме отделно семейство и никои роднини не могат да разполагат свободно с времето и пространството ни. Спазването на дистанция и уважаването на личното пространство за мене е ключова ценност в общуването. Нито аз ходя у родителите ми без предизвестие, нито тях допускам да го правят Wink
.

# 91
  • Мнения: 1 327
Ами за да изрази симпатия, желание за близост и приятелство например? Точно това ни различава от "Ханс-Дитер" образно казано-изразяването на лично отношение.Никак не искам да станем студени, любезни и резервирани като тях, децата ни един ден да ни идват нагости само с официално покана  Anguished
Има достатъчно други начини да се изрази симпатия и желание за близост, без да се преиначава или съкращава името. Добре познати и утвърдени умалителни, като Маги от Магдалена, Кати от Катерина, Ема от Емилия, Алекс от Александра звучат добре и близко до изходното име. Но има и умалителни, които буквално обезобразяват името и дразнят носителите им. Затова е по-сигурно да се обръщаш към някого с цялото му име. Вече писах, че преиначаването на имената в галени, умалителни и прякори си е черта на нашата народопсихология, повлияна и от комунизма, дето всички бяхме другари и на „ти“, но това не е правилния подход за сближаване. Ако наистина уважаваш някого, ще го попиташ лично дали може да го наричаш с  умалително и кое би предпочел.

# 92
  • Мнения: 10 384
Ами за да изрази симпатия, желание за близост и приятелство например? Точно това ни различава от "Ханс-Дитер" образно казано-изразяването на лично отношение.Никак не искам да станем студени, любезни и резервирани като тях, децата ни един ден да ни идват нагости само с официално покана  Anguished
Алекс от Александра

Фръц-пръц .. Сашка и Сашо си е от Александър и Александра Simple Smile Тия модерните Алек, Алекс, Алека ... дрън-дрънки Simple Smile
Гошо, Пешо, Тошо... това са си БГ версиите - всичко друго са модерни изгъзици Simple Smile

Та от Ноа - Ношо в тоз дух на мисли Simple Smile

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 6 323
Честно казано много ми е мъчно, че стана така и тук, при все, че самата аз съм резервиран и обран човек и пазя дистанция, харесвам когато има яснота и правила.
Скрит текст:
Дали е от комунизма или просто хората са бяха по-естествени и нямаха такива претенции като сега.Като изключим някои подробности, комунизма, през който аз съм расла не беше никак лош.Всички се познавахме, ходехме си на гости и до днес се имаме  със тези съседи и с децата им, а сега е съвсем различно -пак се поздравяваме, разменяме по някоя дума и до там.Естествено, че ще предупредя преди да отида, където и да е, но визирах официална покана, т.е не просто да кажеш идвам, а всичко да е подчинено на някакви правила, които искаш или не те отдалечават от хората.
Някой като се обръща към мен с цяло име ми е пределно ясно, че няма нито желание, нито намерение да се сближаваме.Говоря за тук есетесвено, не за чужбина.
Съжалявам, че се отплеснах.Знам, че има и много нахални и невъзпитани хора и спрямо тях дистанцията е необходима.

Последна редакция: чт, 17 яну 2019, 08:47 от Галчудо

# 94
  • Мнения: 1 327
Просто времената са други, нуждите на хората - също.

# 95
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
На моето дете му бяхме измислили галено име още с измислянето на истинското му име и му казвахме така, докато не тръгна на ясла. Там започнаха да му казват с друго умалително име и детето си го хареса. Сега всички му викаме така.

# 96
  • Мнения: 1 327
Да, има такава тенденция, защото не всички искат да са под общ знаменател - Пешо, Гошо и т.н.
Алекс си е вече съвсем нормално обращение. Децата на моите приятелки са с това умалително. От миналото поколение бяха Сашките. Пак казвам, не може съвсем да се игнорира традицията, но настъпват нови и съвременни тенденции.

# 97
  • София
  • Мнения: 12 374
Галчудо, а може би е до хора, не толкова до комунистическите години? Ние с приятелите ни си ходим на гости, децата играят, взимаме деца да спят у нас или пък нашата хубавица остава у тях, ходим на кино, ресторанти..дори с кучета идват у дома, и става панаир, но весел панаир Simple Smile Няма дистанция защото и аз, и приятелите ни сме топли, сърдечни тип хора.

За името си вече писах - толкова рядко ми казват по име, че чак се сепвам. Всичко е на галено и прякори.

# 98
  • Мнения: 10 801
Двете ми най-близки приятелки са с такива умалителни имена, нетипични за имената им. Така съм свикнала с тях, че ако някой ги нарече с пълно име или с типичните галени и се чудя за кой става дума Grinning
Една съученичка ми звънна с нов номер. И ми каза някакво име, модерно умалително на нейното. 5 минути докато се разберем коя е, аз 100 пъти повторих, че не познавам такъв човек... Разгеле разбрахме се, но наистина не разбрах защо е избрала това умалително да ми се представи като никога в ученическите години не сме я наричали така.

# 99
  • Мнения: 9 484
За приятелите е ясно - къде по-топли, къде по-резервирани отношения, разбира се зависи си от самите хора и степента, до която са близки.
Но в горния пост разбрах, че ставаше въпрос за отношенията между непознати хора, съседи и т.н.
На колко от вас се случвало съседката да цъфне на врата с парче кекс и да я поканите на кафе, съвсем непредвидено?
Това си беше съвсем обичайно през моето детство, докато сега почти не забелязвам да се случва.
Масово хората сме отчуждени, забързани, изнервени, вглъбени в собствените си неща.
От там идва бариерата с умалителните имена. Ако днес поздравявате слабо познат човек със Здравей, Георги, то преди няколко години беше съвсем ок да му кажеш Здрасти, Гошо, Жоро и пр.

Тези дни се загледах в таблото с рисунки от детската градина - ами поне половината бяха надписани с умалени и галени имена - Кико, Жорко, Тони, Бети и т.н.

# 100
  • Мнения: 10 801
Специално за Пешо, Гошо съм забелязала, че се заместват с Жоро и Пепи масово. Може би на хората не им харесват тези съкращения. Същото като Сашо и Алекс.

# 101
  • Мнения: 9 484
За Сашо и Алекс и аз така забелязвам, особено при по-малките деца.
На приятелски деца с тези имена на мен въобще не ми идва да им казвам Сашко/Сашка.

Но имам съученичка, която години наред е била Сашка, как сега да й кажа Алекс?? Все едно ще е друг човек 😀

# 102
  • София
  • Мнения: 11 765
Ами разберете че не на всеки му е по вкуса да го наричат с някакво умалително име, не мога да разбера защо всички по презумпция решават че съм Мими, не съм Мими и никога няма да бъда. Нови колеги като започнат веднага ме заМимосват, веднага съвсем учтиво им обяснявам че се казвам Мария, не Мими... И не, не искам някой да ми идва вкъщи без да ми се обади, при майка ми е така, "хотел течение" му казвам аз, и най-вече започнах да се дразня като започнахме да ходим там с бебе, детето спи, звъни се на звънеца, ауу, еее какво правите, будят го, ми не е ок.

# 103
  • Мнения: 1 327
На днешното динамично и забързано време, разбира се, че като съм си у дома искам да разполагам с времето си както аз намеря за добре. Може да не ми е до гости, да имам нужда от почивка, да се занимавам с нещо релаксиращо... Много съм против неканените гости. Отделно с децата времето наистина ни е разчетено от сутрин до вечер. 

# 104
  • Мнения: 29 341
В днешно време едва ли има хора, които ходят на гости или посрещат такива без покана/уговорка.  Peace

# 105
  • Бургас
  • Мнения: 6 323
Галчудо, а може би е до хора, не толкова до комунистическите години?
За името си вече писах - толкова рядко ми казват по име, че чак се сепвам. Всичко е на галено и прякори.
До хората е и до времената.Ето на, и хората се промениха много, и времената.И тогава имаше по-дръпнати хора, но сега е обратно повечето са дръпнати.Това което беше, цели 12 семейства съседи да се събират и празнуват заедно празници надали в днешно време е възможно.То и с уговорки трудно става като цяло.

# 106
  • Мнения: 386
Ной и Ноа... Поне да е Ноа, ще е само необичайно, докато момче с име Ной предизвиква само сподавен смях и учудване - на всяко записване, на всяко казване на името.
Ако не сте много религиозни, помислете за друго име, все ще намерите нещо. Дори Натанаил ми звучи по-добре от Ной.

# 107
  • Мнения: 12 015
Има много библейски имена, които са си съвсем нормално звучащи - Матей, Йоан, Павел, Петър, Йосиф, Христо. Адам, Лука и Марко не са много "български", но са по-приемливи. От новия завет има всякакви светци - Димитър, Георги, Николай/ Никола, Евтим, Марин, Михаил, Кирил, Константин, Методи, Захари...

# 108
  • Мнения: 386
Аз разбрах, че трябва да е с "Н"
Иначе и Данаил, и Рафаил са хубави имена

# 109
  • София
  • Мнения: 12 374
Максим - името на баща ми, лека му пръст, не е често срещано. Много ми харесва и ако имах син, щях да го кръстя така, нищо че уж не трябвало на близък починал да се кръщават деца.
http://www.zaigravka.bg/imena.php?h=maksim

# 110
  • Мнения: 29 341
Адам, Лука и Марко не са много "български", но са по-приемливи.

Много харесвам Марко, обаче не бих кръстила детето си така в България. Ще отнесе много подигравки, въпреки че името е страхотно.

# 111
  • Мнения: 12 015
Права си, Натали, точно за това написах, че с Адам и Лука няма да е добре прието в България. Иначе и аз го харесвам името Марко.

# 112
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Българският вариант на Лука е Лукан. Едно време доста са се кръщавали с това име.
Едната ми прабаба се казваше Лукса, кръстена на Лукан.

# 113
  • Мнения: 1 327
Аз имам Марк, който за българските ни роднини и приятели е Марко.  Като цяло е харесвано име и навсякъде добре се приема.  Иначе баш си е магаре моя Марко.

# 114
  • Мнения: 12 015
Когато кръстих сина си Емил изобщо не се сетих за Емил от Льонеберя. Ама си е същия палав чаровник като героя от филмчето.

# 115
  • Мнения: 1 327
Да ти е жив и здрав, Емил! Името, обаче е преведено. В оригинала е Михел. Наскоро го даваха по немската.

# 116
  • Мнения: 12 015
Да, знам че има разминаване между шведския оригинал и немската версия. Не помня обаче кое е оригинала. Но определено Емил ми харесва повече от Михаил / Михел.

# 117
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Нойчо
Ноачко

# 118
  • Мнения: 12 015
Нищо не ми хрумва освен може би Ноно.

# 119
  • Мнения: 2 560
За името Ной, наистина ще търпи подигравки детето, а децата могат да бъдат доста жестоки. Харесвам името Ноа, с ударение върху "о"- то, във варианта, в който е, без галени, умилителни  и всякакви подобни. Обаче, за бъдещо бащино име не ми звучи- Ноаев, Ноев.

# 120
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Само да спомена, че един колега от Израел си кръсти дъщерята Ноа.
In the Bible Noa was one of the Five Daughters of Zelophehad.

Има разлика м/у Noah и Noa. Но щом някой е решил да си направи детето за резил, то никой не може да го спре.

# 121
  • UK
  • Мнения: 4 308
Ноев си звучи съвсем нормално, като Коев, Боев и др. често срещани фамилии.

# 122
  • Мнения: X
Ноа е хубаво име, няма нужда от галено, самото то звучи добре. И не виждам кой ще му се присмива. Имайки предвид какво се чува от площадките - Франсоа, Олеа, Бенджамин, Ричард, Кузман, Калояна, докато Ноа стане на възраст да му се присмиват, неговото име ще е едно от най-нормалните.

# 123
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
С българска фамилия,по-добре Нойчо отколкото Ноа.

# 124
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Абе като цяло дано да се е вразумила жената и да не причинява подобно нещо на детето си.

# 125
  • Мнения: 1 422
Ноа е прекрасно мъжко име. Далеч не всички св казват Груев.
Като имаме предвид че българите все още кръщават децата си с имена, които завършват на -ка, -ко, -чо, всеки Ноа е подобрение.

# 126
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Ноа въобще не си пасва с българска фамилия.
Ноа Христов
Ноа Димитров
Нелепо е.

# 127
  • Мнения: X
Всеки с мнението си, на мен пък даже тези два примера ми звучат много добре.

# 128
  • София
  • Мнения: 149
Ноел вместо Ноа? Зависи и от другите имена и общата картинка.

# 129
  • Мнения: 2 800
Ноа звучи по добре, имам познат, който се казва НатанИел.

# 130
  • Мнения: 101
Ноа е много хубаво име!
Забравете предразсъдъците, кръстете детето си така, както го усещате.

# 131
  • Мнения: 8
Изчетох толкова абсурдни коментари !! Живея в чужбина и мога да кажа, че по абсурдни имена от българските и източно европейските няма. Всички тук ми се чудят защо всяка фамилия трябва да завършва на Ов/ова. Много харесвам името Ноа(Noah), тъй като малкият ми син се казва така. Когато се роди държах да е с английско име защото първо, че ММ е чужденец и второ където живеем се връзва перфектно. Тази простотия с галените имена само в България може да се намери, непременно хората трябва да променят някое красиво име с абсурдно такова. Не виждам какво толкова грозно и абсурдно, че чак за подигравки да е името Ноа(Ной и на мен ми звучи малко неестествено).

# 132
  • София
  • Мнения: 11 765
Изчетох толкова абсурдни коментари !! Живея в чужбина и мога да кажа, че по абсурдни имена от българските и източно европейските няма. Всички тук ми се чудят защо всяка фамилия трябва да завършва на Ов/ова. Много харесвам името Ноа(Noah), тъй като малкият ми син се казва така. Когато се роди държах да е с английско име защото първо, че ММ е чужденец и второ където живеем се връзва перфектно. Тази простотия с галените имена само в България може да се намери, непременно хората трябва да променят някое красиво име с абсурдно такова. Не виждам какво толкова грозно и абсурдно, че чак за подигравки да е името Ноа(Ной и на мен ми звучи малко неестествено).

успкой се малко...

Първо, че по абсурдни имена от българските и източно европейските няма. дрънки... ти чувала ли си азиатските? А холандските? А нордиците? Ван дер дупен много яко звучи, нема що

Второ  Всички тук ми се чудят защо всяка фамилия трябва да завършва на Ов/ова. ми да се чудят, това са си културни и национални особености. И аз се чудя на десет-те имена на испанците, чудя се и на "middle name" на американците че е доста често женско име, но за тях си е нормално.

 Трето Тази простотия с галените имена само в България може да се намери, непременно хората трябва да променят някое красиво име с абсурдно такова. пак отново, глупости. По цял свят има галени имена, работя в глобална компания и хората от цял свят се представят със съкратените/галени  имена, даже в подписите им стоят (колега който се казва Уилиям се представя като Ями) . Китайците даже си избират и западни имена.

Не виждам какво толкова грозно и абсурдно, че чак за подигравки да е името Ноа(Ной и на мен ми звучи малко неестествено). явно си го приела лично

# 133
  • София
  • Мнения: 7 990
Изчетох толкова абсурдни коментари !! Живея в чужбина и мога да кажа, че по абсурдни имена от българските и източно европейските няма. Всички тук ми се чудят защо всяка фамилия трябва да завършва на Ов/ова. Много харесвам името Ноа(Noah), тъй като малкият ми син се казва така. Когато се роди държах да е с английско име защото първо, че ММ е чужденец и второ където живеем се връзва перфектно. Тази простотия с галените имена само в България може да се намери, непременно хората трябва да променят някое красиво име с абсурдно такова. Не виждам какво толкова грозно и абсурдно, че чак за подигравки да е името Ноа(Ной и на мен ми звучи малко неестествено).

Пробвай с имена от скандинавските страни, може още по-абсурдни да ти се сторят.
Не е необходимо да се чудиш защо всяка фамилията завършва на ов/ова, регламентира се от Закона за гражданската регистрация. Галени имена и прякори има и в другите страни, абсурдно е да се твърди, че е български патент - Уилям (Били), Джон (Джони) и т.н.

# 134
  • Мнения: 10 801
Изчетох толкова абсурдни коментари !! Живея в чужбина и мога да кажа, че по абсурдни имена от българските и източно европейските няма. Всички тук ми се чудят защо всяка фамилия трябва да завършва на Ов/ова. Много харесвам името Ноа(Noah), тъй като малкият ми син се казва така. Когато се роди държах да е с английско име защото първо, че ММ е чужденец и второ където живеем се връзва перфектно. Тази простотия с галените имена само в България може да се намери, непременно хората трябва да променят някое красиво име с абсурдно такова. Не виждам какво толкова грозно и абсурдно, че чак за подигравки да е името Ноа(Ной и на мен ми звучи малко неестествено).

Сама си го написала, живееш в чужбина. Както в Англия не е удачно да си кръстиш детето Харалампи или Ценка, така и тука, за нас простаците, живеещи в България, не е удачно да си кръстиш детето Ной или Ноа... Сори, но коментара ти е толкова абсурден, колкото и тия имена за българче, живеещо в България. Ако ще живее в Норвегия, ок, нека и Тор Ван дер Дупен да го кръстят Grinning

# 135
  • Мнения: 39 302
Що бе, Нойчо е много сладко.
Ной Костадинов Харалампиев.

# 136
  • Мнения: 10 801
Мхм, или Ноа Грудев Joy Да не почвам да изброявам, че ще стане много грозно...
Някой ден пък Ноа като си има син, ще го кръсти Стивън. Така хлапето ще се казва Стивън Ноа (нали е модерно сега) Грудев от село Говедарци. Хич не съм патриотка, ама малко ми идва в повече чуждопоклонничеството...

# 137
  • София
  • Мнения: 12 374
Що бе, Нойчо е много сладко.
Ной Костадинов Харалампиев.
Нойчо JoyJoy

# 138
  • Мнения: 6 881
Това китайче ако дойде в България ще бъде забавно.

https://www.flickr.com/photos/rockmzw/16730606421/in/photostream/

# 139
  • София
  • Мнения: 38 490
Нали в снукъра имаше един Динг Дзинг Х.й и водещите все си кривяха езика, за да не го кажат.😜

# 140
  • Мнения: 10 801
Ми П*тко Мафани или нещо подобно.
Сещам се за Дик. Що да не се казваш х*й Grinning Че и си е на техния език, иначе ние сме били зле Joy

# 141
  • Мнения: 9 484
Що така цензутирате имената на хората, бе! Това си е дискриминация 🤣

# 142
  • Бургас
  • Мнения: 6 323
 

ИТази простотия с галените имена само в България може да се намери, непременно хората трябва да променят някое красиво име с абсурдно такова.

Първо не е само в България, и второ никак, ама никак не искам да станем като тях, но за съжаление натам отиваме.Нищо, всеки втори е вече психолог, поне ще има на кой да се оплачеш, ако имаш пари де.

# 143
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Какво да кажем за шведското име Еба-Ebba и финландското Айно?
Доста разпространени имена там.
Някои от исландските фамилни имена пък са доста трудни за произнасяне и запомняне.
А много испански фамилни имена също завършват на-ова.
Не само ние използваме галени имена.
Англичаните и германците също

Обаче кратки имена като Ноа,Мая,Тея,Мия нямат нужда от галени.

Аз съм с типично българско име,но за 10 години в чужбина не се е случвало някой да не може да го произнесе правилно или да не го запомни.




Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 14:00 от -veni-

# 144
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Детето вече не е ли родено и кръстено, че все още се цикли темата с Ноа, Ной и т.н.?

# 145
  • Мнения: 39 302
Има бебе отдавна.
Цитат
Редактирам се: бебето ни се казва Павел Blue Heart

Общи условия

Активация на акаунт